Boyunuzdan memnun musunuz? Kısa boyundan dolayı sinirli misin? Cevabınız evet ise, 16 yaşından sonra boyunuzu uzatmak için harika ipuçlarını öğrenmek için bu makaleyi dikkatlice okuyun..

Bütün gençler çekici bir kişilik elde etmek için uzun boylu olmak isterler. Bazıları 16 yaşında nasıl daha uzun olunacağını merak ediyor. Bir dizi diyet ve egzersizle bu gerçekten çok kolay.

Boyun genetik olmayan faktörler, genetik, çevresel faktörlerin sayılması artı beslenme gibi çeşitli faktörlere bağlı olduğunu bilmelisiniz. Ortalama 16 ila 18 yaş anlamına gelen belirli bir yaşta, boyunuzun gelişiminin durduğuna inanılmaktadır. Boyunuzu arttırmanın birçok yolu vardır..

16 yaşından sonra boy nasıl artırılır

16 Yaşından Sonra Boyu Artırmanın En İyi Yolları:

16 yaşında doğal olarak boy nasıl uzatılır.

1. Dengeli Beslenme:

 • Kalsiyum: Fazladan süt ürünleri ve yeşil sebzeler kullanın. Bu kemiklerin büyümesine yardımcı olur.
 • D Vitamini Artı Proteinler: Büyüme hormonlarını geliştirin ve dişlerin ve ayrıca kemiklerin uygun gelişimine yardımcı olun. Daha fazla yağsız et, baklagiller, peynir, soya peyniri ve yumurta akı yiyin.
 • Çinko: Tüketimi bodur büyümelerini engeller. Çinko bakımından zengin yiyecekler çikolata, istiridye, yumurta, kuşkonmaz ve yer fıstığı vb..
 • Mineraller, Vitaminler ve Karbonhidratlar: Dengeli bir diyet için kullanıldığında, diyetinize süt, yumurta, soya fasulyesi, yulaf ezmesi, meyve ve sebzeleri dahil etmeyi unutmayın..

2. Bol Su İçin:

Su içmek vücut metabolizmasını değiştirebilecek toksik maddelerin vücuttaki yapısını durduracaktır. Su içmek daha iyi sindirime ve vücudu temizlemeye yardımcı olacaktır. Vücut toksinlerden arındığında, metabolizma hızlanacak ve bu, kemiklerin iyi büyümesine yardımcı olacaktır. Her gün yaklaşık 8 ila 10 bardak su için. Ayrıca sabahları aç karnına 2 bardak su içerek sindirim sistemini temizleyebilirsiniz..

3. Büyümeyi Engelleyen Faktörlerden Kaçının:

Genç yaşta alkolle birlikte uyuşturucu almak son derece güvenli değildir. Yoğun bu ürünler, yetersiz beslenmenin yanı sıra bodur büyümeye rehberlik edebilir. Küçük çocuklarda kemik genişlemesini engelleyerek boylarını bozarlar..

4. Antrenmanlar:

I. Asılı: Kızlar ve erkekler için bir başka basit boy uzatma egzersizidir. İşte nasıl yapılacağı.

 • Evinize asabileceğiniz güvenli, güçlü bir nesne alın. En iyi sonuçlar için tasarlanmıştır, günde 30 dakika asılı kalmaya çalışın.
 • Başlamak için 10 saniye boyunca gerçekleştirin, dinlenin ve 30 dakikaya kadar 10 saniyeden fazla tekrar yapın..

Sonunda ivme kazanacaksınız, ayrıca daha uzun süre asmak için akıllı olun.

II. Kuru Karada Yüzme: Kuru yüzme, alternatif bacak-el çiftinin hareketini içeren bir egzersizdir. Sağ kolunuz sol bacağınızla takım olacak ve sağ bacak sol elinizle birleşecek.

 • Yüzüstü pozisyonda yatın ve her bir çifti sırayla kaldırın, her bir uzuvları mümkün olduğunca uzatın..

Bu egzersiz, yükseklik problemi olanlar için çok faydalı olacaktır. 16 yaşından sonra boyunuzu artırmak için bu antrenmanı deneyin.

III. Düz Bacak Egzersizi: Bu, yapılacak başka bir basit egzersizdir. Ancak, doğru yapmak için biraz pratik yapacak.

 • Sırt üstü yatın ve bacaklarınızı birlikte kaldırın.
 • Onları havada düz tutun ve zemine yakın bir yere geri götürün, yerden birkaç santim yukarıda tutun..
 • Ellerinizi zeminle 90 derece düz dikey olarak kaldırın ve zeminin hemen üzerine getirin.

En iyi sonuçlar için günde 7-8 tekrar yapın.

IV. Bacak vuruşu: Bu aynı zamanda alternatif bacak tekme antrenmanı olarak da bilinir. İşte nasıl yapılacağı.

 • ARKANIZA YASLANIN.
 • Her iki bacağınızı da düz tutun. Birini göğsünüze yaklaştırın ve düzeltin..
 • Aynısını diğer bacakla tekrarlayın. Bisiklette olduğu gibi hareketi tekrarlayın.

Arada ayaklarınızı yere basmamayı unutmayın..

5. Hormon Tedavisini Deneyimleyin:

HGH veya insan büyüme hormonu, büyümeye katkıda bulunur, ayrıca bu hormon seviyenizi tıbbi olarak yükseltmek, yüksekliği artırabilir. Büyüme hormonu, normal hormon düzeyleri normalden daha kısa olan çocuklar da HGH tedavisinden yararlanabilse de, klasik olarak doğal bir hormonal eksikliği olan kişilere uygulanır. Tipik olarak, hormon, 18 yaş beklentisiyle ergenlikten hemen önce günlük olarak uygulanır..

6. Yoga:

Yoga egzersizleri sırasında derin bir nefes aldığımızda, sırt kaslarınızda gerginliğe neden olan stresi attığımız ve bunun sonucunda vücudun büyümesini iyileştirmek için engeli ortadan kaldırdığımız düşünülmektedir..

Bu yoga, vücudunuzu dik tutmak için poz verir ve artan yükseklik aşağıdaki gibidir:

Surya Namaskar: Bu, 12 farklı duruş ve kronolojik bir yöntemle gerçekleştirilen eski bir yoga egzersizidir..

Kobra Streç: 16 yaşından sonra boy uzatmak için yapılan bu yogayı yapmak kolaydır. Doğru bir şekilde takip etmek için adımlara bir göz atın.

 • Karnına yat.
 • Şimdi üst bedeninizi yukarı kaldırın.
 • Vücudunuzun çekme kuvvetinin izin verdiği kadar bükün.

Bu masaj, hücrelerin büyüyen yeteneklerini artıracaktır..

Talasana: Talasna kollarınızı, bacaklarınızı ve omurgalarınızı güçlendirir. Vücudunuzu pürüzsüz tutun. Destekleyici boy artışı.

Adhomukha Savasana: Ayrıca aşağı bakan köpek olarak da tanınır. Bu asana, yüzünüze ve boynunuza giden kan hareketini arttırır..

Trikonasana: Trikonasana, dengenizi uygarlaştırmanıza yardımcı olur. Bu yoga çalışması size yüksek kaliteli bir duruş sağlar. Ayrıca üçgen poz olarak da bilinir.

Sukhasana: Bunun, devam eden ek yoga duruşlarının merkezi konumu olduğu düşünülmektedir. Bu asanayı yaparak nefesinizi yönetir, belinizi ve kalçalarınızı tonlandırırsınız..

İster erkek ister kadın olun, 16 yaşından sonra bile boyunuzu uzatmanız gerçekten mümkün. Tüm bu egzersizler ve yoga pozları kemiklerinizi ve kaslarınızı güçlendirecektir. Diyet, vücudunuzun dengeli olmasını ve boy uzaması için gerekli olan besin ve vitaminleri almasını sağlayacaktır. En iyi sonuçları görmek için bunları titizlikle takip edin.