Dişler yüzün ayrılmaz bir parçasını oluşturur, burada sadece yüz değerini arttırmakla kalmaz, aynı zamanda yiyecekleri çiğnemek için de son derece önemlidir. Bu nedenle korunmaları ve bakımları yapılmalıdır. Dişlerimizin bakımı için en faydalı ürünlerden biri karanfil yağıdır. Dişlerle ilgili her türlü rahatsızlık için mükemmel bir doğal çözümdür ve ayrıca bir dizi başka faydası vardır. Dayanılmaz bir diş ağrısı çekiyorsanız ve diş hekiminiz rahatlama sağlayamıyorsa, her zaman etkilenen bölgede karanfil yağı kullanmayı deneyebilirsiniz, ancak sorunu tamamen tedavi etmeyebilir, ancak önemli miktarda rahatlama sağlayacaktır. Bu yağı kullanabilmek için kökenini, kimyasal bileşimini, defne yağının özelliklerini, bu yağın kullanım yöntemini ve kullanırken alınması gereken önlemleri iyi bilmeliyiz..

dişler için karanfil yağı nasıl kullanılır

Dişler İçin Karanfil Yağı Nasıl Kullanılır??

Menşei:

Adından da anlaşılacağı gibi, karanfil yağı, karanfil bitkisinin ve ekvator yakınlarında yerel olarak bulunan ağaçların kısımlarından çıkarılır. Karanfil, kurutulduğunda kırmızımsı kahverengiye dönüşen çiçek tomurcuklarıdır ve yağı sadece bu tomurcuklardan değil, yapraklar ve gövdeden de çıkarılır..

Kimyasal bileşim:

Karanfil yağında bulunan kimyasallardan bazıları öjenol asetat, karyofillen, izo-öjenoldür, ancak öncelikle öjenol, karanfil yağında bulunan ana kimyasaldır ve bu yağın sahip olduğu bir dizi özellikten sorumludur..

Karanfil yağının özellikleri:

Karanfil yağı, doğası gereği terapötiktir ve dişlerle ilgili sorunları tedavi etmek için faydalı olan sayısız iyileştirici özelliğe sahiptir.

1. Antiseptik özelliklere sahiptir:

Karanfil yağı, anti-septik özellikleriyle ünlüdür. Karanfil yağında bulunan kimyasal bileşenler, birincil enfeksiyonlarla savaşmak için en uygundur ve özenle uygulanırsa diş çürümesini önler.

2. Doğada analjezik:

Öjenolün varlığı onu doğada analjezik yapar. Oldukça etkili bir ağrı kesicidir ve kalıcı değilse anında rahatlama sağlar..

3. Spazm önleyici:

Çoğu zaman diş rahatsızlığından mustarip bir kişi çok rahatsız edici spazmlar yaşar. Karanfil yağı antispazmodiktir ve bu nedenle bu spazmların oluşmasını engeller..

4. Anti-bulaşıcı:

Karanfil yağı, her türlü ikincil enfeksiyonun yüzeye çıkmasını önlemek için mükemmeldir. Diş çürümelerinde bu tür enfeksiyonların meydana gelmesi kaçınılmazdır, ancak karanfil yağı uygulaması her türlü enfeksiyonun uzak tutulmasını sağlar..

5. Dolgu maddesi olarak kullanılır:

Diş hekimleri, yağı karanfil oluşturan öjenol gibi kimyasalların tamamen farkındadır ve bu nedenle çinko oksit ile birleştirerek geçici dolgu olarak kullanırlar. Öjenolü kök kanalı için de kapatıcının bir parçası olarak kullanırlar..

6. Anti-bakteriyel özellikler:

Koyun yağı antibakteriyel özelliklere sahiptir ve esas olarak, çürük bir diş, çatlamış diş nedeniyle ortaya çıkabilecek şiddetli bir diş ağrısının olduğu ve bakteriyel enfeksiyonların diş köklerine ulaşmasına ve ağrıyı tetiklemesine neden olduğu durumlarda uygulanır..

Yöntem :

Karanfil yağı uygulamak nispeten basittir. Bir parça pamuğu bu yağa batırın ve etkilenen bölgeye sokun. Daha fazla etkinlik için pamuğu her saat başı değiştirmeye devam edin. Bu yağı kullanmanın bir başka yolu da, bu yağla dolu çubuk alıp, sakız ve hedef bölgeye bir balsam gibi uygulamaktır. Birçok insan, seyreltilmiş bir karanfil yağı çözeltisine batırılmış bir çay poşeti kullanmayı tercih eder; bu yöntem genellikle hafif vakalarda etkilidir.

Önlemler:

Karanfil yağı güçlü olduğundan ve uygun bakım yapılmazsa olumsuz etkileri olabileceğinden, belirli önlemlerin alınması her zaman yararlıdır. Herhangi bir soruna uygun bir çözüm değil, geçici bir rahatlama aracı olduğu için kısa bir süre için kullanılmalıdır..

Karanfil yağı, dişlerle ilgili sorunları çözmek için güçlü bir ortamdır, ancak sorun devam ederse, gelecekteki komplikasyonlardan kaçınmak için bir diş hekimine göstermek mantıklı olacaktır..