Her anne bebeği için sadece en iyisini ister ve özellikle de aynısını sağlayabiliyorsanız neden tereddüt ediyorsunuz? Piyasada genel olarak bulunan normal yiyecekler ile yakında çıkacak organik yiyecekler arasında seçim yapmak söz konusu olduğunda, sürekli olarak anlaşmazlık içinde olan birçok insan var. Genç annelerin kafasında yarattığı çoklu şüpheleri anlayarak, işte 10 sağlıklı organik bebek maması markasının bir listesi. Çevrenizdeki bu gıda maddelerini daha iyi anlamanıza yardımcı olması için diğer organik bebek maması ürünlerinden bahsetmek,

organik bebek maması

Organik Bebek Maması ve Normal Bebek Maması:

Normal bebek maması, meyve veya sebzeleri püre haline getirme ve saklama/paketleme işlemlerinden oluşur. Benzer süreç organik gıdanın da bir parçasıdır, ancak organik gıda, organik olarak yetiştirilen meyve veya sebzelerden yapılır. Ancak bu, kimyasal olarak yetiştirilme veya pestisit püskürtülme sürecinden geçmez. Çiftçilikleri çok doğal yapılıyor.

Çocuğunuz İçin Neden Organik Gıdaları Seçmelisiniz??

Bebeğiniz için doğal yiyecekleri seçmek, herhangi bir kimyasala daha az maruz kalmak anlamına gelir. Kimyasal olarak üretilen herkesin eninde sonunda vücudumuzu etkilediğinin farkındayız, ancak bu kimyasalların bebeklerimizden bir miktar etkilenmesini önleyebilirsek neden olmasın? Doğal yiyecekler, yapay tatlandırıcılar, renklendiriciler veya koruyucular içermez, bu da onu bebekler için normal yiyeceklere çok sağlıklı bir alternatif haline getirir..

Organik Bebek Maması Aşamaları:

Doğal Bebek Mamaları, bebeklerin tahıl gevrekleri ve püreleri denemesiyle başlayıp toz karışımlara, ardından diş kaşıma çubukları, parmak gıdalar ve nihayetinde atıştırmalıklara geçilen 1. aşamadan itibaren gıda tüketiminin tüm aşamaları için uygun bir çeşitlilik olacak şekilde üretilir..

Tüm bu 1. Aşamadan 4. Aşamaya kadar tüm bebek maması ürünlerini piyasada veya çevrimiçi olarak kolayca bulabilirsiniz..

Organik Bebek Mamasının Faydaları:

Organik ürünlerin piyasadaki geleneksel gıdalardan daha iyi olduğunu anlamış olsak da, organik gıdanın faydalarını anlamak daha önemlidir. Birinin diğerinden daha iyi olduğu iddiaları varsa, herkes nasıl ve neden diye soruyor, işte organik bebek maması ürünlerinin bazı faydaları.,

  • Organik gıda tüketen bebeklerin sistemlerinde böcek ilacı yoktur. Test edildiğinde geleneksel gıda tüketen bebeklerin sistemlerinde böcek ilacı bulundu..
  • Organik olarak yetiştirilen meyve ve sebzeler, normal meyve ve sebzelere göre daha fazla besin ve vitamin içerir..
  • Pestisitlere maruz kalmak, vücutları ve beyinleri hala çok kırılgan olduğundan bebeklerin gelişimi üzerinde bir etkisi olabilir..
  • Riskler, geleneksel gıda maddelerinde bulunan kimyasallar ve pestisitlerden kaynaklanan nöro-gelişimdeki tehlikeyi içerir..

En İyi Organik Bebek Ürünü Nasıl Seçilir?

En iyi organik bebek ürününü seçerken bir ebeveyn veya vasi, üründe bulunan malzemeleri kontrol ettiğinden emin olmalıdır. Uzmanlar, bebeğe iyi yemek vermenin, doğal bebek ürünü veya geleneksel gıda olsun, üretildikleri süreçten daha önemli olduğuna inanıyorlar, her zaman süreçten çok bileşenlere odaklanmak önemlidir. Bir bileşenin besin değeri ne kadar yüksekse, doğal bebek maması markası o kadar iyidir.

Hindistan’daki En İyi 10 Organik Bebek Maması Markası

En iyi doğal bebek markasını seçmenin zor sürecinde size yardımcı olmak için size Hindistan’daki en iyi 10 organik bebek maması markasının bir listesini sunuyoruz. Bu liste, bir markayı seçmenize ve yerleşmenize yardımcı olacaktır ve hiç kimseye razı olamasanız bile, bunlardan herhangi birini deneyebilirsiniz çünkü hepsi bebeğin tüketimi için eşit derecede iyi ve sağlıklıdır. Yani liste gidiyor,

1. Gerber Organik Bebek Maması:

organik bebek maması ürünleri

Şirket, bir bebek için çok sağlıklı ve besleyici olan sebzeli ve meyveli mama poşetleri üretmektedir. Bu markanın ürünleri tüketiciler için çok pahalı olabilir..

2. Dünyanın En İyi Organik Bebek Maması:

sağlıklı organik bebek maması

Dünyanın en iyileri, nefis kokan ve tadı olan bebek püreleri üretir, yiyecekler çok iştah açıcıdır ve Hindistan’da çevrimiçi olarak satılmaktadır. Mango ve şeftali püreleri özellikle ünlüdür..

3. Erik Organik Bebek Formülü:

erik organik bebek maması

Plum Organics bebekler için yemesi ve sindirmesi kolay organik sandviç barlar yapar, bu barlar Hindistan pazarında pahalı olmasına rağmen kemirmek iyi olduğu için diş çıkaran bebekler için harikadır.

4. Mutlu Bebek Organik Maması:

organik bebek mamasının faydaları

Happy baby şirketi, organik bebek maması ürünleri olan, bebek için çok sağlıklı ve besleyici olan atıştırmalıkların yanı sıra püreler de üretiyor..

5. Sprout Organik Bebek Maması:

Sprout Organics ayrıca organik bebek maması olan püreler gibi bebek maması da yapar. Bu şirket Hindistan pazarında nispeten ünlü değil, ancak ürünleri şüphesiz iyi.

6. Ebeveynlerin tercihi organik Bebek Maması:

Adından da anlaşılacağı gibi, Ebeveynlerin seçimi, bebekleri için organik püre seçimi söz konusu olduğunda aslında ebeveynlerin en ünlü seçimlerinden biridir..

7. Heinz Organik Bebek Maması:

Ketçap ve daldırma soslarıyla tanınan Heinz, aynı zamanda iyi bir organik bebek maması üreticisidir. Bebekler için atıştırmalıklar, püreler ve hazır yiyecekler satıyorlar..

8. Nefis Organik Bebek Maması:

Yummy Organics ayrıca organik bebek maması yapar. Taze yapılmış ve mutfaktan çıkmış o lezzet, püreleri ve karışımları çocuklar tarafından sevilir..

9. Ella’nın Organik Bebek Maması:

Ella’nın bebek maması poşetleri ve parmak mamaları, seyahat ederken kullanıma uygundur. Bebek hareket halindeyken tüm besinleri bol lezzet ve sağlıklılıkla alır.

10. Happa Organik Bebek Maması:

Şirket, Hint Organik Bebek maması pazarında popülerdir. Bir kaşık dolusu bebeğe yediklerini sevdiren püreler ve kese mamaları üretir ve satarlar..

Hindistan’daki En İyi 5 Organik Bebek Tahıl Ve Püre Markası

Tahıllar ve Püreler, tüketilmesi ve sindirilmesi daha kolay olduğu için 1. aşama bebek maması olarak kabul edilir. Hindistan’daki en iyi beş organik bebek gevreği ve Püre markasının hangisi olduğunu öğrenelim. Bu küçüklerin ihtiyaç ve taleplerini karşılayan,

(A) Bebek Zımbaları:

Bebek zımbaları, 10 ay ve üzeri bebekler için farklı türlerde tahıllar oluşturur ve ayrıca yulaf lapası yaparlar..

(B) Erken Yiyecekler:

Erken dönem gıdaları, bebek tüketimine uygun ürünlerinde çok taneli tahılların yanı sıra çeşitli besleyici tahıllar ve kuruyemişler kullanmalarıyla bilinir..

(C) 1. Isırıklar:

1. ısırıklar süt veya su ile karıştırılıp bebeğe yedirilebilen lezzetli toz karışımlar yapar. Toz karışımı tamamen organik ve çok besleyicidir..

(D) Slurpp Çiftliği:

Slurpp Çiftliği, meyve, tahıl, sebze veya kuruyemiş gibi çevrilmemiş taş bırakmaz, adını siz koyun ve bir bebeğin büyümesi ve gelişmesi için gerekli tüm besinleri sağlayan tahıllarının içinde var..

(E) Ormeal Organik:

Organik bebek püresi maması satın almak söz konusu olduğunda Ormeal güvenilir bir şirkettir. Şirket, en az altı aylık veya daha büyük bebeklerin tüketimine uygun püreler üretmektedir..

Evde Organik Gıda Nasıl Yapılır??

Evde organik bebek maması yapmak oldukça kolay bir iştir. Organik olarak yetiştirilen sebze ve meyveler, geleneksel olarak yetiştirilen bitki ve sebzelerden daha pahalı olduğu için organik ürünler elde etmek biraz pahalı olabilir..

İhtiyacınız olan meyve ve sebzelere sahip olduğunuzda, bir araya getirildiğinde ağızda hoş bir tat bırakan birkaç meyve ve sebzeyi birleştirmeniz, püre haline getirdiğiniz bu sebze ve meyveleri püre haline getirmeniz ya da sadece püre haline getirmeniz yeterli olacaktır. Bebeğin kemirmesini sağlayan bir şişede biraz şeker ve tarçın ile.

Organik bebek maması, geleneksel ve organik ırkın en iyisi olarak ilan edilemez. Organik gıda satın almak ve bunlara erişmek herkes için kolay olmadığı için. Doğal bebek maması nihayetinde minimum işlem gerektiren aynı meyve, sebze ve tahıllardan yapılır; bu, bebekleri geleneksel bebek mamalarıyla beslemenin aynı derecede iyi olduğu anlamına gelir. Odaklanması gereken tek şey içeriklere odaklanmaktır, çünkü bu bebeğin sağlığını ve büyümesini artırır..

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları:

1. Organik Bebek Mamasını Nereden Alabilirim??

Organik bebek maması, eczanelerden, süpermarketlerden veya gıda ürünleri ve diğer bebek bakım ürünleri satan çeşitli web sitelerinden çevrimiçi olarak satın alınabilir..

2. 1 Yaşındaki Bebeğime Organik Bebeğimi Besleyebilir miyim?

Evet, 2. aşama organik bebek mamaları piyasada kolayca bulunabilir, aynı konuda daha fazlasını öğrenmek ve anlamak için ambalaja başvurabilir veya bir çocuk beslenme uzmanına danışabilirsiniz..

3. Organik Bebek Maması 1. Aşama Bebek Maması İçin Uygun mu??

Evet, 1. aşama bebek maması püreler ve tahıllardan oluşur, birçok organik bebek maması markası 1. aşamaya uygun bebek mamaları üretir..