Başörtüsü, genellikle baş ve göğsü örten, tevazu ve mahremiyet sembolü olarak kızlar ve bayanlar tarafından giyilen bir perdedir. Başörtüsü, kadınları yalnızca bir erkek için kutsal olan ve diğer erkekler için yasak olan erkeklerden korur. Başörtüsü, evlilik dışı ilişki fırsatlarını ortadan kaldırarak evliliğin ve ailenin dayanıklılığına ve korunmasına katkıda bulunur. Bugün moda dünyasında, okul kızları için tesettür stilleri ünlü oluyor.

Okul Kızları İçin En İyi Tesettür Stilleri:

Okullarda başörtüsü takan İslami akademisyenlerin çok azı zorunludur,

1. Okul için Sade Türk Tesettür Stili:

Okul için Sade Türk Tesettür Giyim

Basit, sade bir Türk tesettür tarzı, okul kızları için harika. Bir bez parçası olmasına rağmen, düzgün bir şekilde ağrıyorsa kişiliğinizi değiştirebilir. Neredeyse boynunuzdan bağlayabilir ve kafanızdan da bir dönüş yapabilirsiniz. Sadece renk kombinasyonunu fark etmelisin.

2. Basılı Okul Tesettür Tarzı:

Baskılı Okul Tesettür Tarzı

Baskılı başörtüsü farklı baskı ve renk, şal desenli, geometrik, çiçekli olarak gelir. Basit bir beyaz kurti ile renkli baskılı bir başörtüsü, görünümünüzü çekici hale getirebilir. Okul kızları bunu sadece olağanüstü olduklarını göstermek için değil, aynı zamanda sizi kirlilikten de kurtaracak..

3. Okul için Yandan Tutturulmuş Tesettür Stili:

Okul İçin Yandan Askılı Tesettür Stili

Bu, okul için en basit tesettür, yandan sabitlenmiş tesettür tarzıdır. Günlük kullanımlar için en kullanışlıdır. Sadece başınızın etrafına sarın ve başınızın bir tarafından bir iğne ile sabitlemeniz gerekiyor. Başörtünüzün diğer tarafının ucunu boynunuzun sağ tarafından asabilirsiniz. Bu kıyafetin okul tesettür tarzı sizi muhteşem yapacak.

4. Okul için Günlük Siyah Tesettür:

Okul için Günlük Siyah Tesettür

Siyah herkesin ortak rengidir. Beyaz veya gri renkli bir tişört ve siyah renkli bir başörtüsü kalabalığın içinde dikkatleri üzerine çekecektir. Bununla özellikleri ekleyebilirsiniz. Bunlar okul için çok bağımsız ve kolay başörtüsü stilleridir. Bu tarz sizi asla hayal kırıklığına uğratmayacaktır..

5. Okul için Yuvarlak Yüz Tesettür Stili:

Okul için Yuvarlak Yüz Tesettür Stili

Yuvarlak bir yüze sahipseniz başörtüsü taktığınızda daha da yuvarlak görünmesini sağlayabilirsiniz. Eşarbınızı yüzünüzün etrafına çok sıkı bağlayıp daha yuvarlak hale getirin. Dilerseniz kep altı da yüzünüzü büyütmek için kullanabilirsiniz. Bunlar okul kızları için sevimli başörtüsü stilleri.

6. Okul İçin Göğüs Örtüsü Tesettür Stili:

Okul İçin Göğüs Örtüsü Tesettür Stili

Kızlar, göğüslerini tesettür stiliyle kapatmak istiyorlarsa, bunlar okul kızları için basit tesettür stilleridir. Atkıyı boynunuzun arkasından biraz sıkıca sarın ve göğsünüzü tamamen kapatabilmeniz için ön tarafından buna göre gevşek olmalıdır. Ayrıca başınızı ve boynunuzu kapattıktan sonra atkınızın herhangi bir köşesini göğsünüze yayabilirsiniz..

7. Okul Kızları İçin Üçgen Tesettür Stili:

Okul Kızları İçin Üçgen Tesettür Stili

Okul için çok olağan bir tesettür modası. Sadece kare bir fular alın ve üçgen şeklinde katlayın. Kısa ve uzun bir ucu ile kafanızda bulun. Boynuna tutturmak gerekiyor. Uzun ucunu karşı taraftan getirip başınızın etrafına sarın ve yere koyun. Şimdi kısa ucunu alın ve omzunuza sabitleyin..

8. Okul İçin Yaz Başörtüsü Stili:

Okul İçin Yaz Tesettür Stili

Bu kıyafetin okul için tesettür tarzı sizi muhteşem yapacak. Başınıza bir fular geçirin, kısa ve uzun bir uç oluşturun ve boynunuza iğneleyin. Uzun ucunu karşı tarafa getirin ve sabitleyin. Şimdi kısa ucu arkadan başınızın üzerine getirin.

9. Okul için Uzun Tesettür Stili:

Okul için Uzun Tesettür Stili

Kızlar okul için yüzlerinin şekline göre güzel tesettür modelleri seçebilirler. Okul kızları için uzun tesettür kıyafetleri de ünlüdür. Uzun bir atkı alın ve bir köşesi ile boynunuzun sağ tarafından giymeye başlayın. Başınızın üzerinden bir tur atın ve boynunuza sabitleyin. Şimdi diğer köşeyi tutun ve bir tur daha alın, önden arkaya doğru yayın ve başınızın sol tarafına sabitleyin..

Okul için tesettür tasarımları asla sıkıcı değildir. Okula giden kızlar için birçok tasarım var. Yüzlerinin şekline göre seçim yapabilirler. Tercihlerine göre iyi renkli başörtüsü alacaklar, okul kızları normal okul kıyafetleri için başörtüsünde farklı desen ve farklı renk tonları giymeyi severler..