Geleneksel ve benzersiz İrlandalı bebek isimleri herkes tarafından sevilir. Gal kökleri nedeniyle benzersizdirler. İsimler farklı; telaffuz da benzersiz ve yüksek sesle. Bu güzel isimler, bu nesildeki çocuklar için en yeni isimler için denemeye değer. İrlanda dili, kulaklarımız için çok rahatlatıcı ve melodiktir, kesinlikle bunları denemek isteriz. Dolayısıyla isimler genellikle edebiyatla birlikte zengin kültür ve tarihten etkilenmiştir. Bu makale size popüler İrlandalı bebek isimleri hakkında fikir verecektir. En çok neyi sevdiğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

irlandalı erkek bebek isimleri

Eşsiz İrlandalı Erkek Bebek İsimleri ve Anlamları:

Erkekler ve kızlar için en iyi ve en iyi 20 İrlandalı bebek isminin bir listesi aşağıdaki gibi anlamlara sahiptir..

1. Ciara:

Telaffuz Keera, adı İrlanda Galcesi, bu 7. yüzyıldan kalma bir azizdi. Adı koyu saç anlamına gelir. Kahverengi saçlı, kahverengi gözlü bir güzelliğiniz varsa, ona Ciara dediğinizden emin olun, bir aziz kadar saf bir ruhu olacaktır..

2. Fin:

Finn bir erkek bebek için sevimli bir isim ve aynı zamanda oldukça moda. Adı Gaelic ve İrlanda efsanesi Finn adında bir kahraman olan genç bir savaşçıdan bahsediyor. Finn sarışın veya sarışın anlamına gelir, bu yüzden sarı saçlı, mavi gözlü küçük bir asker için mükemmel bir isim.

3. Aydan:

Ve İrlanda dilinde ateş anlamına gelir. Bu isim, bebeğin ateşten doğduğu anlamına gelir. Ülkenin kuzey kesiminde manastır kültürüyle ünlendi. bebek adı cesur ve şiddetli doğayı ifade eder.

4. Aiden:

Aiden her yerde ortaya çıkıyor. Küçük bir çocuk için çok hoş ve popüler bir İrlanda ismi. Adı, küçük ateş anlamına gelir, bu nedenle, küçük çocuğunuzun öfkeli olmak yerine, tutkuyla bir şeyler yapmasını, işleri halletmesini ve her zaman yüksek ruh halinde olmasını umabilirsiniz.

5. Albi:

Alby’nin İrlanda dilindeki eski anlamı beyaz anlamına gelir. Bu isim aynı zamanda yerel halkın St Albie’den nehirleri balıklarla kutsamasını istediği 6. yüzyıl manastırıyla da ilişkilendirildi..

6. Alroy:

İrlanda dilinde Rua kırmızı anlamına gelir. Bu, bebeğe kızıl saçlı bir çocuk olarak hitap etmek için bir isimdir. Modern İrlandalı erkek bebek isimlerinden biridir..

7. Ardan:

Ardan’ın İrlandalı adındaki anlamı, yüksek ilham anlamına gelir. İsim hayattaki umut ve ışığı gösterir ve olumlu bir anlamla doludur..

8. Barry:

Bu isim, sarı saçlı adam anlamına gelen eski isimlerden biridir. Bu, anlamı modern olan eşsiz bir isimdir..

9. Quinn:

Bizi eski İrlanda’ya götüren Quinn, çok eski bir Gal adıdır. Lider ve zeka anlamına gelen bu isme sahip herhangi bir küçük çocuğun çok girişimci olması, kendi işini kurması ve kariyer basamaklarını tırmanması beklenebilirdi..

10.

Braden adı, bilginin somonu olan bradenfeasa’dan gelir. Bu isme efsanevi anlam veren, eğitim ve bilgi dolu; beceri yaşanmış hayat.

11. Liam:

Daha yükseklere yükselen son derece popüler bir İrlandalı adı. Liam, William’ın bir şeklidir ve güçlü iradeli ve savaşçı anlamına gelir. Bir erkek çocuk için sevimli bir isim, küçük çocuğunuz güçlü iradeli, kararlı ve doğru olan için savaşıyor olabilir..

12. Rory:

Rory, kıvırcık kırmızı bukleleri olan çilli küçük bir çocuğu akla getiriyor. Tuhaf bir şekilde, Rory, Galce’de kırmızı kral anlamına gelir ve sadece İrlandalı değil, İskoç kökleriyle de ilişkilidir. Kızıl saçlı bir şokla etrafta koşuşturan ve kontrolü ele alan sevimli küçük bir çocuğu hayal edebiliriz..

13. Declan:

İrlandalı aziz ve misyoner St Declan’dan sonra tarihi öneme sahip bir İrlandalı adı. Declan’ın güzel bir sesi var ve iyilik dolu ve duacı anlamına geliyor. Bu isme sahip bir çocuk çok şefkatli olabilir ve insani görevlere ilgi duyabilir..

14. Ronan:

Azizlerden eski krallara kadar İrlanda efsanesine dayanan bir isim ve daha yakın zamanlarda Harry Potter’da bir centaur. Ronan çok popüler bir isim. Küçük mühür anlamına gelir. Zıplayan neşe paketinizin yavru foklar kadar sevimli olacağından ve suyu seveceğinden şüpheniz olmasın..

15. Niall:

Bu isim, tipik Neil veya Nil olmak üzere iki şekilde telaffuz edilebilir. Yine İrlanda efsanesi bu ismi çevreler. Görünüşe göre, bu isimde bir kral tarafından uzun bir krallar dizisi kuruldu. Yani şampiyon, küçük Niall’ın üstlendiği görev ne olursa olsun mutlaka kazanan olacaktır..

16. Deniz:

Harry Potter serisi adını ünlü yaptı ama Seamus ismi yüzyıllardır ortalıkta dolaşıyor. James’in Galce formu, oldukça yaygındır, adı Shaymus olarak telaffuz edilir ve yerini alan anlamına gelir. Neden bebeğinize Seamus adını vermiyorsunuz ve tomurcuklanan bir lider yetiştiriyorsunuz, bırakın gökyüzünü hedef alsın ve o, insanların kesinlikle aradığı bir kişi olacaktır..

17. Nolan:

Geleneksel olarak İrlandalı bir soyadı, modern zamanlarda ilk kez kullanılmaktadır. Benzersiz bir isim daha popüler hale geliyor. Şampiyon anlamına gelir ve bu isimle küçük bir çocuk, hayatta olduğu kadar ebeveynlerinin de kalbinin şampiyonu olacaktır..

18. Brian:

Brigh, İrlanda dilinde asil veya güçlü anlamına gelir. Bu, yüksek, asil ve güçlü bebek anlamına gelen en yaygın ancak anlamlı İrlandalı isimlerden biridir. Bu, İrlanda’nın Yüksek Kralı aracılığıyla aile türlerinden geldi..

19. Temizle:

Bu, yerel dilde bilgin anlamına gelir. Daha önce bu soyadı olarak biliniyordu, ancak şimdi erkek bebeklerin modern isimlerine bilgi ve beceri dolu anlamına gelen bu isim verilmektedir..

20. Kolin:

Colin isminin anlamı: Chieftan. Bu, en yaygın ancak en çok istenen isimlerden biridir. Bu, bebeğe hayatının çok güçlü ve liderlikle dolu olduğuna dair umut verir..

21. Conall:

Conall, tazı, savaşçı veya büyük anlamına gelir. Bu, kralların egemenliği sırasında tarihteki güçlü savaşçıların adını almıştır. Bu, şimdiki nesilde modaya uygun olarak adlandırılır, bu da güçlü ve güçlü anlamına gelir..

22. Connor:

Bu, son birkaç yıldır bugünlerde çok modern bir isim. Connor adındaki erkek bebek, öfke ve cesaretle dolu bir tazı aşığı olarak görülüyor. Bu İrlandalı erkek bebek isimleri listesinde iyi bilinir..

23. Craig:

Craig’in anlamı bir kayadır. Bu ismin arkasında büyük bir yorum olmasa da son yıllarda moda olan bir isim olarak görülüyor. Bu nedenle, burada iyi bilinen başka bir İrlandalı erkek bebek ismi var..

24. Dalaigh:

Bu, eski zamanlarda Kral’ın parlamentosunda olanlar için popüler bir isimdi. Dalaigh ile bebek ismi danışman veya toplayıcı anlamına gelir. Bu benzersiz İrlandalı erkek bebek isimleri.

25. Daniel:

Bu, İrlandalılar da dahil olmak üzere birçok millette çok yaygın bir isimdir; Bu, güçlü veya dünya anlamına gelir. Daniel adındaki bebek dünyanın hükümdarı anlamına gelir..

26. Dara:

Dara verimli demektir. Bu, birkaç erkek bebek için adlandırılan modern bir isim. Bu isimde bir erkek bebeğin hayatının verimli ve başarılı olması umulmaktadır. Bu alışılmadık İrlandalı erkek bebek isimleri altında gelir.

27. Kevin:

bu isim günümüz kurgu ve edebiyatından çıkmıştır. Bu tamamen dramatik isim ve çok yaygın.

28. Ryan:

Ryan adındaki küçük erkek bebek, krallığın hükümdarı veya orman arazilerinin hükümdarı olduğu söyleniyor. Dünyayı ve hayatı iyi yönettiği söyleniyor.

29. Edmond:

Edmond, eski İrlanda dilinde zengin veya zenginlerin koruyucusu anlamına gelir. Bu, bebeğe zenginliklerin koruyucusu dendiği anlamına gelir..

30. Emmet:

Bu isim büyük İrlandalı vatansever ve hatipten geldi. 1790’larda İngilizlere karşı isyan etti ve kişilik olarak ün kazandı..

31. Fergus:

Bu, güçlü bir adam anlamına gelir. Fergus adlı bebek ismi, güçlü bir savaşçı, asker ve tüm hayatı boyunca gücü olan adam anlamına gelir..

32. Frank:

Bu yaygın isim İrlandaca’da da var. Bu, eski zamanlardan beri Hıristiyan isimlerinden geldi. Bu ünlü bir İrlandalı erkek bebek isimleri.

33. Garret:

Garret ile isim cesur anlamına gelir. Bu, ortaçağ İrlanda’sından Norman ailesinin liderinden geldi. İsim o zamandan beri ünlendi. Liderin bölgedeki kaleyi ve çevreyi koruduğu iyi bilinir ve cesur olması söylenir..

34. Killian:

Killian adı genellikle kilise ile ilişkilendirilir. Bu, kiliseye ve ilgili faaliyetlere sadık inanan çoğu aile tarafından tutulur..

35. Neal:

Bebek adı Neal, tutkulu anlamına gelir. Adı sevgi, tutku ve refahla doludur. Bu, en yeni ve modern en iyi İrlandalı bebek isimlerinden biridir..

Modern İrlandalı Kız Bebek İsimleri ve Anlamları:

irlandalı kız bebek isimleri