Muhtemelen hamileliğinizin ilk ayından doğum gününüze kadar bir isim aramaya başlardınız. Muhtemelen yine de doğru ismi bulamazdınız. İşte küçük bir yardım. Yeni Hristiyan bebek isimleri listesine ve anlamlarına bir göz atın.

hıristiyan bebek isimleri

Erkekler için en iyi Hıristiyan isimleri:

1. Adam:

Bu ismin anlamı “topraktan”dır. Bu güzel gezegene ait olan biri anlamına gelir. Bu, İncil’deki en iyi erkek bebek isimlerinden birine söylenebilir. Bu isme kolayca âşık olunabilir ve bu isimlendirmenin ardındaki sebep, ebeveynlerin çocuklarına duydukları sevgidir..

2. Aiden:

Bu, başka bir güzel Hıristiyan bebek ismidir ve erkekler için en iyi Hıristiyan isimlerinden biridir. Aiden’ın anlamı “ateşli bir genç adam”. Bir çocuğun karakterini oluşturacak ve o çocuğun ilerleyen yıllarda kolay bir izlenim yaratmasına yardımcı olacaktır. İnsanlar bu güzel ismi duyunca büyülenecek. İsim hemen hemen her Hıristiyan erkek çocuğa verilebilir..

3. Aaric:

Bu isimlerin önemi büyüktür. Bu özel ismin anlamı “merhametle hüküm sürmek”tir. Bu tür isimler genellikle eski zamanlarda prense, kral olacak kadar uzun yaşayacakları ve kendi krallıklarını haklı bir merhametle yönetecekleri ümidiyle verildi. İsim, erkekler için en ünlü İncil isimlerinden biridir..

4. Adem:

Bu ismin anlamı “adam”dır. Bu Hristiyan çocuklar için oldukça havalı bir isim. Hıristiyan dininde en çok verilen ve kullanılan isimlerden biridir. Bu isim İncil’deki ebeveynler arasında gerçekten popülerdir ve aynı zamanda “toprak” anlamına gelir..

5. Badrick:

A harfinden yola çıkarak, şimdi ‘B’ ile başlayan bebekler için en iyi İncil isimleri listesine girdik. Bu ismin anlamı, Hristiyan çocuk için oldukça havalı bir isim olan “Balta Cetvel” dir. Adı Hıristiyan erkekler arasında çok ünlü.

6. Baltasar:

Baltasar adı, 20. yüzyılda doğan çocuklar için üst düzey bir isim olan “Tanrı” anlamına gelir. Baltasar, Hristiyan erkekler için en iyi isimlerden biridir ve bir erkeğin kişiliğine biraz yoğunluk ve ağırlık katacaktır. İnsanlar sizi önce adınıza göre yargılayacak ve sonra sizi bir insan olarak düşünecek. Bu nedenle, iyi bir isme sahip olmak son derece önemlidir..

7. Işınlayıcı:

Bu isimler genellikle müziğe ve müzik aletlerine düşkün kişilerin bulunduğu ailelerde kullanılmaktadır. Bu ismin anlamı “trompetçi”dir. Bu, en iyi ve en eşsiz İncil bebek isimlerinden biridir. Bu isim, Boston’da büyüyen çocuklar arasında oldukça ünlü ve kızlar bu ismi seviyor ve aynı zamanda çekici buluyor..

8. Çaydan:

Cayden “savaş kızlığı” anlamına gelir, bu oldukça özgün bir isimdir ve sizin karakterinizi de sergileyeceği için insanlar bunu ilginç bulacaktır. İsim çok güzel ve savaşçı gibi kalbi olan bir çocuğa çok yakışacak. Bu, Hristiyan bir çocuğa isim vermenin en iyi yollarından biridir ve çocuk, daha sonra, bu ismin anlamını anlayacak yaşa geldiğinde, onu bu şekilde adlandırdıkları için ailesine teşekkür edecektir..

9. Kalvin:

“Kel” anlamına gelir. Calvin en çok kullanılan Hristiyan isimlerinden biridir ve bu ismin en çok kullanıldığı yer İngiltere gibi Avrupa’da ikamet eden ailelerde görülmektedir. Bu isim zeki ve yakışıklı yetenekli bir çocuğa yakışıyor..

10. Kasson:

Casson isminin anlamı “gören”dir. En güzel Hıristiyan bebek isimlerinden biridir ve özellikle erkek çocuklara yakışır..

11. Çad:

Çad kelimesinin veya isminin tarihi bir anlamı vardır. İsim mirasla dolu ve bu isimle de gurur duyulmalıdır. Çad isminin anlamı temelde “savaşçı” demektir. Cesur ve cesur çocuk için çok iyi bir isim. Bir bebek çok küçük yaşlardan itibaren sadakat ve cesaret belirtileri gösteriyorsa, bu isim onun için mükemmel olabilir..

12. Daan:

Daan, karşılaşabileceğiniz çok özel bir Hıristiyan bebek ismidir. Bu çocuk adı ‘Tanrı benim yargıcım’ anlamına geliyor.

13. Don:

Don, ‘dünyanın hükümdarı’ anlamına gelir. Hıristiyanlıkta oldukça yaygın bir isimdir..

14. Dirk:

Dirk ‘halkın hükümdarı’ anlamına gelir. Bu, gelecekte bir lider olmak ve insanları iyiliğe yönlendirmek için oğlunuzu ortaya çıkarmanın ve teşvik etmenin bir yoludur..

15. Fidel:

Fidel sadık biridir. İsim bu günlerde popüler hale geliyor ve muhtemelen benzersiz bir Hıristiyan ismi..

16. Fredrick:

Fredrick, Hristiyanlar arasında yaygın bir isimdir. ‘Sakin bir hükümdar’ anlamına gelir. İnsanları yönetme yeteneğini gösterir.

17. Gabriel:

“Tanrı benim gücümdür” anlamına gelir. Gabriel, İncil hikayelerinde genellikle bir haberci olarak gösterilir. O da bir melek olarak kabul edilir.

18. Gidyon:

Gideon, Eski Ahit’e göre İsraillileri Midyalılardan kurtardığı bilinen cesur bir askerin anısına verilen bir isimdir. Adı ‘kesmek’ anlamına gelir.

19. El Halil:

Hebron ‘şirket’ veya ‘birlik’ anlamına gelir.

20. Helek:

Helek ‘pürüzsüzlük’ anlamına gelir. Bu, benzersiz ve nadir bulunan en iyi Hıristiyan adı olabilir..

21. Hiram:

Adı ‘yüce kardeş’ anlamına gelir. Adı İbranice’den geliyor. Artan sanat ve kültür popülaritesi sayesinde Hiram bir isim olarak popülerlik kazanmaya başlamıştır..

22. İshak:

İshak, Hıristiyanlıkta çok yaygın bir isimdir. ‘Gülmek’ anlamına gelir. Adı İbranice’den türetilmiştir. Bu bir Hıristiyan İncil adıdır.

23. İşaya:

İşaya, Eski Ahit’te vatansever peygamberler olarak bilinir. Adı ‘Kurtuluş Rab’bindir’ anlamına gelir ve çok güçlü bir İncil bağlantısına sahiptir. Isaiah, Hıristiyan bir İncil adı arayan herkes için bir isimdir..

24. Yakup:

İncil’e göre Yakup, Esav’ın küçük ikiz kardeşidir. Ağabeyi ile anne karnında kavga ettiği bilinmektedir. Yakup ‘yerini alan’ anlamına gelir.

25. Yair:

Jairus ‘aydınlatacak’ anlamına gelir. Bunu oğlunuz için sevimli bir Hıristiyan bebek ismi olarak da düşünebilirsiniz..

26. Yakup:

Yakup ‘yerine geçen’ anlamına gelir ve İsa Mesih’in 12 havarisinden biridir.

27. Jason:

Jason ismi ‘şifa veren’ veya tedavi eden anlamına gelir. Jason, Hıristiyanlıkta erkekler için çok popüler bir Hıristiyan adıdır..

28.

‘Rab Tanrı’dır’, Joel’in anlamıdır. Joel aynı zamanda sıkça duymuş olmanız gereken popüler bir Hıristiyan bebek ismidir..

29. John:

Bu ismi hepimiz mutlaka duymuşuzdur. John, ‘Tanrı lütufkardır’ anlamına gelen popüler bir Hıristiyan adıdır..

30. Ürdün:

Ürdün nehre atıfta bulunuyor. ‘İnmek’ anlamına gelir. Ürdün popüler bir Hıristiyan İncil bebek adıdır.

31. Yusuf:

Yusuf adı, ‘Yehova eklesin veya artırsın’ anlamına gelir. Joseph çok yaygın bir Hıristiyan bebek ismidir. Yusuf aynı zamanda İsa Mesih’in babasıdır.

32. Yahuda:

Yahuda İbranice’de ‘övgü’ anlamına gelir. Yeni Ahit’e göre, Yahuda Rab İsa Mesih’e ihanet eden kişidir..

33. Levi:

Levi kabileleri, İncil’e göre İsrailoğullarının rahip sınıfıdır. İsim aynı zamanda ‘katılmış’ anlamına gelir..

34. Lucifer:

Lucifer adı ‘sabah yıldızı’ anlamına gelir. Lucifer ayrıca yaygın olarak bilinen bir başka Hıristiyan İncil adıdır..

35. Luka:

Luka ‘aydınlık’ anlamına gelir. İsim, Lucius veya Lucas’ın başka bir çeşididir ve birçok ebeveyn için tercih edilen bir seçim olmuştur..

36. İşaret:

Mark aynı zamanda Marcus olarak da bilinir. Adı ‘parlayan’ anlamına gelir. Markos’un İncil’den dolayı Yeni Ahit ile bir bağlantısı vardır..

37. Matta:

Matthew, Hıristiyanlıkta popüler bir isimdir. Bu Hıristiyan çocuk adı, ‘Yehova’nın Hediyesi’ anlamına gelir. Matta’nın İncil’i yazdığı da yaygın olarak kabul edilir..

38. Michael:

Muhtemelen Hristiyanlar arasında favori bir isim, bu birçok aile arasında oldukça popüler. Michael ‘Tanrı gibi olan’ anlamına gelir. İncil’e göre Michael, cennette gerçekleşen savaşta Şeytan’ı yenen kişidir..

39. Musa:

Musa, Mısır Prensi olarak yetiştirilir. İncil’de önde gelen bir şahsiyettir ve On Emri Sina Dağı’nda yazan kişidir. Bu, çocuğunuz için başka bir Hıristiyan İncil adıdır..

40. Nathan:

Nathan, İbranice’de ‘ödüllendirilmiş’ anlamına gelir. İsmin kökeni İbranice’dir ve benzersiz bir Hıristiyan bebek ismidir..

41. Nuh:

Nuh, İbranice dilinden türetilmiş bir isimdir. Adı ‘dinlenme’ anlamına gelir.

42. Ömer:

Ömer bir “dağcı”dır. İbranice’de isim, ‘Konuşan’ anlamına gelir..

43. Paul:

‘küçük’ anlamına gelir. Pavlus ayrıca Yeni Ahit’in yazarlarından biri ve aynı zamanda bir havaridir..

44. Peter:

Peter, İsa’nın orijinal öğrencilerinden biri olarak bilinir. Adı “kaya” anlamına gelir. Bu, düşünmeniz için başka bir Hıristiyan çocuğun adıdır..

45. Filipus:

Philip ‘savaşçı’ anlamına gelir ve on iki havarinin başka bir havarisidir..

46. ​​Roş:

Rosh ‘Prens’ anlamına gelir. Bu, oğluna senin için ne ifade ettiğini söylemenin başka bir yolu..

47. Rufus:

Rufus kırmızı rengi ifade eder.

48. Samuel:

Samuel adı, Paul’ün orijinal adıdır. Samuel ‘duyuldu’ anlamına gelir.

49. Simon:

Simon ‘kabul ederek duymak’ anlamına gelir. Adın İncil bağlantısı var.

50. Tomas:

Thomas ‘ikiz’ anlamına gelir ve şüpheciliği nedeniyle yaygın olarak ‘şüpheci Thomas’ olarak bilinir..

51. Teofilos:

Theophilus ‘Tanrı’nın dostu’ anlamına gelir.

52. Uriel:

Uriel ‘Tanrı benim Işığım’ anlamına gelir ve kökeni İbrani dilinden gelir..

53. Zerah:

Zerah, ‘ışık fışkıran’ anlamına gelir. İncil’den söz edilir: Yaratılış 36:13, Zerauh adından söz eder.

Kızlar İçin Anlamlı Hristiyan Bebek İsimleri:

01.

Burada kızlar için son derece güzel bir Hıristiyan ismimiz var. İsim oldukça güzel ve genellikle çok güçlü kızlar için uygundur ve bu ismin anlamı da öyle. Evet! Abira “güçlü” anlamına gelir.

02. Akasya:

Bu güzel ismin anlamı “Kutsal kız”dır. Bu kızlar için çok güzel bir isim ve kızlar için en çok kullanılan İncil isimlerinden biri olduğu söylenebilir. Bu isim, büyük başarılara imza atan dünyanın en ünlü kadınlarından (Hıristiyan) birine verilmiştir ve umarız ki kız çocuğu da isimlendirilecektir..

03. Ada:

İşte kızlar için başka bir güzel Hıristiyan ismi. Ada’nın anlamı “müreffeh ve mutlu”. İsim, aynı zamanda hem müreffeh hem de gerçekten mutlu olan genç bir bayanı çağrıştırıyor. Görünüşe göre bu isimle anılan kız hayatından oldukça memnun ve hayatından keyif alıyor. İsim gerçekten çok güzel ve hemen hemen tüm Hristiyan kızlar bu şekilde adlandırılmalı.

04. Ahazya:

Bu ismin anlamı “Rab tutar”dır. Şimdiye kadar kızlar için en çok kullanılan İncil isimlerinden biridir. İsim, Tanrı’ya inanan kızlar için uygun olacaktır. Bir çocuğa bu isimle isim vermek için, kızın doğduğu aile üyeleri için Mesih’e inanmak gerçekten önemlidir..

05.

Adah basitçe “Ada’nın bir formu” anlamına gelir. Hıristiyan kızlar arasında gerçekten ünlüdür ve şimdiye kadar en çok kullanılan isimlerden biridir..

06. Adalyn:

Bazı İncil kız isimleri arıyorsanız, o zaman bu var olan en iyilerinden biri. İsim gerçekten çok güzel ve oradaki hemen hemen her Hıristiyan kız için uygun olacak..

07. Beytel:

“Tanrı’nın Evi” anlamına gelir. Bethel, kızlar için çeşitli Hıristiyan bebek ismidir..

08. Bethany:

Bethany adı ‘ıstırap evi’ anlamına gelir. Bethany, İncil’e göre Mary ve kız kardeşi Martha’nın köyüdür..

09. Chloe:

Chloe, ‘çiçeklenme’ ve ‘doğurganlık’ anlamına gelen modern bir Hıristiyan bebek adıdır..

10. Claudia:

Claudia ‘topal’ anlamına gelir ve sevimli bir Hıristiyan bebek ismi olarak kabul edilir..

11. Deborah:

Deborah ‘arı’ anlamına gelir ve bir kız bebek için modern bir Hıristiyan adıdır..

12. Delilah:

Delilah’a ne dersin? Delilah, ‘zevk vermek’ anlamına gelen popüler bir Hıristiyan bebek ismidir..

13. Elizabeth:

Elizabeth, “Tanrı benim yeminimdir” anlamına gelir. Aynı zamanda ‘Tanrı’ya tapan’ anlamına gelir. Bunu hecelemek için çeşitli yazımları var.

14. Ester:

Ester yıldız demektir. ‘Sevinç yıldızı’ anlamını ifade eder ve bu günlerde çocuklar arasında yaygın olarak kullanılan bir Hıristiyan İncil bebek adıdır..

15. Havva:

Havva adı, bildiğimiz gibi, Adem’in karısının adıdır ve ‘yaşayan’ anlamına gelir. Adın çok güçlü bir İncil bağlantısı var.

16. Gabrielle:

Gabrielle, İbranice dilinden bir isimdir. Adı ‘Tanrı benim gücüm’ anlamına gelir. Gabrielle bir zamanlar en iyi Hıristiyan bebek ismiydi ve şimdi tekrar zemin kazanıyor.

17. Grace:

Grace, tıpkı kelime gibi, ‘kibarlık’ anlamına gelir. Adı, Latince gratia kelimesinden ilham almıştır..

18. Hacer:

Hacer ‘uçuş’ anlamına gelir ve Mısır dilinden esinlenmiştir. Bu, aklınıza gelebilecek oldukça benzersiz bir Hıristiyan bebek isimleri.

19. Hannah:

Hannah ‘iyilik’ anlamına gelir. Bu ismi çok sık duymuş olma ihtimaliniz var, çünkü bu bir başka popüler Hıristiyan ismi..

20. Hosanna:

Hosanna ‘dua’ anlamına gelir ve kız bebeğinize isim verebileceğiniz çok ender bir isimdir. Kız bebeğiniz dualarınızın sonucuysa, bu kesinlikle daraltabileceğiniz bir şey olabilir..

21. İska:

Ischa, ‘görmek’ anlamına gelen oldukça ilginç ve benzersiz bir isimdir. Ayrıca Yaratılış 11:29’da ismin İncil’de bir sözü vardır..

22. Jaada:

Jaada yeşil değerli taşa benzer. Dolayısıyla bu ismin anlamı “yeşil değerli taş” olacaktır. Her kız, aile üyeleri için bir mücevher kadar değerli olmalıdır ve bu isim de aynı teoriyi takip eder. Kız bebeğinize bu isimle isim vermek, kızınızın sizin için ne kadar değerli olduğunu göstermenin etkili bir yolu olacaktır..

23. Jacklynn:

Bu ismi sık sık duyuyorsun, değil mi? Kesinlikle yaparsın! Bu en çok kullanılan İncil kız isimlerinden biridir. Bu ismin anlamı “destekleyici”dir..

24. Can:

Bu kızlar için çok sevimli bir Hıristiyan ismi. Bir Devekuşu ile ilgili olduğu için aslında komik bir isim. Adı oldukça şirin olsa da, kesinlikle tatlı ve sevimli bir kıza yakışacaktır..

25. Jael:

Jael bir dağ keçisine atıfta bulunuyor. Eski Ahit, Jael’i Heber’in karısı olarak tanımlar.

26. Jemimah:

Jemimah ‘küçük Güvercin’ anlamına gelir. Bu, kızınız için düşünebileceğiniz şirin bir Hıristiyan ismi..

27. Joanna:

Joanna, ‘Tanrı zarif’ anlamına gelen çok güzel bir isim. Bu muhtemelen başka bir en iyi Hıristiyan adıdır..

28. Kayla:

Bu muhteşem ismin gerçek anlamı “şık kadın”dır. İsim, anlamı kadar şık ve açıkçası kızlar için İncil’deki en iyi isimlerden biri..

29. Kaitlinn:

Bu çok güzel bir isim. Bu ismin anlamı “saf” yani kadının kalbinden temiz olduğu anlamına gelir. İsim gerçekten çok iyi ve hemen hemen her Hıristiyan kadına uyacak. Orada da kızlar için en iyi İncil isimlerinden biridir. Hristiyanlığın gerçek anlamını ortaya çıkarır ve aynı zamanda en çok kullanılan isimlerden biri olduğu da iddia edilebilir..

30. Kajol:

Hintli bir isim gibi görünüyor, ama aynı zamanda bir Hıristiyan ismi. Kajol’un anlamı “kohl”. Güzel bir isimdir ve kendisine bağlı derin bir anlamı vardır. İsim çok güzel ve Hıristiyan ailelere mensup anne ve babalar genellikle kız çocuklarına bu güzel ve akılda kalıcı isimle isim vermekten hoşlanırlar..

31. Kalanit:

Kalanit “çiçek” demektir. Çiçek gibi güzel bir kıza kesinlikle çok yakışacaktır. Kalanit ismi gerçekten çok güzel ve duyunca kulağa çok hoş geliyor. Bu isim bugünlerde çok fazla çağdaş fantezi ismin varlığı ve bu klasik olanın yerine pratikte çok fazla. Bununla birlikte, eski şeylere değer veren bazı insanlar var ve bu, kızlar için klasik İncil isimlerine ekstra değer katmanın en iyi yollarından biridir..

32. Kalina:

Kalina’nın gerçek anlamı “Üvez ağacı”dır. Bu kızlar için gerçekten güzel ve klas bir Hıristiyan ismi. İsim o kadar güzel ve akılda kalıcı ki, herkes ona kolayca aşık olacak. Aynı zamanda saf ve kutsal bir karakter önerir ve bu özel karakterle adlandırıldığında bebeğin çok daha güzel görünmesini sağlar..

33. Lea:

Leah, ‘yorgun ama yine de sadık kalan bir kadın’ anlamına gelir. Kızınız için iyi ve nadir bir Hıristiyan bebek ismi.

34. Marta:

Martha ‘Leydi Usta’ anlamına gelir. İsim aynı zamanda ‘Usta’nın kadınsı versiyonudur..

35. Meryem:

Meryem, bildiğimiz gibi, İsa Mesih’in annesidir. Aklınıza gelebilecek daha iyi bir Hıristiyan İncil bebek ismi yok.

36. Merhamet:

Merhamet, tıpkı adı gibi ‘merhamet’ anlamına gelir..

37. Naara:

Naarah ‘Rab’bin kızı veya Çocuğu’ anlamına gelir. Kızınız için en iyi Hıristiyan çocuğun adı bu değil mi??

38. Oprah:

Oprah ‘Geyik yavrusu’ anlamına gelir. Ancak İbranice’deki isim Orpha’dır ve Ruth’ta İncil’de bir söz vardır..

39.

Phoebe, ‘ay kadar parlak’ anlamına gelir. Bu, düşünmeniz için başka bir ilginç ve benzersiz isim.

40. Rachel:

Rachel ismi Ewe anlamına gelir ve dişi bir koyunu gösterir. Rachel, modern bir Hıristiyan çocuk adıdır..

41. Salome:

Salome, ‘barış’ anlamına gelen bir isimdir. Bu günlerde Hıristiyan ebeveynler arasında çocuklarına Salome adını vermek popüler hale geliyor.

42. Sarah:

Sarah’ı daha önce çok duymadık mı? Sarah prenses ve soylu kadın demektir. İbrahim’in karısı ve İshak’ın annesi olarak bilinir..

43. Şaron:

Sharon ‘düz alan’ anlamına gelir. Ayrıca Tarihler 5:16’da İncil’de bu isimden söz edilir..

44. Susanna:

Susanna ‘zarif zambak’ anlamına gelir. Narin küçük çocuğunuz için sevimli bir isim mi arıyorsunuz? Susanna tüm adaleti yapacak.

45. Terah:

Terah ‘koku’ anlamına gelir.

46. ​​Trifena:

Tryphena, hassas olan kişi anlamına gelir. Bu, bugünlerde sıkça duyulan başka bir isim.

47. Zippora:

Adı küçük bir kuş anlamına gelir..

Hıristiyan İkiz Bebek İsimleri:

1. Bigail ve Adriel:

“Bir babanın sevinci” ve “Tanrı’nın sürüsü”. Bu çok nadir bulunan bir isim.

2. Diana ve Elişa:

“Aydınlık” ve “Tanrı’nın Kurtuluşu”. Bu ikiz bebek isminin güçlü bir İncil bağlantısı var.

3. İnanç ve Umut:

Sırasıyla Latince ve Eski İngilizce’de ‘Sadakat’ ve ‘beklentiler’, bu Hıristiyanlar için popüler bir ikiz bebek adıdır..

4. Ava/Eva ve Grace:

‘Yaşamak’ ve ‘kutsama’. Kız bebeğiniz için bu kısa isimlere ne dersiniz??

5. Victoria ve Rebecca:

‘bir şarkı’ ve ‘güzel bir şekilde kapana kıstırıcı/toprak’, isim çok klas ve asla ölmez.

6. Zeytin ve Lillian:

“güzellik/haysiyet” ve “saflık/güzellik”. Her ikisi de ikizler için oldukça popüler Hıristiyan İncil isimleridir..

7. Grace ve Esther:

‘Nimet’ ve ‘sır/gizli’. Bu ikiz kız bebekler için güzel bir isim değil mi??

8. Daniel ve Hezekiel:

‘Tanrı benim yargıcım’ ve ‘Tanrı’nın gücü’. Bu senin düşünmen için iyi bir ikiz erkek bebek ismi.

9. Jason ve Peter:

Sırasıyla ‘tedavi eden’ ve ‘bir kaya’, bu sağlanan anlamla çok şık bir Hıristiyan bebek ismidir..

10. Abram ve Aşer:

Sırasıyla ‘Yüce Baba’ ve ‘mutluluk’. Bu ismi mutlaka çok duymuşuzdur. yapmadık mı?

11. Mark ve Jesse:

Sırasıyla ‘kibar’ ve ‘hediye veya adak’. Jesse oldukça eşsiz bir Hıristiyan bebek ismi olmalı..

12. Nathan ve Nuh:

Sırasıyla ‘Ödüllü’ ve ‘teselli’. Başka bir klas kombinasyon!

13. Lemuel ve Aquila:

Anlamı sırasıyla ‘Tanrı onlarla veya onunla’ ve ‘kartal’dır. Bu oldukça sıra dışı bir isim değil mi?

14. Andrew ve Micah:

Gerçekten benzersiz bir şey mi arıyorsunuz? Bu isimler sırasıyla ‘güçlü adam’ ve ‘mütevazı’ anlamına gelir..

15. Michael ve Victor:

Zafer ve alçakgönüllülük anlamına gelen başka bir isim, bunlar erkekler için oldukça yaygın Hıristiyan ikiz bebek isimleridir..

Hıristiyan İncil Bebek İsimleri:

1. Habil:

Abel ‘nefes’ anlamına gelir. Eski Ahit’te, kendi kardeşi tarafından kıskançlıktan öldürülen ünlü Adem ve Havva’nın ikinci oğludur. Bu erkek bebekler için bir isim.

2. Abiya:

Abijah’ın güçlü bir İncil bağlantısı vardır ve Eski Ahit’te hem erkek hem de kadının adı anlamına gelir. Yahuda’nın ikinci kralının adı Abiya’dır. İsim hem erkek hem de kız olabilir.

3. Açan:

Adı “sorun” anlamına gelir. Bu, erkekler için nadir bir İncil bebek ismidir..

4. Amal:

Amal, İbranice’de ‘iş’ anlamına gelir. Adı Eski Ahit’te Asherite tarafından da paylaşıldı. Bu unisex bir isim.

5. Anna:

Yeni Ahit’te Yahudilerin en yüksek rahibinin adıdır. Annas başka bir unisex isim.

6. Barak:

Barak, erkekler için ‘yıldırım’ anlamına gelen bir başka popüler İncil adıdır.

7. Chloe:

Chloe kız için bir isim. Bahara ve yeşilliğin doğuşuna atıfta bulunan ‘yeşil sürgün’ anlamına gelir. Pozitifliği işaret ediyor.

8. Damaris:

Adı ‘kız’ anlamına gelir. Yeni Ahit’teki isim, Hıristiyanlığa dönüşen bir kadının adıdır. O Aziz Paul tarafından seçildi.

9. Dina:

Dinah ‘yargılanan’ anlamına gelir. Ayrıca Yakup ile Lea’nın kızıdır. Bu bir kız çocuğu için İncil’deki bir isimdir..

10. Eli:

Eski Ahit’te Eli, İsraillilerin rahibi olarak belirtilir. Bu tüm erkek bebekler için bir isim.

11. Elizabeth:

Elizabeth, ‘Tanrım yeminimdir’ anlamına gelen kız bebek için bir isimdir..

12. Havva:

Havva adı Adem’in karısıdır ve İncil’de güçlü bir referansı vardır. Havva bir kız bebek için bir isimdir.

13. Hannah:

Hannah ‘lütuf’ anlamına gelir. Eski Ahit’te Elkanah’ın karısıdır..

14. Hira:

Hirah ismi ayrıca İbranice’de ‘ihtişam’ anlamına gelir. Hirah, Eski Ahit’te Yahuda’nın kayınpederidir. Bu erkek bebek için bir isim.

15. Ira:

Ira ‘dikkatli’ anlamına gelir ve kız bebeklerin adıdır. Bu eşsiz bir Hıristiyan bebek ismidir. Aynı zamanda Kral Davut’un rahibinin adıdır..

16. Jaala:

Jalaa ‘yabani keçi’ anlamına gelir ve unisex bir isimdir..

17. Jael:

Jael ‘dağ keçisi’ anlamına gelir. Adı Eski Ahit’te Kenite Heber’in karısı olarak geçiyor. Jael unisex bir isimdir..

18. Jared:

Jared adı ‘iniş’ anlamına gelir. Jared, Eski Ahit’e göre Adem’in soyundan gelen bir isimdir. Jared bir erkek bebek için isimdir..

19. Joel:

Joel adı, Eski Ahit’in on iki savunucusundan biri olarak bilinir. Bu erkek bebek için bir isim.

20. Jubal:

İbranice’de “akış” anlamına gelir. Jubal, İncil’e göre de bir müzisyendi. Bu kız bebek için bir isim.

Unisex için Hıristiyan Bebek İsimleri ve Anlamları:

1. Adana: Bu isim ‘ateşli olan’ anlamına gelir..

2. Abi: Abby, manastırın bir varyasyonu olan popüler bir unisex Hıristiyan adıdır..

3. Abell: Abell ‘nefes’ anlamına gelir ve başka bir yaygın unisex Hıristiyan adıdır..

4. Billy: Billy ‘irade’ anlamına gelir.

5. Caitlyn: Caitlyn ‘saf’ anlamına gelir ve hem erkek hem de kız için bir isimdir..

6. Damon: Damon ‘evcilleştirmek’ anlamına gelir.

7. Derya: Darian ‘hediye’ anlamına gelir ve bu nedenle hem erkek hem de kız için bir isim olabilir..

8. Cennet: Edden ‘keyifli’ anlamına gelir.

9. Erich: Erich ‘cesur bir hükümdar’.

10. Estefani: Estefani oldukça sıra dışı bir isimdir ve ‘taç’ anlamına gelir..

Çocuğunuz için doğru ismi bulmanıza yardımcı olmak için bir Hıristiyan çocuk isimleri listesi hazırladık. En iyi ve nadir Hıristiyan İncil adlarından bazıları da belirtilmiştir. İyice bakın ve size en çok neyin çekici geldiğini daraltmayı unutmayın..