Hindistan’daki tüm Kuzey Doğu eyaletleri arasında Manipur, balayı yerleri için özel bir öneme sahiptir. Hindistan’daki yedi kız kardeşin eyaletinden biridir.Ülkenin en güzel yerlerinden bazılarına sahiptir ve aynı zamanda inanılmaz doğal güzelliklere de sahiptir. Nepal ve Arunaçal Pradeş gibi Manipur, aynı zamanda ziyaretçileri ve turistleri her seferinde şaşırtan bir dizi turistik yer içermektedir..

Manipur'da Balayı Mekanları

Manipur’da da bu yazıda tartışılan birçok balayı yeri var. Manipur, az gelişmiş bir devlet olmasına rağmen (şimdi gelişmiş bir devlet) olmasına rağmen, temelde Hindistan’a olan önemi ve katkısıyla ünlüdür. Manipur’daki en iyi ve romantik balayı destinasyonları aşağıdaki gibidir..

Resimlerle Manipur’un En Güzel Balayı Yerleri :

1. İmhal :

Resimlerle Manipur'da Balayı Yerleri-imphal

İlk etapta Manipur’un en güzel yerlerinden biri olan Imphal’ı aldık. Yer, ziyaretçiler için tonlarca tesis ile birlikte aşırı doğal güzelliğe sahip. Burası yeşilliklerle dolu ve aynı zamanda kuzey doğu eyaleti Manipur’un başkenti..

2. Uhrul:

Uhrul

Manipur’daki en iyi balayı yerlerini bilmek ister misiniz? Ukhrul, Manipur’daki en iyi balayı yerlerinden biridir. Yer, ziyaretçileri için bir dizi küçük ve orta boy otellere ve geçici ikamet yerlerine sahiptir. Bu yerin insanları çok cana yakın ve çoğu zaman turistlere ve ziyaretçilere karşı en büyük hayranlıklarını gösteriyorlar..

3. Bishnupur- Manipur’da Balayı İçin En Güzel Yer:

Bishnupur

Burası Manipur’daki en önemli dini yerlerden biridir. Aynı zamanda Manipur’da en çok ziyaret edilen şehirlerden biridir. Yer güzelliği ve ibadet yerleri ile ünlüdür. Bu şehirde yerli halk ve yabancılar arasında oldukça popüler olan birçok eski tapınak var..

4. Thoubal :

Thoubal

Manipur’da nefes kesen bir başka balayı destinasyonu, Manipur’da yabancılar tarafından en sık ziyaret edilen yerlerden biri olan Thoubal’dır. Bu yerde bir dizi ilginç şey tespit edilebilir. Bu yerin pitoresk doğal güzelliğine hayran kalacaksınız..

5. Avize :

Manipur'da Resimlerle Balayı Yerleri-Chandel

Hiç Manipur’a gittin mi? Chandel, temel olarak Manipur’a (ağ geçidi) gittiğiniz yerdir. Yer muazzam siyasi öneme sahip ve her yıl dünyanın her yerinden gelen çok sayıda ziyaretçi ve turist çekiyor. Buraya geldikten sonra kimse buradan ayrılmak istemeyecektir..

6. Senapati- Manipur’da Balayı İçin Harika Bir Yer:

Senapati

Burası bu ülkenin insanları arasında popüler. Manipur’daki en iyi balayı destinasyonlarını arıyorsanız, bu sizin için doğru olabilir. Buranın buranın doğal güzelliğini koruduğu ve sergilediği söylenir. Manipur’a gelirseniz burayı ziyaret etmeyi unutmayın..

7. Tamenglong:

Tamenglong

Burası Chanel’e oldukça benziyor (daha önce tartışıldı) ve geniş florası ve faunası her yıl tonlarca ziyaretçi çekiyor. Ülkenin her yerinden insanlar bu yerin doğal güzelliğini ziyaret etmeye geliyor.

8. Moreh- Manipur’daki En İyi Balayı Yeri:

Manipur'da Resimlerle Balayı Yerleri-moreh

Bu, Manipur’da genç çiftleri meşgul edebilecek yerlerden biri. Burası Manipur’da bir pazar alanı ve aynı zamanda Manipur’daki en iyi balayı yerlerinden biri. Yer, burada yapılan el sanatları araç ve gereçlerini satan en iyi dükkanlardan bazılarını sergiliyor. Burada satılan şeyler gerçekten popülerdir ve onları hiçbir yere götürmezsiniz..

9. Kaçış:

kakching

Son fakat en az değil, burası popüler bir tarihi site ve Manipur’daki en tanınmış balayı yerlerinden biridir. Bu yerde ziyaretçileri meşgul eden ve şaşırtan çok sayıda müze, göl, kültürel platform vb. Yerel halk arasında da çok popüler.

Bu nedenle, yakında Manipur’u balayı amacıyla ziyaret etmeyi planlıyorsanız, bu yerler ilk gitmeniz gereken yerlerdir. Çarpıcı manzaralar, kültür yüklü müzeler, geri alınacak yerel güzelliklerle dolu hareketli pazarlar ve genel olarak çok sevimli ve sıcak bir hava – Manipur asla hayal kırıklığına uğratmayacak ve karı koca olarak ilk seyahatinizi daha da unutulmaz kılacaktır. . O halde şimdiden planlamaya başlayın ve hayatınızın en özel yolculuğuna birlikte çıkmaya hazırlanın. Bize deneyiminizin nasıl olduğunu yazın. Geri bildiriminiz yalnızca size ve diğer okuyucularımıza daha iyi yardımcı olmamıza yardımcı olur, bu nedenle lütfen aynı şekilde yazın. Her birinizden yanıt almayı çok seviyoruz ve sevgi ve kahkahalarla dolu mutlu seyahatler diliyoruz..