Eski Miss Universe 2000, 30’lu yaşlarının ortasında bile aurasıyla dünyayı sallıyor. B-town’ın deneyimli aktrislerinden biri olmasının yanı sıra, artık sinema ekranında sıradan bir yüz olmayan Lara Dutta, kendini meşgul etmek için yoga ve annelik gibi diğer özellikleri üstlenmiş durumda..

Lara Dutta Güzellik İpuçları

Ama bu yaşta böyle bir güzelliği korumak oldukça zor ama Lara bunu o kadar kolay yapıyor ki, bunun arkasındaki sır ne diye merak ediyorsunuz.?

Güzellik sırlarından bazıları:

Gıda Sırları:

Lara Dutta Güzellik İpuçları Yemek Sırları

Lara geçmişte büyük bir yemek düşkünü olduğunu kabul etti, ancak kalbi dinlemekten kaçınıyor ve aklıyla hareket ediyor. Bu anne tam bir fitness manyağı ve yemek alımını izlemek onun günlük diyet planlarından biri. Tamamen vegan bir insan olarak, taze meyve, sebze gibi doğanın sunduğu şeylere bağlı kalıyor. Kahvaltıyı günün ana öğünlerinden biri olarak görüyor, öğle yemeği ikinci sırada ve akşam yemeği en az önceliğe sahip..

Fitness delisi:

Lara Dutta Güzellik İpuçları Fitness Freak

Lara Dutta, “Yogasız yaşayamam” dediği 2011 Hindustan Times sayısında oksijen ihtiyacı kadar yoga ihtiyacını da açıklamıştı. Ünlü fitness eğitmeni Zareen Watson ile bir kova dolusu yoga yaparak yağları attı. Her zamanki 5 günlük hafta rejimi esas olarak kardiyo ve kuvvet antrenmanı üzerine yapılır. Ayrıca kişisel deneyimlerini Lara ile H.E.A.L adlı bir fitness CD’si yayınlamak için biriktirdi..

Yüz Hileleri:

Lara Dutta Güzellik İpuçları Yüz Püf Noktaları

Sade, mütevazı bir insan olan Lara, tamamen organik ve çevre dostu ürünlerle ilgilidir. Sık sık bir DIY maskesinde sık sık görülür. Kolunda, göz şişkinliğini hızlı bir şekilde geri çekmek için küçük numaralar var, tek ihtiyacı olan nefeslerinde biraz buz küpü. Temas ettiği bazı Parsi kadınlarının bir keresinde sandal ağacı tozu ve gül suyunun her türlü cilt probleminde yardımcı olduğunu söylediğini ortaya koyuyor. Ama en sevdiği, yetiştirdiği bitkiden yeni çıkmış aloe Vera jeli..

Güzel gözler:

Lara Dutta Güzellik İpuçları Güzel Gözler

Lara, gözlerinin her zaman mükemmel ve güzel olmasına ihtiyaç duyan bir kız ve bu yüzden bu meraklılar, onlara eyeliner veya rimel sürmeden asla dışarı çıkmazlar. Gün içindeki rutini, ara sıra bir allık veya ruj içeren çok sayıda maskaradan oluşur. Ağır göz makyajını geceye saklıyor..

Favori Ürünler:

Lara Dutta Güzellik İpuçları

Lara, vazgeçemeyeceği en sevdiği ürünlere açılıyor. Listesinde ilk sırada onun için zorunlu bir rejim olan vücut nemlendiricisi var. Bunun için, cildinin nemini kilitli tuttuğu için Fresh Sugar Acai Age-Delay Body Crème’i diğerlerine tercih ediyor. Diğer olmazsa olmazları arasında Sisley Face kremi, Kiehl’s Lip Balm ve Maybelline Colossal Volum’ Express Maskara yer alıyor..

Saç Bakımı:

Lara Dutta Güzellik İpuçları Saç Bakımı

Çünkü kariyerinin ihtiyacı varsa, sık sık saçını değiştirmesi ve boyaması gerekiyor ve bu yüzden ara sıra protein tedavisi gördüğünden emin oluyor. Alopesi onun korktuğu ve tiksindiği bir şeydir ve bu nedenle sık sık baş masajı veya sıcak yağ ile saç derisi masajı yaptırması alışılmadık bir durum değildir. Onu ayrık uçlardan koruduğu için havluyla kurutmayı tercih ediyor.

Saç Düzeltme:

Lara Dutta Güzellik İpuçları Saç Düzeltme

Sıkı bir saç rutini sürdürse de, her kadının hayatında kötü bir saç günü geçirdiği zamanlar vardır ve Lara istisna değildir. Ama bize, saç derisine biraz talk pudrası sürüp iyice tarakla yağlanmış saçlarını düzelttiği yağlı saç sorununu çözdüğüne gizlice bir göz attı. Birisi kötü bir gün geçirse bile, saçlarını yaptırıp düzeltmenin ruh halini iyileştirmeye yardımcı olabileceğini düşünüyor. Ayrıca yatak başı saçlarından nefret ettiği için açık havada uçarken saçlarının bağlanmasına da dikkat ediyor..

Makyaj yapmak:

Lara Dutta Güzellik İpuçları Makyaj

Kozmetik çantası sevdiği ürünlerle dolu olsa da, ekranlarda çalışmadığı zamanlarda çok fazla cakey makyaj yapmamaya özen gösteriyor. Makyaj serisinin, doğal, ince bir görünüm veren tonlarıyla doğru uyum sağlayan ten rengi çıplak ten renklerinde olmasını tercih ediyor. Bununla birlikte, evden çıkmadan önce en önemli ürünü güneş koruyucu losyonu nemlendirir..

Koku:

Lara Dutta Güzellik İpuçları Parfüm

Thierry Mugler Angel’ın her gün giydiği tüm zamanların parfümlerinden biri olduğunu ortaya koyuyor. Ama gece için Tom Ford Black Orchid olan özel bir parfümü var..