Uzun boylu olma şansınızın 22’de bittiğini düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz! 22 hayattan umudunuzu kaybetmek için çok erken! Bu nedenle, bu makalede 22’den sonra boyunuzu nasıl artıracağınız konusunda size rehberlik edeceğiz. Bireyin boy uzamasının on sekiz ila yirmi yaşından sonra durduğu bir efsanedir. Kısa olmak kişinin en büyük çaresizliğidir ve iyi bir yükseklik her zaman arzu edilir. Kısa boylu bir birey özgüvenini kaybeder ve toplum içinde mahcup hisseder..

22 Yıl Sonra Doğal Olarak Yükseklik Nasıl Arttırılır?

Çocukluğu boyunca her birey, fiziksel egzersizler yaparak ve besleyici yiyecekler alarak boylarını uzatmak için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışır. Bir çocuğun boyu, ebeveynlerden türetilen kromozomlara bağlıdır ve doğası gereği kalıtsaldır. Kısa boylu insanlar şişman görünmeye meyillidir ve pek çok durumda prezentabl olmayabilirler..

22’den Sonra Boyu Artırmanın Doğal Yolları:

Yirmi iki yaşından sonra boy uzamasının çeşitli yolları vardır ve bunlar:-

1. Asma Egzersizleri:

Yüksekliği Artırmak için Asılı Egzersizler

Egzersizler, sağlığın korunmasında çok faydalıdır ve ayrıca yüksekliğin büyük ölçüde artmasına yardımcı olur. Başlangıçta, daha uzun süre asılmak çok zor olabilir, ancak pratik yapmak bir erkeği mükemmelleştirir. Sürekli asma denemeleri ile kişi kendi kaslarını güçlendirebilir ve daha uzun süre asılma gücüne kavuşabilir. Her gün birkaç dakika basit bir çubuğa asmak, harika sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. Zamanınızı artırmaya devam edin ve kaslarınızın kapasitelerinin ötesine geçmesine izin verin.

2. Yüzme:

Boy uzatmak için yüzmek

22 yaşından sonra boy uzatmanın bir başka en iyi yolu da Yüzme! Yüzme harika bir egzersizdir çünkü tüm vücudu her açıdan harekete geçirir. Yaz aylarında yüzmek eğlencelidir ve bedene ve zihne büyük bir rahatlama getirir. Beş ila altı saat boyunca haftalık yüzme, boy uzamasına katkıda bulunur. Yüzme, kasların uzamasına ve güçlendirilmesine yardımcı olur ve kurbağalama, kolları, ayakları ve vücudu içerdiğinden en iyisi olarak kabul edilir..

3. Uzantılar:

Yüksekliği artırmak için uzanır

Esnemeler çok yaygındır ve kişi günlük yaşamda esnemeye kendini kaptırır. Güneşten aya kadar her kavşakta esneme benimsenir. Germe hareketleri oldukça etkili ve faydalıdır çünkü en iyi antrenmandır. 22’den sonra boy uzatmak için kobra, köprü, bükme vb. gibi çeşitli germe egzersizlerini on beş ila yirmi dakika arasında yapmak çok etkilidir. Bu, 22 yaşından sonra boy uzaması için etkili ipuçlarından biridir..

4. Uyku Bolluğu:

Yüksekliği artırmak için Uyku Bolluğu

Her insan için yaklaşık sekiz ila on bir saat uyku gereklidir, çünkü vücut dinlenirken dokuların yenilenmesine ve yenilenmesine yardımcı olur. Sakin ve huzurlu bir ortama uyum sağlamanız ve çok fazla gürültü ve ışıktan kaçınmanız önerilir..

Bir yudum papatya çayı veya ılık suyla banyo yapmak iyi uyumaya yardımcı olur. Hipofiz bezleri, vücut dinlenirken yüksek büyüme hormonları salgılama eğilimindedir..

5. Dengeli Beslenme:

Boyu Artırmak İçin Dengeli Beslenme

Taze sulu meyveler ve yeşil yapraklı sebzeler yemek sağlık için çok iyidir. Uygun bir boy uzaması için çeşitli minerallerin, vitaminlerin ve proteinlerin yeterliliği çok gereklidir. Vücut büyümek için yüksek enerjiye ihtiyaç duyduğundan karbonhidrat alımı iyi olmalıdır. Süt ürünlerinde ve sebzelerde bulunan doğru miktarda kalsiyum, kemik büyümesinin desteklenmesine yardımcı olur ve hastalıkları önler..

D vitamini, kasların ve kemiğin büyümesine yardımcı olur ve eksikliği, büyümenin yavaşlamasına katkıda bulunur. Esas olarak limon veya tatlı misket limonunda bulunan sitrik asit, bağışıklık sistemini güçlendirdiği için çok etkilidir. İşlenmiş ve konserve yiyeceklerden uzak durulmalıdır. Düzenli ve küçük öğünler, bireyin sağlıklı ve akıllı kalmasına yardımcı olur.

6. Büyümeyi Engelleyen Alışkanlıklardan Uzak Durun:

Büyümeyi Engelleyen Alışkanlıklardan Uzak Durun

Bazı çevresel, fiziksel ve günlük aktiviteler büyümenin önünde engel oluşturur. Uyuşturucu ve likör değeri bilinmeyen ve boy uzamasına izin vermeyen yiyeceklerdir. Kafein alımı, iyi uyuma kabiliyetine zarar verir ve sigara içmek boy uzaması için çok kötüdür. İlaç veya steroid alımından önce doktorların uygun tavsiyeleri alınmalıdır..

22 yaşından sonra boy uzatmak için bu ipuçlarını takip etmenin yanı sıra, birkaç noktayı da aklınızda bulundurmalısınız. Boy, genetik, tıbbi faktörler, yaşam tarzı vb. gibi bir dizi faktör tarafından belirlenir. 22 yaşında, büyüme hormonlarınız yavaşlar, ancak yine de aktiftir. Bu nedenle, sonuçlara ulaşmak için sabır ve kararlılığa sahip olmanız ve bir mucize beklememeniz gerekir. Paylaşacak daha fazla bilginiz varsa, yorumlarda bize bildirin!

Sıkça Sorulan Sorular & Yanıtlar:

S1. 22’den sonra Boy Artışı için en iyi Yoga nedir?

Cevap: 22’den sonra boy uzatmak için yapılan birçok fiziksel egzersiz arasında Yoga oldukça etkili kabul edilir. Kasların ve omurganın uygun şekilde gerilmesini içeren birçok poz vardır. Bazıları Tadasana, Vriksh Asana, Sarvang Asana, Ujjayi Pranayama, vb. İyi sonuçlar elde etmek için bunları her gün uygulamanız yeterlidir..

S2. 22’den Sonra Boy Artışı için en iyi Ayurveda Tıbbı nedir??

Cevap: Doğrudan yüksekliği artırmak için herhangi bir uygulamada herhangi bir ilaç olmadığını anlamalısınız. Bununla birlikte, ayurveda ilaçları, sinirlerinizi güçlendirmek ve onları harekete geçirmek için Ashwagandha ve Shilajit gibi bazı otlar kullanarak dolaylı boy artışına katkıda bulunur. Bu otlar ayrıca vücuda egzersiz yapmak için gerekli dayanıklılığı sağlar..

S3. İnsanlarda Büyüme Dublörlüğünün Sebebi Nedir??

Cevap: İnsanlarda bodur bir büyümeye yol açan birçok faktör vardır. Erken yaşta yetersiz beslenen çocuklar, sağlıklı beslenenlere göre daha az inç kaydediyor. Hipotiroidizm, Hormonal değişiklikler, genetik, yaşam tarzı sorunları, kötü uyku alışkanlıkları, stres, ölü ağırlıkların kaldırılması vb. gibi diğer faktörler büyümenin gecikmesine veya durmasına neden olabilir..

S4. 22’den sonra uzayabilir miyim?

Cevap: Bu çok yaygın bir soru olsa da cevabı evet! Yapabilirsiniz! Genel olarak uzmanlar, 18 yaşına kadar büyüme hormonlarının salgılanmasının durma noktasına geldiğine ve bundan sonra neredeyse hiç büyümeye neden olmadığına inanmaktadır. Bu kanıtlarla kanıtlanmamıştır. Bu nedenle, sizin için belirleyici faktör olan yaş konusunda endişelenmenize gerek yok. Bununla birlikte, sorun şu ki, 22’den sonra büyüme hızınız büyük ölçüde yavaşlar ve ev ilaçları ile bile o kadar etkili olmayabilir..

S5. 22’den sonra yüksekliği atlama atlayabilir mi?

Cevap: Evet! Atlama, 22’den sonra boy uzamasına yardımcı olan en iyi, doğal egzersizlerden biri olarak kabul edilir. Atladığınızda, bağlarınız ve kaslarınız iyi gerilir. Birkaç kilo kilo vermek için atlamayı da kullanabilirsiniz. Daha ince bir vücutla çalışmak, kilolu bir kişiliğe göre her zaman daha kolaydır. Öyleyse, her iki amacınıza da hizmet etmek için atlamayı yapın!