Küçük bir eviniz var ve içini tasarlamak mı istiyorsunuz? Kim sadece büyük mekanlar yoluyla evlerin tasarlanabileceğini düşündü? Hepiniz iyi ve güzel bir evin kişiliğinizi yansıttığını anlıyorsunuz. İnsanların çoğu, sahip oldukları daha az alan nedeniyle küçük evlerin içini tasarlamayı zor buluyor. Ama bilmiyorlar ki, küçük evinizi tasarlayabileceğiniz birçok tasarım ve yöntem var..

Küçük odaları tasarlarken karşılaşacağınız en büyük sıkıntılardan birinin depolama alanı sistemi olduğunu bilmelisiniz. Bu makaleyi okuduktan sonra küçük evinizi tasarlamanız çok kolay olacak..

Küçük Evler İçin En İyi 9 İç Tasarım:-

1. Küçük Daire Oturma Odası:

küçük ev iç tasarımı

Yaşamınızda yer yoksa, kanepe veya kanepeyi duvara yakın tutabilirsiniz. Bambu dokuma sandalye veya köşe kanepe ile yemek alanı da yapabilirsiniz, ayrıca buradaki masa nefes kesicidir. Atmosfere sıcaklık katan masadaki parlak mumlara özen gösterin. Mobilyaların üzerinde ve üzerinde yer tasarrufu sağlayanları kullanarak minimalist bir oturma odası yapabilirsiniz..

2. Yemekli Küçük Mutfak Tasarımı:

küçük ev iç tasarımları2

Bir şeyleri tasarlamak ve düzenlemek için fikirleri çok iyi biliyorsunuz. Herkes büyük evlerde yaşamak için para ödeyemez, ancak evet, evinizi küçük fonlarla dekore etmenin bir anahtarı var. Pratik olun ve yapabileceğiniz tüm olası alanı kullanın. Örneğin, tavanızın dağınıklığına bir alternatif olarak, raflara veya plakalara spatulalar asmak için kancaları ayarlayabilir ve diğer gıda maddelerini saklamak için rafları kullanabilirsiniz. Mutfağınıza saksı bitkileri de koyabilirsiniz..

3. Minimum Dekorlu Küçük Yatak Odası:

küçük ev iç tasarımları3

Kitaplıklı ve tek kişilik yataklı Yatak Odası için rahat bir tasarım seçin. Yatak odasında yer göstermek için tek kişilik yatak şarttır. Yatak odanızda çok amaçlı mobilyalar kullanın. Ayrıca duvarlara iki renk uygulayın. Birden fazla çekmeceli ve bölmeli yataklar, sürgülü çekmeceler, dolapların yanında bir yan masa ve aksi takdirde depolama için çok sayıda bölmeye sahip bir dolap kullanın..

4. Küçük Banyo İç Mekanı:

küçük ev iç tasarımları4

Birçok insan banyo alanını dekore etmeyi atlar. Piyasada, banyonuza taze bir görünüm ve yeni bir tasarım kazandıran birçok modern aksesuar bulunmaktadır. Banyonuza renkli bir banyo fayansı, aksi takdirde duvar kağıdı, yansıtıcı yüzeyli bir dolap, bitkiler ve kokular kullanabilirsiniz..

5. Depolama için Yerden Tasarruf Sağlayanlar:

küçük ev iç tasarımları5

Küçük odanızı güzelleştirmenin ve tasarlamanın en temel ve düzenli yollarından biri, yerden tasarruf sağlayan mobilyalar, aksi takdirde çok amaçlı mobilyalar kullanmaktır. Kitaplarınızı ve dergilerinizi saklamak için aşağıdaki çekmeceli kanepeyi kullanın, aksi takdirde ayakkabılarınız.

6. Bir Oda Bölücü:

küçük ev iç tasarımları6

Büyük bir oturma odanız ve küçük yatak odanız varsa, bunu planlamanın en iyi yolu, salonun veya oturma odasının ortasına bir bölücü uygulamaktır. Bu, küçük bir oturma odası veya yemek yeri, aksi takdirde dinlenme alanı olarak kullanılabilir. Ayırıcı için ahşap duvar veya şık boncuklu perdeler de kullanabilirsiniz..

7. Duvar dekorasyonu:

küçük ev iç tasarımları7

Taban alanınızı korur ve odanızın şık ve ferah görünmesini sağlar. Bu nedenle evinize duvar çıkartmaları, çekici, aksi takdirde kompakt baskılara sahip duvar kağıtları ve parlak renklere sahip ışık uygulayın..

8. Uzun perdeler ve ayna:

küçük ev iç tasarımları8

Pencereler için benzersiz baskılarla tam boy perdeler kullanın. Dikey astarların kullanılması, aksi takdirde duvarlarda baskılar harika görünecektir. Ayrıca oturma odanızı evinizin felsefi, daha büyük görünmesini sağlamak için planlamak için tam boy ayna bulundurun..

9. Tavan Tasarımları:

küçük ev iç tasarımları9

Zemininizin geniş görünmesini sağlamak için tavan kullanımı, küçük evinizi tasarlamanın ideal bir yoludur. Lambalar, küçük saksılı yeşil bitkiler veya rüzgar çanları gibi tavandan asmalar küçük evinize güzellik ve zarafet sağlar.

Görüntüler Kaynağı: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9.