Kırışıklık! Kırışıklıklar, cilt dermisi elastikiyetini ve kolajen elementini kaybettiğinde meydana gelir. Elastin ve kolajen eksikliği ile cilt incelir ve nem tutma kabiliyetine sahip olmaz. O zaman kırışıklıklar ortaya çıkar. İleri yaşlarda kırışıkları azaltmak zor olabilir, iyi bir güzellik rejimi ile kırışık oluşumunu önlemek her zaman iyidir..

Kırışıklık Tedavileri

Geçen yaşla birlikte, bir zamanlar başları yola çeviren gençlik ışıltısı kaybolmuş gibiydi. Tatlı canlı kilitler, her yerde yumuşak ince çizgiler görünmeye başladıkça daha sakin bir renk almaya başladı. Yaşlanma, doğanın yaygın bir olgusudur, engellenemez bir güçtür. Geçmiş zafer ve zarafet günleri artık kendilerini daha olgun bir forma yükseltiyor, ancak yine de çoğu insan değişen zamanlarla başa çıkmakta zorlanıyor ve güzelliklerini son birkaç yıldır elinde tutmak istiyor..

Bu, en verimli kozmetik ve medikal işinin başarılı olduğu zamandır, çünkü bu sürekli büyüyen endüstri artık ihtiyaçlarınızı karşılamaya eğilimlidir, muhtemelen o yılları cildinize geri döndürmenize yardımcı olur ve size gençlik dolu bir hava verir..

Kırışıklıklar İçin Evde En İyi Tedaviler:

İşte bu yazımızda cilt kırışıklıklarınıza çok yardımcı olan evde en iyi kırışıklık tedavilerini verdik..

1. Kırışıklıklar İçin Botoks Tedavisi:

Kırışıklık Tedavileri Botoks

Botulinum Toksin Tip A, kırışıklık karşıtı cilt elde etmek için kırışıklık sorunlarına en etkili cevaplardan biridir. Bu toksin bakterilerden elde edilir ve deriye enjekte edilir. Bir dakikalık Botox miktarı cildi yumuşatır ve kötü yüz çizgilerini azaltır. Bununla birlikte, bu kırışıklık tedavisi süreciyle ilişkili bir takım riskler vardır..

2. Kollajen Kırışıklık Tedavisi:

Kırışıklık Tedavileri Kollajen

Bu enjekte edilecek bir protein dolgu maddesidir. İneklerden elde edilir ve kullanılmadan önce saflaştırılır. Kolajen, kırışıklıklara karşı savaşta en etkili silahlardan biri olarak kabul edilir. Bu dolgunun küçük bir miktarı yüz çizgisini yumuşatacak ve yara izlerini ve kırışıklıkları anında giderecektir. Kollajenin etkisi aylarca sürer. Bununla birlikte, kolajen içeriğinden kaynaklanabilecek bir enfeksiyon riski vardır. Ama bu ciltten cilde değişir. Şanslıysanız kolajenden etkilenmeyebilirsiniz..

3. Kırışıklıklar İçin Hyaluronik Asit Tedavisi:

Kırışıklıklar İçin Hyaluronik Asit Tedavisi

Bu asit, horozların taraklarından elde edilir ve çoğu uzmana göre kırışıklıklar için en iyi çözüm olarak kabul edilir. Birkaç kullanımda yaşlanma belirtilerini etkili bir şekilde azaltacak ve cildi doğal olarak yumuşak ve parlak hale getirecektir. Hastaların çok az yüzdesinin bu aside alerjisi olduğu kanıtlanmıştır, bu da Hyaluronik Asit’i çoğu için uygun kılar. Kesinlikle kırışıklık önleyici olarak çalışır. Bu, kırışıklıklar için en iyi tedavilerden biridir..

4. Yağ Geri Dönüşüm Kırışıklık Karşıtı Tedavi:

İşlem karın ve uyluk bölgesindeki yağın alınması ve yüze enjekte edilmesini içerir. Bu işlem için dolgu enjeksiyonları gereklidir. Bu işlemin kırışıklıkları azaltmada ve cilt çizgilerini pürüzsüz hale getirmede çok etkili olduğu kanıtlanmıştır. Şimdiye kadar tespit edilen bu işlemle ilgili tek kötü şey, kırışıklıklar için ağrılı bir tedavi olmasıdır..

5. Softform Kırışıklık Tedavisi:

Softform, doğrudan kırışıklıklara yerleştirilen yumuşak bir tüp parçasıdır. Bu, erken yaşlanma belirtilerini de azaltacak kırışıklıklar için kalıcı çözüm olarak kabul edilir. İşlem dudak büyütme için de etkilidir. Bu aynı zamanda en iyi kırışıklık tedavisinden biridir..

6. N-Lite:

Kırışıklık Yaşlanma

Bu lazer tedavisidir ancak ameliyatsızdır. Bu işlem sayesinde, epidermisi soğutan ve dış hasarlardan koruyan bir sprey yayılır. Lazer, kolajen üretimini başlatan kan damarlarını ısıtır ve doğal olarak cilt tonlarını iyileştirir. Bu işlem ile kırışıklıkları azaltma şansı %60 civarındadır..

7. Lazer Cilt Yenileme:

Bu işlemde cildin derinliklerine nazik lazer ışınları yayılır. Lazerin yoğun ışını kırışıklıklar üzerinde yoğun bir etki sağlar. Dokuları ısıtacak ve dışarıdaki tüm hasarlı cilt katmanlarını kaldıracaktır. Bu süreç, kolajen üretimini artıracak ve sizi önemli ölçüde olumlu geri bildirimlerle bırakacaktır..

8. ERP Kırışıklık Tedavisi:

Kırışıklıkları azaltmanın en popüler yollarından biri ERP’dir (Elektronik delinme). Yaşlanma belirtilerini atacak, yoğun kırışıklıkları azaltacak ve yavaş yavaş yok edecektir. Bu işlemde cilde elektrik dalgaları yayan ultra ince iğneler ile servis yapılır..

9. Kırışıklıklar İçin Kalıcı Dolgu Tedavisi:

Bu dolgu maddeleri, hiyalüronik asit ve reçine mikro küreleri içeren, doğası gereği sentetiktir. Etkilenen bölgelere enjekte edildiğinde dolgu maddesi (PMMA) poli metil metakrilat partiküllerini etkisiz hale getirir ve kolajen üretimini arttırır..

10. Retinoid Kırışıklık Tedavisi:

Retinoidlerin topikal solüsyonları ile evde kırışıklık tedavisi artık mümkün. Bunlar sedef hastalığı, inatçı akne, yanık izleri ve benzeri sorunları çözer ve ayrıca kırışıklık tedavisi için de kullanılabilir. Ancak, kullanımdan önce sıkı doktor tavsiyesi dikkate alınmalıdır. Bu evde mükemmel kırışıklık tedavilerinden biridir..

11. Kimyasal Peelingler:

Kırışıklıklar Nasıl Giderilir

Adından da anlaşılacağı gibi kimyasal peeling, cildinizin en üst tabakasını soymanıza yardımcı olur ve artık cildinizin en üst tabakası haline gelen daha yumuşak, çok daha pürüzsüz dermal tabakaya yol açar. Genellikle, cildi hasara daha yatkın hale getiren geçmişteki bir cilt hastalığından muzdaripseniz kimyasal peeling kesinlikle tavsiye edilmez..

12. AHA’lar – Alfa Hidroksi Asit:

Bunlar esas olarak göz kırışıklıkları için kullanılır, çünkü kırışıklıkları düzeltir ve erken cilt yaşlanmasının başlamasını önler. Uygun miktarda AHA’lar ayrıca kolajenin parçalanmasını iyileştirir ve böylece inatçı kırışıklıklar için size sağlam bir tedavi sağlar. AHA, esasen antioksidanlar açısından zengin meyvelerde bulunan bir meyve asidi olan alfa-hidroksi asit anlamına gelir. Bu doğal kırışıklık karşıtı tedavilerden biridir..

13. Kırışıklıklar İçin Dermabrazyon Tedavisi:

Dermabrazyon, sadece kırışıklıkları değil, aynı zamanda aşırı güneş yanığından kaynaklanan aşırı akne veya bronzluk lekeleri gibi cilt koşullarını da ele alan bir cilt tedavisi türüdür. Bu süreçte cildinizin üst tabakası, kolajen aktivasyonu ile iyileştirilecek yeni bir cilt tabakası bırakan kimyasal kristal araçlar kullanılarak çıkarılır veya soyulur. Cildinizin üst tabakasını soymak için minik kristal eksfolyantlar kullanan Mikrodermabrazyon adı verilen bir terim de vardır..

14. Estetik Ameliyatlar:

Bu, cilt kırışması veya yaşlanmasıyla mücadele etmenin bir yolu olan en yaygın ve popüler kırışıklık karşıtı tedavilerden biridir. Bu aynı zamanda kötü yara izleri veya aşırı çil gibi cilt tedavilerini ve hatta cilt bronzlaşma problemlerini de içerir. Kırışıklık giderme için yüz germe gibi teknikler, yüzünüzün genç bir şekilde canlandığı ve çok daha yontulmuş genç bir görünüm kazandığı teknikler mevcuttur. bu cildi sıkılaştırır ve pürüzsüzleştirir.

15. İdebenon:

Kırışıklık karşıtı tedaviler ayrıca, yaşlanma çizgilerini ve inatçı kırışıklıkları tersine çeviren, doktor tarafından önerilen güçlü bir antioksidan olan Idebenone’u içerir. Bu daha küçük bir ölçektedir ve kesinlikle topikal bir rahatsızlıktır. İdebenon cilt ve yüz için değerli kırışıklık tedavilerinden biridir..

Tedaviler kırışıklıkları azaltmak için etkili bir şekilde çalışsa da, doğanın kanunlarına saygı duymak önemlidir. Kırışıklıklar yaşla birlikte ortaya çıkar ve ne kadar iyi bakım yapılırsa yapılsın herkes için vazgeçilmezdir. Ancak bu tedavilerle belli ölçüde önleyebilirsiniz ama kalıcı bir mucize beklemeyin..