Çin kaligrafisi, belirli bir duyguyu tasvir etmek veya isimlerini tuhaf bir şekilde kazımak için bir dizi sembol kullanan, yaygın olarak seçilen dövme tasarım biçimlerinden biridir. Çin dövmeleri, dikkatlice kazınmış karakterler kullanarak duygularını ifade etmenin modern bir yoludur. Mesajlarını gizli tutmayı sevenler için Çin dövmeleri sizin için en iyisidir. Bu yazıda, en iyi Çin sembolü dövmelerinden bazılarını ve bunlarla ilişkili anlamlarını keşfedeceğiz..

Çin Dövmelerinin Tarihi ve Önemi:

Çin tarihine bakarsanız, Dövmeler her zaman bir ceza işareti olarak kabul edildi. Dövme için Çince kelime “Ci Shen”dir ve “Vücudu Delmek” anlamına gelir. Dövmeler, vücudun karalanmasına yol açan acımasız sanat biçimleri olarak kabul edilir. Ancak zamanla değişen dövme sanatı, genç nesil tarafından yavaş yavaş benimseniyor. Çinliler ve dünyanın her yerinden insanlar, egzotik semboller ve desenler kullanarak mesaj yazmak için Çin tarzı dövme tasarımlarını tercih ediyor. Çin sanatının kaligrafiden ejderhalara kadar çok sayıda tasarımı vardır..

Çin Dövme Tasarımları

Çin Dövme Tasarımları ve Anlamları:

Erkekler ve kadınlar için resimler ve anlamları ile en popüler ve en iyi Çin tarzı dövme tasarımları aşağıdadır; aralarından en iyi seçimi yapabilirsin.

1. Elin Arkasındaki Çin Kaligrafi Dövmeleri:

eldeki çince dövme tasarımları

Çin Kaligrafisine oldukça düşkünseniz, bu Çin dövme stili sizin için en iyisi olacaktır. Çin Kaligrafisi, Çin sanatının en yüksek biçimlerinden biri olarak kabul edilir ve bu dövmeler, kaligrafi biçiminde herhangi bir kelime, karakter veya metin biçimine sahip olabilir. Güzel, dengeli, eğlenceli ve benzersiz görünmesi için herhangi bir stil ve renk seçebilirsiniz. Kollar için Çince dövme yazı tipleri diyebilirsiniz..

2. Havalı Tek Çince Harf Dövmeleri:

Havalı Tek Çince Harf Dövmeleri

Tek harfli Çin dövmeleri, tüm Çin dövme tasarımlarının en yaygın olanıdır. Onlar basit ama anlamlıdır. İngilizce harflerden farklı olarak Çince harfler tek başına güçlü duygu ve kavramları sembolize eder. Tek bir harf dostluk, aşk, husumet, cesaret, kader, dünya vb. anlamlara gelebilir. bu yüzden yapmanız gereken tek şey, vücudunuza damgasını vurmak istediğiniz bir duygu veya düşünceyi seçmek, onu mükemmel Çince harfe çevirmek ve dövmeyi yaptırmak! Bunu Çince yazı tipi dövmesi olarak düşünebilirsiniz..

3. Popüler Çin Hayvan Adı Dövmeleri:

Çince Hayvan Adı Dövmeleri

Çoğu zaman insanlar zodyak hayvan dövmelerinin Çince adını almayı seçerler. Sonra tekrar, insanlar, temsil ettikleri farklı özellikler için hayvan isimlerini dövmeyi seçerler. Kişi, belirli bir hayvana olan sevgisini, Çince adını dövme yaptırmayı seçerek bile gösterebilir. Bu dövmeler, Çince kelimelere eğriler ve tasarımlar eklenerek daha çekici ve güzel hale getirilebilir. Bu, hayvanların sevimli bir Çince dövme adıdır..

4. Omuzdaki Çinli Bayan Dövme Tasarımları:

Omuzdaki Çinli Bayan Dövme Tasarımları

Dilerseniz güzel Çinli kadın dövme tasarımını bile seçebilirsiniz. Bu tasarımlar, önemli birinin kaybını sembolize etmek için kullanılabilir veya sadece çekici kaliteleri için kullanılabilirler. Bu dövmede, çekici bir görünüm elde etmek için canlı renkler de kullanabilirsiniz. Bu dövme, bir kişinin duygularını bile gösterir. Bu, derin aşık erkekler için eşsiz Çin dövme tasarımlarından biridir. En iyi bayan Çin dövme tasarımlarından biridir..

5. Üst Eldeki Çin Melek Dövmesi:

Üst Eldeki Çinli Melek Dövmesi

Antik çağlardan gelen melekler, tanrıların habercileri olarak kabul edilir ve bu dövme, tanrıya olan inancınızı veya inancınızı gösterdiğinden, her nesilde modaya uygun dövme tasarımı olmuştur. Kanatlı veya el ile tasarlanan melek dövmeleri de şıktır ve genellikle kızlar melek dövmesinin aynı özelliğini andırdığı için bu dövmelere çok düşkündür. Çin Meleği dövmesi, güzel tasvir edilirse çok zarif görünür ve sırtınızda iyi görünür..

6. Eldeki Çince İsim Dövmeleri:

Eldeki Çince İsim Dövmeleri

Bazı dövme tasarımları, kişinin adının Çince çevirisini içerir. Bazı insanlar isimlerini dövme yaptırırken bazıları da sevdiklerinin isimlerini yaptırır. Göze daha hoş gelmesi ve sevdiklerinizin çabuk ilgisini çekmesi için renk katabilirsiniz. Çekici ve güzel görünmesi için bazı küçük motifler bile ekleyebilirsiniz. Burada isimdeki alfabeler kollarda çok güzel bir şekilde dövülmüş. Bu ünlü Çin dövme tasarımlarından biridir..

7. Sırttaki Çin Koi Balığı Dövme Tasarımları:

Çin Koi Balığı Dövme Tasarımları Sırtta

Çin kültüründe koi balığı önemli bir yere sahiptir. Kişinin hayatındaki engelleri aşması ve tek bir hedefe ulaşması için gereken cesareti sembolize eder. Koi balığı dövmesi, yukarı veya aşağı olmak üzere iki şekilde yapılabilir. Eğer aşağı yönde ise, kişinin karşılaştığı zorlukların üstesinden geldiği anlamına gelir. Akış yukarı ise, bu kişi hala problemleriyle mücadele ediyor demektir. Bu, Guys için en iyi Çin dövmelerinden biridir..

8. Vücuttaki Çin Ejderha Dövmeleri:

Vücuttaki Çin Ejderha Dövmeleri

Ejderhalar genellikle cesaret, güç ve bağımsızlık anlamına gelir. Ejderha dövmeleri genellikle çok sayıda varyasyonda mevcuttur. Klasik bir siyah silüet seçebilir veya renklerle canlı hale getirebilirsiniz. Bu dövmeler genellikle erkekler tarafından etraflarındaki insanları çekmek için pazılarına giyilir. Büyük veya küçük olabilirler. Muazzam pullu bir ejderha veya ateş soluyan küçük kanatlı bir ejderha seçebilirsiniz. Çin ejderha dövmelerinin değişen tasarımlarının sonu yok.

9. Buda Çin Dövme Tasarımları:

Buda Çin dövmeleri

Gülen Buda sonsuza dek bir refah sembolü olmuştur. Bu dövmeler siyah beyaz olsa da, olumlu dikkat çekeceği kesin. Çin Budalarına genellikle klasik yin ve yang sembolü eşlik eder. Bakmak hoş ve nadir bir seçim. Bu dövmeler aynı zamanda birçok insanın vücut sanatında sonsuza kadar yanlarında taşımak istediği pozitifliğin ve şansın sembolleridir..

10. Çiçek Çin Dövmeleri:

Çin Çiçek Dövmeleri

Çin çiçeklerini büyülüyorsanız, Çin çiçek dövmelerini stilize etmek için en iyi fikirlerden biri. Hatta bu çiçek dövmelerine, bu dövmeye daha fazla derinlik katacak anlamlı Çince kelimelerle eşlik edebilirsiniz, güzel ve çekici görünecek. Çarpıcı bir görünüm verecek bazı yumuşak renkler bile ekleyebilirsiniz. Bu tür dövmeler genellikle feminen bir görünüm sağlar..

11. Çinliler Tarafından Yapılan Dövme Tasarımları:

Çinliler Tarafından Yapılan Dövme Tasarımları

Çinli dövme sanatının ustalarının yaptığı bazı dövme tasarımları var. Anlamları ve sembolleri yalnızca yaratıcıları tarafından bilinir. Bu Çinli dövmeciler, bu şaşırtıcı derecede güzel tasarımların kopyalarını yapmayı reddederek onları bir tür benzersiz kılıyor. Bu, karmaşık sanatlara sahip silahlar için en kalın Çin dövme tasarımlarından biridir. Oldukça karmaşıktırlar ve bunları tasarlamak için uzmanlığa ihtiyaç duyarlar..

12. Boyunda Çin Kiraz Çiçeği Ağacı Dövmesi:

Boyunda Çin Kiraz Çiçeği Ağacı Dövmesi

Kiraz çiçekleri en güzel çiçeklerden biridir. Kiraz çiçeği ağaçları, Çin’de yaygın bir sitedir ve Çin kültürünün önemli bir parçasını oluşturur. Çiçek desenleri ve tasarımlarının büyük bir hayranı iseniz, bu Çin çiçeklerini sırtınıza dövme yaptırmayı tercih edebilirsiniz. Kiraz Çiçeği tasarımları da ölümlülük belirtileridir. Hayatımızı nasıl kısaltacağımızı ve bitmeden önce hayatınızın tadını sonuna kadar çıkarmanın ne kadar önemli olduğunu temsil ederler. Çin boyun dövmelerinde yaygın olarak seçilen desenlerdir..

13. Çin Müziği Dövmelerinin Sembolü:

Çin Müziği Dövmelerinin Sembolü

Bazı insanlar müziğe çok düşkündür. Hayatlarının müziğe adadığını dünyaya ifade etmek istiyorlar. Bu yüzden Çin Müziği sembolleri tasarlamak, ağzınızı bile açmadan kendinizi ifade etmenin harika bir yoludur. Bu tür dövmeler genellikle kollarınızda, omuzlarınızda veya hatta veya boynunuzda da şekillendirilir. Güzel bir görünüm vermek için yıldızlar gibi bazı küçük minyatürler bile ekleyebilirsiniz. Müzikal dövmeler, Küçük Çin dövmelerindeki en iyi tasarımlardan biridir..

14. Yüzdeki Çin Tribal Dövmesi:

Yüzündeki Çin Tribal Dövmesi

Çin’deki birçok etnik azınlık hala dövme geleneğini takip ediyor. 12 yaşında olgunluk sembolü olarak yüzlerine bir dövme tasarlarlar. Bu dövmeler bazı küçük yaratıklarla kaş arası ve ağız çevresine yapılır. Bazı kabile dövmeleri de bıyığı temsil ediyor. Şimdi orijinal bir kabile dövmesi bulmak zor. İnsanlar onları değiştirmiş ve kendi tercihlerine göre şekillendirmeye başlamışlardı..

15. Çin Kaplanı Sembolü Dövmesi:

Çin Kaplanı Sembolü Dövmesi

Popüler Çin dövmelerinden biri kaplan dövmesidir. Kaplan, Çin Zodyak hayvanlarından biridir ve Çin Zodyakının 12 yıllık döngüsünde 3. hayvandır. Cesareti andırır, umutlu, kibirli, arkadaş canlısı, kendine güvenen, dikkat ve özenden yoksundur. Bu nedenle, bu özelliklere sahip olan kişi genellikle ellerinde veya kollarında bir Çin Kaplanı dövmesi yapar..

16. Bacakta Çin Dövme Tasarımı:

Bacakta Çin Dövme Tasarımı

Bacaklar, Çin dövmesi yaptırmak için en gözde yerlerden biridir. Özellikle bacaklarında kasları iyi olan sporcularda ve kadınlarda bu dövmeler harika görünüyor. Her ayrıntıyı yakalamak için özenle yapılmış bu Çin savaşçı tasarımı gibi karmaşık desenlerden karmaşık desenlere kadar seçim yapabilirsiniz. En popüler Çin bacak dövmeleri ejderhalar, hat sanatı ve Buddha gibi temalardır..

17. Bilekte Çin Dövmeleri:

Bilekte Çin Dövmeleri

Bilek, merkezi sinirlerin kalbe bağlı olduğu vücudun önemli bir parçasıdır. Bileğe dövme yaptırmak, altındaki hassas sinirler nedeniyle acı verici bir işlemdir. En yaygın bilek dövmeleri, kalbine yakın olan isimler ve Zodyak sembolleridir. Çok sevdiğiniz birinin isimleri ve detayları, onlara karşı en derin duygularınızı ortaya çıkarmak ve sizin için ne anlama geldiğini kanıtlamak için bileğinize kazınabilir..

Son Koleksiyon:

Çin Dövme Tasarımları

Çin Dövme Tasarımları

Çin Dövme Tasarımları

Çin Dövme Tasarımları

Çin Dövme Tasarımları

Çin Dövme Tasarımları

Çin Dövmeleri

Çince Dövme Yazı Tipi

Çin Dövme Tasarımları

Çin Dövme Tasarımları

Çin Dövme Tasarımları İçin Ek İpuçları:

  • Bir Çin dövme tasarımı planlıyorsanız, bu ipuçları daha iyi ve mükemmel bir desen elde etmenize yardımcı olabilir:
  • Çince bir isim dövmesi planlıyorsanız ve sanatçınız dili bilmiyorsa, tasarımı elde etmek için Çince isim üreteci aracını kullanabilirsiniz..
  • İdeolojinize yakın daha uzun bir dövme istiyorsanız, Çince alıntıları da kullanabilirsiniz..
  • Harf veya sembol kullanmayan bir tasarım arıyorsanız, bir sonraki en iyi tasarım ejderhalar ve kaplanlardır. Çoğu dövme sanatçısı bu tasarımları iyi yapabilir.
  • Çince bir karakter seçerken, onu körü körüne seçmek yerine, anlamının ve sembolizminin tam olarak farkında olduğunuzdan emin olun..

Son düşünceler:

Bu makalenin, kendi Çin dövmenizi yaptırmanız için size ilham verdiğini umuyoruz. Çin dövme tasarımları oldukça yaygın olsa da, kalabalığın arasından sıyrılmak için birkaç yaratıcı desen arasından seçim yapabilirsiniz. Çin kalıplarının karmaşık olduğunu ve şurada burada bir vuruşun anlamı değiştirebileceğini hatırlamanız yardımcı olacaktır. Bu nedenle, tasarımın tam olarak istediğiniz gibi olduğundan emin olmanız gerekir. Peki, ne bekliyorsun? Bu desenlerden birini seçin ve vücudunuzu bu Kaprisli Çin dövmeleriyle süsleyin!