Eski atasözü “Sen çirkin değilsin, toplum çirkin” der. Bunu söyledikten sonra neden kendinden nefret ediyorsun? Nasıl yürüdüğünüzü, konuştuğunuzu, giyindiğinizi ve sosyalleştiğinizi başkalarının belirlemesine neden izin veriyorsunuz? Sen ilahi gibi yaratılmış özgür ruhlu bir bireysin, öyleyse neden birinin senin parlaklığını düşürmesine izin veriyorsun? Söylemesi yapmaktan daha kolay, ancak bugünlerde gençlerin ve genç yetişkinlerin yüzde doksanı düşük benlik saygısından muzdarip. İşaretleri kabul etmeyi öğrenmeniz için bugün sizinle bunun hakkında daha fazla konuşmak istiyoruz. İşte kendinizden nefret etmeyi bırakmanın işaretleri. Bu nedenle, lütfen okumaya devam edin ve bilgili olun.

Kendinizi sevmenin ipuçları:

Okuldaki popüler erkek veya kızı gördün mü? Sahip oldukları arkadaş sayısına ve başa çıkmak için ne kadar büyük bir hayrana bakın. Ama bekle, gerçekten istediğin bu mu, çünkü hayatlarının derinliklerine bakarsanız, okuldaki aynı popüler erkek veya kız yalnız bir çocuktur. Bir mutluluk maskesi takıyorlar ve harika bir bedenleri olsa, güzel kıyafetler giyseler, zengin çocuklarla takılsalar ve havalı arabalar sürseler de, derinlerde mutlu değiller. Ama bu gösteriyor mu? Hayır değil, çünkü kendilerini sevmeyi öğrendiler, oldukları gibi nefret etmekten vazgeçtiler ve bu nedenle başkaları etraflarında olmaya ve onları takip etmeye ilham veriyor..

Anlamanız gereken ilk şey, bir birey olduğunuzdur. Evet, bazen ebeveynler ve arkadaşlar, toplumun geneli acımasız olabilir ve karşılaştırma yapmayı severler. Görünüşünden giyimine, yediğiniz yemekten nasıl yediğiniz, saat kaçta uyuduğunuzdan, boştayken ne yaptığınıza kadar her şeyi yargılıyorlar. Ancak, kendinizi kendi gereksinimlerinizle bir birey olarak kabul ettiyseniz, başkalarının olumsuz sözlerini görmezden gelmeyi ve nimet ve mucizenin tadını çıkarmayı unutmayın, ki bu SİZSİNİZ..

Her VÜCUTUN benzersiz olduğunu öğrenin, bu nedenle siz de bu düz karın kaslarını istiyorsanız, bunun için çalışmanız gerekir. Yine de istediğinizi yiyebilirsiniz ve yine de o harika vücuda sahip olmak için egzersiz yapabilirsiniz. Formda kaldığınızda mutlu olursunuz ve iyi giyinmek için de motive olursunuz. İnsanlar o zaman yüzünüzdeki içten dışa gelen parıltıyı fark ederdi. Bunun nedeni, kendinizi güçlü ve hoş olmaya motive etmiş olmanızdır, başkalarına değil, önce kendinize. İnsanlar, kendi seçimlerin ve doğal yollarınla, kendin olmayı ne kadar sevdiğini gördüklerinde, senin arkadaşın olmak isterler. Kimse sıkıcı ve olumsuz biriyle birlikte olmak istemez, bu nedenle, başkalarının sizde bu değişikliği fark etmesine izin vermeden önce kendiniz için kendinizi değiştirmelisiniz..

Kendini sevmek her şeyi değiştirir:

Vücudunuza, gözlerinize, burnunuza, cildinize, saçınıza bir bakın. Bedeninizin her santim sizsiniz, ilahi olanın beğenisinde yapılmış çıplak çıplak gerçek. Zihninize ve bedeninize dikkat ederek, baştan sona formda olacağınızı anlamalısınız. Bu size günlük aktiviteleri gerçekleştirme ve zihninizi çalıştırma gücü verecektir. Sağlıklı beyinler asla olumsuz yorumlara ve eleştirilere yer vermez. Ancak gelen olumsuz yorumlara da bir göz atın, onlardan ders alın ve yolunuza devam edin, bunlara takılıp kalmayın..

Önce kendinizi sevemezseniz, başkalarının size saygı duymasını, ilgilenmesini ve sevmesini nasıl beklersiniz? Her şeyin seninle başladığını söylüyorlar, ki bu çok doğru. Öyleyse devam edin ve kendinizi şımartın, bedeni, zihni ve ruhu besleyin ve bu olduğunda otomatik olarak SENİ sevmeye başlayacaksın..