Bebekler ve hassas ciltleri erken dönemde her türlü sert kimyasallardan uzak tutulmalıdır. Bebeğin vücuduna masaj yapmanın yanı sıra nem sağlamak için daha doğal bir alternatifin seçilmesi her zaman tavsiye edilir. Bebekler için hindistancevizi yağı, yüzyıllardır Hindistan ve diğer ülkelerdeki insanlar tarafından vücutlarına çok ihtiyaç duyulan nazik bakımı vermek için kullanılmıştır. Yağ cilde naziktir ve ciltlerine birçok besin ve fayda sağlar. Hindistan cevizi yağı ve onu bebekler için kullanabileceğimiz çeşitli yollar hakkında daha fazla bilgi edelim..

bebekler için hindistan cevizi yağı

Bebekler için Hindistan Cevizi Yağı Çeşitleri:

Yağ, prosese benzer şekilde çıkarılırken, onları farklı kılar. Piyasada bebekler için çeşitli hindistancevizi yağı çeşitleri bulunmaktadır. Çocuklara yönelik bu farklı hindistancevizi yağı türleri, bebeğin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak özen ve hassasiyetle paketlenmiştir. Bebek cildi için piyasada bulunan farklı hindistancevizi yağı türleri şunlardır:,

  • Bebekler için saf hindistan cevizi yağı
  • Bebekler için Hindistan Cevizi Yağı
  • Bebek saçı için organik hindistan cevizi yağı
  • Bebek cildi için soğuk preslenmiş bakire/organik hindistan cevizi yağı

Hindistan Cevizi Yağının Bebek Cildi İçin Faydaları:

Hindistan cevizi yağının herkes tarafından sevilmesinin nedeni, sayısız faydaları ve kullanımlarıdır. O halde bebek cildinin çeşitli faydalarına bir göz atalım..

1. Reaktif Olmayan Nemlendirici:

Piyasada birçok bebek ürünü varken. Bebekler için güvenli olduğu biliniyor, bir ebeveyn olarak çocuğunuzu kesinlikle gerekli olmadıkça ve kesinlikle herhangi bir kimyasalın yanına getirmek istemezsiniz. Hindistan cevizi yağının faydalarının çok olduğunu biliyoruz ve bu faydalardan biri de çok iyi bir nemlendirici olmasıdır. Hindistan cevizi yağı çocukların cildinde hiçbir reaksiyon oluşturmaz ve en kuru cildi bile anında nemlendirir..

2. Döküntülerin Tedavisi:

Çocuk bezi giymek veya tekrar kullanılabilir külot kullanmak, bebeğinizin kirli pantolonlar yüzünden huysuzlaşmasını ve üzülmesini önlemenin en iyi yoludur. Ancak bu şeyler çok faydalı olsa da sıklıkla kızarıklıklara yol açar. Bebek döküntüsü için hindistancevizi yağı çok ucuz ve etkili bir çözümdür. Yapmanız gereken tek şey, bir pamuk yardımı ile veya temiz parmaklar yardımıyla kızarıklıkların üzerine birkaç damla yağ damlatmak. Yağ, kızarıklığı ve her türlü kaşıntı veya ağrıyı azaltırken alanı tamamen iyileştirecektir..

3. Kuru Aşındırıcı Cildi İyileştirme:

Hindistan cevizi yağı bebek nemlendirici tekniğinin gerçekten işe yaradığını bildiğimiz için aynı şekilde hindistancevizi yağı bebek losyonları da çok seviliyor. Çoğu zaman çocuklar, özellikle de bebeğin kuru cildi hemen kızarır. Hindistan cevizi bazlı bir losyon kullanmak, cildi sadece birkaç kullanımda nemlendirir ve iyileştirir. Sonuçlar herhangi bir yan etki olmadan anında gerçekleşir.

Hindistan Cevizi Yağı Bebeğin Saçına İyi Gelir mi??

Bebek 09 aydır gelişmekte olan anne karnında yaşıyor. Doğumdan sonra bebek dışarıda olmasına rağmen gelişme süreci devam etmektedir. Bebeğin vücudu kırılgandır ve azami özen gerektirir. Bebek gelişme aşamasında olduğundan; kafa derisi oluşum sürecinde.

Bu aşamada bebeğe azami özen gösterilmesi önemlidir ve hindistancevizi yağı yardımıyla bu bakıma ek bir dokunuş sağlanır. Hindistan cevizi yağı, besleyici ve harika bir masaj yağı olarak yardımcı olur, aynı zamanda yağ, doğada çok organik olduğu için saçlar için çok iyidir..

Hindistan Cevizi Yağının Bebek Sağlığı İçin Kullanım Alanları:

Artık hindistan cevizi yağının ne kadar faydalı olduğunu anlamış olduk. Bebek sağlığı için hindistancevizi yağının farklı kullanımlarını anlayalım,

1. Yeni Diş Ağrısı/Diş Çıkarma:

Bebeklerin ilk dişlerini çıktıklarında çok fazla ağrı ve rahatsızlık hissettiklerine inanılmaktadır. Bu ağrıdan kurtulmanın çok kolay bir yolu, parmağınızın etrafına temiz bir pamuklu bez sarmak, biraz hindistancevizi yağına batırmak ve ardından bebeğin diş etlerine hafifçe masaj yapmaktır. Bebek diş çıkarma ağrısı için bu nazik hindistancevizi yağı, her seferinde işe yarayan bir tüyodur..

2. Ortak Maya Enfeksiyonu:

Bebekler sürekli boğulma nedeniyle özel yerlerinde maya enfeksiyonlarına kolayca yakalanabilirler. Bu, çocuk bezi nedeniyle o bölgede oluşturulur. Bu çoğunlukla o bölgeye hava girişi olmamasından kaynaklanır, bu nedenle tedavi etmenin gerçekten iyi bir yolu, bebek maya enfeksiyonu için hindistancevizi yağı kullanmaktır. Yağı etkilenen bölgeye uygulayın ve ardından bebeğin çıplak cilt üzerinde biraz hava alması için bir süre açık olmasına izin verin. Enfeksiyon kısa sürede yok olacak.

3. Çatlamış Yanaklar:

Anında sonuç almak için bebeğin çatlamış yanakları için hindistancevizi yağı kullanın. Son derece nemlendirici içerik, bebeğin temiz cildine düzenli aralıklarla uygulanabilir, yanaklardaki kızarıklıkların kaybolduğunu ve cildin daha sağlıklı göründüğünü hemen görmeye başlayabilirsiniz..

4. Kabızlık:

Bebekler hayatlarının ilk günlerinde sadece sütle beslenebilirler. Her ne kadar süt veya herhangi bir ilaç nedeniyle bebeğin kabız olma ihtimali olsa da. Hindistan cevizi yağı kullanabilir, bebeğe doğru şekilde besleyebilirsiniz ve bebeğiniz kısa sürede tüm sorunlardan kurtulacaktır..

5. Pamukçuk:

Oral Pamukçuk, bebeklerde, habersiz ebeveynler nedeniyle genellikle fark edilmeyen çok yaygın bir durumdur. Bu, ağızda küçük beyaz lekeler halinde görülen ve bebeğin beslenmesini zorlaştırabilen bir mantar büyümesidir. Çocuklarda pamukçuk için hindistancevizi yağı büyük bir rol oynar, çünkü saf hindistancevizi yağı çok iyi bir mantar önleyici çözümdür, bu nedenle annelerin emzirmeden önce memelerine biraz sürmeleri önerilir, çünkü bu mantarın ileri geri gitmesini önleyebilir..

Hindistan Cevizi Yağının Bebekler İçin Avantajları:

Yeni yürümeye başlayan çocuklar için hindistancevizi yağının bilinen ve çok duyulan faydalarının ve kullanımlarının yanı sıra birçok avantajı da vardır, hadi en iyi avantajlarından bazılarını öğrenelim.,

(A) Yemek Pişirmek İçin Hindistan Cevizi Yağı:

Evet, çocuklara hindistancevizi yağının nasıl verileceği konusunda birkaç farklı cevap var, en yaygın yol yemek yoluyla. Bebek yemek yiyebilecek kadar büyüdüğünde, bu çok işlevli yağı yemeklerini pişirmek için kullanabilirsiniz, çünkü tamamen güvenlidir ve birçok ülkede kullanılır. Bebek mamasına hindistancevizi yağı eklemenin hiçbir sonucu yoktur; aslında sindirime yardımcı olur.

(B) Bebek Masajı:

Bebek masajı için hindistan cevizi yağı en çok aranan üründür. Hindistan cevizi yağının birçok faydası var, bebek masajının bebek için ne kadar önemli olduğunu anlıyoruz. Bu yüzden doğru türde yağ ile yapmak onu daha da iyi hale getirir. Yağı ısıtmak için biraz ısıtabilirsiniz, böylece cildinizde daha iyi hissedebilir ve bebeğe güzel bir sıcak masaj yapabilirsiniz..

(C) Bebek Banyosu:

Pek çoğu, çocuklar için hindistancevizi yağının banyo suyunda da kullanılabilmesi nedeniyle bu kadar önemli olduğunun farkında olmayabilir. Evet, bebeğinizi suyla yıkamadan önce hafif ılık veya oda sıcaklığındaki suya az miktarda yağ ekleyin. Hindistan cevizi yağı cildi temizlemeye ve nemlendirmeye yardımcı olur. Ayrıca yetişkinler için de uygun hale getiren çok iyi bir toksin salma kaynağı olarak kabul edilir..

Hindistan cevizi, şüphesiz birçok faydası olan çok iyi bir bileşen olarak kabul edilebilir. Sütünü, yağını veya hindistan cevizini çeşitli şekillerde kullanın. Hindistan cevizinin bir başka harika özelliği de her yaştan insan için kullanışlı olmasıdır; yağ yemek pişirmek veya sadece iyi bir baş/vücut masajı için kullanılabilir. Bu hindistancevizi yağını, büyük yan etkiler konusunda endişelenmeden bebek masajı için kullanın..

Sıkça Sorulan Sorular:

1. Bebekler İçin Hindistan Cevizi Yağı Kullanırken Karşılaşabileceğim Alerjik Sorunlar Var mı??

Organik formda kullanıldığında içerik çok hafif ve saf olduğu için hindistan cevizi yağı genellikle alerjik reaksiyonlara sahip değildir, ancak emin değilseniz her zaman aynı konuda bir doktora danışabilirsiniz..

2. Bebek Mamasına Hindistan Cevizi Yağı Eklemek Güvenli mi??

Evet, bebek katı gıdaları tüketmeye başladığında, bebek için yemek pişirmek için başka herhangi bir yağ yerine yemeklik hindistancevizi yağı kullanabilirsiniz, çünkü yağ bebeğin tüketimi için tamamen güvenlidir..

3. Bebeğimde Kızarıklık ve Yanıkları Tedavi Etmek İçin Hindistan Cevizi Yağı Kullanabilir miyim?

Hindistan cevizi yağı iyileştirici özelliklere sahiptir, bu nedenle evet, cildi yatıştırmak ve bebekler için ağrı ve kaşıntıyı uzak tutmak için tıbbi olarak tedavi ettikten sonra kesinlikle yağı kullanabilirsiniz..