Tenisçi dirseği, bir tenisçinin zaman zaman uğraşmak zorunda kaldığı yaygın bir sorundur, büyük bir hastalık veya sorun olmasa da, fark edilmeden ve özen gösterilmeden bırakılırsa bu küçük sorun daha sonra kalıcı sinir hasarı da dahil olmak üzere büyük bir soruna dönüşebilir. , kas hasarı ve en kötü durumlarda felç. Ancak bu, kademeli bir süre içinde gerçekleşir, bu nedenle büyümesine izin vermek yerine, şimdi tenisçi dirseğinize dikkat edin ve en sevdiğiniz oynamaya devam edin..

Tenisçi Dirseği Belirtileri

Bu problemden kurtulma süreci maliyetli değildir ve esas olarak kaslarınızı dinlendirmek için bolca dinlenmeyi gerektirir. Tenisçi dirseğinin oluşmasının ana nedeni, tenis topuna vururken kolunuzun aşırı gerilmesidir. Bir tenis topunun çarpılma hızı saatte 200 km’nin üzerindedir, bu nedenle kolunuzu aşırı derecede zorlar ve çoğu durumda tenisçi dirseğine neden olur. Ancak gerçek şu ki tenisçi dirseği sadece tenis oynamaktan değil, içinde bulunduğunuz yorucu işlerden de kaynaklanabilir..

Aşağıda tenis oynamaktan korkuyorsanız dikkat etmeniz gereken birkaç belirti verilmiştir.

Gece Ağrısı:

Gece yattığınızda ve dirseğinizde sürekli dırdır eden bir ağrı olduğunu fark ettiğinizde, tenisçi dirseğine sahip olmaya başlamış olabilirsiniz. Tenisçi dirseği tenis oynayan kişilerde her zaman görülmez, gün içinde kolunuzu fazla yormuş ve kas gerilmesine neden olmuş olabilir..

Sertlik:

Sertlik normalde sabah uyandıktan sonra ortaya çıkar. Uyanır ve kolunuzun aniden aşırı derecede sertleştiğini ve hareket etmekte zorlandığını fark ederseniz, tenisçi dirseğiniz olma ihtimali çok yüksektir. Aşırı egzersizler de tenisçi dirseğine neden olabilir. Bu yüzden antrenmanınızı vücudunuzun kaldırabileceği sınırlar içinde tutun ve aşırı efor sarf etmemeye çalışın..

Uyku Engeli:

Çektiğiniz ağrı nedeniyle uyku etkilenebilir. İlk başta anlayamayabilir ve ağrıyı aşırı efor olarak geçirebilirsiniz, ancak hastalığın ilerleyen kısımlarında o kadar şiddetli ağrılara neden olur ki geceleri uyuyamayabilirsiniz ve günlük rutininizde sorunlara neden olabilir..

Kol Ağrısı:

Aniden kollarınızdan birinde şiddetli bir ağrı ve acı hissederseniz, bunun nedeni aşırı zorlama olabilir. Bu birçok rahatsızlığın nedeni olabilir ancak en yaygın rahatsızlık tenisçi dirseğidir. Bu yüzden hemen kolunuzu kontrol ettirin çünkü tedavi olmadan ağrı ve şişlik azalmayacaktır..

Küçük Nesneleri Tutarken Ağrı:

Kalem veya kaşık tutarken ani, çoğunlukla elinizde bir ağrı varsa, tenisçi dirseğiniz olma ihtimali yüksektir. Eliniz, önkolunuzu destekleyen dirseği doğrudan zorlar, bu nedenle en küçük nesneler bile zaten etkilenmiş kaslarınızı zorlayabilir..

Nesneleri Kaldırırken Ağrı:

Tüm vakalarda, kol kaslarında gerginlik olduğunda tenisçi dirseğinin ortaya çıktığı kaydedilmiştir, ancak pek çok insan bu rahatsızlıktan ne zaman muzdarip olduğunu bilmiyor ve günlük yaşamlarına devam ediyor. Tenisçi dirseği ile ağır bir cisim alırsanız, kaslarınıza daha fazla zarar verir ve elinize keskin bir ağrı gönderir..

zonklama:

Ağrı bazen o kadar şiddetli olabilir ki kaslar zonklamaya başlar, bu tenisçi dirseği semptomlarının hayati bir örneğidir..