Dövmeler, vücut sanatını kullanarak kişinin kültürünü ve kimliğini ifade etmenin en iyi şeklidir. Maori dövmeleri, dünyanın her yerindeki birçok dövme sanatçısı tarafından yaygın olarak uygulanan kalıplardan biridir. Maoriler, Yeni Zelanda ülkesinden gelen bir kabile grubudur. 1769 yılında, Kaptan James Cook, doğa bilimci ile birlikte Maori dövmelerini ilk kez Güney Pasifik’e yaptıkları bir yolculuk sırasında gördüler. Karmaşık tasarımlardan gerçekten etkilendiler ve oldukça merak ettiler. Modern zamanlardaki insanlar hala onları giymeye devam ettikçe, hayranlık devam ediyor. Bu yazıda, bazı dövme ilhamları için bazı şaşırtıcı Maori dövme tasarımlarını keşfedeceğiz..

Maori Dövme Tasarımları ve Anlamları

Maori Dövmelerinin Tarihi ve Önemi:

Maori dövmelerine ana dilde Ta Moko denir. Güç, güç ve cesaretin sembolleri olarak kabul edildiler. Mürekkeplenen dövmelerin sayısı, kişinin toplumdaki başarıları ve statüsü için konuştu. Maori dövmeleri ayrıca insanlara karşı sorumlulukların bir hatırlatıcısı olarak kullanıldı ve dövme mürekkebi yaptırmak büyük bir ayrıcalık olarak kabul edildi. Hem erkekler hem de kadınlar bu dövmeleri yaptırırdı. Erkekler yüz, kalça gibi bölgelere dövme yaptırırken, kadın dövmeleri çene, dudak ve omuzlara yapılırdı. Orijinal Maori dövmeleri, Albatros kuşlarının kemikleri kullanılarak, Carui sakızından ve diğer köklerden elde edilen kalıcı pigmentli bir mürekkep kullanılarak, yağla karıştırılarak yapıldı. En iyi Maori dövme resimlerinden bazılarını keşfetmek için okumaya devam edin.

maori dövme tasarımları

Resimlerle En İyi Maori Dövme Tasarımları ve Anlamları:

En iyi Maori dövme anlamlarından ve sembollerinden bazıları aşağıdaki paragraflarda listelenmiştir..

1. Maori Göğüs Dövme Tasarımı:

Maori Göğüs Dövme Tasarımı

Maori dövmelerine bakmak çok akıllıcadır ve göğsün bir kısmını kapatmak için yapıldığında daha da akıllı görünür. Bu, erkekler için yapılan Maori dövmelerinden biridir ve Kelt işaretleri ve düğümleri, insan sembolü, ok parçaları ve çok daha fazlası gibi bir dizi Maori sembol ve işaretinin çeşitli bir kombinasyonudur ve çok daha fazlası harika bir şekilde işlenmiştir. Dövmede ayrıca normal siyahla birlikte kırmızı dokunuşlar var, bu da onu çok parlak gösteriyor ve başka bir şey de bu dövmenin tüm göğsü değil, sadece üst çizgisini kaplaması..

 • İçin en iyisi: Bu Maori dövme tasarımı, savaşçı niteliklere sahip ve zirveye çıkmak için savaşmak isteyen erkekler için çok uygundur.
 • Tercih edilen mürekkep: Bu dövme en iyi siyah mürekkep renginde ve kahverengi mürekkep ipuçlarıyla yapılır.
 • Nereye: Bu güzel desenli dövme, boyun çizgisinin altından göğsün üst kısmına kadar başlar ve çeşitli geometrik desenlerden oluşur.
 • Boy: Bu tür dövmeler, büyük bir dövme tasarımı oluşturmak için bir grup küçük desen kullanılarak yapılır.
 • Cilt tonu: Bu, buğday teninden açık ten tonuna kadar en uygunudur..

2. Yaya Marquesas Cross Maori Dövme Tasarımı:

Marquesan Cross Maori Dövmesi

Marquesas Cross, popüler bir Maori sembolüdür. Büyük önem taşır ve elementler ile uyum arasındaki dengeyi belirlemeye çalışır. Bazı arkeolojik araştırmalar da haçın kaplumbağa kabuğuna bağlı olduğunu söylüyor. Ancak, bu dövmenin güzelliğini gözden kaçırmamalıyız. Ciltte gerçekten çarpıcı görünüyor ve size etnik ve geleneksel bir görünüm kazandırıyor. Bu, kadınlar için en iyi Maori dövmelerinden biridir..

 • İçin en iyisi: Bu, boyutu ve sadeliği nedeniyle kadınlar için hassas bir Maori dövmesidir. Haç, hayatta uyum ve mutluluğa ulaşma gayretini temsil eder..
 • Tercih edilen mürekkep: Bu dövme tercihen siyah renkte yapılır.
 • Nereye: Bu güzel dövme en iyi yürüyerek yapılır, ancak onları ellerinize ve boynunuza da yaptırabilirsiniz..
 • Boy: Küçük ve orta boy dövmeler bu tasarımlar için mükemmel görünüyor
 • Cilt tonu: Bu, açık ve açık ten tonları için en uygunudur..

3. Erkekler İçin Bacak Maori Dövme Tasarımları:

Erkekler İçin Bacak Maori Dövme Tasarımları

Maori dövmeleri, kabile tasarımlarının en iyi şeklidir ve en iyi Maori dövme tasarımlarının, üzerinde mürekkeplenecek belirli bir alana ihtiyacı yoktur. Bu dövmeler fiziksel gücü ve başarıları gösterir. Denge ve uyumu belirtmek için simetrik bir biçimde oluşturulmuş bir dizi geometrik desenle yapılırlar. Yaygın kalıplar arasında silahlar, belirli bir sporda yetenek, refah veya sağlık bulunur. Bu, en iyi Maori dövme tasarımlarından biridir..

 • İçin en iyisi: Maori bacak dövmeleri, atletik bacaklı erkekler için mükemmeldir. Fiziksel gücü ve cesareti belirtmek için karmaşık, ayrıntılı desenler kullanılarak yapılırlar..
 • Tercih edilen mürekkep: Desenleri canlandırmak için dövmeler tercihen siyah mürekkeple yapılır.
 • Nereye: Bu tür desenler, fiziksel gücü temsil etmek için bacakların arkasında yapılır.
 • Boy: Maksimum kapsama alanı için orta ila büyük boyutlu dövme tasarımlarını tercih edebilirsiniz.
 • Cilt tonu: Bu, açık ve açık ten tonları için en uygunudur..

4. Orta Boy Maori Dövme Tasarımları:

Orta Boy Maori Dövme Tasarımları

Maori dövme fikirleri arıyorsanız, bu en iyi desenlerden biridir. Bu özel dövme, Maori toplumunun mikroskobik bir görüntüsüdür. Çadırların ayrıntılı desenleri kullanılarak yapılır ve insanların yaşam biçimlerini temsil eder. Bu dövmeler genellikle Maori’nin yaşam tarzını anlayan ve köklerinden büyük gurur duyan insanlar tarafından tercih edilir. Bu tür desenlerin dövmeleri, ayrıntıların karmaşıklığı ve simetrinin elde edilmesi gereken mükemmellik nedeniyle elde edilmesi oldukça karmaşık ve zordur.,

 • İçin en iyisi: Bu tür Maori dövme desenleri tercihen iyi güç ve yaştaki Erkekler tarafından yapılır. Ataları tarafından yapılan tüm fedakarlıkların ve eylemlerin bir hatırlatıcısıdırlar..
 • Tercih edilen mürekkep: Maori dövmeleri genellikle siyah veya koyu yeşil renkli mürekkeplerle yapılır.
 • Nereye: Bu harika dövmeleri teşhir etmek için pazılarınızı ve kollarınızı yaptırın
 • Boy: Yüzey alanına bağlı olarak orta veya büyük boy bir dövme tasarımı seçebilirsiniz..
 • Cilt tonu: Bu, orta ila açık ten tonları için en uygunudur..

5. İnsan Sembolü Yarım Kol Maori Dövmesi:

İnsan Sembolü Yarım Kol Maori Dövmesi

“Enata”, insanlar veya Tanrı anlamına gelen Polinezya kökenli bir kelimedir. Yaşamı, doğumu ve deneyimleri temsil eder. Bazen evlilik, arkadaş, akraba gibi ilişkileri ifade etmek için de kullanılır. Bununla birlikte, ters çevrilmiş bir enata, bir düşmanın varlığını sembolize edebilir. Belirli bir dövme tasarımı isteyenler için farklı tasarımlar ve seçenekler mevcuttur..

 • İçin en iyisi: Enata dövmeleri ideal olarak erkekler tarafından aileleri ve arkadaşlarıyla olan ilişkilerini temsil etmek için yapılır. Bunlar çok karmaşık tasarımlardır ve dikkatle yapılmalıdır..
 • Tercih edilen mürekkep: Siyah, bu tür dövmeler için en uygun renkli mürekkeptir.
 • Nereye: Bu dövmeler en iyi kollarda ve pazılarda yapılır. Bu Maori önkol dövme tasarımları göğüste de olabilir.
 • Boy: Büyük boyutlu bir dövme tasarımı, bu dövme desenlerinin ayrıntılarını en iyi şekilde yakalar.
 • Cilt tonu: Bu, orta ila açık ten tonları için en uygunudur..

6. Uylukta Kızlar Maori Dövme Tasarımları:

Kızlar Maori Dövme Tasarımları Uylukta

Kabile ve Maori tasarımlarının yalnızca erkeklere yönelik olduğu, çünkü kadınların bunu harika bir tarzda yaptıkları ve kesinlikle onları özünden sevdikleri doğru değil. Bu tür Maori dövme tasarımları hakkında konuştuğumuzu varsayalım, bir kadının uyluk dövmesini nasıl şık bir şekilde sergilediğini görebileceğiz. Kırmızı ve siyahın bir kombinasyonu ve hafif çiçek dokunuşlarıyla birlikte Kelt desenleri çok güzel görünmesini sağlıyor. ve çekici. Böylece kızlar ve bayanlar kutudan çıkıp yeni bir şeyler deniyorlar. Bir dahaki sefere bu çok şık Maori tasarımlarından birini deneyin!

 • İçin en iyisi: Bu güzel Maori dövmesi, sağlık ve mutluluk dileyen kadınlar için özel olarak yapılmıştır. Kadın güzelliğini sembolize etmek için çekici desenler kullanılarak yapılırlar..
 • Tercih edilen mürekkep: Bu zarif desenler, siyah ve kırmızı renkli mürekkepler kullanılarak oluşturulmuştur.
 • Nereye: Bu dövmeler için en iyi yerler uyluklardır. Onları omuzlara veya hatta kol bantları olarak da alabilirsiniz..
 • Boy: Yerleştirme alanına bağlı olarak, orta boydan büyük boy dövmeye kadar seçim yapabilirsiniz..
 • Cilt tonu: Bu tasarımlar orta ila açık ten tonlarına uygundur.

7. Sırt ve Göğüste Kertenkele Maori Dövme Tasarımları:

Sırt ve Göğüste Kertenkele Maori Dövme Tasarımları

Polinezya kültüründe kertenkeleler veya kertenkeleler Tanrı benzeri bir figürü temsil eder. Polinezya inançlarının ve ideallerinin çok önemli bir parçasıdır. Her türlü hastalık ve musibetten korudukları ve insanları düşmanlardan kurtardıkları bilinmektedir. Kertenkele dövmeleri görünüşte gerçekten çok benzersiz ve yaratıcı. Hayvana saygıyı belirtmek için genellikle vücudun üst kısımlarında yapılırlar..

 • İçin en iyisi: Bu dövmeler ideal olarak ailelerini ve kapalı olanları düşmanlardan korumak isteyen erkekler tarafından yapılır..
 • Tercih edilen mürekkep: Gecko dövmeleri en iyi siyah renkte ve hatta kahverengi mürekkeple yapılır.
 • Nereye: Mütevazı hayvana saygılarını ve onurlarını göstermek için sırtta veya göğüs bölgesinde yapılırlar.
 • Boy: Nereye yerleştirmek istediğinize bağlı olarak orta ila büyük boy bir dövmeyi tercih edebilirsiniz.
 • Cilt tonu: Bu tasarımlar açık ve açık ten tonlarına uygundur.

8. Tam Vücut Maori Dövmeleri:

Tam Vücut Maori Dövmeleri

Son derece geleneksel Maori dövmelerinden bahsedersek, tam vücut tasarımları çok yaygın geliyor. Bunun nedeni, kabile halkı için vücut sanatının kültürlerini sergilemek için çok iyi bir yol olmasıdır ve hiçbir şeyin ve neredeyse tek bir işaretin olmadığı vahşi bölgelerde kalmalarına rağmen sahip oldukları sanat anlayışını görmeniz çok şaşırtıcıdır. uygarlık henüz ulaşamamıştır. Bu dövme, insanların vücudunuzda görebileceği bütün bir hikaye gibi olduğu fantastik vücut sanatının güzel bir örneğidir ve dövme sanatçılarının bunu doğru yere getirmesi kesinlikle bir meydan okumadır..

 • İçin en iyisi: Tüm vücut dövmeleri en iyi cesur ve köklerine güçlü bir şekilde bağlı erkeklerde yapılır. Maori kültürünün hikayesini anlatmak için bedenlerini bir tuval gibi kullandılar..
 • Tercih edilen mürekkep: Tüm vücut dövmeleri, vurgulanacak renk ipuçlarıyla en iyi siyah renkte yapılır..
 • Nereye: Adından da anlaşılacağı gibi, bu dövmeler vücudun her yerinde yapılır.
 • Boy: Tam vücut dövmesi olduğu için boyutu önemli değil. Maksimum vücut kapsama alanı sağlamak için bir dizi küçük desen kullanılır
 • Cilt tonu: Bu tasarımlar açık ve açık ten tonlarına uygundur.

9. Kalçada Maori Çiçek Dövmeleri:

Kalçada Maori Çiçek Dövmeleri

Çiçek Maori dövmesine bakmak çok güzel. Kabile desenleriyle çevrili güzel bir çiçeğin görüntüsünü içerir. Görünüşü muhteşem ve kadınlar için en uygunudur. Çoğunlukla kalçaya giyilir. Çok güzel ve diğerlerini de kolayca çeken Kızlar için en iyi Maori dövmelerinden biridir..

 • İçin en iyisi: Bu dövmeler, beli kıvrımlı olan kızlar ve kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Bu dövmeler ince vücutlarını süslüyor ve duyusal bir görünüm sunuyor..
 • Tercih edilen mürekkep: Çiçek Maori dövmeleri, seçilen desene bağlı olarak orta ila büyük boyutlarda en iyi şekilde yapılır..
 • Nereye: Bu tip dövmelerin bel kısmına yapılması tercih edilmektedir.
 • Boy: Dövmenin boyutu, kişinin ne kadar kapsama alanı aradığına bağlıdır. Orta ila büyük boy çiçek deseni için gidebilirsiniz..
 • Cilt tonu: Açık ve açık ten tonlarına en çok yakışırlar.

10. Omuzda Kaplumbağa Kabuğu Maori Dövmesi:

Omuzda Kaplumbağa Kabuğu Maori Dövmesi

Maori dövme tasarımlarında kullanılan en yaygın sembollerden bazıları kabuklardır, özellikle kaplumbağa kabuğu. Kaplumbağa çok önemli bir deniz canlısıdır ve Maoriler arasında büyük öneme sahiptir. Bu basit Maori dövmesi, diğer sembollere kıyasla çok daha anlamlıdır ve dövme tasarımı için harika bir fikirdir. Kaplumbağalar sağlık, mutluluk, uzun ömür, dinlenme, barış ve refahı simgeler. Maori kültüründe iyi şans işaretleri olarak kabul edilirler..

 • İçin en iyisi: Bu kaplumbağa dövmeleri, eski Maori kültürünün hikayelerine inanan hem erkekler hem de kadınlar tarafından yapılır. Kaplumbağa dövmelerinin kişiye iyi şanslar ve uzun ömür getirdiği bilinmektedir..
 • Tercih edilen mürekkep: Bu arka Maori dövmesi en iyi siyah renkli mürekkeplerle yapılır..
 • Nereye: Bu dövmelerin boyutlarının küçük olması nedeniyle kollar, pazılar, boyun, sırt ve hatta göğüs gibi vücudun herhangi bir yerine yerleştirilebilirler..
 • Boy: Küçük ila orta boy Kaplumbağa dövmesi ideal görünüyor
 • Cilt tonu: Orta cilt tonundan açık tonlara kadar uygundurlar..

11. Kızlar için Sun Maori Dövme Tasarımları:

Kızlar İçin Sun Maori Dövme Tasarımları

Sun Maori dövmesi zenginliği, liderliği ve parlaklığı temsil eder. Parlaklık, doğal zenginlik ve besin kaynağı olarak kabul edilir. Güneş dövmesi bakmak için çok dinamik. Size çok cesur ve güçlü bir görünüm kazandırır. Üst vücut tercih edilse de vücudun herhangi bir yerine takılabilir. Kullanıcıya iyi şanslar, sağlık ve mutluluk getirdikleri bilinmektedir..

 • İçin en iyisi: Sun Maori dövmeleri, hayatlarında bir umut ışığı, mutluluk ve sağlık getirmeyi seven hem erkekler hem de kadınlar tarafından en iyi şekilde giyilir..
 • Tercih edilen mürekkep: Bu dövmeler en iyi siyah ve kırmızı renkli mürekkeplerle yapılır..
 • Nereye: Daha iyi görünürlük için tercihen göğüs, omuz ve pazı üzerine mürekkeplenirler..
 • Boy: Orta boy bir dövme tasarımı zarif görünür ve kullanıcının güzelliğine güzellik katar..
 • Cilt tonu: Dövme kırmızı ve siyah mürekkepleri kullandığından, açık ve açık ten tonları için en uygun olanlardır..

12. Erkekler İçin Köpekbalığı Dişleri Maori Dövme Tasarımları:

Erkekler İçin Köpekbalığı Dişleri Maori Dövme Tasarımları

Köpekbalığı Dişleri, Polinezya dövmeleri arasında önemli bir balık sembolüdür. Rehberlik, cesaret, güç ve gücün bir temsili olarak dururlar ve ciltte şık ve modaya uygun görünürler. Köpekbalıkları Maorilerin önemli bir diyetiydi ve dişleri değerli varlıklar olarak kabul edildi. Köpekbalıkları da diğer deniz ürünleri arasında oldukça saygı görüyordu ve dişleri güç, güç ve korumayı temsil ediyor. Bu, erkekler için en iyi Maori kol dövme tasarımlarından biridir..

 • İçin en iyisi: Köpekbalığı dişi dövmeleri, vahşilik ve güç özelliklerine sahip erkekler için en uygun olanıdır. Bu insanlar aynı zamanda son derece uyarlanabilir ve klanları tarafından saygı duyulur..
 • Tercih edilen mürekkep: Köpekbalığı diş dövmeleri en iyi siyah dişler kullanılarak yapılır.,
 • Nereye: Bu Maori kol dövme tasarımı, kollarda ve pazılarda da yapılabilir..
 • Boy: Bu savaşçı dövmeleri en iyi orta boy kalıplarda yapılır.
 • Cilt tonu: Onları hafif ve açık ten tonlarında yaptırabilirsiniz..

13. Kolda Mızrak Başı Maori Dövmeleri:

Kolda Mızrak Kafası Maori Dövmeleri

Mızrak Başı Maori dövmesi, cesaret, bilgelik ve gücün sembolü olarak duruyor. Bir savaşçının imajını ve onun büyük becerilerini ifade etmeye çalışır. Dövmenin çok karmaşık tasarımları var ve her çizgi bir şeyin sembolü olarak durabilir. Görünüşte çok yenilikçi ve benzersizdir. Hem erkekler hem de kadınlar için en iyi Maori dövme tasarımlarından biridir..

 • İçin en iyisi: Mızrak başı dövmeleri, savaşçı benzeri niteliklere sahip ve hedeflerine odaklanmış erkekler için en iyisidir. Bu insanlar isteklidir ve cesaret ve cesareti temsil eder..
 • Tercih edilen mürekkep: Mızrak dövmeleri siyah ve kahverengi renkli mürekkepler kullanılarak boyanmıştır.
 • Nereye: En iyi kol bandı olarak veya kol ve kollarda yapılırlar..
 • Boy: Mızrak dövmeleri orta veya küçük boyutlu desenlerde harika görünüyor
 • Cilt tonu: Orta ila açık ten tonları için en uygun olanlardır..

14. Erkekler İçin Küçük Maori Dövme Tasarımları:

Erkekler İçin Küçük Maori Dövme Tasarımları

Genellikle Maori dövmelerinin çoğunun gerçekten zengin, aşınmış ve vücudun büyük kısımlarını kaplayan uzun olduğunu öğreniriz. Daha düzgün erkekler için Maori dövmelerinden birini istiyorsanız, o zaman böyle küçük desenlerden birine gidebilir ve burada veya boynun arkasında veya başka bir yerde yapıldığı gibi göğsünüze mürekkeplendirebilirsiniz çünkü daha küçük dövmelerin gösteriş yapması daha kolaydır. diğerlerinden daha. Bu dövmeler, ince desenler ve minimal detaylar kullanarak Maorilerin zengin kültürünü ve mirasını temsil ediyor. Flora, fauna ve Maori yaşamı için diğer temel unsurlar gibi bir dizi tasarım kullanılarak yapılırlar..

 • İçin en iyisi: Bu dövmeler esas olarak daha az kullanarak daha fazlasını elde etmek isteyen erkekler için tasarlanmıştır. Maori yaşam tarzına duydukları sevgiyi ve miraslarını taşımaktan duydukları gururu gösterirler..
 • Tercih edilen mürekkep: Bu tür dövmeler için en iyi renk siyah mürekkep kullanmaktır.
 • Nereye: Bu desen göğüste, sırtta ve hatta omuzlarda harika görünüyor.
 • Boy: Orta boy bir desen, sadeliğini sağlarken tüm detayları kapsamak için idealdir.
 • Cilt tonu: Açık ve açık ten tonları için uygundurlar..

15. Erkekler İçin Okyanus Maori Dövme Tasarımı:

Erkekler İçin Ocean Maori Dövme Tasarımı

Okyanus Maori dövmeleri çok yaygındır. Bazıları okyanusları ölümün veya onun ötesindeki dünyanın sembolü olarak anlar. Aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli desenler ve tasarımlar var ve insanlar dövmenizi çarpıcı bir şekilde harika gösterdiği için bu fikri gerçekten sevdiler. Okyanuslar, yiyeceklerinin çoğunu sulardan aldıkları için Maorilerin yaşamlarında çok önemli bir rol oynadı. Balık avlamak için çeşitli teknikler kullanan Maorilerin temel besin kaynağı deniz ürünleriydi..

 • İçin en iyisi: Okyanus dövmeleri genellikle, onlara bol miktarda yiyecek verdiği ve onlara bir yaşam kaynağı sunduğu için Deniz Tanrısına saygı duyan erkeklere yapılır.
 • Tercih edilen mürekkep: Maori üst kol dövmeleri en iyi siyah renkli mürekkeplerle yapılır.
 • Nereye: Okyanus dövmeleri en iyi göğüs, omuz, boyun ve hatta sırtta yapılır..
 • Boy: Büyük bir Okyanus deseni oluşturmak için bir grup daha küçük desen kullanılarak yapılırlar..
 • Cilt tonu: Açık ve açık ten tonları için uygundurlar..

16. Maori Tribal Dövme Tasarımları:

Maori Tribal Dövme Tasarımları

Maori kabile dövmeleri, eski Maorilerin zengin kültürünün ve mirasının sembolüdür. Eski yaşam biçimini temsil etmek için birçok sembol ve desen kullanılarak yapılmıştır. Çadırlar, balık pulları Uskumru kuyruğu vb. gibi belirli semboller kullanılarak her bir detay özenle tasvir edilmiştir ve her biri refah, sağlık ve cesaret gibi anlamlarla ilişkilendirilmiştir..

 • İçin en iyisi: Kabile dövmeleri, vücutlarını Maori yaşam tarzını aşındırmak için mükemmel bir tuval haline getirmekten hoşlanan erkeklere en iyi şekilde yapılır. Bu dövmeler, o zamanki Maori yaşam tarzının sembolik hikayeleridir..
 • Tercih edilen mürekkep: Tribal dövmeler tercihen siyah renkli mürekkeplerle yapılır..
 • Nereye: Daha iyi görünürlük için pazı, göğüs ve kollarda yapılabilirler..
 • Boy: Maori kabile dövmeleri, tüm detayların doğru bir şekilde yakalanmasını sağlamak için ideal olarak büyük boyutlarda yapılır..
 • Cilt tonu: Açık ve açık ten tonları için uygundurlar..

17. Maori Band Dövme Tasarımları:

Maori Band Dövme Tasarımları

Bu, en şaşırtıcı şekilde yapılmış Maori kol bandı dövmelerinden biridir. Koruma, savaş alanı ve cesareti simgelemek için mızrak, balina dişi vb. bir dizi desen kullanılarak yapılır. Kol bandı dövmeleri hem erkekler hem de kadınlar arasında oldukça popülerdir ve dövme kullanmayı sevenler vücutlarında kalıcı bir aksesuardır. Bant dövmeleri ayrıca ayak bileklerinde ve omuzlarda da yapılabilir. Sade tasarımlar olmalarına rağmen iç anlamlar ile oldukça detaylıdırlar..

 • İçin en iyisi: Bant dövmeleri, bilekler, kollar ve ayak bilekleri gibi vücudunun en görünür kısımlarına detay eklemekten hoşlanan hem erkekler hem de kadınlar için en iyisidir..
 • Tercih edilen mürekkep: Bu dövmeler siyah renkli mürekkeple yapıldığında harika görünüyor.
 • Nereye: Adından da anlaşılacağı gibi bant dövmeleri tercihen bilek, kol ve ayak bileklerine yapılır..
 • Boy: Yerleştirme alanının büyüklüğüne bağlı olarak en iyi orta veya büyük boyutlarda yapılırlar..
 • Cilt tonu: İdeal olarak orta ila açık ten tonlarında yapılırlar..

Maori Dövme Tasarımlarının Zarafetini Korumak için Ek İpuçları:

Maori dövmeleri, dünyanın en ünlü klanının kültürü ve mirası açısından büyük önem taşır. Bu nedenle, belirli bir tasarıma odaklanmadan önce belirli yönleri anlamak önemlidir:

 • Bir tasarım seçmeden önce, kullanılan farklı sembollerin önemini anlayın..
 • Dövme ile ne elde etmeyi planladığınızı tam olarak bildiğinizden emin olmak için kalıpların öneminin tam olarak farkında olmanız gerekir..
 • Anlatmak istediğiniz hikayeye bağlı olarak, büyük bir desen yapmak için farklı küçük desenler seçin..
 • Maori dövmeleri için yerleşim alanı da önemlidir. Dini sembolik olan bazı dövmeler, yaya ve vücudun alt kısımlarına yapılmamalıdır..
 • Sanatçı seçimi de oldukça önemlidir. Sanatçılar, paranızın karşılığını almak için Maori işaretleri ve desenleri konusunda bilgili olmalıdır..

Daha Dövme Tasarımları:

En İyi Maori Dövme Tasarımları 1

En İyi Maori Dövme Tasarımları 2

En İyi Maori Dövme Tasarımları 3

En İyi Maori Dövme Tasarımları 4

En İyi Maori Dövme Tasarımları 5

En İyi Maori Dövme Tasarımları 6

En İyi Maori Dövme Tasarımları 7

En İyi Maori Dövme Tasarımları 8

En İyi Maori Dövme Tasarımları 9

En İyi Maori Dövme Tasarımları 10

Böylece, kabile dövmelerinin en iyi dövme tasarımları listelerinde sürekli bir hit olduğu kanıtlanmış ve mühürlenmiş bir gerçektir ve Maori dövmeleri, insanları daha yeni versiyonlar ve daha yaratıcı ve güzel desenlerle etkilemekte asla başarısız olmaz. Umarız bu makale, hikayenizi Maori sembollerini kullanarak anlatmanız için size ilham vermiştir. Maori dövmeleri oldukça karmaşıktır ve sanatçı deneyimli değilse bunu başarmak zordur. Maori dövmesinde simetri elde etmenin kolay yolu, kalıpları ana hatlarıyla belirtmek için şablonlar kullanmaktır. Millet, biraz göz küresi çekeceğinden emin olan bu harika Maori dövmelerine hazır olun.!