Pencereler, ızgara veya ağ örgülü şirin küçük açıklıklardır. Herhangi bir ev için büyük bir amaca hizmet ederler. Evi iyi havalandırırlar ve ayrıca güneş ışığının eve girmesine izin verirler. Bu nedenle, eviniz için bunlardan ne kadarını istediğiniz aslında size kalmış, yani pencerenin boyutunu kontrol edebilir ve ızgara veya fileli olarak özelleştirebilirsiniz. Bugünün zamanında, pencereler birçok seçenek ve türle birlikte gelir. Doğru miktarda güneş ışığına ve havaya izin vererek küçük olanları seçebilir veya daha büyük bir parça gibi çalışmasına izin vererek büyük tutabilirsiniz..

Windows Türleri ve Kullanımları

Bir pencereye sahip olma fikriniz ne olursa olsun, işte eviniz için düşünebileceğiniz bazı havalı pencere türleri. Beğendiklerinizi seçin ve doğru seçimin evinizin genel görüntüsüne katacağı çok şey olduğunu unutmayın..

Evinizin Görünümünü Geliştirecek 17 Son Pencere Tasarımı:

Dış dünyaya bakışınız basit bir pencere ile başlar. Bir evin kesinlikle görünümü tamamlayacak ve aynı zamanda beğeninize göre olacak bir pencereye ihtiyacı vardır. İşte eviniz için seçebileceğiniz bazı güzel pencere türleri.

1. Kemerli Pencere:

Kemerli bir pencere zamansız bir güzelliktir. Evin görünüşünü arttırmak için kemerli pencereler inşa edilmiştir. Bu, sadece bir amaca hizmet etmekten çok evin güzelliğine katkıda bulunur. Bu pencereler bazen kapı ekranının bir parçası olarak hareket etmek için kapı tasarımına dahil edilir. Ayrıca büyük bir pencere olarak durmaya bırakılırlar. Bu pencereler çift veya üçlü camlıdır ve bu sizin ihtiyacınıza bağlıdır. Dikkate alınması gereken tek şey, sığdıracağınız boyutun ölçüsüdür. Kemerli pencereler, evinize benzersiz bir görünüm kazandırmak için mükemmeldir, aynı zamanda odanıza veya evinize giren ışığı da artırır. Tasarımı özelleştirebilirsiniz ve genellikle birden fazla cam çıtasında gelirler, bazı türlerinde ise vinil veya ahşap bulunur. İşi doğru kesim ve montajı bilen bir uzmana emanet etmeyi unutmayın. Bunlar iki önemli parça doğru.

Nerede Kullanılır: Genellikle tercih edilirler, uzun ve büyük olanlar koridorda ve hatta yatak odasında daha fazla doğal ışık alan sağlar..

 • Artıları:Sıcak iklimler için iyi bir seçimdir ve ayrıca düşük fiyatlıdırlar. Temiz hava ve ışığa izin vermek için iyi bir seçimdir..
 • Eksileri: temizlenmesi zordur ve çıtaların açılması oldukça kolaydır, bu nedenle güvenlikten biraz ödün verir.

2. Tente Pencereleri:

Tente pencereleri kolay havalandırmalarıyla bilinir. Genellikle üstten menteşelidirler ve dışa açılırlar, böylece dışarıda hafif bir duş olduğunda bile havalandırmaya izin verirler. Mahremiyet için genellikle duvarların üzerine veya bazen diğer pencere stilleriyle birlikte daha yükseğe yerleştirilirler. Kolay açılıp kapanmaya izin verirler ve birçok fiyat aralığında gelirler. Ayrıca üçlü tava cam seçeneği de sunarlar. Tente pencereleri masif ahşap ve cam elyaftan yapılmıştır ve maksimum dayanıklılık ve destek sunar. Koridorda veya oturma odasında değil, genellikle evin odalarına kurulurlar..

 • Artıları: Hava koşullarına dayanıklı olacak şekilde inşa edilmişlerdir ve ayrıca duvarda daha yükseğe yerleştirildikleri için daha iyi havalandırma sağlarlar. Ayrıca ısının içeri girmesini engellerler. Gerçekten erişilemez oldukları için içeri girmek zordur..
 • Eksileri: Veranda, teras, sundurma veya kaldırımlarda kullanılamazlar çünkü çok kolay karşılaşabilirsiniz. Acil durumlarda daha yükseğe yerleştirildikleri için erişimleri de zordur..

3. Körfez Pencereleri:

Cumbalı pencereler, güzel bir ev yapmak için iyi bir bileşendir. Bunları oturma odanıza taktığınızda, ideal olarak ferah görünmesini sağlıyorsunuz. İç açıları 90, 135 ve 150 derece olan, üçgen bir bölmeye sahip çıkıntılı bir pencere türüdür. Kare şeklinde veya çokgen şeklindedirler. Çoğu zaman eve dekoratif bir görünüm vermek için inşa edilirler. Bunların en iyi yanı, odanın gerçekten büyük görünmesini sağlayarak dışarının iyi bir şekilde görülmesini sağlamasıdır. Oturma odası, bunlara sahip olmak için en yaygın yerdir ve ahşap veya demirden yapılabilir. İnsanlar genellikle cumbalı pencerelerin görünümünü severler ve bu nedenle evlerini çekici hale getirmek isteyen birçok kişi için ortak bir seçimdir..

 • Artıları: hiçbir normal pencereyle elde edemeyeceğiniz eşsiz bir hava kalitesine sahip geniş bir oda görünümü verirler. Doğası gereği panoramiktirler ve bu nedenle güneş ışığının her açıdan eve girmesine izin verirler. Bununla odaya yeterli parlaklık gelmesini bekleyin..
 • Eksileri: bol güneş ışığının girmesine izin verdikleri için odayı da ısıtabilirler. Karanlıkta uyumayı seven biriyseniz, muhtemelen başka bir pencere düşünmelisiniz.

  tip. Tüm açıları kapatacak perde veya panjur bulmak da zor olabilir..

4. Kanatlı Pencereler:

Kanatlı pencereler, evler için başka bir ortak pencere türüdür. Dış taraftaki menteşeler vasıtasıyla çerçeveye bağlanırlar. Özellikle yaz aylarında doğal havalandırması için tercih edilirler. Sundukları diğer bir fayda ise dışarıdan nasıl menteşelenebilecekleri ve böylece içeri almak istediğiniz hava miktarını kontrol edebilmeleridir. Cam paneller, yivli bir çerçeveye yerleştirildikten sonra macun veya cam macunu ile kapatılır. camı sabitleyin. Tente pencereleri üst menteşelere, kanatlı pencereler ise alt menteşelere sahiptir. İster tek başına ister kısmen aynı çerçeve içinde kullanabilirsiniz. En iyi oturma odası, yatak odası ve mutfakta kullanılırlar. Bol havalandırma sağladıkları için evdeki birçok oda için tercih edilen bir seçimdir. Ayrıca çok fazla yer kaplamazlar, böylece evin tüm görüntüsünü basit tutarlar. Bunu seçmek için yola çıkmadan önce, aklınızda bulundurmanız gereken bazı artıları ve eksileri burada bulabilirsiniz..

 • Artıları: maksimum havalandırma istiyorsanız en iyi seçimdir. Dışarıya açılma eğilimindedirler ve bu nedenle çok fazla temiz hava getirirler. Ayrıca ışığı kolayca içeri alırlar. Kolay açılıp kapanmaya izin verdikleri için temizlenmesi de kolaydır. Bu, hala evin içindeyken pencereyi yıkayabileceğiniz anlamına gelir..
 • Eksileri: diğer pencere türlerine göre pahalıdırlar. Kanatlı bir pencereye sahip olmak istiyorsanız, kaliteye dikkat edin. Çoklu camlı kanatlar ağırlık eklediğinden, donanımın ve kanadın tüm yapısının kaliteli olması gerekir, bu da onu çok maliyetli hale getirir. Boyut söz konusu olduğunda da ciddi sınırlamalar vardır. Bu yüzden her zaman daha büyük kanatlı pencereler görmezsiniz. Ayrıca, güvenlik için kefil olmak için donanım ve menteşelerin sık sık kontrol edilmesi gerekir..

5. Çift Açılır Pencereler:

Eviniz ister modern ister çağdaş olsun, çift kanatlı pencere güzel bir seçimdir. Onların klas varlığı, evinize eklenen bir güzelliktir. Yaylı denge sistemi ile gelen bu pencerelerin açılması kolaydır. Üst ve alt kanat çalıştırılabilir ve kolay yatırılabilir seçeneği, fazla çaba harcamadan temizlemenizi sağlar. Ayrıca dış cephelerinde de paravanları vardır. Çift kanatlı pencereler, kanatlı pencerelere göre dışarıyı tam ve engelsiz bir şekilde görmenizi sağlamaz. Çift asma pencerelerin ortasında yatay bir çubuk bulunur ve bu da dışarıyı görmenizi engelleyebilir. Çift açılır pencereler oturma odanız için iyi bir seçimdir..

 • Artıları: Popüler oldukları için birçok renkte gelirler ve bu nedenle alıcıların aralarından seçim yapabileceği çok fazla seçenek vardır. Ekonomiktirler ve pencereleri düşük maliyetlidir. Ancak, sahip olmak istediğiniz cam türü arasından seçim yapabilirsiniz, örneğin E-glass. Bakımı kolaydır ve muhtemelen iyi bir havalandırma için de doğru seçimdir..
 • Eksileri: Hava sızıntıları, bunları kullanmanın önemli bir dezavantajıdır. Hava geçirmez değiller. Hava sızıntısını durdurmak için iç hava çemberleme şarttır. Ayrıca, çift açılır pencerenizin ömrünü uzatmak için, pencereleriniz için yıllık bakım kontrolü eklemeyi unutmayın. Uzun ömürlü olması için bu gereklidir.

6. Çıkış Penceresi:

çıkış penceresi, acil durumlarda giriş veya çıkış için tasarlanmış büyük ve büyük bir penceredir. Bir çıkış penceresinden alacağınız en iyi faydalardan biri, evinizin bodrum katında eşsiz bir doğal ışık ve havalandırmadır. Ayrıca evinizin genel kare görüntülerini ve değerini artırır. Yangın veya başka bir acil durumda atlamanıza izin veren ana kaynaktırlar. Genellikle bodrum katına inşa edilirler ve bu hiçbir şekilde evinizin görünümünü engelleyemez, çünkü artık bir dizi tasarımla geliyorlar. Ancak, tüm pencereler çıkış penceresi olarak sınıflandırılmaz. Çıkış penceresi olarak kabul edilmeleri için belirli boyut gereksinimlerini karşılamaları gerekir. Pencerenin açılış alanı, 24 ”yüksekliği ile bir olarak kabul edilmesi için en az 5,7 fit kareye ihtiyaç duyar..

 • Artıları: aslında onlar hakkında sevilecek ya da hoşlanmayacak pek bir şey yok. Güvenlik ve güvenlik için en iyisidir ve odanızın sürekli bir havalandırma kaynağıdır. Bu nedenle, onları yatak odanıza da yerleştirebilirsiniz..
 • Eksileri: Bir bölgeden diğerine değişecek bina kodlarından emin olun. Belirli bir boyut spesifikasyonunu izlemesi gerekiyor ve tüm bu işlem çok zaman alabilir. Bodrumda nem sorunları yaygındır ve bu nedenle endişe yaratacak bu sorunlardan herhangi birine dikkat edin..

7. Bahçe Pencereleri:

Bahçe penceresi, genellikle mutfak lavabosunun üzerine yerleştirilen şirin bir penceredir. Küçük ve üç boyutlu bir penceredir ve uzun süre dayanacak şekilde yapılmıştır. Ayrıca 1 inç kalınlığında yalıtımlı cam ile birlikte gelirler. Onları güçlü ve sert tutan bakir PVC vinil çerçeve ile yapılırlar. Standart boyutlu bir pencere kurmak istiyorsanız, bu maliyetli bir iş olmamalıdır. Bahçe pencerelerinin, doğru güneş ışığının ve havanın girmesine izin veren kanat stili tasarımını ödünç aldığı bilinmektedir. Bu pencereler kutu benzeri bir görünüm oluşturur ve 90 derecelik açıyla ayarlanır. Ek cam bölmeleri bir pencere çatısı görevi görür ve bu nedenle kendi içinde iyi korunur.

 • Artıları: dayanıklılık göz önünde bulundurularak inşa edilmiştir. Suya dayanıklı elemanlardan ve sert dayanıklı vinilden yapılmıştır, böylece onları çok uzun süre canlı tutar. Bahçe işleriyle ilgileniyorsanız, bahçe pencereleri sizi cezbedecektir. Bitkilerinizin iyi bir şekilde sergilenmesini sağlarlar ve ayrıca bahçenizi uzun süre korumanıza yardımcı olurlar..
 • Eksileri: enerji verimli değildirler. Genel olarak pencereler, çerçevenin etrafındaki kalın vinil veya ahşap çerçeve aracılığıyla çok fazla enerji verimliliği alır. Bahçe pencereleri bu kalın çerçeveden yoksundur ve bu nedenle enerji açısından verimli değildir..

8. Cam Blok Pencereler:

Cam blok pencereler, 1900’lerde ortaya çıkan oldukça eskidir. Dayanıklıdırlar ve yalıtım özelliği ışığın içeriye girmesine izin verir. Fabrikalarda tercih edilirler. Bazen banyo duvarlarında ve pencerelerinde ışığı içeri aldıkları için kullanılırlar. Ayrıca inşa edilmesi zordur ve doğru ölçümlerin ölçülebilmesi için işçi tarafından dikkatli bir şekilde değerlendirilmesi gerekir. Tüm blokların doğru boyutta kesilmesini sağlar ve blok boyutları uygun değilse, tüm binanızı potansiyel olarak engelleyebilirsiniz. En iyi yanı, ışığın içeriye geçmesine izin verirken, dışarıyı görmenize izin vermemeleridir, bu yüzden banyolarınız için de bir seçimdir..

 • Artıları: güçleri ve dayanıklılıkları için kefildirler. Serttirler ve bu nedenle onları kırmak kolay değildir. Kalın ve ağırdırlar ve bu nedenle güçlerinden emin olabilirsiniz..
 • Eksileri: Çok ağırdırlar ve zemin alanını kontrol etmeniz ve ayrıca altına destek yapıları eklemeniz gerekir. O kadar ağırdırlar ki ağırlıkları zeminin çökmesine veya çökmesine neden olabilir. Herhangi bir kurşun taşıma kapasitesinde kullanılamazlar. Hemen kırılmasalar da, kesinlikle çatlaklara neden olabilir ve bu nedenle tüm bina yapısına zarar verebilirler..

9. Hazne Pencereleri:

Küçük olan ve içeriye ve aşağıya açılan bir pencere, bir hazne penceresi olarak tanımlanır. Banyolar veya küçük bodrum odaları gibi daha küçük alanlar için popüler bir seçimdir. Tamamen açılırlar ve bu nedenle odaya daha fazla hava girmesine izin verirler. Diğer tür bir hazne penceresi, kanadın üst kenarından odaya açılır. Tente ve hazne penceresi arasındaki temel fark, açıldıkları yöndür. Hazne pencereleri içeriye, eve açılırken, tente pencereleri evden uzağa doğru açılır. Sadece kanat ağırlığından dolayı çift cam seçeneği ile yapılırlar..

 • Artıları: fazla yer kaplamazlar ve daha küçük odalar ve alan için en iyi tatil yerleridir. Onlar da ekonomik.
 • Eksileri: Küçük boyut ideal ve hoş olsa da, odayı iyi havalandırmak isteyenler veya içeride bol güneş ışığı veya parlaklık isteyenler için iyi bir seçim değildir. Hazne penceresi, bir pencere klimasını destekleyemez.

10. Jaluzi Pencereleri:

Jaluzi pencere, paralel cam, akrilik veya ahşap panjurların tümü bir çerçeveye yerleştirilmiş panjurlu pencere olarak da bilinir. Eski evler için popüler bir seçimdi ve yatay çıtalar, zona benzeri bir şekilde üst üste yerleştirildi. Çıtaları açan bir krank vardır ve bu açıldığında menteşeli olan çıtaların alt kısmı yukarı çıkarak bir açıklık oluşturur. Bu çıtaların çoğu bazen tamamen açılarak güzel ve engelsiz bir görünüm sağlar. Bu pencerelerden bazıları cam panellere ihtiyaç duyarken, diğerleri sağlam bir pencere oluşturmak için alüminyum panellere veya diğer katı malzemelere ihtiyaç duyacaktır..

 • Artıları: Jaluzi pencereler, hafif sağanak yağışlarda bile iyi bir seçimdir. Pencereyi açık tutabilir ve dışarıdaki hafif duşun keyfini çıkarabilirsiniz. Çıtalarının yağmuru ittiği ve aynı zamanda soğuk hava getirmesini sağladığı bilinmektedir. Camı tamamen açtığınızda, iyi bir temiz hava kaynağı alırsınız ve ayrıca herhangi bir arıza durumunda tamir edilirler. Geleneksel pencerelerin tam onarıma ihtiyacı olsa da, bu pencerenin yalnızca sorunlu olan panellerin onarılması gerekir..
 • Eksileri: Zayıf yalıtım özelliği sunarlar ve bölmelerdeki birçok bölüm, tümü uygun sızdırmazlığa ihtiyaç duyan çok sayıda boşluk bırakır. Bu nedenle daha soğuk bir bölge için kötü bir seçimdir..

11. Resim Pencereleri:

Resim pencereleri sabit ve açılmıyor. Bu özellik onları daha enerji verimli hale getirir. En iyi şekilde dışarıdaki görünümü en üst düzeye çıkarmak için kullanılırlar ve genellikle eve çekici bir görünüm kazandırırlar. Yapısal olarak çok basittirler ve daha büyüklerini yapmak için özelleştirilebilirler. Kenarları sıkıca kapatıldığından, aynı zamanda iyi hava kaplaması sunarlar. Ayrıca temizlenmesi kolaydır ve tasarımları birçok kişiye çekici gelir. Oturma odasında ve yatak odalarında iyi görünürler, ziyaretçileriniz için ve siz yatak odasına girdikten sonra güzel bir manzara sunarlar..

 • Artıları:çok çekiciler ve evinize özel bir görünüm katıyorlar. Enerji verimliliği özellikleri, onları potansiyel alıcılar için daha çekici kılıyor.
 • Eksileri: Tam bir havalandırma eksikliği var ve bu büyük bir kesinti olabilir. Ayrıca istenmeyen ısıyı da içeri alırlar ve camlarda herhangi bir hasar olması durumunda tüm parçayı tamir etmeniz gerekir. Ayrı ayrı temin edilebilen hiçbir parça yoktur.

12. Yuvarlak Pencereler:

Herhangi bir evin en güzel odak noktalarından biri kesinlikle yuvarlak pencereler olacaktır. Pencere ve çerçevesi basitçe yuvarlak bir şekle sahiptir ve birçok iç mimar çok yaratıcı tasarımlar ve temalar ortaya çıkarmıştır. Bazılarının çerçeve üzerinde pencereyi çevreleyen güzel bir kitap rafı varken, diğerleri sadece sade oturuyor. Daha önceleri çeşitli ahşap çerçevelerden yapılmış süs eşyalarıydı ve bugün bunlar basit çerçevelerden yapılıyor. Daha fazla doğal ışığa izin verirler ve yüksek mimari ilgiye sahiptirler. Mutfakta bazen de üst kata çıkan duvarlarda tercih edilirler..

 • Artıları: Zarif görünüyorlar ve evin genel değerine katkıda bulunuyorlar. Fazla yer kaplamazlar ve sadece gerekli seviyede güneş ışığını içeri alırlar..
 • Eksileri: Pencereler açılamaz veya kapatılamaz ve biraz pahalı olabilir. Ayrıca bu günlerden sonra popüler olarak aranmıyorlar..

13. Tek Açılır Pencereler:

Tek açılır pencerede üstteki kanat yerine sabitlenir ve hareket etmez. Ancak alt kanat hareketlidir. Bu pencereler çok çeşitli boyutlarda gelir ve bu nedenle kurulum maliyetleri, sığdırmak istediğiniz boyuta bağlı olacaktır. Ancak, yalnızca bir hareketli kanatları olduğu için daha hızlı kurulurlar. Bir dezavantajı, yalnızca alttan açık oldukları için daha az havalandırma sunmalarıdır ve bu, çift açılır pencereleri daha iyi bir seçim haline getirir. Tek açılır pencereler, oturma odası ve tuvaletlerde popüler bir seçimdir..

 • Artıları: Kurulumu kolaydır ve ayrıca daha ucuzdur. Ayrıca enerji verimli özellikleriyle güvenli ve emniyetlidirler..
 • Eksileri: Bodrumun üstündeki zemine yerleştirildiğinde bakımı ve temizliği zor olabilir. Ayrıca daha az sayıda stil sunabilirler. Havalandırma ve çok yönlülük onların özelliği değildir.

14. Işıklık Pencereleri:

Çatı penceresi pencereleri, tavan çizgisinin içine yerleştirilmiş sabit pencerelerdir. Pencere açılmıyor, ancak bol güneş ışığının eve girmesine yol açıyor. Skylight pencerelerin uzun bir geçmişi vardır ve eski zamanlarda bazıları sadece ızgara ile açılırdı. Eve eşsiz bir mimari güzellik katarlar ve genellikle oturma odasında ve bazen de mutfakta görülürler. Bu pencereler sızdırmaz hale getirildiğinde ve düzgün bir şekilde kurulduğunda, enerji açısından verimlidirler ve bu nedenle odadaki ısıtma ve soğutmayı en aza indirirler. Evlerde iyi görünüyorlar ve genel aydınlatma bu pencereler tarafından yeterince yönetiliyor. UV ve ısıya karşı korumak için düşük e veya renkli bir kaplama almayı unutmayın..

 • Artıları:Serin iklimlerde odanızı sıcak tutmaya yardımcı olurlar ve ayrıca evinizin en karanlık yerlerine ışık girmesine izin verirler..
 • Eksileri: hem enerji faturalarınız hem de kurulum ücretleriniz açısından pahalıdırlar. Çatı sızıntıları da yaşayabilirsiniz, ancak bu, yüksek kaliteli ışıklık pencereleri kullanılarak önlenebilir..

15. Kayar Pencereler:

Sürgülü pencereler çok uzun zamandır etrafta. İleri geri kaymaya yardımcı olan kanatlara sahip yataydırlar. Daha çok çift kanatlı pencerelere benziyorlar. Bir dizi esnek tasarımla kullanım kolaylığı ile bilinirler. Genellikle mutfaklarda ve yatak odalarında görülürler. Daha büyük bir pencere alanı sunarlar, böylece eve daha fazla esinti ve ışık girmesine izin verirler. Sürgülü pencerenin ağırlığı alüminyum yuva ile desteklenir.

 • Artıları: Dışarıya çıkıntı yapanlar gibi fazla yer kaplamazlar ve temizlenmesi çok kolaydır. Tamamlanmış görünmesi için çerçevenin etrafında herhangi bir resme veya tasarıma ihtiyacınız yok. Ayrıca uygun maliyetlidirler.
 • Eksileri: Camlar hafif olduğu için tıkırdıyor. Her zaman iyi kapanmazlar, bu nedenle soğuk havanın girmesine izin verirler. Kayar yuvalar toza ve kire eğilimlidir ve sık sık temizlemeniz gerekebilir.

16. Fırtına Pencereleri:

Fırtına pencereleri, ek yalıtım katmanı ve fırtınaya karşı savunma için tercih edilir. Ciddi fırtına sorunları olan yerlerde kuvvetli fırtınaya dayanırlar. İsteğe bağlı olarak, gerektiğinde normal pencerenin dışına eklenirler ve bu sayede evinizi sıcak ve yalıtımlı tutarlar. Ancak hiçbir şekilde evde zorunlu olan pencerenin yerini almazlar. Pencerelerin manyetik contası, hava sızıntısını önlemede iki kat daha iyi verim sağlar..

 • Artıları:Kesinlikle çok yönlüdürler ve kolay ve hızlı kurulum sağlarlar. Fırtınalara eğilimli hemen hemen tüm evler için uygun maliyetli hale getirmek için son derece etkilidir..
 • Eksileri: Bazı fırtına pencereleri doğal ışığın evinize girmesini engelleyebilir. İyi bir bakıma ihtiyacı vardır ve temiz tutulması ve eğilimli olabileceği tozu temizlemesi gerekir..

17. Kıç yatırması Pencereleri:

Eviniz için güzel mimari fikirlerdir. Genellikle tarihi yerlerde veya evlerde görülürler ve sadece büyüleyici görünürler. Çok büyük ve ferah oturma odaları olan bir ev için tercih edilen seçimdir. Ayrıca yatak odalarına ve okuma odasına da monte edilirler. Evin içinde bol ışık ve havalandırma sağlarlar. Mimarlar için özel bir ilgi alanıdır ve eve estetik bir görünüm kazandırır ve bunu sadece bazı pencereler yapabilir. Muhtemelen ön kapınız için en iyi seçimdir.

 • Artıları: Odaya iyi miktarda ışık ve havalandırma sağlarlar. Sıcak iklimler için iyidirler ve uygun bir maliyetle gelirler..
 • Eksileri: Güvenlik için kefil değiller ve temizlenmesi zor olabilir. Çıtaların açılması da kolaydır.

Artık pencere türlerini bildiğinize göre, bu ek güzelliği vermek için yeni ev pencereleri seçmeye ilişkin bazı ipuçlarını burada bulabilirsiniz..

Pencere Malzemesi: İlk adım olarak pencere malzemesini seçin. Alüminyum, fiber, vinil ve ahşap arasından seçim yapabilirsiniz. Vinil birçok renkte gelir ve tadilat için ahşabı seçebilirsiniz.

Cam seçeneği: bir sonraki düşünce cama yönelik olmalıdır. Birçok çeşit cam seçeneği mevcuttur. Evinizin konumuna bağlı olarak tek camlı veya üç camlı pencereler arasında seçim yapın.

Enerji verimli pencereler: Her zaman enerji açısından verimli pencereleri tercih edin. Daha yüksek R değerleri arayın. R değerleri ne kadar yüksek olursa, yalıtım da o kadar yüksek olur..

Windows, dış dünyanın manzarası olduğundan emin. Bu nedenle, evinizin dekorunu ve odadaki amacını göz önünde bulundurarak, satın almak istediğiniz türe bolca dikkat edin. Pek çok türe ve tasarıma göz atın ve “bakış açınızın” nasıl daha iyiye doğru değişeceğini göreceksiniz..