Sikkim, Hindistan’daki sessiz, huzurlu ve en güzel tepe istasyonlarından biridir. Sevdiklerinizle romantik bir tatil için mükemmel bir ortam sağlar. Himalayaların eteklerinde yer alan Sikkim’in turistlere sunacağı çok şey var. İşte sikkim’deki en iyi dokuz balayı mekanının listesi.

Sikkim’de Güzel Balayı Yerleri:

1. Gangtok:

Sikkim’in başkenti Gnagtok’un sunabileceği çok şey var. Bunlar arasında Kachendzonga Dağı, Jhakri Şelaleleri ve Kyongnosla Şelaleleri’nin karla kaplı sıraları, doğal güzellikler, en iyi haliyle doğa ve Enchey Manastırı gibi huzurlu manastırlar bulunmaktadır..

Sikkim'de balayı yerleri

 • Gangtok size doğal güzellikleri ve doğayı en iyi şekilde sunar. Gangtok’un güzelliğinde kaybolun ve şelalelere ve manastırlara hayran kalın. Çiftler, bu balayı yerinin manzarası ve keyifli ortamı karşısında büyüleneceklerinden emin olabilirsiniz..
 • Gangtok’a en yakın havaalanı Bagdodra, Batı Bengal’dedir. Gangtok’a yaklaşık 124 km uzaklıktadır. Havalimanından kolayca araba veya taksi kiralayabilirsiniz. Yolunuz üzerinde arka planda görünen manzaralar ve Teesta Nehri sizi hayrete düşürecek. Ayrıca Bangdodra’dan bir helikopter de alabilirsiniz. En yakın tren istasyonu Siliguri’deki Jalpaiguri’dir..
 • Ekim-Aralık ortası Gangtok’u ziyaret etmek için en iyi zamandır. Kuzey doğudaki bu güzel tepe istasyonu, yıl boyunca hoş bir hava sunuyor..
 • Gangtok’ta birçok beş yıldızlı mülk ve mütevazı otel bulunmaktadır. Bütçenize ve rahatlığınıza göre bir konaklama yeri seçebilirsiniz..
 • Nathu La, Rumtek Manastırı ve Namgyal Teknoloji Enstitüsü, Gangtok’taki en ünlü turistik yerlerden biridir. Bu yerler balayı çiftlerinin mutlaka ziyaret etmesi gereken yerlerdir..

2. Tsomgo Gölü:

Bu göle giden yol doğal ve inanılmaz derecede güzel. Karlı Beyaz Dağların ortasında yer alan dolambaçlı yollar, romantik bir sürüşü cehenneme çevirir. Bir doğa aşığıysanız, Primulas, Mavi ve Sarı Gelincikler ve diğer İrlanda çiçekleri gibi çiçekleri içeren bazı nadir güzellikleri göreceksiniz. Göl ayrıca mizaçlarına bağlı olarak maceracı görünebilecek midilli ve yak gezintileri de sunuyor. Bu gölün tüm beklentilerinizi karşılayacağını söylemek yeterli..

Sikkim'de balayı yerleri

 • Çiftlerin burada tekrar aşık olmamalarına imkan yok. Tsomgolake, Sikkim’deki en cennet ve çarpıcı balayı yerlerinden biridir. Siz ve hayat arkadaşınız doğaya ve onun harikalarına daha yakın hissetmek istiyorsanız, huzur ve sevgi anını paylaşmak için mükemmel bir yer..
 • Gangtok’tan Tsomgolake’e ulaşmak için yaklaşık 2 saat sürmeniz gerekecek. Gangtok’a en yakın havaalanı Hangdog, Batı Bengal’dedir. Gangtok’a yaklaşık 124 km uzaklıktadır. Havaalanından kolayca araba veya taksi kiralayabilirsiniz..
 • Gangtok’ta ve ayrıca gölün yakınında birçok otel, pansiyon ve diğer mütevazı konaklama yerleri bulunmaktadır. Kişi bütçesine ve konforuna göre kolayca yer kiralayabilir..
 • Ekim-Aralık ortası, Tsomgo Gölü’nü ziyaret etmek için en iyi zamandır. Bu balayı yerinin güzel manzarasının tadını kış aylarında daha çok çıkarın. Ancak, hava yıl boyunca hoş.
 • Midilli ve Yak gezintileri kesinlikle size maceralı bir koşuşturma yaşatacak. Balayınızı unutulmaz kılmak için bu aktivitelere katıldığınızdan emin olun..

3. Namchi:

Beyazdan da öte bu kasaba yeşil. Tüm kasabayı kaplayan, tüm sokaklarını ve bahçelerini süsleyen çeşitli çiçeklere sahiptir. Burada bulunan Sherdup Choeling Manastırı mutlaka ziyaret edilmeli. Kaya Bahçesi, çay bahçeleri, Khangchendzonga aralığı ve Namchi Mahotsav, buranın en önemli cazibe merkezleridir..

Namchi

 • Aşk kuşları, yemyeşil bahçeleri, ağaç bahçeleri ve sunduğu güzel bir aura için Namchi’yi seveceğinden emin. Doğaya karşı büyük bir sevgi besleyen yeni evli çiftler için ideal bir mekandır. Bahçeleri ve Manastırı daha iyi yarınızla yapmalısınız..
 • Namchi’ye en yakın havaalanı Bangdogra Havaalanı’dır. Gideceğiniz yere ulaşmak için bu havalimanından rahatlıkla taksi veya taksi kiralayabilirsiniz. Namchi’ye en yakın tren istasyonu New Jalpaiguri’dir ve Namchi tepe kasabası, yakındaki şehirlere karayoluyla iyi bağlantılara sahiptir..
 • Namchi’de birçok otel ve pansiyon bulunmaktadır. Çiftler tercihlerine ve bütçelerine göre kolayca konaklama kiralayabilirler..
 • Mart-Mayıs, Namchi’yi ziyaret etmek için en iyi zamandır. Sıcaklık ılımlı ve tatiliniz keyifli olabilir. Bir başka uygun süre ise Eylül-Kasım arasıdır..
 • Samdruptse, Temi Çay Bahçesi, Ngadak Manastırı ve Char dham tapınağı Namchi’deki diğer önemli turistik yerlerdir..

4. Yuksom:

Sikkim’de bulunan bu küçük kasaba, Sikkim’in en heyecan verici trekking parkurlarından birinde yer almaktadır. Küçük kulübeleri ve sazdan çatıları ile sakin, küçük ve sade bir yer. Resimli bir kitaptan fırlamış gibi. Buradaki boş ama güzel alanları keşfederek geçirilen huzurlu bir gün, balayına başlamanın mükemmel bir yoludur. Doğa severlerin Khangchendzonga Ulusal Parkı ve tarihi Norbugang Parkı gibi ziyaret edebileceği birçok yere ev sahipliği yapmaktadır. En ünlüleri Dubdi Gompa ve Kathok Wodsalin Gompa’yı içeren manastırlara sahiptir. Tashitenka, burada bulunan tarihi bir anıttır..

Yuksom

 • Tarihin ve doğanın tadına varmayı hangi çift istemez ki? Yuksom’un doğal güzelliğine ve zengin tarihine dalın. Sikkim’deki en keyifli balayı yerlerinden biridir. Aşk Kuşları bu kasabadaki parkları ve manastırları keşfedebilir.
 • Yuksom’a en yakın tren istasyonu, yaklaşık 150 km uzaklıktaki New Jalpaiguri’dir. Yuksom’a ulaşmak için tren istasyonundan kolayca taksi kiralayabilirsiniz. En yakın havaalanı Bagdogra’dır ve Yuksom’a 170 km uzaklıktadır. Havalimanında taksiler de mevcuttur.
 • Yuksom ve komşu kasabalarda birçok otel ve pansiyon bulunmaktadır. Bütçeye ve konfora göre kolayca bir konaklama yeri kiralayabilirsiniz..
 • Yuksom’daki Summers, turistlerin burayı keşfetmeleri için hoş bir hava sunuyor. Sıcaklık 10 derece civarında kalıyor. Çiftler bu kasabayı kışları da ziyaret edebiliyor ama hava çok soğuk oluyor..
 • Khecheopalri Gölü, Kanchenjunga Şelalesi, Pemayangtse Manastırı bu mütevazı kasabanın diğer önemli turistik yerleridir..

5. Zuluk:

Deniz seviyesinden yüksekte bulunan bir başka küçük köy olan Zuluk’un sunabileceği çok şey var. Önemli ilgi çekici yerler arasında Nag tapınağı, Mt Kanchenjungha ve Thambi View Point bulunmaktadır. Sikkim’deki en iyi balayı noktalarından biridir..

Zuluk

 • Kuşları sevdiğiniz tek şey, gözlerinizi memnun etmek ve doğaya değer vermekse, bu sizin için en iyi balayı destinasyonudur. Bu köy yüksek bir rakımda yer alır ve yeni evli çiftler için çok şey vardır. Kesinlikle Sikkim’deki en romantik balayı yerlerinden biridir..
 • Zuluk, Gangtok’a arabayla yaklaşık 4 saat uzaklıktadır. Gangtok’a hem demiryolu hem de hava yoluyla ulaşılabilir. Gangtok’a en yakın havaalanı Bagdogra Havaalanı’dır. Jalpaiguri ve Siliguri en yakın tren istasyonlarıdır..
 • Bu köyde birçok otel ve pansiyon bulunmaktadır. Bütçenize ve konforunuza göre mütevazi ve rahat bir konaklamayı kolayca rezerve edebilirsiniz..
 • Zuluk’u ziyaret etmek için en iyi zaman Ağustos ve Eylül aylarıdır. Bu aylar size tüm köydeki kır çiçeklerinin manzarasını getiriyor. Çiftlerin romantik kaçamaklarının tadını çıkarması için hava çok hoş.
 • Thambi seyir noktası, Sikkim İpek yolu ve Lungthung seyir noktası başlıca turistik yerlerdir. Aşk kuşları bu nefes kesici manzaraları kaçırmamalı.

6. Nathula Geçidi:

Bu Hindistan ve Tibet sınırında yatıyor. Eski ipek ticaret yolunun bir parçasıydı ve bu nedenle tarihi değeri çok yüksek bir yer. Estetik açıdan da sunacağı çok şey var. Himalayaların kucağında yer alan, neden karla kaplı zirvelerle çevrilidir. Karda yürümenin yanı sıra, turistlerin ziyaret etmeyi sevdiği güzel bir savaş anıtı da var..

Nathula Geçidi

 • Muazzam tarihi değere sahip bu yer, yeni evli çiftler için harika bir balayı yeri olabilir. Sadece doğal güzellikler sunmakla kalmıyor, aynı zamanda bir savaş anıtına da sahip. Aşk kuşları, bu yerde tarihin ve güzelliğin özünün tadını çıkaracağından emin olabilirsiniz..
 • Nathula geçidine en yakın havaalanı Bagdogra’dır. Havaalanına yaklaşık 178 km uzaklıktadır. En yakın tren istasyonları Jalpaiguri ve Siliguri’dir. Havaalanında ve tren istasyonunda taksiler mevcuttur..
 • Nathula geçidi içinde ve çevresinde oteller ve pansiyonlar mevcuttur. Çiftler, konfor ve bütçeye göre bir konaklama rezervasyonu yapabilirler..
 • Nathula geçidini ziyaret etmek için en iyi zaman Nisan-Haziran arasıdır. Kış ayları aşırı soğuk ve soğuk olabilir ve sıcaklık -25 dereceye kadar düşebilir. Musonlar, toprak kaymaları olasılığı nedeniyle bu balayı yeri için büyük bir tehdittir..
 • Baba Harbajan Singh Mandir, Mera Bharat Mahan tepesi ve Hint-Çin Sınırına giden merdivenler buradaki diğer önemli turistik yerlerdir..

7. Lachung, Lachen ve Yumthang Vadisi:

Küçük bir köy, burası birkaç Tibet kabilesinin ikametgahı. Kuzey Sikkim’de bulunan bu yerin sunduğu en romantik şey var – kar! Sokaklarında yürümek, sadece birbirimize eşlik etmek ve manzaranın tadını çıkarmak, balayını geçirmek için mükemmel bir yoldur. Bu, Sikkim’deki en iyi balayı yerlerinden biridir. Buradaki Gurudongmar Gölü kış aylarında donar ve mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yer. Lachung Gompa, burada bulunan ünlü manastırlardan biridir..

Lachung, Lachen ve Yumthang Vadisi

 • Sikkim’in zengin kültürünü keşfetmenin en iyi yolu Lachung, Lachen ve Yumthang vadisini ziyaret etmektir. Çiftler, bu yerin cezbedici manzarasına hayran olabilir ve yemek ve etkinliklere konan bazı geleneklerin tadını çıkarabilir. Bu, macera arayan çiftler için mükemmel bir balayı yeridir..
 • Gangtok’tan karayolu ile Lachung, Lachen ve Yumthang vadisine ulaşılabilir. Gangtok’a en yakın havaalanı Bagdogra’dır ve en yakın tren istasyonları Jalpaiguri ve Siliguri’dir. Gangtok’a ulaşmak için bir taksi kiralayın. Gangtok’ta bir gece kalmanız ve ertesi gün yolculuğunuza başlamanız gerekecek..
 • Gangtok’ta ve vadilerde birçok şirin otel ve pansiyon bulunmaktadır. Bütçe ve tercihe göre rahatlıkla yer kiralanabilir..
 • Bu vadileri ziyaret etmek için en iyi zaman Şubat sonu ile Haziran arasıdır. Hava güzel ve Haziran ortasında çiçeklerin açmasını da göreceksiniz..
 • Bhewma Şelalesi, Amitabh Bachchan Şelalesi, BhimNala Şelalesi ve Lachung Nehri görülmeye değer diğer önemli turistik yerlerdir..

8. Teesta Nehri:

Onun nehri kışları donar ve yazları ışıl ışıl ve saf görünür. Burayı ziyaret ettiğiniz aya bağlı olarak burada çeşitli macera sporları yapabilirsiniz. Bunlara yazları nehir raftingi ve kano dahildir. Burası aynı zamanda en güzel kuşlara sahip.

Teesta Nehri

 • Siz ve sevdiğiniz kişi bu Nehrin yakınında bir romantizm anını paylaşabilirsiniz. Teesta Nehri, çiftler için güzel bir balayı yeri sunuyor. Macera arayanlar buraya gelip nehir raftingi ve kano yapmayı deneyebilirler. Kuş gözlemciliği de burada turistlerin çok keyif aldığı bir aktivitedir..
 • Teesta Nehri, Gangtok’tan yaklaşık 180 km uzaklıktadır. Gangtok’a hava veya demir yolu ile ulaşabilirsiniz. Gangtok’a en yakın havaalanı Bagdogra’dır ve en yakın tren istasyonları Jalpaiguri ve Siliguri’dir. Gangtok’a ulaşmak için bir taksi kiralayın. Gangtok’ta bir gece kalmanız ve ertesi gün yolculuğunuza başlamanız gerekecek..
 • Teesta Nehri yakınında birçok otel ve pansiyon bulunmaktadır. Bütçeye ve konfora göre kolayca bir konaklama yeri kiralayabilirsiniz..
 • Aralık-Haziran, Teesta Nehri’ni ziyaret etmek için en iyi zamandır. Su sporlarının ve güzel havanın tadını çıkarabilirsiniz. Yağmur nedeniyle nehirlerin şişmesi nedeniyle burayı musonda ziyaret etmekten tamamen kaçının..
 • Teesta Nehri size balayı için ideal bir yer sunuyor. Su sporları mutlaka denenmeli ve çiftler kesinlikle maceranın tadını çıkaracaklar..

9. Ravangla:

Küçük bir kasaba olan Sikkim Ravangla, panoramik manzaralara, yak gezintilerine ve diğer tipik ilgi çekici yerlere sahiptir. Romantik bir kaçamak için mükemmel, huzurlu bir ortam sağlar..

Ravangla

 • Burası Sikkim’deki en güzel ve sakin yerlerden biridir. Çiftlerin yerel cazibe merkezlerinin ve diğer etkinliklerin güzelliği karşısında büyüleneceğinden emin olabilirsiniz. Yeni evli çiftler de aşk tatillerini daha unutulmaz kılmak için burada yak gezintilerine çıkmalı.
 • Ravangla’ya en yakın havaalanı Bagdogra havaalanıdır. Yaklaşık 130 km uzaklıkta yer almaktadır. En yakın tren istasyonları Siliguri ve Jalpaiguri’dir. Hedefinize ulaşmak için havaalanından ve tren istasyonundan taksi kiralayabilirsiniz..
 • Bu bölgede birçok otel ve sade pansiyon bulunmaktadır. Rahatınıza ve bütçenize göre bir konaklama yeri kiralayabilirsiniz..
 • Yaz mevsimi Ravangla’yı ziyaret etmek için en iyi zamandır. Turistler de burayı balayı için Eylül, Ekim ve Kasım aylarında ziyaret etmeyi tercih ediyor..
 • Ravangla Buda Parkı (resim), Taşhiding Manastırı ve Bon Manastırı, buradaki diğer önemli turistik yerlerdir..

Böylece, Sikkim Hindistan’daki en iyi balayı destinasyonlarından bazılarına sahiptir ve bir balayı için inanılmaz derecede uygun bir yerdir..