Sadece bir bebek mi doğurdun? Bu nedenle, bebeğinizin sağlığı ve iyiliği konusunda çok endişe duyacaksınız. Yeni doğan bebeğinizi sağlıklı tutmak için her şeyi yapacaksınız ve bu nedenle bebeğinize verdiğiniz her şeyin kaydını tutmalısınız. Alkali su da bunlardan biridir. Öyleyse alkali suyun ne olduğunu, yararlarını ve alkali su ile ilgili tüm sağlıkla ilgili yönlerini bilmelisiniz? Yani, bebekler için alkali su çok sağlıklı.

Bebekler İçin Alkali Su Güvenli 1

Alkali Su Nedir??

Alkali su, temelde pH’ı 7’den fazla olan sudur. Alkali su, musluk bazlı su iyonlaştırıcı kullanılarak hazırlanabilir ve çok sağlıklıdır. Bu günlerde bu yöntem çok popüler hale geliyor çünkü bebek için alkali su çok sağlıklı kabul ediliyor..

Alkali su, vücudun pH’ını düzenlemeye yardımcı olduğu için çok sağlıklı olarak kabul edilir. Diyetinize çok sayıda işlenmiş gıda dahil edildiğinde, vücudunuzda asitlik vb. gibi bazı sorunlara neden olabilecek asidik bir pH oluşur. Alkali suya sahip olmak, mevcut asidi nötralize eder ve böylece vücudun pH’ını normale döndürür. asitlik sorunu.

Alkali Suyun Faydaları:

Alkali su çok sağlıklı olduğu için fayda sağlamak için diyetinize dahil edilmelidir. Diyetinizde alkali su bulundurmanın sağlığa faydalarından bazıları şunlardır:-

• Böbreğin düzgün çalışması için çok sağlıklıdır. Düzenli alkali su alımı, özellikle böbrek taşlarından kaynaklanan böbrek rahatsızlıklarından korunmanıza yardımcı olacaktır..

• Vücudun pH’ını düzenlediği için kan akışının düzenlenmesinde önemli rol oynayacak ve buna bağlı diğer sorunları sizden uzak tutacaktır.

• En önemli faydalarından biri de cildinizin ve saçınızın kurumasını önlemeye yardımcı olmasıdır.

• Doğası alkali olduğu için vücudunuzu dehidrasyondan kurtarır. Aldığınız normal sudan daha fazla dehidrasyon etkisi vardır.

• Hücresel ve kemik dejenerasyonuna bağlı çeşitli hastalıklardan sizi mutlaka koruyacaktır. Osteoporoz, artrit vb. sorunların kubbesine karşı koruma sağlar..

• Alkali su, serbest radikalleri ortadan kaldırmaya yardımcı olan çok zengin bir antioksidan kaynağıdır. Serbest radikaller erken yaşlanmaya neden olur ve bu nedenle alkali su erken yaşlanma riskini azaltır.

• Zararlı bakterilerin büyümesini engellemeye yardımcı olur ve bizi enfeksiyonlardan korur

Bebekler İçin Alkali Su Güvenli 2

Bebekler Alkali Su İçebilir mi:

Bebeğinize bakmak için her zaman bebeğin sağlıklı şeyler yemesini sağlamaya çalışacaksınız ve bu nedenle şu soru ortaya çıkıyor: Bebekler alkali su içebilir mi? Cevap Evet…! Bebekler için tamamen güvenlidir. Ancak alkali suyun bebekler için güvenli olduğundan emin olmak için bu noktaları aklınızda bulundurmalısınız..

  • Bebeğiniz çok küçükse, sağlığını korumak için bebeğinize herhangi bir şey vermek için her zaman sağlık uzmanından fikir alın.
  • Bebeğiniz ilaç kullanıyorsa, bebeğe alkali su vermekten kaçının.
  • Bebeğinize alkali su vermeniz istenirse yemeklerden 30-40 dakika önce ve sonra alkali su vermekten kaçının.
  • Bilimsel araştırmalar alkali suyun sağlığa faydalarını henüz doğrulamamıştır, bu nedenle bebeğiniz 6 aylık olana kadar bebeğinizi anne sütü ile beslemek en iyisidir.
  • Bebeğiniz 6 aylık olduktan sonra, faydalarından yararlanmak için alkali su verebilirsiniz, ancak bebeğe ihtiyaca göre alkali su verilip verilmeyeceği konusunda sağlık uzmanınıza danışın.

Bu nedenle, herhangi bir problem yaşamamak için alkali su hakkında gerekli bilgilere sahip olmalı ve ayrıca tur çocuğunuza verdiğiniz şeylerin onun sağlığı için güvenli olduğundan emin olmak için doktorunuzdan tavsiye almalısınız..