El yapımı çantalar tamamen el yapımı veya sadece basit aletler kullanılarak yapılır. Zanaatkarlar, onları yetenekli oldukları ve araçları etkili bir şekilde nasıl kullanacaklarını bildikleri için yaparlar. El yapımı çanta desenleri çok farklıdır ve toplu olarak yapılmadıkça benzerlikleri yoktur. Genellikle yerel halk tarafından yapılır ve herhangi bir üretim birimi kurulmaz..

el yapımı çantalar

El yapımı çanta tasarımları benzersizdir ve insanlar tarafından sevilir. Bunlar, atıkları geri dönüştürerek ve stil ile yeniden kullanılabilecek tamamen yeni bir görünüm vererek bile yapılabilir. Bu nedenle, ortamın üç R’sinin iki R’sini içerir ve sonuncusu, “azaltma” size bağlıdır. Çevreye gerçekten önem veriyorsanız ancak süper stilize bir çanta taşımak istiyorsanız, bu tasarımlara göz atın. Kendi ellerimizle yapılanları, el yapımı çantaların tercih ettiğimiz aynı bitişe sahip olması gibi seviyoruz..

Deri ve Kumaşlı Güzel El Yapımı Çantalar:

İşte yün, deri ve fantezi malzemeler kullanılarak farklı desenlerde yapılan en güzel 15 el yapımı çanta tasarımının bir listesi..

1. El Yapımı Kağıt Torba:

El Yapımı Kağıt Torba

Kağıt torbaların taşınması çok hafiftir. Farklı türdeki kağıtlara şık görünen çok yeni bir görünüm verilir. Kağıt poşetler farklı parlak renklerde mevcuttur, simli ve baskılı kağıt poşetlerde kullanılabilir ve bu el yapımı kağıt poşetler, hediye paketi yapmak veya piyasada hafif nesneleri taşımak gibi farklı amaçlar için kullanılabilir. El yapımı kağıt poşetleri bile yaratıcı bir şekilde kendiniz yapabilirsiniz. Daha az pahalıdırlar ve Çevre Dostudurlar.

2. El Yapımı Bebek Çantası:

El Yapımı Bebek Çantası

Sadece yetişkinlerin çanta taşıdığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz; mikro moda zamanı. Çocuklar artık modadan uzak değil. El yapımı bebek çantalarında özellikle çocukların çok sevdiği desenler var. Çocukları cezbetmek için birçok sanat eseri ve güzel sahneler yapılır. Çocuklar parlak ve neon renkleri sevdiği için bu çantalar bu renklerde mevcuttur. El yapımı bebek çantaları, her yere taşımaktan hoşlandıkları küçük eşyalarını koyabilecekleri alana sahiptir..

3. Boncuklu El Yapımı Çanta:

Boncuklu El Yapımı Çanta

Boncukların ışıltılı bir yapısı vardır ve boncuklardan bir şeyler yapmak için bunların birbirine dizilmesi gerekir. Boncuklu el yapımı çantalar görünüşte güzel. Bundan farklı tasarımlar yapılır ve sayısız renkte boncukların mevcudiyeti, onlara daha fazla yaratıcılık katmayı kolaylaştırır. Daha güzel bir görünüm elde etmek için bazılarında boncuktan yapılmış kulplar bile var. Çantalar hassastır; bir boncuk çıkarsa, tüm çanta imha edilir. Dikkatli bir şekilde ele alınmalıdır.

4. El Yapımı Kot Çanta:

El Yapımı Kot Çanta

Denim hemen hemen her insanın ilk aşkıdır. Havalı görünüme sahip çok sert bir kumaştır. El yapımı denim çantalar, özellikle kotların cepli üst kısımları olmak üzere kot desenlerinden oluşmaktadır. Çantaların çoğu bu tarzda yapılır ve bazıları oval, kare ve dikdörtgen yapılır. Çantaları kapatmak için fermuarları veya düğmeleri var. Kot çantalar, gerçek kot görünümü vermek için mavi ve siyah renklerde mevcuttur. Bu çantalar ağır yükleri taşıyabilir ve koleje şık bir şekilde taşınabilir. Her gün taşımak onu kirletebilir ama merak etmeyin; kolayca yıkanabilir ve görünümüne zarar vermez.

5. El Yapımı Akşam Çantası:

El Yapımı Abiye Çanta

Akşam el yapımı çantalar, partilerinizde şık bir şekilde taşımanız için yapılmıştır. Özellikle parti amaçlı tasarlanmıştır. Debriyaj formunda veya çanta tarzında mevcutturlar. Bu çantalar, iyi görünmenin bir öncelik olduğu farklı durumlarda bile taşınabilir..

6. El Yapımı Deri Çanta:

El Yapımı Deri Çanta

El yapımı deri çantalar size daha yüksek bir standart verir. İster erkek cüzdanı ister kadın çantası olsun, çoğu el yapımı. Deri öyle bir malzemedir ki, ondan bir şey çıkarmak için uygun şekilde hazırlanması gerekir. Sadece yerel firmalar değil, standart firmalar da el yapımı deri çantalar üretmektedir. İnsanlar tarafından sevilen farklı tasarımlarda deri çanta yapılır. Kahverengi ve siyah dışında farklı renkleri mevcuttur. El yapımı deri çantanın tek dezavantajı, pahalı olmasıdır..

7. Gazete Kullanarak El Yapımı Çanta:

Gazete Kullanarak El Yapımı Çanta

Her eve haber almak için günde bir veya iki gazete gelir ve sonra çöp olarak atılırlar. Bu gazeteleri geri dönüşüme uğratmadan yeniden kullanmak, içinden yeni kağıdı çıkarmak için taşınabilen torbalara dönüştürülür. Gazete el yapımı çantalar hafif nesneleri taşımak için yapılmıştır. Hatta daha yüksek yoğunluklu bir çanta yapmak için bazı gazeteleri bir araya getirerek bile yapılır. Bu çantalar daha ucuz.

8. Formik Levha El Yapımı Çanta:

Formik Sac El Yapımı Çanta

Fomic tabakaları çok yumuşaktır ve kadife bir dokunuş verir. Bu çarşaflar, çok güzel görünen el yapımı çantalar yapmak için kullanılır. Formik tabakalar biraz parlaktır ve kolayca yıkanabilir. Böylece kirlendiğinde kolayca yıkanabilir ve kurutulabilir. Parlak renklerde çok iyi görünüyorlar. Kumaş çok hafif olmasına rağmen ağır nesneleri taşıyabilir..

9. İşlemeli El Yapımı Çanta:

İşlemeli El Yapımı Çanta

Herhangi bir şeydeki nakış, güzel görünmesini sağlar. Üzerinde işlemeler bulunan el yapımı bez çanta tasarımları güzel görünmesini sağlıyor. Nakış basit çiçekler, yıldızlar ve manzaralarla yapılabilir. Ağır ve hafif nakışlı çantalar var. Genellikle nakış, çanta kumaş renginin kontrast rengiyle yapılır. Her nakış tasarımı, çantaya çekicilik katan kendi benzersizliğine sahiptir..

10. Yün El Yapımı Çanta:

Yün El Yapımı Çanta

Herkes büyükannenin örgü kazaklarını kışın giymiş olmalı. Babaannenin örgü stili artık yün çanta örmek için kullanılıyor. Bunlar anneanneniz tarafından değil başkası tarafından örülse de aynı hissi verecektir. Yünlü, el yapımı çantalar moda dünyasında oldukça trend ve yeni. İnsanların ihtiyacına göre farklı boyut ve stillerde yapılırlar..

11. Kapitone El Yapımı Çanta:

Kapitone El Yapımı Çanta

Kışları uyurken giydiğiniz yorganı çanta yapmak için hayal ettiniz mi? Kapitone el yapımı çantalar yorgan gibi çok köpüklü ve hafif ama ağır nesneleri taşımak için güçlü. Farklı stillerde mevcutturlar, çoğunlukla kontrol ve çapraz dikişlere sahiptirler. Bu çantalar daha çok seyahat ederken veya bebek eşyalarını koymak için kullanılır. Hiç şüphe yok ki diğerleri onu kendi kullanımları için bile kullanabilirler..

12. Rajasthan El Yapımı Çanta:

Rajasthan El Yapımı Çanta

Rajasthan el yapımı çantalar, el yapımı açısından çok eskidir, ancak diğer el yapımı çanta türlerine kıyasla insanlar arasındaki çılgınlığını asla kaybetmemiştir. Rajasthan el yapımı çantalar diğer çantalardan çok farklı ve çok güzel. Kendine has bir çekiciliği vardır ve her zaman Rajasthan görünümünü taşır. Deniz kabukları asılı, aynalı işlemeler ve birbirinden güzel yama çalışmaları ve kalbinizi fethedecek sanat eserleri var..

13. El Yapımı Kristal Çanta:

El Yapımı Kristal Çanta

Kristal el yapımı çanta, gerçek değerli taşlardan yapılmış çanta anlamına gelmez. Gerçekten o kadar zenginsen başarabilirsin. Kristaller, bir çanta yapmak için bir bez üzerine gömülü yapay taşlardır veya kristallerin bir çanta yapmak için düzgün bir şekilde dizildiği ve bağlandığı saf bir kristal çantadır. Kristal el yapımı çantalar, kıyafetinizle eşleştirilerek partilere taşınabilir..

14. El Yapımı Jüt Çanta:

El Yapımı Jüt Çanta

Jüt kumaş hafiftir ancak ağır yükleri tutmak için çok güçlüdür. Tonlarca sebze, pirinç vb. taşıyan jüt çuvalları görmüşsünüzdür. Bu jüt kumaş şimdi jüt el yapımı çanta yapmak için kullanılıyor. Görünümü ve stilleri nedeniyle çoğunlukla gençler arasında popülerlik kazanıyor. Desenleri Rajasthan çantalarına benzer bir görünüm verir. Daha az pahalılar ama tarzları harika.

15. El Yapımı Plastik Torba:

El Yapımı Plastik Torba

Çevremize zararlı olduğu için plastik objeler kullanmamalıyız ama geri dönüşümlü olanları kesinlikle kullanabilirsiniz. Bu el yapımı plastik torbalar, plastik tellerden başkalarıyla düzgün bir şekilde örülerek yapılır. Bunlar hafiftir ve plastiğiniz güçlüdür ve yeterince ağırlığı taşıyabilir. Bu çantalar daha çok markette eşya taşımak için kullanılıyor ama farklı tarzları ile diğer eşyalarınızı taşımak için bile kullanabilirsiniz..

Her gün çok fazla para taşımak zorunda olduğumuz için çantalar bizim olmazsa olmazımızdır. Bir aksesuar haline geldi ve bu aksesuarın güzel görünmesini bile istiyorsunuz. Fabrikalarda yapılan çantalar toplu olarak üretiliyor ve binlerce aynı tasarıma sahip, bu da herkesin benzersiz bir parça istediği için satın alırken sizi rahatsız ediyor. El yapımı çanta sizi bu sorundan kurtarıyor. El yapımı çanta tasarımlarının her bir parçası benzersizdir ve iyi görünmesi için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan yetenekli işçiler tarafından yapılır. El yapımı çantalar daha çok yerel halk tarafından veya kırsal kesimde yapılmaktadır. Bu çantaları almak dolaylı olarak onlara yardımcı olacaktır..