Dövmeler son zamanlarda trend olan bir şey ve insanlar kendilerini kullanmak ve denemek için yeni yaratıcı fikirler arıyorlar. Vücudunuzun bir kısmına güzelce yapılmış ve yazılmış bir simge, mesaj, resim veya herhangi bir gerçeğe sahip olabilirsiniz. Bu vücut sanatı formu, daha dekoratif bir unsur vermek için hangi yazı tipi stilini veya rengini seçtiğiniz tamamen size kalmış. Çeşitli web sitelerinde en yeni dövme fikirleri sunuluyor ve tek yapmanız gereken seçiminize ve gereksiniminize göre bir tane bulmak..

Bugünlerde her ikinci kişi dövme yaptırırken, dövme sanatçılarının yaratıcı hayal gücü test ediliyor. En son ve yeni dövme tasarımlarına ayak uydurmak harika bir trend, yeni ve benzersiz dövme tasarımının yaratılması sürekli artıyor. Asırlık bir uygulama olan dövme sanatı, nefesinizi kesebilecek muhteşem tasarımlarla hayat buldu. En son dövme tasarımları, yaş ve kültürden bağımsız olarak tüm nesiller ve tüm cinsiyetler için bir stil ifadesi haline geldi..

son dövme tasarımları

Dövmeler her zaman moda olmuştur ve eski zamanlardan beri insanlar onları vücudun çeşitli yerlerinde şekillendirmiştir. Eski zamanlarda dövmeler insanların kültürünü ve gruplarını sembolize etmek için kullanılırdı, ancak şimdi bir stil ifadesi var. İnsanlar akıllı, havalı ve modaya uygun görünmek için dövmeler yaparlar.

Bu makale, şarkı söylemenizi sağlayacak en yeni dövme resimlerini ve en yeni dövme fikirlerini edinmenize yardımcı olacaktır. Onları akranlarınızın önünde hiç şüphesiz gösteriş yapabilirsiniz ve dikkat sizindir.!

Kız ve Erkek Çocuklar İçin En Son ve Yeni Dövme Tasarımlarının Stilleri:

Aşağıda kızlar, erkekler ve kadınlar için nefes kesici modern ve en yeni dövme tasarımları ile birlikte anlam ve görseller yer almaktadır. Bunlar, piyasada trend olan en yeni dövme tasarımlarını tanımanıza yardımcı olur..

1. Kızlar için Son Kelebek Kaplan Dövme Tasarımı:

Kızlar için Son Kelebek Kaplan Dövme Tasarımı

Yukarıdaki en son dövme resmi, dönüşümün simgesi olan bir Kelebek dövmesidir. Bu dövme hem fiziksel hem de ruhsal anlamda bir özgürlük ve değişim hissi verirken, kaplan dövmesi genellikle güç ve cesaretle ilişkilendirilir. Bu tasarımda kaplan ve kelebeğin birlikte kullanılması, bir kişinin hem yumuşak hem de güçlü yanlarını sergileyen ikili bir çağrışıma sahiptir. Kelebek ve kaplan dövmesi birlikte, bireyin yeterince güçlü olduğunu ve hayattaki zor zamanlardan geçme cesaretine sahip olduğunu ve bu da onu daha iyi bir insan yaptığını sembolize eder. Bu, kaplan ve kelebek fikrinin bir arada kullanıldığı en yeni dövme tasarımlarından biridir. Bu dövme, bir kişinin duygusal ve güçlü kişiliğini aynı anda gösteren hem kelebek hem de kaplan infüzyonuna sahiptir..

 • Gövde Yerleşimleri: Kalçaya yakın bu dövmeyi yerleştirmek daha iyi.
 • Renk: Uzmanlığını sergilemek için ihtiyaca göre renkli yapılması gerekiyor.
 • Boy: Bu son dövme tasarımı yayılmış bir şekilde yapılmalıdır..
 • Cilt tonu: Açık tenli insanlar, sahip olduğu renk kombinasyonları nedeniyle bu dövmeyi diğerlerine tercih edebilir..
 • Uygun Cinsiyet: Hem erkek hem de kadın cinsiyeti bu dövme tasarımını seçebilir.

2. Dilde Son Çocuklar Kelebek Dövme Tasarımı:

Dilde Son Çocuk Kelebek Dövme Tasarımı

Bu, çocuk için son moda dövme tasarımlarından biridir. Dil dövmeleri, dünya çapında hızla yayılan dövme vücut sanatındaki yeni trend. Yukarıdaki resimde gösterilen, tüm dilin neredeyse yarısını kaplayan, sanatsal olarak yapılmış ilgi çekici bir çalışmadır. Küçük kapsama alanı göz önüne alındığında, bu dövmenin canlı tonları ile karmaşıklığı gerçekten bir başyapıttır. Dil dövmeleri, dilde yapılan kalıcı mürekkep gibidir. Genel olarak, hazırlanmış dil dövmeleri tasarımı, daha az yer olduğu için küçüktür, ancak aynı zamanda çok açıklayıcıdır..

Dil dövmesi az ağrılı bir bölgedir ve iyileşmesi diğer bölgelere göre daha kısa sürer. Dil dövmeleri, tercihinize göre farklı tonlarda ve tasarımlarda şekillendirilebilir. Bu, bir çocuğun diline ve küçük bir yüzeye kelebeği yaptırmak için yaratıcı bir iştir..

 • Gövde Yerleşimleri: Dilde, bu dövmenin bir özelliği olduğu için.
 • Renk: Pembemsi dilde kontrast olarak mavi renk mükemmel görünüyor.
 • Boy: Küçük boyut, yalnızca oradaki yerleşim ve boşluk nedeniyle sığar.
 • Cilt tonu: Dildeki yerleşim nedeniyle tüm cilt tonlarına gider.
 • Uygun Cinsiyet: Bu ilginç ve eğlenceli olduğu için herhangi bir cinsiyetten çocuk bunu seçebilir.

3. Çiftler İçin Romantik Dövme Tasarımı:

Çiftler İçin Romantik Dövme Tasarımı

Sevgi uygun şekilde ifade edilmelidir. Sevgiyi göstermek ve ifade etmek için sınır yoktur. Sınırsız. Peki, bu dövme tasarımında erkek kişinin elinde bir kafes ve diğer tarafta diğer kişinin kalbine kilitlenmeye hazır olan dişiyi simgeleyen bir kuş var. Bu romantiktir ve genellikle çiftler tarafından tercih edilir. Bu dövme tasarımı, gerçek bir aşk sembolik temsili kazanmıştır. Aynı zamanda diğer dövme çiftini bulmak izleyicilerin merakını artıracak..

 • Gövde Yerleşimleri: Bileğin üstü bu dövme için iyi görünüyor.
 • Renk Siyah renk sadece buna yakışıyor.
 • Boy: Küçük boy bileğe takmak için iyidir.
 • Cilt tonu: Bu en son dövme fikri hem ten rengi tipine uygun olabilir.
 • Uygun Cinsiyet: Bir çift dövme olarak hem erkek hem de kadın grubu içindir..

4. Tek Kelime Dövme Tasarımı:

Tek Kelime Dövme Tasarımı

Tek bir kelime ama yine de içinde doğru miktarda duygu var. Bu tür dövmeler oldukça moda ve şık görünüyor. Bir kalbe yazılmış bir aile sözü almak, bir kişinin ailesine karşı sevgisini ve tepkisini gösterir. Benzer şekilde, bu günlerde tek kelimeyle çok şey ifade edebilen bu tür tek kelime dövmeleri trend. Bu dövme türü, eski zamanlardan beri insanlar tarafından oldukça yaygın olarak tercih edilmekte olup, akıllarında bulunan düşünceleri ortaya çıkarmalarına yardımcı olmaktadır..

 • Gövde Yerleşimleri: böyle bir dövme bileğe çok yakışıyor.
 • Renk: Siyah bu dövmeye yakışabilir.
 • Boy: Kişisel tercihe göre, burada küçük veya orta boy dövme tasarımı seçilebilir..
 • Cilt tonu: Açık ten rengi bu dövme için seçebilir.
 • Uygun Cinsiyet: Hem erkek hem de kadın grubu için bu dövmeyi yaptırabilir.

5. Adam için Son Çapraz Dövme Tasarımı:

Erkek için Son Çapraz Dövme Tasarımı

En yeni dövme tasarımları arasında bir diğeri de haç sembolüdür. Haç, Mesih’in çarmıha gerilmesini simgeleyen kutsal bir semboldür ve en çok aranan dövmelerden biridir ve ona yeni bir görünüm kazandırmak için sürekli değişikliklere tabidir. Hristiyan inancına sahip birçok insan, inançlarını vücutlarına mürekkebi haç sembolü ile tanımlamaya çalışır. Burada tüm ihtişamıyla tasvir edilen bu son dövme, cennetteki her şeyi hatırlatıyor. Bu sembolik kutsal dövme, Hristiyan ırkının insanları tarafından oldukça tercih edilmektedir. Bağlı bir duygusal değer olarak zaferin simgesidir..

 • Gövde Yerleşimleri: Boynun altı, şekli göz önüne alındığında bu dövme için mükemmel bir yer..
 • Renk: Bazı kırmızı sınırları olan siyah, bu en son dövme tasarımı için iyi çalışabilir.
 • Boy: Bu tasarım için orta boy dövme mürekkeplenebilir.
 • Cilt tonu: Bu en yeni dövme fikirleri hem açık hem de esmer cilt üzerinde kullanılabilir.
 • Uygun Cinsiyet: Bu, fikrin doğası gereği onlara daha çok uyan en son erkek dövmesidir..

6. Duygusal Mesaj Dövme Tasarımları:

Duygusal Mesaj Dövme Tasarımları

Herkes bir şekilde ebeveynlerine her zaman minnettardır. Bu mesajla ilgili duygusal dövmeler, bir kişiye olan minnettarlığınızı ve sevginizi benzersiz bir şekilde ifade etmenize yardımcı olur. Bir insanı memnun etmenin etkileyici bir yolu olduğu kadar sevimlidir. Bu tür duygusal dövmeler, her zamanki sembollerden çok daha fazlasını iletebildiği için günümüzde yükselişte ve trend. Bu dövme tasarımında, yeterince tatlı görünen iki veya üç satır yazılı. Sevginizi ifade etmek için kişisel bir mesajınız olabilir..

 • Gövde Yerleşimleri: Bu son dövme tasarımı elde iyi görünecek.
 • Renk: Siyah renk buraya en çok yakışabilir.
 • Boy: Küçük ama okunabilir boyut, en son dövmenin bu niteliğini haklı çıkarır.
 • Cilt tonu: Bu dövme herhangi bir ten rengine gidecek.
 • Uygun Cinsiyet: Hem erkek hem de kadın grubu için bu tür tasarımları tercih edebilirsiniz..

7. Kadınlar için Geri Yeni Dövmeler-Soyut Kanatlar:

Kadınlar İçin Sırt Dövmeleri Soyut Kanatlar

Kadınlar son yıllarda olduğu gibi dövme konusunda hiç bu kadar tutkulu olmamıştı. Çoğunlukla küçük şirin tasarımlarla yetindiği biliniyor, artık daha ayrıntılı tasarımları deneyecek kadar yüzsüzler, bunlardan biri sırtın tüm uzunluğunu kaplayan sırt dövmesi. Burada tasvir edilen yeni dövme, tasarımda yenilikçi ve en son modaya uygun bir dizi soyut kanattır. Kadın grubu bu dövmeyi bağımsız düşüncelerle daha çok tercih ediyor. Kanat görüntüsü, kişinin neredeyse tüm arka kısmını kaplar..

 • Gövde Yerleşimleri: Sırt, bu müthiş en son dövme fikirleri için mükemmel bir yerleşimdir..
 • Renk: Yeşil ile mor veya seçtiğiniz herhangi bir renk kombinasyonu bu tasarım için en iyisi olabilir..
 • Boy: dövmenin bu doğası için seçilen tek beden büyük olmalıdır.
 • Cilt tonu: Dövmenin doğası gereği, büyük beden açık ten tonunda harika görünüyor.
 • Uygun Cinsiyet: Kadın grubu bu dövmeyi tercih edebilir.

8. Koldaki Son Floresan Dövme Tasarımı:

Floresan Dövme Tasarımı

Floresan veya UV dövmeler özel mürekkeple yapılır ve ultraviyole ışık altında görülebilir. Mürekkep normal ışıkta neredeyse görünmezdir ve dövmelerini kamufle etmek isteyenler için idealdir. Ultraviyole ışığının parıltısı altında görüldüğünde, dövme benzersizliği ile öne çıkıyor. Bu dövme tasarımı şekli, hala nadir görülen dövme sanatının en yenilerinden biridir. Erkek için en son dövme tasarımlarından biridir. Bu UV dövmesi karanlık yerlerde bakıldığında inanılmaz görünüyor. Kuşkusuz, yaratıcının yanı sıra her insanın zihninde bir yanılsamayı yansıtmaya ve yaratmaya yardımcı olan güzel zihne olan tüm kredi.

 • Gövde Yerleşimleri: Kollarda dövme türü nedeniyle en uygun yer olabilir.
 • Renk: Mavi ışık, doğada floresan olduğu için diğerlerinden nispeten daha iyi görünüyor.
 • Boy: Kol uzunluğuna göre boy değişir.
 • Cilt tonu: Bu dövme tasarımı için herhangi bir cilt tonu gidebilir.
 • Uygun Cinsiyet: Erkek grubu genellikle bu dövmeyi tercih edebilir, ancak kadınlar da bu son dövme fikrine devam edebilir..

9. Erkekler için Cesur Kartal Dövme Tasarımı:

Erkekler için Cesur Kartal Dövme Tasarımı

Erkek her zaman zor bir işi kolaylıkla yapmak için güçlerini gösterme eğilimindedir. Bu düşünce kadın grubu tarafından oldukça iyi cevaplanmış olsa da, erkek millet için dövmeleri ortaya çıkaran bu tür kartal veya baskınlık günümüz trendinde hala anlam kazanıyor. Verme eğiliminde olduklarından dolayı büyük ve kalabalığın dışında duruyorlar. Kartal dövmesi figürü, bir kişinin güçlü kişiliğini sergilemeye yardımcı olur ve bu nedenle erkekler tarafından oldukça tercih edilir..

 • Gövde Yerleşimleri: Bu dövme arka kısımda harika görünüyor.
 • Renk: Bu son dövmeler için kalın arka renk en uygunudur.
 • Boy: Bu dövme tasarımı için orta boy en iyisi olabilir.
 • Cilt tonu: hem adil hem de esmer insanlar devam edebilir ve bu mürekkebi alabilir.
 • Uygun Cinsiyet: Bu dövme genellikle erkek grubu tarafından tercih edilmektedir..

10. Omuzdaki Son Çiçek Dövme Tasarımları:

Omuzdaki Son Çiçek Dövme Tasarımları

Birçok kadın ve bazen erkek, benzersiz ve farklı bir çiçek dövme tasarımını sever. Bu son dövme tasarımları oldukça yaygındır, ancak insanlar bu tasarımı güzellik ve farklı tonlara olan sevgilerini tatmin etmek için seçtikleri için hala oldukça modadır. Bu tasarımı tercihinize göre sırt, boyun, bilek veya kol gibi her yerde canlandırabilirsiniz. Çiçekler karakterinizi bile sembolize eder, sanki gül çiçeği için yaptığınız dövmenin denge, ölümsüz aşk, umut ve hayatta yeni bir başlangıç ​​anlamına geldiğine inanılır. Bu dövmeyi daha çekici ve anlamlı kılmak için yatıştırıcı renkleri bile kullanabilirsiniz. Çiçek baskısı mükemmel bir şekilde güzelce yapılmıştır. Doğayı seven bir insan oldukça sık tercih eder..

 • Gövde Yerleşimleri: Bu dövme bilekte veya boyunda harika görünüyor.
 • Renk: Yeşil yapraklı ve siyah çizgili pembe çiçek bu dövme için en iyisi olabilir..
 • Boy: Bu dövme için orta boy iyi olur.
 • Cilt tonu: Açık ten tipi bu dövmeyi diğerlerinden daha çok tercih etmelidir..
 • Uygun Cinsiyet: Kadın grubu genellikle bu son dövme tasarımını tercih etme eğilimindedir..

11. Bacakta Trendy Müzik Dövmeleri:

Bacakta Trendy Müzik Dövmeleri

Hemen hemen her yaş grubu müziğe bayılır ve aynı şekilde müzik aşığıdır ya da değildir. Artık insanlar vücut kısımlarına müzikle ilgili bir dövme yaptırarak müziğe olan sevgilerini ifade etmenin benzersiz bir yolunu bulmuşlardır. Bazıları sadece bir nota ya da bir müzik aleti tasarlar ve hatta bazıları müziğe olan muazzam ve gerçek sevgilerini göstermek için bazı şarkıların sözlerini stillendirir. Müzik dövmesi, hem erkeklerde hem de kadınlarda en yaygın ve sevilen dövme tasarımlarından biridir. Müzik sevginizi göstermek için bu tasarımı omuzlarınıza, boynunuzun altına ve hatta kollarınıza dövme yapabilirsiniz. Bu dövme, romantik doğanızı ve müziğe olan özel sevginizi ortaya çıkarmanıza yardımcı olur. Hatta üzerine farklı bir tat katmak için lirik bir müzik satırı ekleyebilirsiniz..

 • Gövde Yerleşimleri: Bu dövme ellerde, bacaklarda harika görünüyor.
 • Renk: Siyah dış işaretli kalp için kırmızı renk, bu tasarım seçimi için olağanüstü olabilir.
 • Boy: Bu dövme tasarımı için orta boy iyi görünüyor.
 • Cilt tonu: Herhangi bir ten rengi bu dövmeyi tercih edebilir.
 • Uygun Cinsiyet: Hem kadın hem de erkek grubu için genellikle bu tür son vücut dövme tasarımlarını tercih eder..

12. Eldeki Yatıştırıcı Doğa Dövme Tasarımı:

Eldeki Yatıştırıcı Doğa Dövme Tasarımı

Bu, eldeki en yeni dövme tasarımlarından biridir. Doğa, çağlardan beri insanları kendine çeken ve hala insanların ilgisini çeken bir şeydir. Doğa dövme tasarımları boldur ve doğanın özünde ince olduğunu sembolize eder. Gerçek hayatta her zaman doğanın çizgileri arasında saklı içsel ve derin anlamlar vardır..

İnsan hayatı hayatın farklı yüzlerinden geçerken, benzer şekilde doğa da aynı şeyi temsil eder. Harika görünmesi ve gerçekçi görünmesi için bu dövmeyi şekillendirmek için biraz cesur ve farklı mürekkep kullanabilirsiniz. Palmiye ağacı dövmesi gibi bu doğa dövme tasarımı, yaşam dövmesinin doğası, her biri benzersiz bir anlamı simgeliyor. Bu yüzden bir tasarım seçerken önce iyi bir araştırma yapın ve ardından bu dövmeyi sergilemeye karar verin. Bu dövme, insan hayatıyla iyi ilgili olan birçok gizli iç derinliğe sahiptir. Eh, derin düşüncelere ve doğa sevgisine sahip insanlar tarafından seçiliyor..

 • Gövde Yerleşimleri: Dövmenin doğası gereği kollarda güzel duruyor.
 • Renk: Siyah renk sadece buraya en çok yakışır.
 • Boy: Dövme ile tüm kol boyunun kapatıldığından emin olunmalıdır..
 • Cilt tonu: Açık ten tipi, yüksek koyu renk yoğunluğu nedeniyle sadece bu dövmeyi tercih etmelidir..
 • Uygun Cinsiyet: Hem kadın hem de erkek grubu için bu dövme ile devam edebilir.

13. Yeni Dövme Sporları:

Yeni Dövme Sporları

Spor her zaman herkesin hayatında ayrılmaz bir aktivite olmuştur. Beyzbol, kriket, squash olsun, hepiniz spor yapın. Spor tutkunu olan kişiler, vücutlarına spor malzemeleri gibi dövme yaptırmak için genellikle o sporu sevdiğini belirtmek için bir spor tasarımı seçerler. İnsanlar, kişisel tercihlerini ve o spora olan derin sevgiyi gösteren en sevdikleri sporun adını bile dövmektedirler. Bu tür yeni dövmeler çok moda ve her iki cinsiyet tarafından da takdir ediliyor. Bu, bir erkek çocuk için en çok satan dövme tasarımlarından biridir. Spor seven kişi sadece bu dövmeyi seçer. En sevdikleri sporun dövmesini, sanatın altında en sevdiği sporcunun adı yazılı olarak yaptırırlar..

 • Gövde Yerleşimleri: Omuzların yakınında bu dövme için mükemmel bir yer ve düzenleme var..
 • Renk: Üzerine kırmızı renk eklenmiş sırt sanatı bu dövme için çok uygun olabilir..
 • Boy: Bu dövmeyi öne çıkarmak için küçük boyut yeterli olacaktır..
 • Cilt tonu: Açık ten rengi, renk düzenlemeleri nedeniyle bu dövmeyi tercih edebilir..
 • Uygun Cinsiyet: Erkek grubu genellikle bu dövmeyi diğerlerine tercih eder..

14. Eşsiz Astroloji Dövme Tasarımları:

Eşsiz Astroloji Dövme Tasarımları

Astrolojiye ve güneş işaretlerine artan ilgi ile insanlar vücut kısımlarında astroloji dövme tasarımını tasvir etmeye başladılar. Astroloji dövme tasarımları bu kişinin o ayda doğduğunu simgelemektedir. Bu, en son düşünceleri ifade etmenin en canlandırıcı yollarından biridir. Bu sonsuza kadar başka bir basit ve en yeni dövme tasarımı. Bu dövme çok yaygın hale geliyor ve seçtiğiniz tasarım benzersiz bir dövme tasarımına dönüştürülebilir ve bu da diğerlerinden farklı görünmenizi sağlar. Bu dövme tasarımının yeterince basit olduğu kabul edilir, ancak yine de insanlar tarafından kullanılan havalı sembolik izlenim. Astrolojik tasviri var.

 • Gövde Yerleşimleri: Boyutu nedeniyle, bu dövme vücudun herhangi bir yerine uyabilir..
 • Renk: Bu son dövmenin harika ve anlamlı görünmesi için koyu siyah renk yeterlidir..
 • Boy: Küçük boy buraya en çok yakışabilir.
 • Cilt tonu: Bu dövme tüm cilt tonlarında iyi gider.
 • Uygun Cinsiyet: Hem erkek hem de kadın grubu bu tasarımı tercih edebilir; bu doğada unisex.

15. Bayanlar için Yeni Soyut Dövme Tasarımı:

Bayanlar için Yeni Soyut Dövme Tasarımı:

Bu aynı zamanda kadınlar için başka bir yeni dövme tasarımı. Soyut dövme tasarımları, daha sanatsal göründükleri ve çevredeki dünyadan görsel bir referans kullanmadan soyut fikirleri ilettikleri için giderek daha popüler hale geliyor. Soyut dövmeler kişinin algı ve fikirlerine göre şekillendirilebilir. Kalbinizde ve zihninizde ne varsa onu tasarlayabilirsiniz. Bu akıl ve kalp kombinasyonu, bir devrime bile yol açan harika bir tasarım geliştirir. Bu dövme tasarımı, bir kişinin hem kalp hem de zihin görüşlerini ortaya çıkarır. Bir kişinin algısına göre güzel bir şekilde yapılır..

 • Gövde Yerleşimleri: Bu tür bir dövme sırtta harika görünüyor.
 • Renk: Bu tasarım ve fikirle kalabalığın arasından sıyrılmak için siyah renk yeterlidir..
 • Boy: Bu dövme, tüm sırt uzunluğunu kapsayabiliyorsa harika görünüyor..
 • Cilt tonu: Açık ten rengi şüphesiz bununla gidebilir.
 • Uygun Cinsiyet: Kadınlar genellikle dövmenin doğası gereği bunu erkeklere tercih ederler..

Ek İpuçları:

Eldeki en yeni dövme tasarımını aramak yerine, size de uygun bir şey bulmanız gerektiğini unutmamak önemlidir. Tüm ilgili sonuçları dikkate almaz ve dikkate almazsanız, yapılan dövme işini planlamak göz korkutucu bir görev olabilir. Hatta mağazanın güvenilirliği ile ilgili önceden yapılan uygun araştırma çalışmalarıyla kendinizi zihinsel olarak hazırlamanız gerekir. Profesyonel bir dövme uzmanı gerçekten de, doğru bir şekilde size daha iyi yardımcı olacaktır..

Daha fazla araştırma yaparsanız, en son dövme resmi hakkında iyi bir bilgi edineceksiniz. Ancak, size Dövmelerle ilgili en iyi bilgiyi sağladığımızdan emin olduk. Kullanılabilir hale getirilen birçok Dövmeden bazıları hakkında sizi bilgilendirmek için yaptığımız girişimden oldukça yararlı bulacağınızı umuyoruz..

Mesajlarınızı dört gözle bekleyeceğiz ve mürekkeplenmek için seçtiğiniz dövme tasarımını bize göstermeyi unutmayın. Devam et ve iyi düşün ve sadece yap!