Hint kültürü gelenekler açısından zengindir ve sadeliği ve alçakgönüllülüğü ile bilinir. Hint İslam toplumu muhafazakardır, ancak Müslüman kadınlar modayı modernite ile başarılı bir şekilde harmanlamıştır. Şık Müslüman Hint başörtüsü stili, saris/salwar kurta gibi Hint kıyafetleriyle uyumludur..

Kadınlar İçin En İyi Hint Tesettür Arpacık Koleksiyonu:

Modernite ve geleneksel tarzların bir birleşimi En iyi 9 Hint başörtüsü modası, bu geniş Hint moda endüstrisine kuşbakışı bir bakış sunuyor..

1. Günlük Tesettür Modası:

Günlük Tesettür Modası

Hintliler basittir, tarzları da öyle. Resmi olmayan baskılı şalvar kameez/churidar ile Hint başörtüsü tarzı dupatta ile eşleşen tek renkli bir başlık, rahat bir buluşma, partiler veya arkadaşlarla sadece bir vitrin alışverişi için nefes kesici görünüyor. Tesettür ve kıyafet ile renk kombinasyonları ile denemeler yapın ve kalabalığın içinde öne çıkın.

2. Modern/Parti Tarzı Başörtüsü:

Modern/Parti Tarzı Tesettür

Sari onurlu bir kıyafettir ve farklı şekilde giyilebilir – Bengali/Orrisa veya Maharashtrian tarzı. Sari ile uyumlu bir başörtüsü seçmek, ona zarif bir görünüm kazandıran bir ifade imzası haline gelir. Hint tesettür koleksiyonundan tesettür sari bluz ile eşleştirmek ve broş, fırfır, inci kullanmak kişiliği vurgular.

3. Trendy Tesettür Ofis Tarzı:

Trendy Tesettür Ofis Tarzı

Akıllı profesyonel bayanlar/kızlar, muhafazakar İslami kıyafet nedeniyle kendilerini kısıtlanmış hissetmediler. Elbiselerini – kot pantolon/palazzos sarees/salwar kurta/ bayas ve basit düz renk veya baskılı pamuklu/polyester Hint tarzı başörtüsü ile akıllıca eşleştirdiler. Batı/Hint stilleriyle akıllıca eşleşen İslami giysiler, görünümlerini ve alçakgönüllülüğünü koruyor. Profesyonel devrede kolaylıkla hareket ederler.

4. Okul Kız Tesettür:

Okul Kız Tesettür

Liseli kız için Hint başörtüsü, dini kurallara uymanın yanı sıra birlik hissini teşvik eder. Başörtüsü başınızın üzerinde basit bir eşarptır, yanları çenenin altında sabitleyin ve omuzların etrafında çevirin ve son olarak göğsü örtmek için her iki ucu da açın. Hintli tesettürlü kızlar okul/kolej tarafından belirlenen kıyafet kurallarına uyuyor.

5. Kiddy Tesettür Tarzı:

Çocuk Tesettür Stili

Tesettür modası çocuklar arasında da giderek daha popüler hale geldi. Çekici başörtüsü modelleri, çocuklar için sevimli ve eşit derecede İslami görünmelerini sağlayan tasarlanmıştır. Küçük kızların çoğu, giyinme kurallarında büyüklerini takip ediyor. Tombul yanaklarına uyması için çok çeşitli siyah/beyaz, işlemeli, puantiyeli, renkli/baskılı tesettür Hint tarzı mevcuttur.

6. Gençler Tesettür Tarzı:

Gençler Tesettür Stili

Gençler hayat dolu ve Hintli Müslüman genç bir istisna değil. Güzel, modern Hint başörtüleri, ruh hallerine ve kişiliklerine uyacak şekilde mevcuttur. Çarpıcı şifon, ipek, havalı baskılı viskon, günlük kullanım için mükemmel bir seçimdir. Bu elbiseler ve üstlerle eşleştirildiğinde zarif ve feminen görünüyor.

7. Dupatta Tesettür Tarzı:

Dupatta Tesettür Stili

Bir bayan şalvar kameez giyiyorsa, başörtüsü tarzlarında sorun yok. Eşleşen, akıcı duppata Hint tarzı bir başörtüsü olabilir, dupattanızın bir ucunu şık bir şekilde başınızın etrafına sokun ve diğer ucunun arkanızda akmasına izin verin. Bu inanılmaz rahat görünüm, herhangi bir bayana büyüleyici bir görünüm kazandıracağından emin..

8. Düğün Hicapları:

Düğün Başörtüsü

Saree, her Hintli kadının gardırobunun ayrılmaz bir parçasıdır. Düğün gibi resmi bir olay, onlara mükemmel uyumlu aksesuarlarla zarif bir şekilde giyinme fırsatı verir. Hint düğün tesettür stilleri bir moda ifadesi haline geldi. Maatha tikka ile eşleşen kontrast düz renkli başörtüsü ile yoğun bir şekilde süslenmiş ipek sari, bayanlar tarafından tercih edilen etnik görünümdür..

9. Geleneksel Stil Başörtüsü:

Klasik Tarz Tesettür

Eski nesil Hintli Müslüman bayanlar veya kırsal kesimde yaşayanlar hala geleneksel Hint tarzı başörtüsü tercih ediyor. Başı ve vücudu saran ve ayaklara kadar inen tam boy dış giysidir. Eller için yarık olmadığı için elde tutulur ve omuzlarda dengelidir..

Hint İslam toplumu, mütevazı klişe kıyafetlerin batı stiliyle birleştirilebileceğini ve eşit derecede akıllı ve harika görünebileceğini kanıtladı. Geleneksel n geleneksel duyusaldır. Hint tesettür modasına olan ilgileri, tasarımcıları yenilikçi ve pratik tasarımlar yaratmak için çeşitli kumaş ve aksesuarlarla denemeler yapmaya teşvik etti..