Sushmita Sen, 1994 yılında Kainat Güzeli seçilen ilk Hintli kadındı. Modellik ve oyunculuk kariyerine bundan böyle Bollywood’da başladı. Sadece ince vücudu ve uzun boyuyla değil, aynı zamanda zekası ve kendini taşıma şekliyle de tanındığından, beyni olan güzelliğin mükemmel bir örneğidir. Son derece zarif ve zarif ve milyon dolarlık gülümsemesi hala arzulanıyor. Şimdi onun güzellik sırlarına bir göz atalım.

1. Doğal Tutmak:

sushmita sen güzellik ipuçları

Yaşlandıkça, kadınlar genellikle kendilerini yaşlarından küçük gösterebilecek birçok kimyasal tedaviye başlarlar, aksine Sushmita’ya onu güzel tutan şeyin ne olduğu sorulduğunda, doğaya teslim olduğunu ve onu güzel tutan şeyin bu olduğunu itiraf etti. kendi yolu. Başlangıçta alçı yapmaya başlamıştı ama sonra gerçek Sushmita’yı katmanların altına sakladığını fark etti. Yaşlanma korkusunu yenmek için inisiyatif aldı ve şimdi her yeni sivilce, her gri saç teli ve ortaya çıktığını gördüğü her kırışıktan memnun. Doğanın insana bahşettiklerinden daha güzel bir şey olamayacağına inanır..

2. Makyaj:

Sushmita Sen Güzellik İpuçları Makyaj

Sushmita Sen, daha zarif görünmesini sağlayan esmer bir cilt tenine sahiptir. Mutlu ve güçlü yanını ortaya çıkarmak için makyajını seviyor. Yüz makyajı genellikle diğer özelliklerini yumuşatmak için daha çok vurgulamayı tercih ettiği şeydir. Bir bronzlaştırıcı sürüyor ve kedisinde kesinlikle bulacağınız şeyler bir Dior Bronz Allık, Chanel’in Otomatik Sıvı Astarı, Lancôme’un Copacabana Kahvesinde Sulu Tüpleri ve YSL Ever-Long Maskara. Dışarıdayken taşıması gerekenler dudak balsamı, Olay Nemlendiricisi ve gül suyu..

3. Saç Bakımı:

Sushmita Sen Güzellik İpuçları Saç Bakımı

Sushmita’nın her kuaförün oynamak isteyeceği güzel kalın ve uzun saçları var. Saçlarını düzenli olarak yağlayarak nemli tutmayı sever ve aynısını tavsiye eder. Genellikle saçlarını dalgalı tutmayı ve uçlara doğru kıvırmayı sever..

4. Göz Makyajı:

Sushmita Sen Güzellik İpuçları Göz Makyajı

Her aktris gibi, Sushmita Sen bile göz makyajına hayran kalıyor ve genellikle göz kapaklarını siyaha ve YSL Ever-Long Maskara’yı veya kirpiklerini boyamak için Chanel’in Otomatik Sıvı Astarını kullanıyor. Yatmadan önce makyajını ve göz makyajını her zaman temizlemeye özen gösterir..

5. Dudak Makyajı:

Sushmita Sen Güzellik İpuçları Dudak Makyajı

Sushmita Sen, rujlar yerine dudak parlatıcılarını tercih ediyor çünkü rujlar ona daha çok yakışıyor ve onu şehvetli gösteriyor. Lancôme’un Copacabana Kahvesindeki Sulu Tüpleri onun favorileri ve bunlar onun ten rengine uyan renkler..

6. Cilt Bakımı:

Sushmita Sen Güzellik İpuçları Cilt Bakımı

Cildini parlak tutmak için cildine sık sık portakal ve papaya suyu sürmeyi tercih ediyor. Bol su içiyor ve düzenli olarak güneş kremi kullanıyor ve doğal güzelliğini artıran ürünleri tercih ediyor. Cildini sık sık gram unu ve pıhtılaşmış kremayla ovarak temizler..

7. Diyet Sırları:

Sushmita Sen Güzellik İpuçları Diyet Sırları

Sabahları, üç yumurta akı veya yulaf lapası ile birlikte bir bardak sebze suyunun ardından bir fincan zencefil çayı ile başlar. Sabah 10’da birkaç parça badem ve bir fincan kahve getiriyor. Öğle yemeğinde, yanında sebze köri veya bir parça balık veya et bulunan bir kase pirinç ve dal var. Öğle yemeğinden sonra ve atıştırmalık olarak meyve yemeyi tercih ediyor, kahve ile idlis veya upma seviyor.

8. Fitness Sırları:

Sushmita Sen Güzellik İpuçları Fitness Sırları

Sushmita kendini korumak için düzenli olarak çalışır. Alternatif günlerde bir saatlik Pilates, kardiyo ve egzersizi ile 15 dakikalık bir güç plakası egzersizi yapıyor. Ayrıca gönül rahatlığı için yoga ve pranayam yapıyor ve erken uyuyor..