En yaygın olarak ısı kaynaması olarak bilinen çıbanlar, arada bir her birimizi rahatsız etmeye devam eder ve çoğumuz bunun gerçek nedenlerini ve tedavilerini bilmeyiz. ciltte kabarık topaklar. Yavaş yavaş, çekirdek, kırmızı nokta içinde irin oluşumu ve birikmesi ile sertleşir ve onu kaynar hale getirir..

Ciltte Isı Kaynamasını Tedavi Etmek İçin Ev Çözümleri

Kaynama Nedenleri:

Kaynama bir enfeksiyon olarak sınıflandırılsa da, çoğu kaynama gerçekten enfeksiyona dayalı değildir, aslında vücutta ortaya çıkan ve ağrılı kaynamaya neden olan aşırı ısı nedeniyle gelişirler. Bazı çıbanlar, mango veya jack meyvesi veya baget vb. gibi ısı üreten gıdaların aşırı tüketimi nedeniyle meydana gelirken, bazı çıbanlar doğada bakteri üremesi ile bulaşıcıdır. Deride çıbanların ortaya çıkmasıyla ilgili birçok neden olabilir, ancak bunun temel nedeni olabilir. Ciltte çıban oluşturan bir noktada toplanan vücutta fazladan beyaz kan hücrelerinin oluşmasıdır..

Sıklıkla Nerelerde Görülürler??

Isı çıbanları veya cilt çıbanları genellikle vücudun hassas bölgelerinde veya daha fazla ter üretilen kalça, koltuk altları, sırt, bacaklar veya kafa derisi gibi ısı üreten bölgelerde görülür..

Ter veya dış sıcaklık artışından kaynaklanan vücut içindeki aşırı ısıdan veya sıcak yiyeceklerin alınmasından dolayı olsun, ısı kaynamaları meydana gelir..

Bazı ısı kaynamaları tıbbi müdahale gerektirse de, ısı kaynamalarının çoğu birincil aşamalarda tanımlandığında en iyi ev ilaçları ile tedavi edilebilir. Burada, size her tür cilt çıbanı için hızlı bir çözüm seçeneği sunmak için en umut verici sıcak kaynatma tedavisi evde çare listesini derledik..

Ciltte Isı Kaynaması İçin En İyi 10 Evde Tedavi Yöntemi:

1. Neem Yapıştır:

İçerisinde doğal şifalı özellikler bulunan neem, birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır ve çıbanların tedavisi de mümkündür! Hint Leylakı bilindiği gibi, çıbanların uygun şekilde tedavi edilmesine yardımcı olan antiseptik ve anti-bakteriyel özelliklere sahiptir..

Hazırlık Talimatları:

 • Biraz neem yaprağı koparın
 • Onları temiz bir şekilde yıkayın ve bir macun yapın.

Başka bir yöntem neem çözümü yapmaktır

 • Temiz yıkanmış neem yaprakları alın
 • Onları kaynar su dolu bir kaba ekleyin
 • Çözümün 1/3’e düşmesini bekleyin. Soğumaya bırakın ve sonra kullanın.

Kullanım Yönergeleri:

Neem Yapıştır

 • Neem macununu çıbanların üzerine sürün ve kuruyana ve yıpranana kadar bekletin..
 • Kaynama kurumaya başlayana kadar yapmaya devam edin.

Neem Çözümü

 • Neem solüsyonunu alın ve etkilenen bölgeleri sık sık yıkayın..

Yan etkiler:

Neem en iyi tıbbi özelliklere sahiptir ve bunun herhangi bir yan etkiye neden olmasının hiçbir yolu yoktur..

2. Çay Ağacı Yağı:

Çay ağacı yağı, doğal olarak yüksek düzeyde anti-bakteriyel, antiseptik ve antifungal özelliklere sahip olan ve çıbanlar da dahil olmak üzere ciltteki her türlü enfeksiyon için mükemmel olan esansiyel bir yağdır. Çay ağacı yağı hoş kokusuyla bilinir ve birçok bitkisel cilt bakım ürününün hazırlanmasında kullanılır. Bu, ısı kaynamalarını ve kabarcıkları verimli bir şekilde iyileştirebilir.

Hazırlık Talimatları:

Çay ağacı yağı küçük ambalajlı şişelerde kolayca bulunur. Fiyatı biraz daha yüksek olsa da, satın almaya değer! Saf bir çay ağacı yağı seçmeyi unutmayın.

Kullanım Yönergeleri:

Temiz bir pamuk top alın, Çay ağacı yağına batırın ve pamuğu doğrudan çıbanların üzerine sürün..

Kaynama azalana kadar günde 4-5 kez tekrarlayın..

Yan etkiler:

Çay ağacı yağı, çay ağacının doğal bir özüdür ve seçtiğiniz yağ şişesinin başka kombinasyonları olmadığı sürece herhangi bir yan etkisi yoktur. bu yüzden akıllıca seç!

3. Soğan:

Yemek tariflerine lezzet katan soğan, tıbbi değeri ile de bilinir. Zengin antioksidanlar ve sağlığı zenginleştiren diğer değerleri ile Soğan, olağanüstü bir sebzedir. Soğanın antiseptik özellikleri cilt üzerinde harikalar yaratır ve ciltteki çıbanları etkili bir şekilde tedavi eder..

Hazırlık Talimatları:

 • Orta boy bir soğanı soyun ve yıkayın.
 • ikiye kes.
 • Soğanı temiz ve ince bir bezle örtün..

Kullanım Yönergeleri:

 • Kumaş kaplı soğanı günde 3-4 kez doğrudan kaynayan deriye koyun.
 • Isı tamamen kaybolana kadar tekrarlayın.

Yan etkiler:

 • Soğan asidik bir yapıya sahip olduğu için sıcağında kaynatıldığında yanma hissine neden olabilir. Ancak bu bir yan etki olarak kabul edilemez. İyileşmenin bir parçası olarak.

4. Epsom Banyo Tuzu:

Epsom tuzunun her türlü olumsuzluğu giderme ve enerjileri tazeleme gücüne sahip olduğuna inanılır. Epsom tuzu, birçok hastalık için, özellikle de ısı kaynaması gibi ciltle ilgili olanlar için doğal bir çare olarak kabul edilir..

Hazırlık Talimatları:

 • Su ve Epsom tuzlarından bir ıslatma hazırlayın. Bu, sonraki 15-20 dakika boyunca iyi bir ıslatma için kullanılmalıdır..
 • Herhangi bir rahatsızlıktan kurtulmak için her gün ılık su ve epsom tuzu ile dolu bir küvete girebilirsiniz. Vücut ağrıları, vücut döküntüleri veya ısı kaynamaları olsun, Epsom tuzu sizi rahatlatmak için iyi bir iş çıkarır..

Kullanım Yönergeleri:

Herhangi bir rahatsızlıktan kurtulmak için her gün ılık su ve epsom tuzu ile dolu bir küvete girebilirsiniz. Vücut ağrıları, vücut döküntüleri veya ısı kaynamaları olsun, Epsom tuzu sizi rahatlatmak için iyi bir iş çıkarır..

Küvette ıslanacak sabrınız ve zamanınız yoksa, sadece çıbanın ortaya çıktığı alanın banyo küveti ile kaplanmasına izin verin..

Yan etkiler:

Bu çarenin olası etkileri yoktur..

5. Zerdeçal:

Zerdeçalın anti-inflamatuar ve anti-bakteriyel özelliği ile kan temizleme faydaları, çıbanları kısa sürede uzaklaştıracaktır..

Hazırlık Talimatları:

 • Bir bardak ılık süt alın ve üzerine yarım çay kaşığı zerdeçal ekleyin..
 • Ya da sadece bir tutam saf zerdeçal alın ve kalın bir macun yapmak için birkaç damla yağ veya bal veya taze zencefil ekleyin..

Kullanım Yönergeleri:

 • Her gece biraz zerdeçal ile karıştırılmış bir bardak süt için. Bu, cildinizin kaynar etkili bir şekilde tedavi edilmesine yardımcı olur.
 • Aksi takdirde, kaybolana kadar her gün kaynatın. En iyi sonuçlar için paketi kapalı tutun.

Yan etkiler:

Bu çarenin olası hiçbir yan etkisi yoktur..

6. Sarımsak:

Keskin bir kokuya ve güçlü bir tada sahip olan sarımsak, aslında çok iyi bir sağlık arttırıcıdır. Sarımsak, kalp ve karaciğer sağlığını geliştirmek için harika bir bileşen olmasının yanı sıra, ısı kaynamalarının tedavisinde son derece etkilidir..

Hazırlık Talimatları:

Birkaç soyulmuş sarımsak karanfil alın, yıkayın ve bir macun yapın. Sarımsaktaki ısı, içeride oluşan tüm irini serbest bırakarak ısı kaynamasını kıracak ve böylece cilt kaynamasını verimli bir şekilde iyileştirecektir..

Kullanım Yönergeleri:

Sarımsak ezmesini günde iki kez çıbanların üzerine sürün ve kaybolmalarını izleyin..

Yan etkiler:

Bu çarenin olası hiçbir yan etkisi yoktur..

7. Mısır unu:

Mısır unu doğal bir emicidir ve ısı kaynamalarını iyileştirmede harika çalışır. Mısır unu doğal olarak çok yapışkan ve emicidir. Bu nedenle, bu bir kaynatma tedavisi evde çare olarak kullanılır..

Hazırlık Talimatları:

Yarım su bardağı kadar suyu kaynatın ve üzerine mısır unu ekleyerek kalın bir macun elde edin. soğutun.

Kullanım Yönergeleri:

 • Soğutulmuş mısır unu ezmesini alın ve eşit şekilde çıbanların üzerine sürün..
 • Alanı bir bezle örtün.
 • Etkili sonuçlar için günde 2-3 kez yapın.

Yan etkiler:

Doğal bir gıda maddesi olduğu için herhangi bir yan etkisi yoktur..

8. Sıcak Sıkıştırma:

Çıbanları evde tedavi yöntemiyle tedavi etmenin iyi bir yolu, üzerine ılık suya batırılmış bir bez uygulamaktır. Daha fazla avantaj için suya biraz tuz ekleyebilirsiniz..

Hazırlık Talimatları:

 • Orta boy bir tencereye bol miktarda su alın ve ısıtın..
 • Su ısındığında, alevi kapatın ve suyu başka bir kaba aktarın.
 • Suya tuz ekleyin ve elinizin altında taze bir bez bulundurun..

Kullanım Yönergeleri:

 • En iyi sonucu elde etmek için, taze bezi sıcak tuzlu suya batırın ve kaynama noktasında sıcak kompres olarak kullanın..
 • Bu, bir seansta 10 dakika boyunca yapılmalıdır.
 • Hızlı rahatlama için günde en az 6 kez tekrarlayın.

Yan etkiler:

Su ve tuzun yan etkisi yoktur. Ancak suyun ısısını kontrol etmek için parmağınızı daldırdığınızdan emin olun. Bazen su çok sıcak olduğunda cildi yakabilir..

9. Kimyon Tohumları:

En iyi baharat olarak ve ayrıca sindirim sorunları için kullanılan kimyon tohumları, ciltteki çıbanları iyileştirmede de harikadır. Doğal bir soğutma maddesi olan kimyon, ısı kaynamalarını soğutmaya ve hızla kurutmaya yardımcı olur..

Hazırlık Talimatları:

 • Bir yemek kaşığı kimyon tohumu alın ve bir bardak suya batırın..
 • Yumuşak ve güzel olduklarında, onları güzel bir kalın macun haline getirin..

Kullanım Yönergeleri:

 • Kimyon hamurunu çıbanların üzerine paket halinde sürüp kurumaya bırakın..
 • Isı kaybolana kadar tekrarlayın.

Yan etkiler:

Kimyon tohumlarının cilt üzerinde hiçbir yan etkisi yoktur..

Hızlı Seçim İpuçları:

Koltuk altı, bacaklar, kafa derisi, kalçalar, göğüsler, sırt veya en hassas bölgeler olan uyluk çevresinde ağrılı ısı çıbanlarından sık sık şikayetçiyseniz, ısı çıbanlarını uzaklaştırmak için seçip uygulayabileceğiniz bazı hızlı ipuçları burada. ve ayrıca ağrılı cilt kaynamalarını önler.

 • Acı Kabak: Tadı son derece acı olan ancak doğru şekilde pişirildiğinde tat tomurcukları veren bu sebzede aslında anti bakteriyel özellikler bulunur. Taze aci guords suyu yapın, acı tadı dengelemek için bol miktarda limon suyu sıkın ve vücudunuzu temizlemek ve ısı kaynamalarını önlemek için her gün alın..
 • Sirke: Mükemmel bir tat arttırıcı olan sirke, aynı zamanda harika bir temizlik maddesidir. Sadece bu değil, sirke, ısı kaynamalarında istisnai olarak çalışma ve onları patlatma gücüne sahiptir. Bir pamuk topunu veya kahverengi bir kağıdı sirkeye batırın ve ocağa koyun. Bandajla ve bırak. Birkaç saat sonra bandajı açtığınızda çıbanın kuruduğunu ve çıktığını göreceksiniz..

Kaynama tedavisi için evde çare listesi hazırladığınıza göre, devam edin ve bunları kullanın ve ısı kaynamalarına gelince ağrısız gidin. Bu makaleyi bilgilendirici bulduysanız, düşüncelerinizi aşağıya yorumlayın.