Gençliğinizdeki büyüme kilometre taşını kaçırdınız mı? Boy-kilo tablosuna göre birkaç santim daha kısa mısınız? Artık 21 yaşına geldiğine göre, uzun boylu olma konusundaki tüm umutlarını kaybetmiş olmalısın! Peki size 21’den sonra boyunuzu nasıl artıracağınızı söylüyoruz? Evet! 21, vücudunuzun büyümesi için çok yaşlı değil. Farkı kendiniz görmek için güveninizi yeniden kazanmanız ve sağlıklı bir yaşam tarzına geri dönmeniz gerekir. Mevcut boyunuza birkaç inç ekleyebilecek bazı etkili, tamamen doğal yöntemleri öğrenmek için okumaya devam edin..

21 Yıl Sonra Boy Artışı İşe Yarayan Basit İpuçları

21 Yıl Sonra Boy Nasıl Arttırılır:

21 yaşından sonra boy uzatmanın yollarını aradığınızda, boyunuzu uzatmayı garanti eden ilk birkaç seçenek piyasada bulunan haplar ve ilaçlardır. Bunlar kısayollar ama gerçekten güvenli değil. Listelenenler, birkaç inç kazanmanıza yardımcı olabilecek günlük rutine getirebileceğiniz birkaç yavaş ama güvenli değişikliktir..

1. Sağlıklı Besleyin:

Sağlıklı Yiyin

Vücudunuzun büyümesine yardımcı olmak için demir, manganez, çinko, fosfor ve kalsiyum açısından zengin sağlıklı yiyecekler yemek gerekir. Bu, vücudun ve kasların tükettiği gıdalardan gerekli besinleri emmesine yardımcı olur ve vücudu zinde tutar. Dengeli bir diyete kendinizi şımartmak için bol miktarda taze meyve, sebze, tahıl, süt ve yağsız et ekleyin..

2. İyi Uyuyun:

İyi uykular

Günlük rutininizde aktif olmanız ve onu dinlendirmeniz de bir o kadar önemlidir. Vücudun kendini onarmasına ve ertesi gün için ücret almasına yardımcı olmak için geceleri en az 8 saat iyi uyu. İnsan vücudunda uyku sırasında büyüme hormonları da üretilir. Bu nedenle uyku ve uygun dinlenme esastır.

3. Dengeli Beslenme Rutini:

Dengeli Beslenme Rutini

Gençlerin çoğu fazla kilo almanın bilincinde oldukları için düzgün yemek yemiyor. Günün en ağır öğünü kahvaltı olmak üzere sık aralıklarla düzenli olarak yemek yemenin vücudun zinde kalması ve büyümesi için gerekli olduğunu bilmeleri onlar için önemlidir. Uzmanlar, büyük bir öğünü 5-6 öğüne bölmeyi öneriyor; her biri 2 saatlik zaman aralığına sahipti.

4. Egzersiz:

21 yaşından sonra boy uzatmak için egzersiz yapın

Egzersiz, 21 yaşından sonra boy uzatmanın en iyi yoludur. Egzersiz formları yoga, meditasyon, egzersiz, jimnastik, yüzme, dans veya düzenli olarak her türlü sporu benimsemek olabilir. Bu, kasları aktif tutar ve kişinin boyunun artmasına da yardımcı olur. Boyunuzu uzatmak için atlama, bara asma, parmak uçlarında durma vb. hareketleri de yapabilirsiniz. 21 yaşından sonra boy uzatmak için Yoga yapmak da etkili bir yoldur!

5. Vücut Ağırlığını Koruyun:

Vücut Ağırlığını Koru

Büyüme çağında aşırı kilolu olan kız ve erkek çocukların iyi bir yüksekliğe ulaşmaları zorlaşır. Obezite omurgaya baskı yapar ve sıkışmasına neden olur. Bu nedenle ideal kiloyu korumak ve boy uzamasını engellediği için obeziteyi önlemek gerekir. Bu çok basit bir işlemdir; tek yapmanız gereken sağlıklı bir beslenme ve uyku rutini sürdürmek.

6. Bol Su İçin:

Bol Su İçin

Bol su içmenin birçok avantajı vardır. İlk olarak, toksinleri dışarı atarak vücudu taze tutar; ikincisi, organları, özellikle de sindirim sistemini zinde tutar, böylece vücuttaki temel besin maddelerinin daha iyi emilmesini sağlar. Bu aynı zamanda boy uzaması için de avantajlıdır. Vücudunuzu hafif ve aktif tutmak için günde en az 8 bardak su için..

7. Uygun Duruşu Koruyun:

Uygun Duruşu Koruyun

Kadın için 21’den sonra yüksekliği nasıl artıracağınızı mı merak ediyorsunuz? Duruşunu koru, tamam! Omurga üzerinde çok fazla baskı oluşmasını önlemek gerekir. Bu, uygun oturma ve uyku pozisyonlarını koruyarak yapılabilir. Eğilme ve eğilme, sırtta ve vücudun diğer kısımlarında yanlış yerlere baskı uyguladığı için boy uzamasını engeller. Ayrıca, büyümenizi sonsuza kadar engelleyebileceği için ağır ağırlıklar kaldırmayın.!

8. İçki ve Sigaradan Kaçının:

Sigaradan Kaçının & Boyu Artırmak İçin İçmek

Ergenlik döneminde insanların akranları arasında cool görünmek için içki, sigara ve uyuşturucu gibi alışkanlıklar edinmesi normaldir. Ancak bunun vücutta düzgün büyümeyi engellediğini ve istemedikleri düşük boy ve yüksek kilonun nedenlerinden biri olduğunu fark edemezler. Sadece boyunuzu değil, hayatınızı da etkileyen tüm bu kötü alışkanlıklardan kendinizi uzak tutun.!

Bunların dışında 21 yıl sonra boy uzatmanın %100 başarı oranı olan başka yolları da vardır. Ancak bunlar doğal yollar değildir ve sağlık için güvenli olmayan sağlık takviyeleri ve ameliyatları içerir. Daha sonraki yıllarda da yan etkileri olabilir. Yukarıdaki yöntemler yavaş olabilir, ancak 21 yaşından sonra bile iyi bir boy elde etmenin doğal yollarıdır. Sabırlı olun ve düzenli uygulama ile hedeflerinize ulaşacağınızdan emin olun.!

Sıkça Sorulan Sorular & Yanıtlar:

S1. Bir kişinin boyunu belirleyen faktörler nelerdir??

Cevap: İnsan boyu birçok faktöre göre belirlenir. Önemli olan besin alımıdır. Büyüme yıllarında, daha iyi protein ve vitamin alımına sahip olan kişinin, almayanlara göre daha uzun boylu olması muhtemeldir. Bunun dışında genetik de boyda önemli bir rol oynar. Ayrıca yaşam tarzı, hormonal değişiklikler, sağlık koşulları ve hatta bazı ilaçlar kişinin boyunu etkileyebilir.!

S2. 21 yaşındaki bir kişinin ortalama yüksekliği nedir??

Cevap: Bir araştırmaya göre, bireylerin ortalama boyu ülkeden ülkeye değişmektedir. Irk özellikleri, bir bireyin boyunu belirlemede önemli bir rol oynar. Hindistan’da, ortalama bir erkeğin 5 fit 7 inç ile 5 fit 9 inç arasında herhangi bir yerde ölçtüğü söylenir. Japonya’daki insanlar bu ölçüyü oldukça uzun bulabilirler ve Afrika ülkelerindekiler ortalama erkeklerden daha kısa bulabilirler.!

S3. Boy uzatma ameliyatları güvenli midir??

Cevap: Numara! Bol araştırma ve çalışma ile desteklenmeyen herhangi bir cerrahi müdahale güvenli değildir. Bu ameliyatlar, doktor tarafından asla ortaya çıkarılmayan birçok risk içerir. Kemiklerin kesilmesini ve büyümelerine izin vermek için çubukların yerleştirilmesini içerirler. Birçok kişi bunları denedi ve sistemlerinde geri dönüşü olmayan hasar gördü..

S4. 21 yaşından sonra boy uzamasında ev ilaçları etkili midir??

Cevap: Yüksekliği artırdığını iddia eden birçok ev ilaçları vardır. Boy uzatmak için sihirli bir değnek olmadığını hatırlamalısın. Doğal olarak sahip olmanız veya doğal yöntemlerle denemeniz gerekir. Bahsedilen ev ilaçlarından bazıları, büyüme hormonlarını uyararak veya vücuda ek besin seviyeleri sağlayarak kısmen işe yarayabilir, ancak anında yöntemler değildir.!

S5. Ashwagandha ve Shatavari 21 yaşından sonra boy uzatabilir mi??

Cevap: Ashwagandha ve Shatavari, birçok formülde yaygın olarak kullanılan ayurvedik bitkilerdir. Bu bitkilerin doğrudan yüksekliği arttırdığı bir efsanedir. Sadece vücudun dayanıklılığını artırarak çalışırlar ve size egzersiz yapmak için enerji verirler. Bu otlar aynı zamanda iyi bir uykuya da neden olur, bu da boyunuzun uzaması için önemlidir..