Kral veya Kraliçe olmayabiliriz, ancak çocuklar için planlarımız King-Sized’den daha küçük değil. Bu nedenle birçok ebeveyn çocuklarına genellikle Prens veya Prenses olarak atıfta bulunur! Bu takma adların yanı sıra, Üstünlüğün simgesi olan dünyanın birçok güçlü Kralının, Kraliçesinin adlarından türetilen bu Kraliyet bebek isimlerinden birini de seçebilirsiniz..

Aşağıda erkek, kız, unisex ve ikizler için anlamları, kökenleri ve yazım biçimleriyle en iyi muhteşem bebek isimleri listelenmiştir..

kraliyet bebek isimleri

Çocuklar İçin En İyi 50 Kraliyet Bebek İsimleri, 2020:

Bebeğinize kraliyeti yansıtan bir kelimeyle isim vermek için heyecanlı mısınız? Aristokrasi ve krallıkla eşanlamlı olan bu en yeni bebek isimlerine göz atın.

Erkekler İçin 15 Kraliyet Bebek İsimleri:

Erkek bebeklere, hikayelerinde kahraman olan kraliyet ailelerinin Kral ve Prenslerinin isimlerinin verilmesi popüler bir trend. Bu soylulardan daha iyi bir isimlendirme ilhamı olabilir mi? Ayrıntıları öğrenmek için okumaya devam edin:

1. Aditya:

Aditya, şüphesiz Hintli erkekler için en iyi Kraliyet bebek isimlerinden biridir. Alfabe dizisinin lideri olan “A” harfi ile başlar. Aditya, Hindu mitolojisine göre evreni yaratan yüce ruh olan “Lord Surya” anlamına gelir. Aynı zamanda Hint tarihinin en güçlü liderlerinden biri olan Kral Vikramaditya’nın kısa şeklidir. Aditya için pek yaygın olmayan varyantlar Adityah, Aditeya’dır..

2. Tariş:

Şimdi, bu erkek bebeğiniz için seçmek istediğiniz bir isim! Bu isim kelimenin tam anlamıyla “Kalplerin Kralı” anlamına gelir. Bu, modern bebek nesli için Kraliyet’ten ilham alan bir isim. Bu adı Malayalamca konuşan topluluklarda bulabilirsiniz ve varyant adı “Dharish”tir..

3. Riya:

Rian, “Ryan” kelimesinden gelen “küçük kral” anlamına gelen şirin bir Kraliyet bebek ismidir. İrlanda kökenli olmasına rağmen, basit yazım ve şık telaffuz, onu Hindistan’daki erkek çocuklar için en popüler isimlerden biri haline getirdi..

4. Kiros:

Cyrus, İncil’de de adı geçen bir Pers Kralının adıdır. O kadar etkilidir ki Eski Ahit’te ondan “Büyük Cyrus” olarak bahseder. O zamandan beri, Royals’den ilham alan erkek bebeklerin popüler isimlerinden biri haline geldi. Varyant adı Antik Yunancadan türetilmiş “Kyros”tur, ancak kulağa çok eski!

5. Eric:

Eric, “Ebedi Kral” anlamına gelen İskandinav kökenli bir isimdir. İlginç bir şekilde, Kuzey Amerika’yı Christopher Columbus’tan yüzyıllar önce keşfettiği düşünülen Ericson adında bir Viking deniz kaşifi vardı! Eric’in kadın versiyonu “Kraliçe” anlamına gelen Erica’dır..

6. Rana:

Rana, “mutlak hükümdar” anlamına gelen Sanskritçe kökenli bir kelimedir. Kelime, bir Rajput kralı “Rana Pratap” adıyla daha iyi hatırlanır. Ancak Rana, Rajput ailelerinde bir isimden çok kalıtsal bir unvandır..

7. Jay:

Jay veya Jai, Hint bağlamında “fatih” veya başka bir deyişle “kral” anlamına gelir. Genellikle bir kuş türü olan “Jay” veya “Jey” ile karıştırılır. Tipik olarak, bu isim tam bir anlam elde etmek için Jay Vardhan, Jay Simha vb. gibi diğer isimlerle birlikte kullanılır..

8. Leroy:

Leroy, “kral” anlamına gelen “le Royal” deyiminden türetilen Norman kökenli bir isimdir. Varyant isimleri “Leeroy”, “LeRoy”dur. Bu isme hem ad hem de soyadı olarak kullanıldığı Amerika ve İngiltere gibi ülkelerde rastlayabilirsiniz..

9. Geliştirme/Geliştirme:

Oğlunuz için bir Hindu Kraliyet bebek ismi arıyorsanız, Deven’i deneyin. Bu 5 harfli ismin anlamı “Tanrıların Kralı”, yani Lord Indra’dır. Deven’in varyant isimleri “Devendra”, “Devesh” ve “Devraj. Biz şahsen “Deven” adını seviyoruz ve takma ad basitçe “Dev” olabilir..

10. Bhupal:

“Bhupal” adı Sanskritçeden gelir ve toprak anlamına gelen “Bhu” kelimelerinden oluşur.

“Pal”, “cetvel” anlamına gelir. Başka bir deyişle, “Kral” anlamına gelir. Bu isim aynı zamanda kraliyet anlamı olan erkekler için yaygın ve popüler Hint isimleri listesine girdi..

11. Bağışlayın:

Adheep, Sanskritçe bir kelime olan “Cetvel” veya “Kral” anlamına gelen “Adhipathi” adının çağdaş versiyonudur. Takma adlar “Deepu”, “Ady” vb. olabilir. Benzer anlama gelen bir diğer isim de “Adiish” olup, Royal erkek bebek ismi arayanlar için de mükemmel bir seçenektir..

12. Hektor:

Hector, Yunan destanı Truva Savaşı’nın en ilham verici karakterlerinden birinin adıdır. Ailesine ve ülkesine olan bu tavizsiz bağlılığıyla tanınan cesur Truva Prensi idi. Troy hayranları! Çocuğunuza bu ismi verin, size sonsuza kadar müteşekkir olacaktır.!

13. Şailen:

Shailen, “Dağların Kralı” anlamına gelen Shailendra’nın modern bir versiyonudur. Sanskrit kökenlidir ve Hindu dinine aittir. Dağlar tipik olarak, çocuğunuz için arzu edeceğiniz iki önemli özellik olan sonsuzluğu ve sertliği sembolize eder..

14. Keyan:

Keyan, erkekler için “güçlü bir kral” anlamına gelen İslami bir isimdir. Modern Fars dili olan Farsça’dan türetilmiştir. “Kayaan” olarak da telaffuz edilebilir ve varyant yazımları “Kiyane”, “Kian” ve “Kiyan” olabilir..

15. Mahip:

Maheep, “İmparator” veya “Hükümdar” anlamına gelen bir Hindu erkek bebek adıdır. Başka bir deyişle, “Kralların Kralı” anlamına gelir. Yani, kelimeye kendi başına kraliyet anlamından bakıyorsanız, Maheep tasarıya mükemmel bir şekilde uyuyor..

Kızlar için 15 Kraliyet Bebek İsimleri:

“Kraliçe” veya “prenses” anlamına gelen bir kız bebek ismi mi arıyorsunuz? Eski moda “Rani” veya “Rajkumari”yi kullanmak yerine, artık kraliyet anlamlarına sahip bu en yeni 15 Kız Bebek isminden birini seçebilirsiniz:

16. Reya:

Reya, “Kraliçe” anlamına gelen İspanyol kökenli bir isimdir. Aynı zamanda “zengin kimse” anlamına da gelir. Bu kelimenin varyant isimleri “Riya”, “Reina”, Reyna” vs.’dir. Hatta bazı Hindular Reya’yı Tanrıça Lakshmi’nin birçok isminden biri olarak kabul eder..

17. Rupi:

Kızlar için benzersiz kraliyet bebek isimlerinden biri “Rupashi” dir. “Güzellik kraliçesi” anlamına gelen “Rupashi” kelimesinden gelir. Diğer kraliçe isimlerinden farklı olarak, bu kelime gerçekten her moda tutkununun büyüdüğünde olmak istediği şeyi temsil ediyor.!

18. Regina:

Regina, Latince bir kelimedir ve “Hükümdar Kraliçe” anlamına gelir. İlginç bir şekilde, isim başlangıçta Meryem Ana’nın onuruna kullanıldı ve ayrıca Regina adında bir Hıristiyan Aziz vardı. Varyant isimleri “Regena”, “Reina”, “Rania”dır..

19. Tanya:

Tania, “Peri Kraliçesi” anlamına gelen kız bebeklerin kraliyet adıdır. Tuhaf bir anlamı olan melodik bir sesi var. Bu Rusça kökenli kelimenin “Taniya”, “Taniyah” vb. gibi başka varyantları da vardır. Bu isim hakkında kesin olan bir şey var! Küçük kızınız, kimliği için böyle şık bir kelime seçtiğiniz için tüm hayatı boyunca size teşekkür edecek..

20. Tema:

Bu isim Hint topluluklarında daha az kullanılır ve egzotik bir sesi vardır. Afrika kelimesi “Kraliçe” veya grubun önde gelen kadını anlamına gelir. Güçlü “Rania” ve diğer ilgili isimlerin daha ince bir versiyonudur..

21. Rihanna:

Evet! Amerikan şarkı söyleme sansasyonunun adı – Rihanna. “Büyük Kraliçe” anlamına gelen İrlandaca bir kelimedir. Yani, kızınızın kendi alanında hüküm süren bir yıldız olmasını istiyorsanız, ona vermek istediğiniz isim bu. Bu ismin farklı yazılışı “Rhianna”dır..

22. Arnişa:

Arnisha, kızlar için güzel bir kraliyet bebek ismidir. Birden çok dilden türetilmiştir ve “Denizlerin Kraliçesi” ve “Kartal Cetvel” gibi çeşitli anlamlara sahiptir. Adı Hindular tarafından tercih edilir ve Arnisha’nın diğer kafiyeli isimleri “Anisha” ve “Arnelle”dir..

23. Vanessa:

Vanessa, Amerika Birleşik Devletleri, Almanya ve diğer ülkelerdeki popüler kraliyet sesli kız bebek isimlerinden biridir. “Kelebeklerin Kraliçesi” anlamına gelir. Hindistan’da bile, birçok anne-baba, yeni doğan kızları için bu ismi, İngilizceleştirilmiş sondajı ve onunla ilişkili muhteşem anlamı nedeniyle seçiyor..

24. Zarina:

Zarina, “Kraliçe” anlamına gelen Rusça “Czarina” kelimesine kolay bir alternatif olabilir. Ayrıca Farsçada “Zarina”, zenginlik ve gücü simgeleyen “altın” anlamına gelir. Her iki durumda da, bu isim küçük kraliçenize yakışıyor. Yazım değişkeni “Zareena” olabilir.

25. Malha:

İbranice’den kraliyet anlamına gelen bir isim denemek istiyorsanız, “Malha” yı deneyin. “Kraliçe” anlamına gelen ve hatta “güzel ve güçlü kişi” anlamına gelen bir kadın adıdır. Birçok ebeveyn kız bebekleri için bu isme yer işareti koyuyor, bu yüzden acele edin ve çok yaygın hale gelmeden çocuğunuz için bu ismi seçin..

26. Helen:

Kraliyet sesine sahip bir kız ismi seçmeye gelince, Yunan mitolojisinden ilham almayı kaçıramazsınız. Bebeğinize adını vermek için Truva Savaşı’nın büyüleyici güzelliği Truvalı Helen’den başka kim var! “Helen” kelimesi, “ışık” anlamına gelen ve “len”, “Lena” gibi birçok takma adı olan Yunanca kökenli bir kelimedir..

27. Kraliçe:

Kraliçelerin bile evcil hayvan isimleri vardır ve bunlardan biri de anlamı ve imlasında hiçbir değişiklik olmayan “Queenie”dir. Gümüş kaşıkla doğan küçük kızlar için mükemmeldir. İstatistiklere göre Queenie, ABD’de kız bebekler için en çok tercih edilen isimlerden biri ve bebek isim listelerinde ‘hükümdar’ olmaya devam ediyor.!

28. Hiral:

Hiral, “Kraliçe” veya “Zengin” anlamına gelen kız bebeklerin Hint kökenli bir adıdır. Kuzey Hindistan topluluklarında, özellikle Gujaratis arasında yaygın olarak bulunur. Takma ad, değerli bir taş olan “zümrüt” anlamına gelen “Hira” olabilir..

29. Rajal:

Rajal, kraliyet anlamı olan kızlar için bir Hindu bebek ismidir. “Su Kraliçesi” anlamına gelen Hintçe bir kelimedir. Su, yeryüzünün 5 elementinden biridir ve aynı zamanda hayat vericidir. Aradığın anlamlı bir kelime ise bundan daha güzel bir isim olamaz.!

30. Ritika:

Ritika, “Hava Kraliçesi” anlamına gelen Sanskritçe kökenli bir kelimedir. Nasıl ki hava durumu kraliçesi mevsimleri ve iklim değişikliklerini kontrol ediyorsa, “Ritika” isimli kızlar da etraflarındaki tüm kargaşanın üstesinden gelebilir ve düzen getirebilir. Alternatif yazım “Rithika”.

İkizler İçin En İyi 5 Kraliyet Anlamı Bebek İsimleri:

İkizlere isim vermek oldukça zor olabilir! Özellikle Royalty gibi belirli bir tema arıyorsanız, seçenekler sınırlı hale geliyor. Pekala, bu işi sizin için yaptık ve ikizleriniz için Royals’ten ilham alan 5 Favori Bebek ismini listeledik:

31. Amir ve Amirah:

Her iki kelime de “Kral” ve “Kraliçe” anlamına gelen İbranice’den türetilmiştir. Bu Kraliyet isimleri, ikiz kız ve erkek bebeğiniz için mükemmeldir. Aynı zamanda kulağa da benziyorlar, yani kızın adındaki “ah” hecesini kaçırırsanız, ikisini aynı anda çağırabilirsiniz..

32. Alaric ve Aldrich:

İkiz erkek bebekler, her ikisi de Almancadan türetilen Alaric ve Aldrich olarak adlandırılabilir. Alaric “güçlü hükümdar” anlamına gelirken, Aldrich “yaşlı ve bilge hükümdar” anlamına gelir. Böylece, genç prensleriniz için agresif bir isim ve daha ince bir versiyonun karşı konulmaz bir kombinasyonuna sahipsiniz..

33. Darya ve Delroy:

Bu isim çifti, isimleri ‘D’ harfi ile başlaması gereken ikiz erkek ve kız bebek için uygundur. “Darya”, Rusça’dan türetilen ve “Denizlerin Kraliçesi” anlamına gelen bir kız adıdır. “Delroy”, “kralın sadık adamı” anlamına gelen Fransız kökenli bir erkek bebek ismidir. Yani, her ikisinin de çocuklarınız için istediğiniz Kraliyet esinli anlamları var..

34. Freida ve Fritz:

Krallar ve Kraliçeler genellikle saldırganlıkla ilişkilendirilir. O yüzden barışı ve dinginliği simgeleyen bu iki ismi düşündük. Her iki kelime de “barışçıl hükümdar” anlamına gelir ve Almanca’dan türetilmiştir..

35. Gerald ve Geraldine:

İkizler için kullanılan bu kafiyeli kelimeler Almanca ve Fransızcadan türetilmiştir. Her ikisi de “mızraklı hükümdar” anlamına gelir. Özellikle Geraldine 1940’larda en çok aranan isimlerden biri ve 2000’lerde bile trend oluyor..

Kraliyet Anlamı Olan En İyi 6 Unisex Bebek İsimleri:

Bebeğinizin doğumunu bekliyorsanız ve cinsiyetinden emin değilseniz, sizin için harika unisex bebek isimlerimiz var. Kızlar ve erkekler için uygundurlar ve ayrıca Kraliyet anlamlarına sahiptirler:

36. Arya:

Bu, “Aslan” veya diğer bir deyişle “hayvanların kralı” anlamına gelen Hint kökenli bir isimdir. Kız bebekler ve erkekler için iyi çalışır.

37. Avery:

“Every” kelimesiyle karıştırılmaması için “Avery”, “elflerin hükümdarı” anlamına gelir. Elfler genellikle hem entelektüellik hem de yaramazlık ile ilişkilendirilir. Bu nedenle, çocuğunuzun bu addan hangi özelliği miras almasını istediğinizden emin olun..

38. Billie:

Billie, “koruyucu” anlamına gelen İngilizce kökenli, cinsiyetten bağımsız bir isimdir. Çok asil bir isim olmasa da, altında yatan anlam tema ile aynı çizgide kalır..

39. Alex:

Genellikle Alexander veya Alexandra için kısa bir form olarak kullanılır, bu da “insanlığın savunucusu” anlamına gelir. Bunun en iyi yanı, adının modern bir havaya sahip olmasıdır, ancak geleneksel anlamı hala bozulmadan kalır..

40. Ira:

“Ira” kelimesi her iki cinsiyet için de seçilebilir ve farklı kökenlere sahiptir. Özellikle kızlar için çok şık ve sofistike geliyor. Ayrıca, bir kraliyet derneği de var. Ira’nın Kral Davut’un savaşçılarından birinin adı olduğu ve aynı zamanda bir Yunan Tanrıçasının adı olduğu söylenir..

41. Muhafazakar:

“Tory” kelimesinin rustik bir sesi vardır ve “Victor”, “Victoria” gibi kraliyet adlarının daha kısa bir versiyonu olarak kullanılır. Başlangıçta takma ad olarak kullanılan şey, şimdi bebekler için ilk isimler listesine girmiştir..

Kraliyet Anlamları Olan En İyi 5 Geleneksel Bebek İsmi:

Köklerinize bağlı kaldıysanız ve bebeğiniz için gerçekten klasik bir isim istiyorsanız, o zaman bu geleneksel kraliyet bebek isimleri tam size göre:

42. Jhansi:

Jhansi, Maratha Kraliçesi – Laxmibai tarafından yönetilen şehrin adıdır. Bir yer olmasına rağmen, Jhansi iki nedenden dolayı Kraliyet kız bebek isimleri listesine girdi. Laxmibai’ye halk arasında “Jhansi ki Rani” deniyordu ve adının kendisinin de muhteşem bir havası var..

43. Raj:

Raj, şüphesiz erkek bebekler için en yaygın Hint isimlerinden biridir. “Kral” anlamına gelir ve Sanskritçe “Raja” kelimesinden türetilmiştir. Bollywood Baadshah olarak da bilinen Shahrukh Khan’ın canlandırdığı “Raj” (DDLJ) karakterini elbette unutabiliriz..

44. Mümtaz:

Bu isim biraz arkaik gelebilir, ama bize güvenin, kızlar için kraliyet isimleri listesinde yeniden trend oluyor. Mümtaz, dünyaca ünlü Tac Mahal’in inşa edildiği Şah Cihan’ın sevgili kraliçesidir. Bu isim İslam toplumuna aittir..

45. George:

İngiliz kraliyet ailesinde, çoğu erkek torun, aynı adı paylaşan atalarına bir övgü olarak “George” olarak adlandırılır. Bu popülerliğin ana nedeni, cesur bir adam ve bir Hıristiyan şehit olan Saint George ile bir ilişki olabilir..

46. ​​Elizabeth:

Elizabeth muhtemelen Kraliyet soyağacının kadın üyeleri için en çok kullanılan isimlerden biridir. Özellikle İngiltere’de, kraliçe adaylarına isim vermek bir gelenektir. Çocuğunuza “Elizabeth” demenin çok göz korkutucu olduğunu düşünüyorsanız, “Lissy” veya “Liz” gibi takma adlar kullanın..

Kraliyet Bebek İsimleri İçin 5 Sevimli Takma İsim:

Kraliyet üyelerinin bile birçok takma adı olduğunu biliyor muydunuz? Dış dünya tam isimlerini saygıdan dolayı kullanırken, ev üyeleri birbirlerine çok şirin lakaplar kullanırlar. Büyük Britanya’nın 5 kraliyet takma adına bakalım:

47. Kemer:

Meghan Markle, küçük oğlu Archie Harrison’a sevgiyle “Arch” diyor. Çok tatlı bir takma ad! Eh, burada bitmiyor! Archie pastası yine annesi tarafından “Bubba” olarak adlandırılıyor. Listeye daha fazla?

48. Beabea:

İnternette İngiliz kraliyetlerinin hikayelerini takip ediyorsanız, Eugene ve Beatrice kız kardeşlere aşina olmalısınız. Görünüşe göre, Prenses Eugene sevgiyle kız kardeşi Beabea’yı çağırıyor! Eugene’in takma adının ne olduğunu merak ediyor muyuz??!

49. İrade:

Bunu tahmin etmek için ödül yok! ‘Will’, Cambridge Dükü William’ın kısa biçimidir. Kaynaklar, William’ın kulağa tatlı ve daha az resmi geldiği için bu şekilde çağrılmaktan hoşlandığını söylüyor..

50. Lotte:

Daha çok bir şeker çubuğu markasına benziyor mu? Kate ve William’ın kız bebekleri Prenses Charlotte’un takma adı. Onun gibi sevimli küçük kekler için uygun bir isim olduğunu düşünüyoruz.!

51. Lilibet:

Sadece İngiltere Kraliçesinin adının Elizabeth olduğunu biliyoruz. Ama ailesi için o Lilibet! Orijinal adının telaffuzu çok zor olduğu için mi??

Bunlar şimdiye kadarki en iyi Kraliyet bebek isimlerinden bazıları! Benzersizlik için bu ada bir veya iki kelime ekleyebilir veya hatta bir yazım biçimini deneyebilirsiniz. Peki, sence küçük majesteleri için mükemmel kimlik hangisi? bize bildirin!

Sorumluluk Reddi: Burada verilen isimler, farklı bölgelerde farklı anlam ve çağrışımlara sahip olabilir. Gelecekte çocuğunuz için herhangi bir sorun yaşamamak için yerel yasaların bu kraliyet isimlerinden herhangi birini seçmenizi yasaklayıp yasaklamadığını kontrol etmek önemlidir..