Bebeğiniz 8 ayını doldurduğunda, onun hoşlandığı ve hoşlanmadığı şeylere aşina olacaksınız. Ancak büyüyen bebeğiniz için beslenme çok önemlidir, bu yüzden bu yazıda 8 aylık bebeğe uygun en iyi 9 bebek mamasını ele aldım..

8. Ay Bebek Maması Tarifleri

Böylece, 8 aylık bebeğiniz için bu harika ve sağlıklı yemeğin tadını çıkarın..

8 Aylık Bebek İçin En İyi 9 Gıda:-

1. Tahıllar:

Tahılları, bebeğinizin herhangi bir reaksiyon göstermediğini bildiğiniz pürelerle karıştırmaya başlayın. Makarnaların harika parmak yiyecekleri yaratması gibi.

2. Haşlanmış Elma:

Bunun için 1 Elma, 1 su bardağı su ve 1 Armut gerekir. Elma ve armudu eşit olarak kazıyın ve soyun. Her iki meyveyi de küçük parçalar halinde dilimleyin. Aksi takdirde düdüklü tencereye koyup üzerine su ilave edin. Meyveleri düdüklü tencerede 15-20 dakika yumuşak veya 5-6 ıslık sesi gelinceye kadar kızartın. Soğutulduktan sonra meyveyi iyice ezin veya karıştırın.

3. Hıhdi:

Bu, bebeğinize sebze ve dal beslemenin tamamen uyarlanabilir bir yoludur. Kendi başına tam bir yemektir. Dal ve pirinci yarım saat suda bekletin. Bunu patates, havuç, çiğ papaya, balkabağı, su kabağı domates vb. sebzelerle birlikte düdüklü tencereye koyun. Biraz zerdeçal ve tuz artı su ekleyin ve 20 dakika pişirin. Bebeğiniz için ezin ve tabaklayın.

4. Tatlı Patates Kheer:

Bu son derece besleyici artı bebekler tarafından takdir edilmektedir. Bu çok basit bir tarif ve sadece tatlı patates ve süte ihtiyacınız var. Öncelikle tatlı patatesi haşlayın ve soğuduktan sonra kabuğunu soyun. Sonra iyice ezin ve bunu şekerle birlikte sütün içine karıştırın..

5. Pancar ve Havuç Püresi/Püresi:

Bu erken aylar boyunca katı beslenme sırasında haşlanmış artı püresi havuç sunmak oldukça yaygındır. Küçük bir varyasyon, aynı zamanda zarif parlak rengin yanı sıra sadece hoş bir tatlılık vermekle kalmayan pancarın bir dakika ilavesi olabilir. Bunu yapmak için doğranmış havuç, dilim pancar ve taze çekilmiş kakule fazlalığına ihtiyacınız var. Havuçları ve pancarları bir buharlı pişirici vasıtasıyla yaklaşık 15-20 dakika buğulayın. 2-3 ıslık için son derece az su ile karşılıklı olarak da pişirebilirsiniz. Pişmiş sebzeleri kakule tadında pürüzsüz olana kadar birleştirin. İstenirse bir elek yan yana geçirin.

6. Baklagiller:

Baklagiller çok amaçlıdır ve tam proteindir. Fasulye, mercimek ve bezelye gibi gıdalar vitaminler, proteinler ve mineraller açısından zengindir ve ayrıca bebeğin diyetine harika bir katkı sağlar. Ama dikkat et! Hepimiz, yiyeceklerin yaygın bir etkisi olan rüzgardan kaynaklanan huzursuzlukla tanınırız. Bu mama koleksiyonundan itibaren bebeğinizi fazla beslememeye dikkat edin.!

7. Yoğurt:

Hepiniz yoğurdun 6 aydan itibaren çok güvenli olduğunu biliyorsunuz ve bu nedenle bebeğinizi ikna etmek için doğal, şekersiz yoğurdun yanı sıra biraz meyve koymaya çalışın. Yoğurdun bal ile tatlandırılmasından kaçının çünkü bir yaşın altındaki bebeklere bal vermek çok güvenli değildir..

8. Tofu:

Tofu sadece besleyici değil aynı zamanda çok yönlüdür; bu nedenle tofu, evde yaptığınız bebek mamasına mükemmel bir katkı sağlar ve yaklaşık 8 aylıkken eklenebilir..

9. Etler:

Bu birinci sınıf bir protein kaynağıdır, bunun dışında bu aşamada neredeyse tüm bebekler sütlerinden itibaren proteini kazıyorlar. Etin tanıtılmasının ana avantajı, sunduğu ek demir içindir. Bu nedenle, bebeklerin demir depoları muhtemelen 6-9 aylıkken azalmaya başlayacaktır. Demir, kan akışının gerekli bir parçasıdır, büyüme için istenen enerjiyi sunmak için oksijeni dokulara taşır..