Sadece başörtüsü kelimesini duymak, kafasına güzel atkılar takan kızların görüntüsünü getiriyor. Müslümanlarda başörtüsü takmak bir gelenektir; bununla birlikte, artık farklı bir standart görünüm vermek için bir dizi moda polisi tarafından da gerçekleştirilmektedir. Tesettür nasıl yapılır söz konusu olduğunda, kadınlar genellikle yüzlerinin şekline göre giymeyi tercih ederler..

Farklı Tarzlarda Tesettür Nasıl Yapılır:

İşte kendi başörtüsü stilinizi yaratırken o kusursuz görünümü elde etmenin bazı ipuçları.,

1. Oval Yüz İçin Başörtüsü:

Oval Yüz İçin Tesettür

Yumurtlayan bir yüz için başörtüsü stilinin nasıl yapılacağına gelince, Lübnan stili gitmek için ideal bir stildir. Başörtüsü yandan bağlanırken, sondaki düşüş, çoğunlukla gündelik üzerinde güzel bir görünüm için ön tarafta tutulur..

2. Uzun Yüz İçin Tesettür Stilleri:

Uzun Yüz İçin Tesettür Stilleri

Evde tesettür nasıl yapılır için Türk tarzı saç bandı aksesuarları şeklinde işlemeler içeren bir tasarım verir. Başörtüsü takıldıktan ve yandan bir düğüm atıldıktan sonra, başörtüsünü sabit tutmak için baş bandı aksesuarı ile başörtüsüne dekoratif bir görünüm verilir..

3. Yuvarlak Yüz İçin Başörtüsü:

Yuvarlak Yüz İçin Tesettür

Yuvarlak yüz kesimi olanlar için elmacık kemiklerine yakın sıkı bir doku ile adım adım tesettür nasıl yapıldığını bilmeniz gerekir. Yüzün, boynun yanında bir düğüm ile sıkı bir şekilde oturması gerekir. Kalan iki uç önde tutulur ve arka taraf iyi bir kısmı kaplar.

4. Kalp Yüz Tesettür Stilleri:

Kalp Yüz Tesettür Modelleri

Kalbi gibi bir yüze sahip olan kadınlar için tesettür giyimde en iyi yüz sıkı görünümdür. Başörtüsü, yüzün yanlarında tam bir uyum sağlarken, keskin çeneyi göstermek için aşağıdan açık bırakılmıştır. Kalan uç boyuna sarılır ve geriye doğru çekilir..

5. Tombul Yanak Yüzü İçin Başörtüsü:

Tombul Yanak Yüzü İçin Tesettür

Tombul yanaklı kızlara nasıl tesettür yapabiliriz diye düşündüğünüzde minimalist tarz kadınlar için ideal bir tarz olacaktır. Yapmanız gereken tek şey, başı ve boyun kısmını örtmek, yan ucunu ellerden birinde boyunda bükülmüş halde bırakmak..

6. Elmas Yüz Tesettür Stilleri:

Elmas Yüz Tesettür Stilleri

Türban stilleri tesettür, bu mükemmel elmas şekline çok eğilim gösterdi. Tüm dikkat yüze çekildiğinde gösterişli bir görünüm verir. Başörtüsü başın üst kısmında bir dizi bükülme ve eğri ile yapılır..

7. Kare Yüz Tesettür Stilleri:

Kare Yüz Tesettür Modelleri

Bu tür kare bir yüz için evde tesettür nasıl yapılır, boynun altında gevşek bir uyum sağlamaktır. Ayrıca, yüzün alt tarafında bir dizi gevşek bağlantı sağlayarak baş tarafına bir başlık ekleyebilirsiniz..

8. Üçgen Yüz Şekli Tesettür Tasarımları:

Üçgen Yüz Şekli Tesettür Tasarımları

Üçgen yüze sahip kadınlar oldukça şanslı çünkü hemen hemen tüm tesettür modelleri kendilerine yakışıyor. Bununla birlikte, bu tür kadınlar yaygın olarak gevşek bir başörtüsü tarzına gitmektedir. Başörtüsü aynı zamanda yüzü kaplayan ve pimsiz boyunda katlanan giyildiğinde üçgen bir şekil alır..

9. Her Yüze Başörtüsü:

Her Yüze Uygun Tesettür

Başörtüsü iğnesi nasıl yapılır söz konusu olduğunda, yan düğümlü başörtüsü taşıması en iyisidir. Başörtüsü, iç kıvrımlar kullanılarak sıkı bir şekilde oturtulur ve aralarında başörtüsü ve diğer ikisi başörtüsü olan üç katmanlı bir görünüm verilir. Yan düğüm güzelliğine katkıda bulunur.

Tesettür nasıl yüz şekline göre giyilirse, duruma göre de giyilir. Bu nedenle, onlara sevimli takılar vererek kendi başörtüsü stilinizi de yapabilirsiniz. Düğünlerde, gelinler tarafından seçilen elbisenin önlüğüne göre tesettür de mevcuttur..