Birçok insan, yüzdeki siyah noktalar olarak da bilinen koyu lekeler sorunuyla karşı karşıyadır. Bu, cildi matlaştırır ve etrafındaki insanlar için çekici değildir. Aslında, insanların korktuğu en büyük sorunlardan biridir. Kusursuz bir cilde ulaşma hedeflerini engeller.

Bu genellikle yamalara yol açan ekstra melanin üretimi nedeniyle olur. Bununla birlikte, iyi haber şu ki, bazı basit ve kolay çözümlerle bu siyah noktaların hafifletilmesine ve kademeli olarak ciltten tamamen tedavi edilmesine yardımcı olunabilir. Hormonal dengesizlik, stres ve uykusuzluk da siyah noktaların sebeplerinden bazıları olabilir..

Yüzünüzdeki Siyah Noktalar İçin Ev Çözümleri

Utanç verici olmasının yanı sıra, bir kişinin benlik saygısını düşürür ve aşağıdaki en iyi ev tedavileri kullanılarak tedavi edilmesi gerekir. Kesinlikle size görünür sonuçlar verecektir.

Yüzünüzdeki Siyah Noktalar İçin Basit Ev Çözümleri:

1. Limon Suyu Kullanın:

limonata diyeti

Limon suyunun doğal ağartma özellikleri, yüzdeki siyah noktaların yavaş yavaş yok edilmesi için mükemmel bir seçimdir. Bu sıvının bir kısmı bir pamuğa alınabilir ve doğrudan siyah noktalara uygulanabilir. Bu, yıkanmadan önce kurumaya bırakılmalıdır. Bu, birkaç hafta içinde en iyi sonuçlar için günlük olarak yapılmalıdır..

2. Badem:

ıslatılmış badem

Bademleri süte batırın ve sabah erkenden bal ve sandal ağacıyla birlikte bir macun yapın. Bu, sonraki 30 dakika boyunca yüze iyi uygulanmalıdır. Sonuçlar için suyla durulayın. Siyah noktaların tedavisi için bunu günlük olarak izleyin.

3. Sandal Ağacı Tozu:

Sandal ağacı tozu

Yatıştırıcı özelliklerinin yanı sıra sandal ağacı tozu, yapılan cildi ve siyah noktaları aydınlatma seçeneklerine de sahiptir. Gül suyu ve gliserin ile sandal ağacı tozu kullanarak bir macun yapın. Bu, sonraki birkaç dakika yüze uygulanmalı ve daha sonra maksimum sonuç için ılık su ile yıkanmalıdır..

4. Papaya Kullanımı:

Papaya - ev yapımı ipuçları

Papayada özellikle bromelainde yüzdeki siyah noktalarda harikalar yaratan birçok enzim vardır. Her gün bir kase papaya tüketmenin yanı sıra bazılarını ezin ve etkilenen bölgeye iyice uygulayın. Cildinize nazikçe masaj yaptığınızdan emin olun. Çirkin izlerden kurtulmak için bunu günlük olarak takip edin.

5. Aloe Vera Suyu Kullanımı:

aloe suyu

Aloe Vera, cildi yatıştırmanın yanı sıra yüz için bir nokta düzelticidir. Aloe Vera suyu siyah noktalara güzelce sürülebilir ve bir süre hafifçe masaj yapılabilir. Bu, en iyi sonuçlar için günde iki kez yapılmalıdır. Meyve suyunu veya jeli silmek için temiz bir bez kullanın..

6. Zerdeçal Avantajı:

Doğal güzellik ipuçları - tumeric

Zerdeçalın cilt aydınlatıcı maddesi, siyah noktaların tedavisi için mükemmeldir. Ayrıca yüzdeki güneş lekelerini ve yaşlılık lekelerini siyah noktalarla birlikte yok eder. Zerdeçal, süt ve limon suyu ile macun haline getirilmelidir. Birkaç dakika sonra, siyah noktalarda sonuç almak için ılık suyla yıkayın..

7. Patates:

patates - ev yapımı ipuçları (2)

Taze dilimlenmiş bir patates alın ve siyah noktalara masaj yapın. Bu, suyla yıkamadan önce birkaç dakika bırakılmalıdır. Patates ve bal maskesi de aynı amaçla hazırlanıp kullanılabilir..

8. Soğan Suyu:

Soğan

Taze sıkılmış soğan suyunu temiz bir pamuk topunu yudumlayın ve yüzdeki siyah noktalara iyice uygulayın. Bu, istenen sonuçları ve kusursuz güzelliği elde etmek için günlük olarak düzenli olarak yapılmalıdır..

9. Ayran:

Yağlı süt

Her gün bir pamuk top kullanarak siyah noktalara biraz ayran sürün veya sonuçları sabitlemek için biraz domates suyuyla karıştırın. Bu, sonuçları almaya başlamak için 4-5 hafta boyunca günlük olarak yapılmalıdır..

10. Hint Yağı:

Siyah Noktalar için Ev Çareleri - Hint Yağı

Hint yağının iyileştirici özellikleri onu siyah noktaların mükemmel bir gidericisi yapar. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez pamukla cilde ve yüze uygulanmalıdır. Bu prosedürü düzenli bir süre boyunca günlük olarak tekrarlamak, sonunda siyah noktalardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır..

11. Kuru Portakal Kabuğu Tozu:

Siyah Noktalar için Ev Çareleri - Kuru Portakal Kabuğu Tozu

En iyi cilt aydınlatıcılardan biri olan kuru portakal kabuğu tozu, koyu lekelerin giderilmesinde etkilidir. Kabukları kurutun ve bir toz hazırlayın, daha sonra kullanmak üzere bir kapta saklayın. Yüzdeki ve ciltteki siyah noktalara toz ve az miktarda limon suyu ve lor karışımı uygulanmalıdır. Cildi tazeler ve istenmeyen noktaları aydınlatır..

12. Hindistan Cevizi Yağı:

Siyah Noktalar için Ev Çareleri - Hindistan Cevizi Yağı

Güçlü antioksidanların bolluğu onu süper güçlü bir koyu leke çıkarıcı yapar. Hindistan cevizi yağı doğrudan hasarlı bölgeye uygulanmalıdır ve düzenli uygulama siyah noktalardan kurtulur ve geri dönüşünü de engeller..

13. Beyaz Sirke:

Siyah Noktalar İçin Ev Çözümleri - Beyaz Sirke

Akneyi önler ve ayrıca hiper pigmentasyon için harika bir tedavidir. Bir çay kaşığı beyaz sirkeyi bir kaşık su ile karıştırıp pamuk yardımıyla koyu renkli bölgelere uygulayınız..

14. Süt ve Bal Ezmesi:

Siyah Noktalar İçin Evde Çözümler - Süt ve Bal Ezmesi

Süt ve bal karışımı hazırlanır. Solüsyon doğrudan yüzdeki ve ciltteki siyah noktalara sürülür ve 5-10 dakika olduğu gibi bırakılır. Sütün ton açıcı doğası ve balın nemlendirici etkisi, bunu koyu lekelerle savaşmak için ölümcül bir kombinasyon haline getirir. Bu karışım cilde anında bir parlaklık sağlar ve düzenli kullanımları koyu lekeleri tamamen aydınlatır..

15. Küp Şeker:

Siyah Noktalar İçin Ev Çözümleri - Küp Şeker

Bu muhtemelen karanlık noktalardan kurtulmanın en kolay yoludur. Sadece bu küpleri etkilenen bölgeye sürmek harikalar yaratır ve çok kısa sürede karanlık noktaları aydınlatır. Aynı zamanda cildi pul pul dökerek bu süreçte lekeleri giderir. Küp şekerlerde glikolik asit bulunması bu mucizenin sebebidir..

Siyah noktalar, birinin önünde izleniminizi gerçekten azaltabilir. Acele edin ve her zaman arzu ettiğiniz o parlak, genç cildi elde etmek için bu ilaçları kullanın..