İsimler denizinden bir isim seçmek kuşkusuz kafa karıştırıcı bir iştir. Yine, karmaşık olanı seçerseniz, telaffuz ve imla ile uğraşmak zor olacaktır. Ancak, bu günlerde bebeğe aydan sonra isim vermek çok moda. Ay gökyüzünde parlarken bebeğiniz geldiğinde güzel ay isimlerinden birini seçmek yine harika bir düşüncedir. Ay için çeşitli dillerde farklı isimler var ve bunlardan birini seçmek kuşkusuz çok telaşlı olacak. Güzel gök cisminden veya gizemli, sakinleştirici, çılgınca ve aydınlatıcı doğasından ilham alan bir isim seçmek, kesinlikle ayın desenlerine, şekillerine ve boyutlarına göre sevgi demetleri ekleyecektir..

ay bebek isimleri

En İyi 65 Ay Bebek İsimleri:

Ay Anlamına Gelen 25 Kız Bebek İsmi:

1. Neoma:

Neoma, Yunancada kız bebek için yaygın olarak kullanılan ay isimlerinden biridir. Adı dolunay anlamına gelir.

2. Ay:

Bu sizi şaşırtabilir, ancak orijinal adı bebekler için de yaygın olarak kabul edilmektedir. Adı, Fransız kökenli eksantrik kökenli kökenlidir..

3. Hala:

Kızlar için Arapça ay isimleri arıyorsanız Hala, birlikte gitmek için ideal bir isimdir. Adı da Arapça kökenlidir..

4. Bedriyah:

Ay anlamına gelen geleneksel kız bebek isimleri arıyorsanız, Badriyah Asya kökenli en iyi eştir. Adının anlamı dolunay.

5. Amaris:

Ay ile ilgili en güzel kız isimlerinden biri olan Amaris, Ay’ın çocuğu anlamına gelir. Tanrı bu alışılmadık ismi İrlandaca verdi.

6. Jaci:

Amerikan dilinde ay ile ilgili kız isimleri arıyorsanız, Jaci yürümeye başlayan çocuğunuza mükemmel şekilde uyacaktır. Adı kabile kökeni ile geliyor.

7. Lucine:

Başka bir Amerikan ay ile ilgili isimler kadın, Lucine, ayın kendisi anlamına gelir. Adı, Amerika’da Lucy ve Lucine olarak da bilinen bir kökenle geliyor..

8. Candra:

İşte eski hikayelerden alınmış, ay adı anlamına gelen kadın isimlerinden biri. Adı Endonezya kökenlidir, ay ışığı anlamına gelir..

9. Kamerya:

Swahili dilinde kadın isimlerine ne dersiniz? Kamaria, ayın güzelliğini ve hatta ay ışığını tanımlayan mükemmel bir isimdir. Kenya’nın kabile kökeni ile geliyor.

10. Hakidonmuya:

Yine bir ay çocuğu ismi, bu isim Amerikan toplumuna ait. Bu isim, 1800’lerde Amerika kökenli, bekleyen Ay’ın zamanı anlamına gelir..

11. Ay:

Ay ile ilgili güçlü isimler arıyorsanız, luna Latin Amerika kökenli en parıldayan isimdir..

12. Diana:

Diana, içinde Ay olan isimler listesinden. Adı, Fransa kökenli Roma bekaret, avcılık ve Ay tanrıçası anlamına gelir..

13. Deva:

Diva, Ay’ın Hindu tanrıçası olarak popüler olan Hint ay isimleri arasındadır. Adı Hindistan’da bir kökenle geliyor; ancak, daha sonra, diğer Asya dillerinde gerçekleştirildi.

14. Cynthia:

İşte Ay ile ilgili başka bir Yunan dolunay bebek isimleri. Adı Yunan mitolojisinde bir köken ile geliyor.

15. Phoebe:

Bu, Yunan Ay Tanrıçası ile ilgili başka bir isimdir. Phoebe, Shakespeare’in kreasyonları aracılığıyla Yunanistan’da bir kökenle gelen ay isimleri arasında yer alıyor..

16. Deli:

Bu, Artemis ve Apollon ile bağlantılı olan mitolojik ay isimleri ve anlamları arasındadır. İsim Yunan kökenlidir.

17. Selena:

Bu, Ay ile ilgili güzel bir varyasyonla Latince isimler arasındadır. Çoğunlukla her din bu şık ve akılda kalıcı ismi benimsemiştir..

18. Ayşe:

Ayşe, eşinin adı olduğu için Hz. Muhammed ile bağlantılıdır. Yine bu, Afrika, Amerika, Arabistan gibi çeşitli ülkelerde Ay anlamına gelen bir isimdir..

19. Hilal:

Hilal, gök güzelliği ile bağlantılı Ay ile ilgili isimlerden biridir. Adı Amerika’da bir kökenle geliyor.

20. Aysun:

Aysun, Türkçede Ay ile bağlantılı sevimli isimler arasında yer almaktadır. Adı, Türkiye’de menşei ile gelirken Ay’ın güzelliği anlamına gelir..

21. Alkmen:

Bu, ayın gücü anlamına gelen ay isimleri listesinde yer alan bir isimdir. Adı Yunanca kökenliyken, dil Latincedir..

22. Mahina:

Hawaii kökenli havalı ay isimleri mi arıyorsunuz? Adı ay ışığı anlamına gelirken Mahina Hawaii dilinden türetilmiştir..

23. Maha:

Kısa ve tatlı bir isim, Arap dilinden türeyen yeni ay isimleri arasındadır. Farsça kökenli isim, Ay’ın kızı anlamına gelir..

24. Pensri:

Bu, Tay dilinde en sevilen isim olan ay anlamına gelen isimler arasındadır. Adı Ay’ın kendisi anlamına gelir ve Tayland kökenlidir..

25. Portia:

Kelt ay isimleri mi arıyorsunuz? Portia, Uranüs ayıdır ve Shakespeare’in İspanyol dilindeki dramalarında köken alır..

Ay Anlamına Gelen 25 Erkek Bebek İsmi:

26. Kamer:

Erkekler için ay isimlerine gelecek olursak, Qamar, temelde Ay anlamına gelen Arapça bir isimdir. İsmin kökeni arapça dilinden gelmektedir..

27. Aku:

Aku, Ay Tanrısı anlamına gelen Ay anlamına gelen en iyi erkek isimleridir. Adı Babil mitolojisinden geliyor.

28. Tunçay:

Ay anlamına gelen erkek isimleri mi düşünüyorsunuz? Tuncay, bronz ay veya dolunay anlamına da gelen bir isimdir. Türkçe adı Türkiye kökenlidir..

29. Badru:

Badru, temelde dolunay zamanında doğmuş anlamına gelen Ay ile ilgili erkek isimlerinden biridir. Adı 1800’lerde Mısır’da ortaya çıktı..

30. Purnama:

Purnama, Cava kökenli bir isimdir. Bu, temelde Cava dilinde dolunay anlamına gelen erkek ay isimleri arasındadır..

31. Eriha:

Jericho, Ay anlamına gelen erkek bebek isimleri arasındadır. Bu İsrail kelimesi, İbranice kökenli bir kelimeyle bağlantılıdır ve temelde Ay anlamına gelir..

32. İlkay:

İlkay, Ay’a yakın bir Türk ay erkek ismidir. İlk adında ilk tanımlarken, kelimede ay ay anlamına gelir. Bu nedenle, ilk Ay anlamına gelir..

33. Pulan:

Ay ile bağlantılı bir Chamoryorigin adı mı arıyorsunuz? Pulan, çocuğa verildiğinde kulağa cazip gelen ay lakaplarından biridir..

34. Nanna:

Nanna, Sümerlerle bağlantılı mitolojik isimlerden biridir. Ay tanrısı, Enhil’in oğlu, bilgelik ve günah olarak da popüler olan hilal isimleri arasındadır..

35.

Mısır mitolojisi göz önüne alındığında, Iah ay tanrısının erkek isimleri arasındadır. Bu isme daha sonra gelişmiş bir kelime verildi, Thoth.

36. Kale:

Kale, gök cisimlerinden biri olan Jüpiter ile bağlantılı olan mevsimlik ay adlarından biridir. İsminin anlamı da özgür adam veya ceorl.

37. Atlas:

Atlas, ay döngüsü isimlerinden biridir ve temelde düz bir uydu olan Satürn anlamına gelir. Adı Hıristiyan dininde oldukça popüler.

38. Asmak:

Hang Asyalı bir isimdir. Bu, Vietnamlılar arasında aynı anlamda çok ünlü olan Ay ile ilgili isimler arasındadır..

39. Mahruh:

Mahrukh ismi Afrika kökenlidir. Bu, Ay’ın yüzü olan bir çocuk anlamına gelen Ay kökenli isimler arasındadır..

40. Londra:

Londra, Ay’ın bir kalesi olan ay bebek isimleridir. Adı, 1700’lerde İngilizce dilinde İngiltere’de bir kökene sahiptir..

41. Mayar:

Kökeni Türkiye olan Mayar, ay ışığı anlamına gelen isimler arasındadır. İsmin anlamı Türkçe’de Ay’dan elde edilen parıltıdır..

42. Kusursuz:

Bu, Ay’dan elde edilen ay ışığı ile bağlantılı, nadiren görülen İskoç isimleri arasındadır. İsim ayrıca İngiltere’de de iyi kullanılıyor.

43. Murako:

Muraco, içinde Ay olan isimler arasında en iyisidir. Bu Amerikan ismi kulağa sevimli gelen beyaz Ay’ı simgeliyor..

44. Oberon:

Shakespeare’in peri masallarıyla ilgili olarak, bunlar Uranüs ile bağlantılı en iyi ay isimleridir..

45. Io:

Kısa ve tatlı, bu isim güneş sistemindeki volkanik Ay’ı ortaya çıkaran en iyi yeni ay isimlerinden biridir..

46. ​​Nil:

Neil Armstrong’dan sonra oldukça havalı ve popüler olan en iyi yarım ay isimlerinden biri. İsim Amerikan kökenlidir ve Amerikan İngilizcesi dilindedir..

47. Hilal:

Hilal, Arap ailelerinde iyi bilinen en iyi hilal isimleridir. Adı Arabistan’da Arapça ile birlikte gelir..

48. Triton:

Havalı ay isimlerinden birini mi arıyorsunuz? Amerikan kökenli Neptün gezegeninde yörüngede dönen Ay ile bağlantılı Triton’a ne dersiniz??

49. Meztli:

Meztli, Ay ile ilişkilendirilen en iyi isimlerden biridir. Adı, dolunay anlamına gelen Nahuatl kökenlidir..

50. Janus:

Janus, Satürn’ün uydularıyla ilgili isimler anlamına gelen güzel bir aydır. Adı aynı zamanda Roma kökenli klasik bir isim olarak da ünlüdür..

15 Hint Ay Bebek İsimleri:

51. Maya:

Sanskritçe kökenli olan bu, Hintçe’de Ay’ın kendisi anlamına gelen klasik bir isimdir. Adı Hindistan’da oldukça popüler.

52. Şaşank:

Bu Hindistan’da Ay anlamına gelen bir isim. İsim, Pencap dilinden en iyi türetilen Pencap kökenli bir kökenle gelir..

53. Rakesh:

Aslen Sanskritçe Raka kelimesinden türetilen Rakesh, dolunay gününün hükümdarı anlamına gelen Hint ay isimleri arasındadır. Kelime Gujarati dilinde popüler.

54. Jyotsna:

Bu, Hintçe’de ay ışığı anlamına gelen ay tanrıçası anlamına gelen isimlerden biridir. Kelime, 16. yüzyılda Sanskritçe kökenlidir..

55. Mahvaş:

Hiç şüphe yok ki, bu ay tanrıçası bebek isimleri İran kökenlidir. Adı Pakistan, BAE ve Hindistan’da da çok popüler. Hindistan’daki Ay’a benzer anlamına gelir.

56. Nila:

Büyüleyici Ay anlamına gelen Nila, kızlar için güzel ay isimleri arasındadır. Adın kökeni Acharya’dır ve Hintçe olarak telaffuz edilir..

57. Purnima:

Ay prensesi anlamına gelen bir diğer isim Purnima’dır. Adı ayrıca Sanskrit Kökeni ve Hintçe dili ile dolunayı simgeliyor..

58. Himanshu:

Ay ile ilgili isimlerden biri olan erkek, Himanshu, temel olarak Gujrat’tan türetilmiştir. Ancak, ad Hintçe, Pencapça ve diğer Hint dillerinde de popülerdir..

59. Uday Chandra:

Yükselen Ay ile bağlantılı olarak, kökeni Hindistan’ın Çöl bölgesinden gelen ay isimleri arasındadır. Tamil ve Rajasthani dilinde popülerdir..

60. Çandra:

Kökeni Hindu mitolojisinde olan bu ismin kendisi Ay anlamına gelir. Bu tür ay tanrıçası isimleri Sanskritçe, Tamilce ve Hintçe dillerinde popülerdir..

61. Parvani:

Hiç şüphe yok ki bu isim Arapça kökenlidir; isim hala Hindistan’da yaygın olarak popüler. Adı temelde Hintçe dilinde dolunay anlamına gelir..

62. Madhumathi:

Bu mitolojik isim, temelde keyifli Ay anlamına gelen Acharya’dan türetilmiştir. Ad ayrıca Hintçe, Gujarati ve Hindistan’ın güney tarafı gibi dillerde de popülerdir..

63. Som:

Bu isim, içinde Ay bulunan isimler listesinden alınmıştır. Kelime, Hintçe, Gujarati, vb. gibi diğer dillerde de kullanılan Sanskritçe kelimeden gelmektedir..

64. Şaşi:

Bu unisex kelimenin kökeni Sanskritçedir. Adı temel olarak Ay tanrıçası anlamına gelir ve çeşitli Hint dillerinde popülerdir..

65. Çandani:

Bu isim Ay’ın parıltısı ile bağlantılıdır; Chandani, Hindistan’ın neredeyse her dilinde popüler bir isimdir. Adı Sanskritçe kökenlidir.

Ay anlamına gelen veya Ay ile şu veya bu şekilde bağlantılı binlerce isim vardır. Kökenlerle bağlantıda kalmak isteyenler veya anlamlı bir isim arayanlar için, uygun bir isim aramanın en iyi yolu budur. Yine, seçimi kolaylaştıran unisex olanaklarla gelenler var. Yürümeye başlayan bebeğin adı Ay ile ilişkilendirildiğinde, bebeğe Ay’ın taşıdığı her özelliği kazandıracağından emin olabilirsiniz..

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları:

1. Ay Bebek İsmi İkizler İçin Uygun mu? Bazı İsimleri Yazın?

Cevap: Evet, kesinlikle şu veya bu şekilde Ay ile bağlantılı ikiz isimleri arayabilirsiniz. Bu tür isimlerin popüler örneklerinden bazıları Indrani ve Chandrani, Chand ve Chanda, Chandrika ve Chandani, Badar ve Bader, Lucy ve Lucine, Cyne ve Cyra, Neil ve Nila, Cindi ve Cyndy, Ceilia ve Celina, vb..

2. Luna İsminin Kökeni Nedir? Bununla İlişkili Takma Adlar Nedir??

Cevap: Luna temel olarak Latince bir kökene sahiptir. Adı Yunan mitolojisinde de geçmektedir, bu da onu Yengeç burcunda doğan çocuklar arasında popüler olan ay tanrıçası anlamına gelen isimlerden biri yapar. Lulu, Una, Loony, Lunar, Lunu, vb..

3. Bebeğin İsmi Neden Güzel Değil, Anlamlı Olmalıdır??

Cevap: Hiç şüphe yok ki insanlar anlamsız isimlerin peşinden koşuyor. Bebek için anlamlı bir isim seçmek, bebek için iyi ve olumlu bir şey ortaya çıkaracaktır. İsimlerin bir kısmı kadim kültürleri yanlarında taşırken, bir kısmı da ismin ve anlamın bebeğin hayatını etkilediğine inanmaktadır..