Churidar ayrıca, moda bir virüs gibi yayıldıkça kadınlığı artıran Hindistan’daki en geleneksel kıyafetlerden biri olan Salwar-kurta olarak da adlandırılır, bu nedenle diğer yabancı ülkelerde giyilen geleneksel kıyafet söz konusu olduğunda, Batı ülkelerinde churidarlar çoğunlukla sırasında giyilir. parlak görünümü nedeniyle yazlar.

kızlar için en son-uzun-churidar-üstleri-tasarımları

Kızlar kendi In do-western kurtalarını kişiselleştirmeyi deneyebilir veya üzerinde taşlar ve nakış işlemeleri olan bir Anarkali takımı tasarlamayı ve düz bir kumaşta patchwork tasarımları denemeyi ve ardından kumaşı dikmeyi deneyebilir..

Bayan Churidar Üstlerinin Farklı Türleri:

İşte genç kızlara ve bayanlara bilinmeyen tasarımı ve Hint kıyafetinin çok yönlülüğünü ortaya çıkarmak için giyilebilecek bilinen tasarımı keşfetmelerine yardımcı olan en iyi 15 ünlü Churidar top modeli, onu modern bir kıyafet olarak da sergiliyor..

1. Uzun Düz Kurta:

Uzun Düz Kurta

Bu, her yaştan kadın tarafından giyilen en çok görülen kurtalardan biridir. Sade ve zarif görünümü nedeniyle bu kurta türü gündelik veya resmi giyim olabilir. Düz kurta, altta herhangi bir parlama olmadan diz boyuna kadar.

2. Blok Desen Düz Churidar:

Blok Desen Düz Churidar

Genellikle zıt renkler olan Baskılı blokların farklı renkleri ile kumaşın etrafında dolaşan blok desen. Ancak doğru renk kombinasyonunu seçmek, gün için mükemmel kıyafeti ortaya çıkarmak için hayati bir rol oynar. Bu tür kurta, altta hafif parlayan düz ve diz boyudur..

3. Basılı Churidar:

Baskılı Çuridar

Boyun için verilen dantel veya Satürn ile basit bir baskılı kurta. Bu tür boyun işi, elbiseye kaliteli bir görünüm katar ve ayrıca ek aksesuarlarda kesilir. Bu tür kurta genellikle gündelik dış giyim olarak giyilir..

4. Gömlek Tarzı Kurta:

Gömlek Tarzı Kurta

Bu tür churidar top, herhangi bir moda mağazasında en çok talep gören üründür. Hint churidar ve batı gömlek kalıbının bir birleşimidir. Bu modaya uygun kıyafetlerden biridir ve doğru malzemeyi seçmek anahtardır. En sık görülenler denim malzeme veya keten kumaştır. Bu, bir çift tozluk ile diz hizasına kadar giyilir..

5. Yüksek-Düşük Churidar Üst Tasarım:

Yüksek-Düşük Churidar Üst Tasarım

Bu, gençler arasında yaygın olarak giyilir, çünkü hem zarif hem de modern bir görünüm getirir. Ön etek kısmı, herhangi bir yan kesik olmadan arkaya kıyasla daha kısadır, bu da bir frak görünümü sağlar.

6. Kaftan Churidar Üstü:

Kaftan Çuridar Üstü

Bu şimdi tüm genç kolej kızlarında trend. Gevşek bir kurta, geniş kollu, sonbahar gibi düşüyor, çekiciliği ve sofistike görünümü ortaya çıkarıyor. Bu kıyafet genellikle tayt veya jean ile kombinlenir. En çok yazlık favori kumaş olarak giyilir.

7. Prenses Kesim Kurta Deseni:

Prenses Kesim Kurta Deseni

Bayanlar için bluz dikmek için kullanılan prenses kesim kimliği, bu dikişler kadınsı vücut kıvrımlarını ortaya çıkarır. Kurta yapmak için aynı kesme prensibi kullanılır. Omuzdan başlayan bu dikiş kesimleri, 3/4 kollu vücut kıvrımlarını ortaya çıkaran bel bölgesine kadar devam eder..

8. Asimetrik Uzun Üst Churidar:

Asimetrik Uzun Üst Churidar

Kadınlar, farklı kesim desenleri ile her türlü özel kıyafeti denemeyi severler. Bu listede asimetrik kurta bunlardan biri. Bu model en çok medya çalışanları tarafından kalabalığın arasından sıyrılmak için giyilir. Kullanılan malzeme krep, georgette, şifon olup hafiftir ve kusursuz bir görünüm sağlar..

9. Son Çift Katmanlı Kurta:

Son Çift Katmanlı Kurta

Adından da anlaşılacağı gibi, çift katmanlı bir şalvardır. İki kat, ölçülere göre birbirine dikilebilir veya şalvarlardan biri kolsuz, diğeri üzerine giyilebilen 3/4 kollu manto gibi ayrı şalvar olabilir. Ayırt edici renk, kıyafeti kalabalığın arasında suskun kılar.

10. Tersinir Churidar Üstleri:

Ters çevrilebilir Churidar Üstler

Bu kurta türü çift taraflı giyilebildiği için diğerleri arasında en ekonomik olanıdır. Döndür ve çevir anahtar kelimelerdir, bu sadece bir avantaj değil, aynı zamanda kadınlarda kıyafet seçiminde zaten ağız dolu olan gardıropu azaltır..

11. Hint-Batı Kurta:

Hint-Batı Kurta

Kendi stil ifademizi yaratmak Hint-batı stilini ortaya çıkarır. Bu tür bir desen genellikle, yenilikçi kesimler ve kol tasarımları ile boyun bölgesine dantel veya file kumaş eklenerek olağanüstü bir yaka tasarımı yapılarak ortaya çıkar. Bu tür bir desen genellikle bir çift tozluk ile diz seviyesinin üzerindedir..

12. Düğün için Kat Uzunluğu Churidar Üstleri:

Düğün için Kat Uzunluğu Churidar Üstleri

Bu tür kurta çoğunlukla bayram mevsiminde veya düğün gibi özel günlerde giyilir. Günümüzde Hintli gelin, taş işçiliği ve üzerinde nakış işlemeli dantel kolların ortaya çıkardığı görkemli görünümü nedeniyle Resepsiyon partisi için taban uzunlukta kurta seçme eğilimindedir. Bu elbiseyle güzel bir saç makyajı partinin başlaması için yeterli.

13. Alevlendi Churidar Kurta:

Alevlenmiş Churidar Kurta

Flared kurta, terzilik tarafından satın alınan dengeli görünümü ve elbisenin feminenliği iyi korunur. Bu, Anarkali kurta türlerinden biridir, ancak bu tür kloş kurta pamuklu kumaştan yapılmıştır ve havşalar nispeten kompakttır. Genişletilmiş etek boyu çalışması uzun boylu kızlar için çok uygundur.

14. Anarkali Uzun Üst Churidar:

Anarkali Uzun Üst Churidar

Anarkali kelimesi kızları çıldırtır, modası o kadar fazladır ve küçük çocuklar arasında bile popüler olan gençlerden orta yaşlı kadınlara kadar çok sevilen kıyafetlerdir. Bu kurta, elma veya armut veya kum saati şekli gibi mükemmel vücut şeklini ortaya çıkarır ve diz seviyesinin altına düşer ve alevlenir. Bu kurta doğrudan büstü bölgesi etrafında ve bir parlama ile açılır. Tombul kızlar için doğru rengi ve tasarımları seçmek, mükemmel görünümü ortaya çıkarmayı kolaylaştırır..

15. Tasarımcı Dhoti Stil Kurta:

Tasarımcı Dhoti Style Kurta

Dhoti stili, kadınlar arasında yaklaşan bir kıyafet trendi. Alışılagelmiş tasarımlar arasında bu tarz tasarımlar çeşitlilik ve yaratıcılığı ortaya çıkarır. Bu tür kurta gevşek ve kullanıcı dostudur. Çoğunlukla partiler için önerilir. Vücut kıvrımlarını geliştirmek için bel bölgesine bir Kemer takılabilir..

Kadınlar, ten rengine, boyuna ve kilosuna uygun doğru kıyafet setini seçerek kendini tamamlar. Bu da kişiliği hakkında çok şey söylüyor. Salwar Kurta, Hintli kadınlar tarafından giyilen eski geleneksel kıyafetlerden biridir ve günümüz moda dünyasında da hüküm sürme mirasını sürdürmektedir. Bu kurtaları tasarlarken yapılan doğaçlama, onu sadece geleneksel değil, aynı zamanda yaratıcılık akışında da daha ünlü hale getirdi. Uzun boylu olmak için bayanlar, basit bir boyun tasarımı ile Flared kurta giymeyi tercih etmelidir. Minyon olan bayanlar, çizme yakalı veya Mandarin yakalı kurta giymeyi denemelidir..