10 günde kilo alın! Bu nasıl mümkün olaiblir? Merak etme! Bu makale kilo almanıza yardımcı olur. Düşük kilolu olmak hastalığın bir sembolüdür, aksi takdirde beslenmeden yoksun kalırsınız. Durumda, sevdiğiniz bir elbiseye sığdırmak istiyorsanız, o zaman uygun bir yemek, atıştırma planlaması ve uygun egzersizlerle 10 günde hızlı bir şekilde kütle artırabilirsiniz. Sıska insanlar için kilo alımı da güzelliklerini geliştirmek için önemli bir rol oynar. Bu yüzden bu makaleyi dikkatlice okuyun.

10 Günde Doğal Olarak Kilo Alma İpuçları 3

Pratik olarak 10 günde 2 ila 3 kilodan daha fazlasını elde edebileceğinizi bilmelisiniz. Eğer kiloluysanız ve aynı zamanda çubuk şeklinde bir görünüme sahipseniz, kilo alımı vücutlarına kıvrımlar kazandırmak, genç şişmanlığı geri kazandırmak ve çekici bir kişiliğe kavuşmak için fayda sağlar. Şu anda, her birey o kadar meşgul ki, güçlü kilo alımı için gerekli kalorileri koymak zorundalar. Sağlıklı besinler, performansın yanı sıra en avantajlı enerji için gerekli olan besinlerin size sunduğu bu teklifle aynı anda odaklanmalıdır..

İpuçlarından Bazılarını Burada Ayrıntılı Olarak Görelim.

 • Yemekten hemen önce su içmekten kaçının, aksi takdirde doyduğunuzun ve iştahınızın kesildiğine dair sahte belirtiler verebilir..
 • Daha küçük porsiyonlarda bile daha fazla kalori alma eğiliminde olduğunuz için kalori açısından zengin yiyecekler yiyin..
 • Daha sık yiyin. Günlük öğün sayısını kademeli olarak artırın.
 • Metabolizmanızı düzene sokacağı ve hatta metabolizmayı hızlandıracağı için düzenli olarak egzersiz yapın..

10 Günde Kilo Nasıl Alınır:

Sadece 10 günde kilo almanıza yardımcı olacak birkaç ipucu var. Bunlardan bazıları aşağıdaki gibidir;

1. Ekstra Kaloriye Sahip Olun:

Haftada yarım kilodan daha az bir miktar artırmak için her gün yaklaşık 1.000 ekstra kalori tüketmelisiniz. Gerçek kalori gereksiniminiz boyunuza, aktivite seviyenize ve kilonuza ve ayrıca vücudunuzun metabolik hızına bağlı olarak değişebilir. Kırmızı pancar, kayısı, tahıl, kabak, kuru üzüm, muz, hurma, fasulye, mısır, patates vb. içeren yiyecekleri seçin. Fasulye veya mercimek yoluyla yapılan ağır çorbaları tercih edin..

10 Günde Kilo Alma İpuçları

 • Neye ihtiyacın var: Avokado, kuru fasulye, peynir, tereyağı, krema, yumurta, granola gibi yüksek kalorili yiyecekler
 • Ne yapmak zorundasın: Mevcut boyunuza ve vücut ağırlığınıza göre gerekenden en az 1000 kalori fazla tüketebilmek için düşük kalorili yiyecekleri yüksek kalorili yiyeceklerle değiştirin..
 • Bu Neden Çalışıyor: Vücudunuzun ihtiyaç duyduğundan daha fazla kalori tüketin, depolanacak ve vücut ağırlığında bir artış olarak ortaya çıkacaktır..

2. Ekstra ve Daha Sık Yiyin:

Her gün yaklaşık 3 öğün ve iki harika atıştırmalıktan en küçüğünü tüketin. Porsiyonlarınızı büyütün. Klasik kahvaltınıza fazladan bir öğe ekleyin. Her öğünde biraz fazladan yiyecek tüketin. 10 gün içinde evde nasıl kilo alacağınızı düşünüyorsanız, her öğünden sonra birkaç tane granola bar veya çörek ve aynı zamanda atıştırmalık olarak yiyin..

10 Günde Kilo Alma İpuçları

 • Neye ihtiyacın var: Mevcut diyet planınıza ekstra öğünler ekleyin.
 • Ne yapmak zorundasın: Günde en az 3 ana öğün ve 2 ara öğün tüketin.
 • Bu Neden Çalışıyor: Her gün öğün sayısını artırmak, tüketilen kaloriyi kademeli olarak artıracak ve günlük kalori ihtiyacını aşacaktır. Ayrıca her gün daha sık yemek yemek yavaş yavaş alışkanlığa dönüşecek ve iştahı artıracaktır. Bu, erkekler için 10 günde kilo almak için en iyi ipuçlarından biridir..

3. Yeterince Sıvı İçin:

Kas kütlesini artırmaya gelince, su alımı cevaptır. Kasın kendi içinde su korunur, dolayısıyla kas kütlesi için kullanılan suyu yeterince içmesek de boyutun küçülmesi ortaya çıkabilir. Süt, enerji içecekleri ve taze meyve suları gibi kalorilerin yanı sıra besin sağlayan sıvıları yutun. Kalori kullanımınızı artırmak için öğünlerinizle birlikte su içmeyin ve içecekler arasında sandviç yapın.

10 Günde Kilo Alma İpuçları

 • Neye ihtiyacın var: Her gün 6-8 bardak sıvı tüketin
 • Ne yapmak zorundasın: Protein içecekleri, taze meyve suları, süt ve milkshake ve diğerleri gibi her gün bol miktarda besin ve kalori açısından zengin sıvılar için..
 • Bu Neden Çalışıyor: Vücut ağırlığı ile birlikte kas ağırlığı kazanmak söz konusu olduğunda, diyetinize yeterli miktarda sıvı eklemeniz çok önemlidir. Yeterli su içmek, kas kütlesi boyutunun küçülmemesini sağlayacak ve sizi nemli tutacaktır..

4. Ağırlık Kaldırma:

10 günde kilo almak için halter yapın çünkü fazla yağları kas haline getirmenize yardımcı olur. Ağırlık kaldırmayı her hafta en az 3 kez antrenman programınıza ekleyin.

10 Günde Kilo Alma İpuçları

 • Neye ihtiyacın var: Ağırlık çalışması
 • Ne yapmak zorundasın: Haftada en az üç kez günlük rutininize egzersizi, özellikle ağırlık antrenmanını dahil edin..
 • Bu Neden Çalışıyor: Ağırlık çalışması yapılarak fazla yağlar kaslara dönüştürülür. Kas kütlesi artar, bu da vücudun hantal görünmesini sağlar ve hatta daha fazla kütle elde etmeye yardımcı olur. Zayıf insanların spor yapmaması gerektiği yanlış bir kanıdır. Egzersiz yapmak herkesin ideal kiloya ulaşmasına yardımcı olduğu için herkes için çok önemlidir. Zayıf insanlar için kütle kazanmaya, obezler için yağ kaybetmeye çalışır..

5. Kreatin Takviyesi:

Kreatin hapları, birçok sporcunun kilo almasını kolaylaştırabilir. 10 günde kilo almak için kreatin hapları sihirli bir hap görevi görür. Kreatin tableti almadan önce doktorunuza danışmanız çok önemlidir..

10 Günde Kilo Alma İpuçları

 • Neye ihtiyacın var: Kreatin hapları
 • Ne yapmak zorundasın: İlk 5-7 gün için, 4 porsiyona bölünebilen 20g Kreatin haplarından oluşan bir yükleme dozu alın. Daha sonra minimum doz 3-5 g kreatin süresiz olarak devam ettirilebilir..
 • Bu Neden Çalışıyor: Kreatin, kilo almak isteyenler için sihir gibi çalışır. İnsanların normal seviyelerin ötesinde kütle kazanmalarına yardımcı olur. 10 günde vücut ağırlığı nasıl artırılır sorusunun peşine düşenler için kreatin hapları anahtardır. Bu haplar, sağlıklı bir kilo alımına yardımcı olmak için sihir gibi çalışacak.

6. Doğru Uyku:

Kas kütlesi, biz uyurken aynı zamanda kendini yeniler ve geliştirir. Bu nedenle, iyi dinlenme günleri artı uyku, kas kütlesinin büyümesi için hayati önem taşır. Bu nedenle, en az 6 ila 8 saat uyumanız şiddetle tavsiye edilir..

10 Günde Kilo Alma İpuçları

 • Neye ihtiyacın var: Her gün 6-8 saat sağlıklı uyku
 • Ne yapmak zorundasın: Bir rutini takip edin ve her gün en az 6-8 saat uyuyun..
 • Bu Neden Çalışıyor: Kilo almak için egzersiz ve diğer şeyler nasıl önemliyse, düzenli uyku da o kadar önemlidir. Aslında, uyku ve ağırlık çalışması el ele gider. Düzenli uyumuyorsanız kas büyümesini beklediğiniz kadar göremezsiniz. 10 gün içinde kadınlar için nasıl kilo alacağınızı mı arıyorsunuz, sonra mucizevi bir şekilde değişen şeyleri görmek için düzenli olarak uyumayı mı deneyin?.

7. Havuç Suyu:

10 günde kilo almak için ne yiyeyim diyenler için işin sırrı havuç suyu. Her öğüne 2 oz ile başlayın. aç karnına havuç suyu; Aksi takdirde, yemeklerden yirmi dakika önce sindirim enzimlerini yakalayın. Havuç suyu hareketi motive eder, ayrıca ince bağırsağınızda enzim üretimi yapar ve besin asimilasyonunu geliştirir. Sindirim organları, tükettiğiniz yiyeceklerin kalorilerinin yanı sıra besin maddelerini de tamamen emmek için ekstra güç sunar..

 • Neye ihtiyacın var: 2-3 havuç
 • Ne yapmak zorundasın: 2-3 havuçtan taze bir meyve suyu hazırlayın ve aç karnına tüketin. Yemeğinize havuç suyuyla başlayın.
 • Bu Neden Çalışıyor: Havuç suyu vücudun sindirim enzimleri salgılamasını sağlayarak iştahı artırır. Havuç suyunu içtikten sonra tüketilen besinler düzgün bir şekilde sindirilebilir ve böylece kilo alımına yardımcı olur. On gün içinde nasıl kilo alınacağını arayanlar için ev ilaçları o zaman bu en iyisi.

8. Günlük Öğünleri Arttırın:

10 günde nasıl şişman olunur diye merak ediyorsanız en basit çözüm öğün sayısını artırmaktır. Bunu yaparak, fazla çaba harcamadan daha fazla kaloriyi otomatik olarak alırsınız..

 • Neye ihtiyacın var: Günlük öğün sayınızı günde 4-5 öğüne çıkarın.
 • Ne yapmak zorundasın: Günlük yemek programınızı en az 3 tam öğün ve 2 ara ara öğün tüketecek şekilde oluşturun..
 • Bu Neden Çalışıyor: Daha sık yemek yemek, günlük kalori tüketimini zahmetsiz bir şekilde artıracaktır. 10 günde kilo vermek için kalorisi yüksek besinler tüketin.

9. Yoga:

10 günde nasıl kilo alacağınızı mı merak ediyorsunuz? Sadece düzenli olarak yoga yapmaya başlayın ve 10 gün içinde sihirli bir sonuç göreceksiniz..

 • Neye ihtiyacın var: Yogayı günlük rutininize dahil edin.
 • Ne yapmak zorundasın: Her biri en az 30 dakika yoga yapın
 • Bu Neden Çalışıyor: Yoga, vücudu içsel olarak iyileştirmenin güzel bir yoludur. Vücuttaki herhangi bir iç dengesizlik yoga ile kolayca dengelenebilir. Kilo alamamanın çeşitli nedenleri olabilir ve bu nedenler kısa sürede çözülebilir ve yoga ile 10 günde kilo verebilirsiniz..

10. Egzersiz:

10 günde nasıl hızlı kilo alınır sorusuna çözüm arayanlar için sizin sorununuz için bir çözümümüz var. Sadece düzenli olarak egzersiz yapmaya başlayın ve fiziğinizdeki değişimi görün. Zaten zayıf olduğunuzu ve egzersiz yapmanın daha fazla kilo vermenizi sağlayacağını merak ediyor olabilirsiniz, ancak bu teori tamamen bir efsanedir ve düzenli egzersiz yapmak vücudunuzda harika bir değişiklik getirecektir..

 • Neye ihtiyacın var: Herhangi bir biçimde egzersiz yapmak
 • Ne yapmak zorundasın: Haftada 5 gün en az 30 dakika herhangi bir formda egzersiz yapın.
 • Bu Neden Çalışıyor: Egzersiz yapmak vücudun metabolizmasını düzenler ve iştahı artırır. Bu da kilo almaya yardımcı olur. Bu nedenle, 10 günde doğal olarak nasıl kilo alacağınızı arıyorsanız, o zaman ilk ve en önemli şey günlük rutininize egzersizi dahil etmektir..

11. Stresi Ortadan Kaldırın:

Kilo vermenin en büyük nedenlerinden biri strestir. Yani 10 günde erkekler için nasıl kilo alacağınızı arıyorsanız, o zaman hayatınızdan stresi çıkarmakla başlayın. Çünkü gıda alımını artırmak gibi ne kadar çaba sarf ederseniz edin, stresten uzak olmadığınız sürece hiçbir şey işe yaramayacaktır..

 • Neye ihtiyacın var: Stresi ortadan kaldırın
 • Ne yapmak zorundasın: Stresten kurtulmanıza yardımcı olabilecek meditasyon yapın.
 • Bu Neden Çalışıyor: Stres açlığı öldürür ve iştahı bastırır. Yani 10 günde kilo almak için ipuçları arıyorsanız, o zaman gizli ipucu stresi ortadan kaldırmaktır..

12. Motive Kalın:

 • Neye ihtiyacın var: Olumlu davranış
 • Ne yapmak zorundasın: Motive kalın.
 • Bu Neden Çalışıyor: Kilo almak hiçbir zaman anlık değildir ve tıpkı kilo vermek gibi uzun süreli bir süreçtir. Uzun bir yol kat etmeniz gerekiyor ve bu nedenle motive olmanız çok önemlidir. Olumlu bir tavır takın ve hedefinizden sapmayın.

Kaçınılması Gerekenler:

Aşağıdakiler, sağlıklı ve uygun bir kilo alımı görmek için kaçınmanız gereken bazı şeylerdir:

Sigara içmek:

Sigara içmek sağlığa zararlıdır. Uzun süreli sigara içmek iştahınızı keser ve kilo vermenizi sağlar. Bu nedenle, zaten zayıfsanız ve sağlıklı bir şekilde kilo almak istiyorsanız, o zaman sigarayı tamamen bırakmak doğru yoldur. Ancak sigarayı bırakamıyorsanız, en azından her yemekten bir saat önce ve sonra sigarayı bırakın..

Bisikletçilik :

Bisiklete binmede metabolizma önemli ölçüde yükselir ve kilo vermeye yardımcı olur. Bu nedenle, kilo almak için diğer egzersiz türlerine gidin ama kesinlikle bisiklete binmeyin..

Koşma :

Bisiklete binmek gibi koşmak da metabolizmayı hızlandırır. Bunun yerine koşuya çıkın. Egzersiz yapmak yaşam tarzıdır ancak kilo almak istiyorsanız metabolizmanızı hızlandıracak egzersizler yapmak iyi bir fikir değildir..

Kilo almak da kaybetmek kadar yorucudur. Hızlı ve sistematik bir şekilde kilo almak için motive olun ve sağlıklı alışkanlıkları takip edin. Hızlı kilo almak için abur cubur yemek de dahil olmak üzere sağlıksız beslenme alışkanlıklarına gitmeniz asla tavsiye edilmez. Bunu yaparak hızlı kilo alabilirsiniz, ancak kendi dezavantajları vardır..