Ortopedi, kas-iskelet sistemi ile ilgilenen tıbbi uzmanlık dalıdır. Ortopedik ayakkabılar, belirli ayak koşulları ve zorluğu olan kişiler için yapılır. Bu ayakkabılar ayaklardaki, bacaklardaki ve ayak bileklerindeki ağrıları gidermek için tasarlanmıştır. Bu rahatsızlıklardan herhangi birine sahipseniz ve doktorunuz tarafından bir tane satın almanız önerildiyse, bu özel olarak tasarlanmış ayakkabıları seçin..

En İyi Ortopedik Ayakkabılar:

Ayağınız için rahat olan en iyi 10 Ağrı Kesici Ortopedik Ayakkabıya göz atın. Ayağınıza göre gerekli olanı seçin.

1. Geniş Olan Erkek Ortopedik Ayakkabı:

ortopedik ayakkabılar

Geniş oturan ayakkabılar, normal ayakkabıları çok dar bulan kişiler için harikadır. Bunlar, ayak parmaklarınızı kıvırmak ve sıkışık hissetmemek için size yeterli alan sağlar. Bu en iyi ortopedik ayakkabılarda parmakları sıkıştırma deneyimine sahip olmayacaksınız..

2. Güçlü Topuklu Ortopedik Ayakkabılar:

Güçlü Topuklu Ortopedik Ayakkabı

Güçlü topuklu bu ayakkabılarda daha fazla stabilite sağlanır. Ayakları daha az dengeye sahip olma eğiliminde olan kişiler ve yaşlılar, dengeyi iyileştirdiği ve düşme riskini en aza indirdiği için bu ayakkabılardan faydalanacaktır. Geleneksel ayakkabılara göre bu daha güvenli alternatifi deneyin.

3. Yastıklı Dil Ortopedik Ayakkabıları:

Yastıklı Dil Ortopedik Ayakkabı

Sık sık su toplaması ve nasır sorunu mu yaşıyorsunuz? Ayağın üst kısmındaki baskıyı azaltan bu dolgulu dil ayakkabısını seçin. Ortopedi için bu ayakkabılar harika çünkü kabarcık geliştirme şansı büyük ölçüde azalır. Size fayda sağlayan bir çift seçin ve tekrar ayağa kalkmaktan mutlu olacaksınız..

4. Çıkarılabilir Ayak Pedi Ortopedik Ayakkabılar:

Çıkarılabilir Ayak Pedi Ortopedik Ayakkabı

Sorununuz ayak şişmesi mi? O zaman ortopedik ilerlemedeki en son, çıkarılabilir ayak pedli ayakkabılardır. Bunlar, sorunla olduğu gibi ve ne zaman ortaya çıktığıyla başa çıkmanıza yardımcı olur. Şişlik fazla olduğunda pedleri çıkarabilir veya daha küçük pedler seçebilir ve şişme daha az olduğunda daha büyük pedler ekleyebilirsiniz. Bu, acınızı hafifletmenize büyük ölçüde yardımcı olur.

5. Düşen Kemerler İçin Ortopedik Ayakkabılar:

Düşmüş Kemerler İçin Ortopedik Ayakkabı

Birçok insan düz ayakla doğar. Bu durum ayak bileklerinde ve dizlerde ağrıya neden olabilir. Ayakkabılarda düşmüş kemer kullanımı, düz taban rahatsızlığı olan kişilere yardımcı olur. Uçlar düz ayakları telafi eder ve bu, kişinin daha fazla stabiliteye sahip olmasına yardımcı olur.

6. Derinlemesine Ortopedik Ayakkabılar:

Derinlemesine Ortopedik Ayakkabı

Bu ayakkabılar, herhangi bir ek veya ortez eklemenize izin veren ½ inç derinliğe sahip olmaları dışında tıpkı geleneksel ayakkabılar gibidir. Bunlar, şok emici tabanlara sahip hafif ayakkabılardır. Her türlü ayak ve beden için yapılırlar.

7. Şifalı Ortopedik Ayakkabılar:

Şifalı Ortopedik Ayakkabı

Her türlü ortopedik ameliyattan sonra yarayı iyileştirmeye yardımcı olan iyileştirici ayakkabılar giymek gerekir. Daha sonra hastanın normal ayakkabılarını yavaşça giymeye başlamasına izin verilir. Bunlar hastanın ihtiyacına göre burnu açık veya kapalı ayakkabı olabilir..

8. Özel Yapılmış Ortopedik Ayakkabılar:

Özel Üretim Ortopedik Ayakkabı

Ortopedi, birkaç farklı anormallik türüyle ilgilenir. Her türlü duruma uyum sağlamak için hastalara yardımcı olan ayakkabılar yaratmak imkansızdır. Erkekler ve kadınlar için özel yapım ortopedik ayakkabılar en iyisidir, çünkü bir hastanın ihtiyacı olduğu anda ve ihtiyaç duyduğunda ve ayağına tam olarak uyacak şekilde üretilirler..

9. Kauçuk Dış Tabanlı Ortopedik Ayakkabılar:

Kauçuk Tabanlı Ortopedik Ayakkabı

Kauçuk tabanlı ortopedik ayakkabılar, dengesizlikten kaynaklanan kaymaları önlemek için mükemmeldir. Şık ortopedik ayakkabılar dış mekan için mükemmeldir. Kararsız hisseden hastalar için mükemmeldirler..

10. Poliüretan Rocker Tabanlı Ortopedik Ayakkabılar:

Poliüretan roket tabanlı ortopedik ayakkabı

Poliüretan rocker tabanlı bu ortopedik ayakkabılar, özellikle ayak parmaklarında ağrı yaşayan kişiler için tasarlanmıştır. Bu da şoku emmeye yardımcı olur. En üst düzeyde rahatlık için bu ayakkabı türünü seçin.

Ortopedik ayakkabılar erkekler ve kadınlar için faydalıdır. Rahatlık ve ağrı kesiciden ödün vermeden herhangi bir iş toplantısı için giyilebilecek kadar resmi görünen birçok ortopedik elbise ayakkabısı var. Ayağınız için özel olarak üretilmiş bu ayakkabıları deneyin ve ağrı ve ıstırabın önemli ölçüde azaldığını hissedin..