dudaklardaki bronzluk nasıl giderilir

Dudaklar yüzümüzün en önemli ve en hassas bölgesidir. Dudaklarımızı yumuşak, nemli ve hafif tutmak çok önemlidir. Ancak dudaklar çok kolay bronzlaşmaya eğilimlidir ve bu bronzluğu gidermek kolay bir iş değildir..

Bronzluk Dudaklardan Nasıl Çıkarılır:

İşte bronzluğu dudaklardan doğal yollarla çıkarmak için en iyi 9 ev ilacımız.

1. Limon Ballı Dudak Serumu:

Limon Ballı Dudak Serumu

Limon, bronzluğu soymaya yarayan bir narenciyedir ve bal nemlendirici bir maddedir. Bal ve limon karışımı, dudaklardaki bronzluğu gidermek için harika bir serumdur. Bal ve limonu eşit miktarda karıştırıp dudaklarınıza uygulayın. Islak bir bezle çıkarmadan önce bir saat bekletin. Bu işlemi günde 3-4 kez tekrarlayın. Bu serumu kullanarak üst dudaklardaki bronzluğu kolayca giderebilirsiniz..

2. Gliserin:

bronzluk için gliserin

Dudaklarda bronzlaşma genellikle pigmentasyondan kaynaklanır. Pigmentasyonu azaltmanın en iyi yolu dudaklarınızı nemli tutmaktır. Her gece dudaklarınıza gliserin sürün. Bu dudaklarınızı nemli tutacak ve pigmentasyonu önleyecektir. Dudak bronzluğunu kolayca çıkarabilir.

3. Hidrasyon:

su iç

Güneşe maruz kalmanın yanı sıra, vücudunuz susuz kalırsa dudaklar koyulaşabilir. Kendinizi nemli tutmak için sekiz ila on bardak su için. Ayrıca, doğal bir temizleyici olduğu için narenciye ile birlikte bol miktarda meyve suyu için..

4. Badem Yağı:

Badem yağı

Badem yağı Dudaklarınızdaki bronzluğu gidermeye yardımcı olan başka bir ürün. Badem yağını her gece yatmadan önce dudaklarınıza sürün. Haftalar içinde dudaklarınızın hafiflediğini göreceksiniz. Badem yağı, dudaklardaki ölü hücreleri temizler.

5. Şeker Ovması:

şeker ovma

Şeker çok iyi bir peeling ajanıdır. Şekeri dudaklarınız için ovma olarak da kullanabilirsiniz. Şeker koyulaşmış cildi giderecek ve pembe rengi ortaya çıkaracaktır. Daha iyi etkiler için fırçalamayı günlük olarak kullanın. Bu fırçalama, doğal olarak dudaklardaki bronzluğu giderir.

6. Zeytinyağı:

Bronzlaşmak için Zeytinyağı

Zeytinyağı başka bir dudak temizleme maddesidir. Düzenli olarak zeytinyağı kullanmak dudaklarınızın bronzlaşmasını azaltır ve aynı zamanda nemli kalmasını sağlar. Gerekli miktarda zeytinyağını alın ve günde bir veya iki kez dudaklarınıza sürün, bu bronzlaşmayı azaltacak ve dudaklarınızı nemlendirecektir. Güneş lekelerini dudaklardan çıkarabilir.

7. Dudaklarınızı Fırçalayın:

Dudaklarını fırçala

Dudaklarınızı fırçalamak da bronzlaşmayı azaltabilir. Her sabah dişlerinizi fırçaladıktan sonra dudaklarınızı fırça ile fırçalayın. Bir temizleyici görevi görecek ve dudaklarınızdaki bronzlaşmayı azaltmaya yardımcı olacaktır. Daha iyi sonuçlar için bunu her gün yapın.

8. Zerdeçal ve Bal:

Zerdeçal ve Bal

Zerdeçalın en güçlü iyileştirici ajan olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu nedenle dudaklarınıza zerdeçal sürmek koyulaşan dudakları iyileştirecek ve dudaklarınızın doğal rengini ortaya çıkaracaktır. Bir kapta eşit miktarda bal ve zerdeçal karıştırın ve bir macun yapın. Dudaklarınıza uygulayın ve biraz ovalayın. Bir veya iki saat kalmasına izin verin ve ardından bir bez kullanarak çıkarın. Dudak çevresindeki bronzluğu giderebilir.

9. Meyveler:

Ahududu ve çilek

Çilek ve ahududu gibi meyveler, dudaklarınızın canlı ve sağlıklı kalmasına yardımcı olan yüksek miktarda mineral ve vitamin içerir. Ayrıca bronzlaşmış dudakları yumuşak ve pembeye çevirebilirler. Bunun için yapmanız gerekenler:

1. Ahududu: Aloe Vera jeli, bal ve yarım yemek kaşığı ahududu suyunu alın ve karıştırın, ardından fırçalayın. Bu fırçalamayı dudaklarınızda kullanın. 10 dakika bekletin ve sonra yıkayın. İşlemi haftada 2-4 kez tekrarlayın.

2. Çilek: Vazelini alın ve içine yarım yemek kaşığı çilek suyunu karıştırın. Bunu dudak balsamı olarak kullanın ve her gün dudaklarınıza uygulayın..

Bunlar, her zaman istediğiniz dudaklara ulaşmanıza yardımcı olacak dokuz ev ilacıdır. Hızlı ve daha iyi sonuçlar için bu ilaçları düzenli olarak kullanın.