Sağlık delisiyseniz, Yeşil çay kullanımlarına zaten aşina olmalısınız. Güne sıcak bir fincan yeşil çay ile başlamak, güne mükemmel bir başlangıç ​​yapmanızı sağlayabilir. Yeşil çay, bol miktarda antioksidan ve bitkisel besin içeren dünyanın en sağlıklı içeceklerinden biri olarak etiketlenir. Bununla birlikte, yumuşak ve hafif acı tadı, birçok insanı onu içmekten alıkoyabilir. Çözüm? Bal! Bu doğal tatlandırıcı, normal yeşil çayınızın mükemmel bir ortağıdır, bu da onu yalnızca daha lezzetli hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda sağlık yararlarını da artırır. Bal ile yeşil çay içmenin en iyi avantajları hakkında daha fazla bilgi edelim..

Yeşil Çay ve Bal 1

Ballı Yeşil Çay Sizin İçin İyi mi??

Tabiki öyle! Yeşil çayın kendisi, ölümcül Kanserleri savuşturmak için yeterince güçlü olan flavonoidler açısından zengin harika bir içecektir. Yeşil çaya bal ekleyerek, her iki malzemenin de tadını en iyi şekilde çıkarabilirsiniz. Balın bol vitamin ve mineralleri ile yeşil çayın güçlü antioksidanları, enfeksiyonları tedavi etmek, sindirime yardımcı olmak ve bağışıklık sisteminizi güçlendirmek gibi sağlığınız için son derece iyi olabilir..

Ballı Yeşil Çay Nasıl Yapılır??

Şu anda pazar, ballı Yeşil çay da dahil olmak üzere çeşitli aromalı yeşil çay paketleriyle dolup taşıyor. Ancak bu poşet çaylarda balın gerçek tadını ve tatlılığını alamayacaksınız. Harika tadın ve sağlığın tadını çıkarmak için bu Yeşil çay ve bal tarifine göz atın..

İhtiyacın olacak:

 • Yeşil Çay Poşeti – 1.
 • bal – 1 yemek kaşığı.
 • Su – 1 Bardak.

Nasıl yapılır:

 • Önce bir kapta bir bardak suyu ısıtın..
 • Bir bardağa yeşil çay poşeti koyun ve üzerine sıcak suyu dökün..
 • Çayın birkaç dakika demlenmesine izin verin..
 • Bir kaşık bal ekleyin ve sıcak servis yapın..

Ballı Yeşil Çay Nasıl İçilir:

 • En iyi tadın tadını çıkarmak için bu içeceği hala sıcakken içebilirsiniz..
 • Biraz keskinlik ve tazelik için bu karışıma birkaç damla limon suyu ekleyin..

Yeşil Çay ve Balın Kanıta Dayalı Faydaları:

İşte sağlık ve cilt için bal faydaları olan, bilimsel olarak kanıtlanmış 15 yeşil çayımız. Onlara bir göz atalım.

ballı yeşil çay kullanımları

1. Yağ Yaktırır:

Son zamanlarda kazandığınız fazla kaloriyi azaltmak istiyorsanız, ballı yeşil çay harikalar yaratabilir. Düzenli olarak birkaç bardak ballı yeşil çay içmek, ekstra kalorileri atmalarına gerçekten yardımcı olabilir. Yeşil çay vücuttaki metabolizmayı hızlandırırken bal kalorileri yakar. Bu karışım ile yağ oksidasyonu yaklaşık %17 oranında iyileştirilir.

2. Beyin Fonksiyonlarını İyileştirir:

Ballı yeşil çay sadece canlandırıcı bir içecek değildir; seni de daha akıllı yapar. Kafein, yeşil çayda bulunan ana bileşenlerden biridir. Bal ile birlikte tükettiğinizde içerdiği ekstra vitamin ve mineraller beyin sağlığınızı destekler. Bu 2 bileşenin yeşil çayda bulunması, nöronlar uyarıldığı için konsantrasyonu artırır. Ayrıca beyin reaksiyon süresini iyileştirmeye yardımcı olur ve hafızanızı geliştirir. Sonuç olarak, beyninizi sabit ve odaklanmış hale getirir..

3. Kanser Tehdidinden Kaçının:

Ballı yeşil çay, vücudun sağlığı için gerekli olan harika antioksidanlar sunar. Vücut hücrelerinin çoğaltıcı etkisi kansere yol açar. Ballı yeşil çay, antioksidan sayısını artırır ve bu da hücre çoğalma sürecini yavaşlatır. Düzenli olarak yeşil çay birçok ölümcül Kanseri savuşturabilir.

4. Soğuk Algınlığı Tedavi Edin:

Sıcak tüketildiğinde çaydan çıkan buharlar, daha kolay inhalasyon sağlamak için burun geçişini açmaya yardımcı olur. Yeşil çay, soğuk algınlığı artı gripten korunmaya da yardımcı olabilir. Çayınıza bal eklemek, soğuk algınlığının sıradan bir belirtisi olan boğaz ağrısını yatıştırma özelliğine sahiptir..

5. Enerjinizi Arttırın:

Ballı yeşil çay, enerji seviyenizi yükseltmenin en iyi yollarından biri olabilir. Bu harika içecek, sinirlerinizi anında harekete geçirebilir ve onları hızlı bir başlangıç ​​yapabilir. Ballı yeşil çay, daha iyi sindirime yardımcı olarak vücudun gıdalardan besin maddelerini daha iyi emmesine ve sizi aktif tutmasına yardımcı olabilir..

6. Kilo Kaybına Yardım:

Bu kalorilerden elde edilen faydalar, onu 1 fincan yeşil zayıflama çayına faydalı bir ekleme yapar. Ham bal, metabolizmamızı iyileştirmenin yanı sıra depolanmış yağ birikintilerimizi yakmaya yardımcı olabilirken, en popüler çözümlerden biri olan kilo kaybı için ballı yeşil çay yapmak. Bu içeceği düzenli olarak tüketerek vücudunuz daha hafif ve temiz hissetmeye başlar. Bu, bal ile yeşil çay içmenin en önemli sağlık faydalarından biridir..

7. Daha İyi Kemik Sağlığı:

Osteoporoz, çoğu insanın korktuğu ana vücut sorunudur. Bal ile yeşil çay içmek sadece tat katmakla kalmaz, aynı zamanda kemiği daha güçlü ve iyileştirir. Yeşil çayın yardımıyla kemik kaybı yoğunlaştırılırken, güçlü bir şekilde antioksidanlar ve anti-inflamatuar etkiler üretir..

8. Sindirime Yardımcı Olur:

Ballı yeşil çay, ülser, mide bulantısı, kabızlık ve daha fazlasıyla birlikte çeşitli sindirim sorunları için en iyi tedavi yöntemidir. Bu nedenle, çeşitli sindirim sorunları için serbest bırakma sağlamak için çayı bal ile için. İyileştirilmiş sindirim, Kabızlık tedavisi ve şişkinlikten kurtulma, ballı yeşil çayın en iyi kullanımlarından bazılarıdır..

9. Bir Antioksidan Olarak Davranır:

Yeşil çay, özelliği başka hastalıkları önlemeye yardımcı olan harika bir antioksidan kaynağıdır. Vücudumuzda bulunan serbest radikaller hastalıklara neden olur, antioksidanlar bu hastalıklarla savaşmaya yardımcı olur. Bu, beyaz kan hücrelerinin çalışmasını kolaylaştırır, çünkü bu, hastalıklardan korunma sağlamaya ve bağışıklık sistemimizi güçlendirmeye yardımcı olur..

Yüksek kaliteli yeşil çay, besin formunda çok sayıda antioksidandan oluşur. Yeşil çay balla karıştırıldığında da etkisini artırır. Bal aynı karakteristik özelliğe sahiptir ve birçok hastalığın önlenmesine yardımcı olur. Bu iki doğal madde, hücreleri koruyarak bize ilk savunma hattını sağlar..

10. Nefes ve Ağız Sağlığını İyileştirin:

Mikrobiyal etkiyi azaltarak ağız sağlığını iyileştirmeye yardımcı olur. Herhangi bir bakteriyel ve viral etki ağız kokusuna neden olur ve hatta çürük riskini artırabilir. Bu doğal element böylece bakteri ve virüsün büyümesini engeller. Böylece bu mikroorganizmaların neden olduğu riski azaltır. Kateşin adlı ana bileşik bizi bu sorunlardan korumaya yardımcı olur. Bu temelde kötü ağız sağlığına neden olan zararlı mikroorganizmaları öldürür. Bu nedenle, bu plak riskini azaltır ve nefes durumumuzu iyileştirir..

11. Kalp Damar Hastalıkları Riskini Azaltır:

Yeşil çayın ana bileşeni, birçok faydası olan antioksidandır. Aynı şekilde kalp damar hastalıklarını azaltmak için de faydalıdır. Bu antioksidanlar kalp durumunu iyileştirir ve kalp krizi, felç, kan basıncını düşüren yeşil çay gibi kalp hastalıkları riskini azaltır. Kalp hastalıkları çoğu insanda çok yaygındır..

Öte yandan, antioksidanlar, esas olarak atardamarları tıkayan ve kolay kan akışını engelleyen kötü kolesterol seviyesini de düşürür. İyi kolesterol ve kötü kolesterol oranının korunması gerekir, aksi takdirde bazı hastalıklara yol açacaktır. Bu nedenle, vücudumuzdaki toplam ve LDL kolesterol seviyesini korumak veya düşürmek, kalp hastalıklarını azaltmak için son derece önemlidir..

12. Alzheimer ve Parkinson Hastalığı Riskini Azaltın:

Yeşil çayda bulunan bileşikler, beyin hücrelerini uyararak beyin aktivitesini arttırır. Yaşlılık nedeniyle insanlar Parkinson ve Alzheimer hastalığı gibi çeşitli ciddi hastalıklardan muzdariptir. Bizi yaşlılıktan koruyan yeşil çay tüketilerek beyin işleyişi iyileştirilir. Bu hastalıklar temel olarak sinir sinyallerinin düzgün bir şekilde iletilmemesine neden olan nöron üreten hastalıklardır. Hafıza ile ilgili sorunlar da bu hastalıkların belirtileridir. Araştırmalar, antioksidanların ve kateşin bileşiklerinin sinir hücrelerini yaşlılıktan kaynaklanan hasarlardan koruduğunu göstermiştir..

13. Bağışıklık Sistemini Güçlendirin:

Geliştirilmiş Bağışıklık Sistemi, ballı yeşil çayın kayda değer sağlık faydalarından biridir. Kateşinlerin bileşimi vücudumuzu herhangi bir mikrobiyal enfeksiyondan korur. Bakteri ve virüs büyümesi birçok enfeksiyona yol açar ve uygun bir vücut dengesini korumak için inhibe edilmesi gerekir. Soğuk algınlığı, grip, nezle ve ayrıca diş problemlerini azaltmamıza yardımcı olur. Streptococcus mukusunun büyümesini engelleyerek diş sağlığı iyileştirilir.

14. Tip II Diyabet Riskini Azaltın:

Araştırma çalışmaları, yeşil çayın kan şekeri seviyesini düşürdüğünü ve dolayısıyla diyabet riskini azalttığını bulmuştur. Uzun süreli hastalıkları önlemek için yeşil çay harika bir çare sağlar. Yeşil çay içenlerin içmeyenlere göre diyabet riskinin daha düşük olduğu ve kan şekerini düşürdüğü görülüyor..

15. Cildinizin Parlamasını Sağlar:

Ballı yeşil çayın cilt için yararlarından bahsetmeye değer. Bu harika içecek, toksinleri dışarı atarak ve iç sistemi temizleyerek parlak ve ışıltılı bir cilde yardımcı olur. Ayrıca, antioksidan açısından zengin olan bu çay, hücrelere oksidatif hasarı önlemede yardımcı olabilir ve yeni hücre büyümesini teşvik edebilir. Böylece gözle görülür şekilde daha genç, taze görünen bir cilt fark edebilirsiniz.!

Yeşil Çay ve Balın Yan Etkileri:

Ballı yeşil çay sağlığınız için son derece faydalı olsa da, onu çok fazla tüketmek aşağıdaki gibi birçok sağlık sorununa yol açabilir:

 • Mide bulantısı.
 • İştah kaybı.
 • Uykusuzluk.
 • asitlik.
 • Mide bozukluğu.
 • Hazımsızlık.
 • Bal alerjisi olan kişilerde reaksiyonlar.

Bu basit, günlük içeceğin sizin için nasıl bu kadar iyi olabileceğine şaşırdınız mı? Sağlık uzmanları, ballı yeşil çayın birçok avantajını uzun zamandır kabul ediyor. Bu nedenle kilo verme çözümleri, vücut detoksu arayanlar ve hatta ailesinde kanser öyküsü olanlar için şiddetle tavsiye edilir. Peki, ne bekliyorsun? Bu harika içecekle hayatınızı tatlı ve sağlıklı hale getirin!