Herhangi bir kişi gençlik yıllarında maksimum büyür. Ancak bundan sonra büyüyemez demek yanlış olur ve evet 25 yaşından sonra boy uzatmak mümkün. Boyunuzu gölgeleyen genler, hormonlar gibi faktörler olsa da tek belirleyici bunlar değil. faktörler. Daha kısa ebeveynleri olan bir kişi, onlardan daha uzun olabilir. Aksine, her iki ebeveyni de uzun olan bir kişi, hormonal dengesizliği varsa da kısa kalabilir. Yani, sadece düzeltici önlemler alarak, kişi yüksekliği artırabilir. Ergenliğin oluşum yılları olarak kabul edildiği ve bu yaşta bir kişinin daha kolay büyüyebildiği ve bundan sonra boy uzatmak için sadece zaman alıcı değil, aynı zamanda çok az değişiklik mümkün olacağı doğrudur. İşte 25’ten sonra boy uzatmak mümkün mü sorusuna çeşitli yöntemler.

25 Yıl Sonra Boy Nasıl Arttırılır

25’ten Sonra Yükseklik Nasıl Arttırılır:

25 yıl sonra boy nasıl uzatılır diye merak ediyoruz burada diyoruz ki.

1. 25’ten Sonra Boy Artışı için Yoga:

25 yaşını geçtikten sonra boy uzunluğuna ulaşmak isteyen, ancak doğal olmayan yöntemler konusunda şüpheci olan kişiler, özenle çalıştıkları takdirde boy uzatmada olumlu sonuçlar veren belirli yoga duruşlarını deneyebilirler. Surya Namaskar, Çakra asana, bhujanga asana veya kobra pozları, 25 yaşını geçtikten sonra bile boy uzamasına yardımcı olabilecek birkaç duruştur..

A) Suryanamaskar:

25’ten sonra boy uzatmanın yolları var. En etkili asanalardan biri, kronolojik olarak yapılması gereken 12 farklı duruştan oluşan Surya Namaskar’dır. Vücudun her yerinin esnemesine yardımcı olarak boy uzamasını kolaylaştırır. 25’ten sonra yüksekliği artırmanın en iyi yolu.

Surya Namaskara’yı yapmak için adımlar:

 •  Pranamasana veya Dua Duruşu
 •  Hastauttasana veya yükseltilmiş kollar pozu
 • Hastapadasana veya Elden ayağa poz
 •  AshwaSanchalanasana veya Binicilik Duruşu
 • Dandasana veya sopa pozu
 • AshtangaNamaskara veya vücudun sekiz parçasıyla selam
 •  Bhjangasana veya kobra pozu
 • Dandasana veya sopa pozu
 • AshwaSanchalanasana veya Binicilik Duruşu
 • Hastapadasana veya Elden ayağa poz
 • Hastauttasana veya yükseltilmiş kollar pozu
 • Pranamasana veya Dua Duruşu

B) Çakrasana:

Bu asana, omurganın esnekliği üzerinde çalışır ve omurganın gerilmesine yardımcı olduğu için 25 yaşından sonra bile yüksekliği artırmak için en etkilidir. Bu, duruşu düzeltmek ve daha dik hale getirmek için uygundur..

Adımlar:

 • Shavasana’da uzanın
 • Dizlerinizi bükün ve kalçalarınıza yaklaştırın
 • Ellerinizi dirseklerden bükün ve omzunuzun yanına koyun.
 • Şimdi ellerinize ve bacaklarınıza baskı uygulayarak vücudunuzu sırtınızdan kaldırın, kalçalarınızı mümkün olduğunca yukarı kaldırın..
 • Mümkün olduğu kadar tutun ve ardından başlangıç ​​pozunuza geri dönün..

C) Bhujangasana:

Bu asana, çakra asana ile aynı sonucu verir ve gerçekleştirilmesi nispeten daha kolaydır. Günlük olarak uygulandığında, bu asana omurgayı güçlendirir ve 25 yaşından sonra yüksekliği arttırmayı mümkün kılar..

Adımlar:

 • Alnınız yere değecek şekilde yüz üstü yere/mat üzerine düz bir şekilde uzanın.
 • Ayaklarınızı kalça mesafesinde bir arada tutun.
 • Ayak parmaklarınızın ucu yere bastırarak ellerinizi vücudunuza yaklaştırın ve gövdenizi kaldırın..

2. 25’ten Sonra Boy Artırmak İçin Pilates Egzersizi:

25 yıl sonra boy nasıl uzatılır, egzersizler için daha fazlasını buradan okuyun.

A. Göğüs İnme Egzersizi:

Bu, 25 yaşından sonra boy uzatmak için en iyi Pilates egzersizlerinden biridir. Bunu yapmak için gereken adımlar şunlardır:

Adımlar:

 • Karnınızın üzerine matınızın üzerine uzanın.
 • Şimdi elinizi ve bacaklarınızı omurganız uzun olacak şekilde kaldırın.
 • Üst vücudunuzu kıvırın
 • Yapabildiğin kadar uzan
 • Acıtmaya başladığında rahatlayın
 • 5 kez tekrarlayın

B. Skapular İzolasyon Egzersizi:

25 yaşından sonra boyumu nasıl uzatabilirim. Bu oldukça kolay bir şekilde mümkün olabilir, skapular izolasyon egzersizi boyunuzu hayal ettiğinizden daha hızlı bir şekilde artırmanıza yardımcı olabilir. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

Adımlar:

 • Ellerinizi önünüzde uzatarak matınızın üzerine düz oturun.
 • Omuz bıçaklarınızı birbirinden ayırın ve birlikte esnetin
 • Bu egzersizi yavaşça yapın
 • 10 kez tekrarlayın.

C. Yüz Karın Egzersizi:

Bu egzersiz sadece karın kaslarınızı güçlendirmekle kalmaz, aynı zamanda boyunuzu uzatmanıza da yardımcı olur..

adımlar:

 • Matınızın üzerine düz bir şekilde uzanın
 • Şimdi bacaklarınızı 100° açıyla kaldırın
 • Şimdi vücudunuzu kalçalarınız üzerinde dengelemek için vücudunuzu yavaşça kaldırın
 • 10 döngü solunumu tekrarlayın
 • Bu işlemi 5 kez tekrarlayın

3. Boy Arttırıcı Ürünler:

Aşağıdakiler, 25 yaşından sonra boy uzatmak için takviyeler ve ilaçlardır..

A. Growth-Flex V Pro Sistemi:

İlaçla 25 yaşından sonra boy nasıl arttırılır? Bunun oldukça mümkün olduğunu söylersek inanmayacaksınız. Bu ürün, herhangi bir yan etkisi olmadan yüksekliği arttırmada oldukça etkili olan takviyeleri içerir. Vücudun yüksekliğini arttırmaktan sorumlu olan insan büyüme hormonlarını arttırır. Duruşu düzelten ve doğal olarak boyunuzun uzamasına yardımcı olan yetişkin bir büyüme takviyesidir..

B. Boy Uzatmak İçin Kalsiyum Hapları:

Bunlar, yüksekliğin artmasından doğrudan sorumlu olan kemiklerin büyümesini hızlandıran kalsiyum gibi minerallerin takviyeleridir. Nitekim 25 yaşında bile boyunuza birkaç santim eklemenin mümkün olduğunu bilmek gerekir..

C. Yükseklik Maks:

Heightomax, omurgadaki vertebra kalınlığını manipüle ederek, esneterek yükseklik kazandıran bir diğer güvenilir üründür. Bu ürün 25 yaşından sonra boyunu uzatmak isteyenler için etkilidir..

4. 25 yaşından sonra boy uzaması için Ayurveda tıbbı

25 yaşından sonra boy uzatabilir miyiz hiç düşündünüz mü? İşte bunu mümkün kılan birkaç ayurveda ilacı.

A. Şilajit:

Bu, Ayurveda’da bulunan doğal bir boy uzatma takviyesidir. Boy uzamasının yanı sıra Shilajit, dayanıklılığı artırma, bağışıklığı artırma, kemik ve kasları güçlendirme, hafızayı iyileştirme ve duygusal esenlik gibi vücuda çok yönlü faydalar sağlar. En iyi sonuç için ılık süt veya su ile alınız..

B. Ashwagandha:

Bu güçlü Ayurvedik bitki aynı zamanda Hint Ginsengi olarak da bilinir. Ashwagandha’nın düzenli tüketimi kemikleri güçlendirir ve yoğunluğunu artırır. En iyi sonuç için ılık inek sütü ile birlikte alın ve 45 gün içinde vücudunuzda olumlu sonuçlar görebilirsiniz. Alternatif olarak, Ashwagandha tozunu Khajoor ile birlikte alabilirsiniz..

C. Şatavari:

Shatavari, bu bitkinin köklerinden ve yapraklarından elde edilen bir başka güçlü Ayurveda ilacıdır. Boy uzaması için hayati olduğu bilinen çeşitli vitaminler, karbonhidratlar, yağlar ve mineraller açısından zengindir. Ayrıca, hipertansiyon ve sinir bozukluğunu da tedavi eder..

D. Yashtimadhu:

Ayurveda’dan gelen bu güçlü boy uzatma ilacı ayrıca anti-mikrobiyal, anti-bakteriyel ve anti-inflamatuar özellikler içerir. Bu ilacın düzenli alımı, yüksekliği artırmanın yanı sıra dayanıklılığı da artırır..

E. Dr. Ayurveda Boy Arttırıcı:

Bu, Ayurveda’dan yan etkisi olmayan 25 yıl sonra boy uzaması için çok popüler bir üründür. Yashtimadhu, til, kaaliMulshi, Amla, Shatavari, harad ve çok daha fazlası gibi boy uzaması için hayati önem taşıyan çeşitli ayurvedik bitki ve köklerin bir kombinasyonuna sahiptir..

5. Zor Ayakkabılar:

Bu, bir kişinin daha uzun görünmesini sağlamak için topuklu ve yükseltilmiş tabanların kullanılmasını gerektirdiğinden, gerektiğinde yüksekliği artırmanın akıllı bir yoludur. Gerçek boy uzaması olmasa da, işlevlerde ve toplantılarda daha uzun görünebilir ve boy ile ilgili yorumlardan uzak durabilirsiniz..

6. Yükseltici Yükseklik Arttırıcı:

25’ten sonra boyumu uzatabilir miyim? Evet! Bu ürün para iade garantisi ile gelir ve yüksekliği vurgulamak için mükemmel bir formüldür. Hiçbir yan etkisi olmayan devrim niteliğinde bir üründür. Birkaç ay içinde 3-5 inç yüksekliğe kadar artırabilirsiniz..

7. Yükseklik Üst Kapak:

Burada 25 yaşından sonra erkek çocuklar için doğal olarak nasıl boy uzatabileceğinizi anlatıyoruz. Bu ürünün herhangi bir yan etkisi olmayan harici bir cihaz olduğu bilinmektedir. Son derece faydalı ve kullanımı çok güvenlidir. Bu kapsül, büyüme hormonunun salgılanmasından sorumlu olan hipofiz bezlerini uyarır ve böylece boy uzamasına yardımcı olur..

8. Boy Uzatma Ameliyatları:

Boy uzatmak için gerekli olan ameliyata, uzman ortopedik cerrahların kemikleri ameliyat ederek iç ortopedik aparat taktıkları uzuv uzatma ameliyatı da denir. Ameliyat birkaç saat sürer; Tüm cerrahi prosedürün yüksekliği artırma hedefine ulaşması yaklaşık altı ay sürer. Arttırılabilen maksimum yükseklik 10 cm’dir. Bu işlem iki bacağa aynı anda yapılır ve hastalar genellikle ameliyattan çok kısa bir süre sonra hareket eder. Tabii ki, bunun komplikasyonları olabilir ve çok pahalıdır, ancak etkinliği küçük aksaklıkların yerini alır..

25’ten Sonra Diğer Boy Artırma İpuçları:

Mümkün mü ve 25’ten sonra boy artabilir mi? 25 yaşından sonra yüksekliği artırmak gerçekten zor ve taşı çevirebilmek için ciddi bir özveri ve çaba gerektiriyor. Bu nedenle, yukarıda belirtilen yollardan ayrı olarak, olumlu sonuçları bir an önce görebilmek için uygulaması gereken ek ipuçlarından bazıları şunlardır:

Çay ve kahveden kaçının. Ayurvedik ilaçlarla birlikte kafein, ilaçların sonuçlarını engelleyecektir. Bunun yerine günlük diyetinize bir bardak süt ekleyin, bu da vücuda gerekli kalsiyum ihtiyacını karşılayacaktır..

Günlük rutininizin bir parçası olarak yoga ve egzersizleri dahil edin. 25 yaşından sonra boy uzatmak gerçekten çok zor ve çok çalışmadıkça mümkün değil..

Dikey büyümeyi durdurduğunuz için bazı hormonal dengesizlikler varsa doktorunuza danışın..

25 yaşından sonra boy uzatmak zor olsa da imkansız değildir ve başarılabilir. Bununla birlikte, piyasada bulunan çeşitli cihaz ve ürünleri denemeye istekli olunmalıdır. Umarım şimdi 25’ten sonra doğal olarak yüksekliği nasıl artıracağınıza dair bir cevap almışsınızdır..

25 yaşından sonra boy uzatmak son derece zordur, ancak imkansız değildir ve yukarıda belirtilen yöntemler kesinlikle yardımcı olacaktır. Diğer yöntemlerden hangisinin sizin için çalıştığını aşağıdaki yorumlarda bizimle paylaşın. Ayrıca, bu makaleyi, zaten 25 yaşında olan ve birkaç inç kazanmanın yollarını arayan daha kısa arkadaşlarınız ve akrabalarınızla paylaşın. Yukarıda bahsedilen yöntemler valide edilmiş yöntemlerdir ve ihmal edilebilir veya hiç yan etkisi yoktur..

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları:

Soru 1: 2 Haftada 25 Sonra Boy Nasıl Artırılır?

Cevap 1: Bu çok sık sorulan bir soru ama soru sorarken çok pratik olmak gerektiğini düşünüyorum. 25 yılda boy uzatılmazken, 2 haftada boy nasıl uzatılır? Sırf daha uzun görünme izlenimi vermek için yüksek topuklu, kalın tabanlık gibi aksesuar ve aletler kullanılabilir, ancak 25 yıl sonra 2 haftada boy uzatmak mümkün değildir. 25’ten sonra büyüyemeyeceğinden değil, ama 2 hafta içinde kimsenin kefil olabileceğinden şüpheliyim..

Soru 2: Kadınlarda 25 Yaşından Sonra Boy Nasıl Artırılır?

Cevap 2: Aşağıdakiler, 25 yaşından sonra veya en azından kadınlarda daha uzun görünmelerini sağlamak için boyunu artırmak için basit ipuçları:

 • Uygun diyet ve beslenme almak
 • güneş ışığına maruz kalma
 • Uygun germe ve egzersiz yapmak
 • Yoga yapmak
 • Uygun uyku
 • Yüzmeye veya bisiklete binmeye gitmek
 • Boy uzatan Ayurvedik ürünler

Soru 3: Boy uzaması için yaş sınırı nedir??

Cevap 3: Pratik olarak, boy uzaması için yaş sınırı yoktur. Bununla birlikte, kişi ilk gençlik yıllarında çok hızlı ve maksimum büyür. Kemiklerdeki büyüme plağı kapandığında boy uzaması durur ve bu genellikle 16-17 yaşlarında olur. Ancak, 20’li yaşların başında bile büyüyen insanlar gördük..

Soru 4: 30 yaşından sonra boy uzatmak mümkün mü?

Cevap 4: 20’li yaşların sonlarına veya 30’lu yaşların başına geldiğinizde, belli bir yaştan sonra büyümenin mümkün olmadığını varsayarak, “Keşke birkaç santim daha uzun olsaydım” diye birçok kez hissedersiniz. Ancak bu yaygın inanışın aksine, düzenli olarak yoga ve egzersizler yaparak ve Ayurvedik takviyeleri günlük diyete dahil ederek 30 yaşından sonra bile büyüyebilirsiniz. Böylece 30 yaşından sonra yüksekliği artırmak mümkündür..

Soru 5: Nasıl 6 inç Daha Uzun Büyüyebilirim?

Cevap 5: Boyunuzu uzatacak ipuçlarından bazıları şunlardır:

 • Sağlıklı besleyici yiyecekler yiyin
 • bol bol uyuyun
 • Doğru egzersiz ve yoga yaparak duruşunuzu iyileştirin
 • Uygun bir diyet yiyin
 • Daha küçük ve sık öğünler alın.