Haydarabad’da bir Balayının nasıl olacağını hiç düşündün mü? Haydarabad, güneydeki Telangana şehrinin tanınmış başkenti ve Andhra Pradesh’in genel başkentidir. Geniş bir arazi alanına yayılan gür yeşilliklerle ve zengin mirasla kaplı bir şehirdir. Babür İmparatorluğu’nun Nizamlarına kadar uzanan bu prens devleti, hem flora hem de fauna açısından zengindir ve bu da onu Hindistan’ın her yerinden insanlar için ideal bir turizm ve balayı yeri haline getirir. Çok sayıda milli parka, su yoluna ve eğlence parkına izin veren geniş arazileri ile Haydarabad, görülmeye değerdir. Siz ve eşiniz kültürel açıdan meraklı gezginler misiniz? Haydarabad sizin için mükemmel bir yer. Charminar ve Golconda Kalesi’nde geçmişin zengin mirasını keşfedin. Kendi kraliyet masalınızı mı arıyorsunuz? Chowmahalla ve Faluknuma gibi güzel sarayların ortasında romantizm. İkiniz de vahşi yaşamı seviyor musunuz? Haydarabad, milli park safarileri ve maceralarıyla sizi şımartacak. Daha ne? Hyderabadi biryani dünyaca ünlüdür ve sizin ve partnerinizin içindeki yemek için mükemmeldir.!

Haydarabad'daki En Çarpıcı Balayı Yerleri

Burada yazlar oldukça sıcak olabilir, kışlar ise süper keyiflidir (13 – 28 derece santigrat). Yani burada ekim-şubat arası bir balayı ideal olacaktır. Şehir, genel olarak kadınlar için bile oldukça güvenli ve burada seyahat ederken herhangi bir sorunla karşılaşıldığı bilinmiyor. Otobüs, taksi ve otomobil gibi toplu taşıma araçları turistler için hazır.

İşte size Haydarabad yakınlarındaki en iyi balayı yeri olan kova listenizi aldık..

Haydarabad’daki En İyi Balayı Yerleri:

1. Golkonda:

golkonda

Haydarabad’ın güzelliğini kucaklamak için, daha iyi bilindiği üzere Golconda veya Golla Konda’dan daha iyi bir yer yoktur. Anıtın tepesinden mükemmel bir manzara ile birlikte güzel Haydarabad şehrinin tarihini tam olarak anlamanıza yardımcı olduğu için balayında ilk ziyaret etmek için mükemmel bir mekandır. Haydarabad’ın 11 km batısında yer alan Golconda, Haydarabad’daki mükemmel balayı destinasyonlarıdır..

2. Hüseyin Sagar:

Hüseyin Sagar

Hussain Sagar, 1562 yılında büyük Hazreti Hüseyin Şahi Wali tarafından inşa edilen Haydarabad’da bulunan bir göldür. Herhangi bir sevgili için mükemmel bir yer olan ay, Jüpiter ve Venüs’ün kozmik üçgeninin muhteşem manzarasını sunar. Çevrenin güzel yönü ve gür yeşillik, burayı yıl boyunca Haydarabad’da mükemmel bir balayı noktası haline getiriyor..

3. Ramoji Film Şehri:

Ramoji Film Şehri

Haydarabad’daki 2000 dönümlük film şehri, dünyanın en büyük entegre film şehri olarak kabul edilir ve her yerden film severler için mükemmel bir mekandır. Haydarabad güzergahında mutlaka görülmesi gereken bir yerdir ve siz ve yeni evliniz birlikte film izlemekten keyif alıyorsanız ideal bir mekandır. Her türlü sinema ile çevrili geniş bir arazi alanıdır ve yapılacak çok şey ile eğlenceli ve keyifli bir gün geçirir. Rehberlerin mevcudiyeti, işi çok daha kolay hale getirerek, onu Haydarabad yakınlarındaki en iyi balayı yerlerinden biri haline getiriyor..

4. Chowmahalla Sarayı:

Chowmahalla Sarayı

Haydarabad Nizamlarının bu sarayı, Asaf Jahi hanedanı tarafından yaratılan güzel ve yemyeşil bir arazi alanıdır. Bu büyük saray, devleti yöneten büyük Nizamların iktidar koltuğuydu. Andhra Pradesh hükümeti tarafından restore edilen arazi, artık görülmesi gereken bir turistik yer ve genç aşıklar için harika bir romantik yer olabilir. Saray boyunca uzanan harika manzaraların izlediği bahçeler, balayı çiftleri için mükemmel bir mekandır ve Haydarabad yakınlarındaki en güzel yerlerden biridir..

5. Falaknuma Sarayı:

Falaknuma Sarayı

Taj falaknuma sarayı, harika ve unutulmaz bir deneyim yaşamak için biraz fazladan harcama yapmak istiyorsanız, balayı çiftleri için yine İdeal bir mekandır. 19. yüzyıldan kalma bir saray fonunda yer alan lüks ve zarif odalar, ardından mükemmel gurme yemekleri ve muhteşem bir havuz ve spa, burayı Haydarabad yakınlarındaki en iyi balayı yerlerinden biri yapan bu muhteşem tesiste kendinizi şımartmak için ihtiyacınız olan her şey..

6. Lumbini Parkı:

Lumbini Parkı

Lumbini, Hussain Sagar’ın hemen bitişiğinde, gür yeşilliklerle kaplı yaklaşık 7.5 dönümlük bir alanı kaplayan ve büyük Haydarabad şehrinin ikonik bir mirası olan Buda heykelinin harika manzarasına sahip küçük bir halka açık parktır..

7. Kar Dünyası:

Kar Dünyası

Sevdiklerinizle dışarıda bir gün geçirmek için Haydarabad’da bulunan bir eğlence parkı olan güzel kar dünyasını ziyaret edin. Hussain Gölü’nün yanında, yaklaşık 2 dönümlük bir alana yayılıyor..

8. Kasu Brahmananda Reddy Ulusal Parkı:

Kasu Brahmananda Reddy Ulusal Parkı

Haydarabad’da bulunan birçok büyük ve çeşitli milli parktan biri olan bu arazi alanı, macera ve vahşi yaşamı seviyorsanız, sevdiklerinizle safariye çıkmak için harika bir yerdir..

9. Mrugavani Ulusal Parkı:

Mrugavani Ulusal Parkı

Haydarabad’daki ikinci büyük milli park olan Mrugavani, çok çeşitli flora ve fauna ile doludur ve biraz maceradan hoşlanıyorsanız, onu yine harika bir balayı yeri haline getirir. Haydarabad yakınlarındaki en doğal balayı destinasyonlarından biridir..

Bu makale, şehri ziyaret ederken görülecek tüm harika yerleri faktoring eden harika bir balayı destinasyonu olarak Haydarabad’dan bahsediyor. Ayrıca Haydarabad yakınlarında bazı harika balayı noktaları var. Aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi enfes mekanla, seçim yapmakta zorlanacaksınız. Sadece gezi değil, aynı zamanda vahşi yaşam keşfi, film şehir turları ve maceralı girişimler gibi aktiviteler açısından da zengin – Haydarabad, herkesin beğenisine özel bir şeyler sunuyor. Bu muhteşem şehir hakkındaki düşüncelerinizi ve genel olarak geri bildirimlerinizi bize yazın. Okurlarımızdan haber almak bizi en çok heyecanlandıran şey. Birlikte ilerlerken size mutlu yolculuklar, kutsamalar ve daha da fazla sevgi diliyoruz.