Polinezya dövmeleri bu günlerde çok popüler hale geliyor. Çeşitli insanlar ve ayrıca birçok kadın bu koyu ve kalın desenleri vücutlarında spor yapıyor. Bu oldukça sanatsal ama spor yapmak istediğiniz bir tasarımın ne kadar büyük olduğuna dikkat etmelisiniz. Genellikle diğer antik sanat biçimleri gibi, bunlar da koyu kırmızı veya siyah olan kalın mürekkeplerle yapılır. Bunlar epidermal tabakaların derinliklerine iner ve bir örtü tasarımı yaptırmak veya lazerle çıkarma ile çıkarmak bile çok zor hale gelir. Bu nedenle, büyük miktarda para ödeseniz bile, cilt yüzeyinizin düzensiz görünmesine neden olabilecek lekeler ve mürekkep izleri olabilir..

Anlamlı Polinezya Dövme Tasarımları

Bu nedenle, büyük ölçekli bir tasarım gibi bir şey yaptırmadan önce profesyonel bir sanatçının tavsiyesine başvurmalısınız. Dilerseniz farklı desenleri de zevkinize göre özelleştirebilirsiniz. Bu daha fazla para gerektirebilir ve özelleştirmeler yapan bir sanatçıya gitmeniz gerekecektir. Ayrıca mürekkebe gitmeden önce geçici bir şey denemelisiniz. Bunu kız tipi bir formatta yapmak istiyorsanız, ebegümeci ve diğer çiçek formatları gibi çeşitli ilişkili tasarım türlerini de alabilirsiniz. Bunlar bu türlere dahil edilebilir.

En İyi Polinezya Dövme Tasarımları:

Polinezya dövmeleri, doğru seçildiğinde kullanıcıya çok çekici bir görünüm verir. Bu sezon, doku ve renginize uygun Polinezya dövmelerinden herhangi biriyle modaya uygun görünmeye çalışın. Aşağıda, tasarımınız için size ilham verebilecek en iyi 15 Polinezya dövme tasarımı türü bulunmaktadır. Ayrıca benzer özelleştirilmiş tasarımları kolayca yaptırabilirsiniz..

1. Omuzlarda Dövme:

Polinezya Dövme Tasarımları1

Bu kız tipi bir tasarımdır ve omuzların her yerine benzer dövmeler yaptırabilirsiniz. Ayrıca bu tasarım gibi çeşitli desen formlarıyla yapılan çiçek tasarımları da yaptırabilirsiniz. Kadınlar için en iyi Polinezya dövme tasarımlarından biridir..

2. Omurga Dövmesi:

Omurga Dövmesi

Bu, kabile halkının çadırlarının dokuma deseni gibi yapılabilen bir omurga Polinezya dövmesidir. Dikey bir tasarım istiyorsanız, bunun gibi bir şey de yapabilirsiniz. Bu dövme sadece erkeklerde değil, kolejlerin genç kızlarında da popüler hale geliyor. Bu desen özellikle resimde görüldüğü gibi sırt bölgesi içindir. Bu dövme gücü ve gücü ifade eder. Uzunluk, istediğiniz kadar uzun yapmak için alt sırta kadar yapılabilir..

3. Yarım Kol Polinezya:

Yarım Kol Polinezya

Bu, diğer ilişkili desenlerle yapabileceğiniz yarım kollu bir Polinezya tasarımıdır. Bunlar bugünlerde oldukça moda ve birçok insan bunları spor yapıyor. Kıvrımlı uzun ve koyu çizgiler güzelliğine katkıda bulunur. Mızrak şeklindeki tasarımlar, kına dövmelerine benzer benzersiz bir görünüm kazandırıyor. Bu dövme bacaklarda ve sırtta da yapılabilir..

4. Kabile Polinezyası:

Kabile Polinezya

Bu başka bir kabile dövmesi şeklidir ve bunu kolların yarısına kadar da yapabilirsiniz. Bu kalıbı bileklere de uzatabilir ve bununla başka desenler yapabilir ve ardından bunu vücudun arka veya diğer pozisyonlarına uzatabilirsiniz. Kalıbı başlangıçta dairesel bir şekil verdiği ve daha sonra kareye dönüştüğü için pazı için çok uygundur. Bu aynı zamanda kaburgalarda da taşınabilir..

5. Tam Kol Polinezya:

Tam Kol Polinezya

Bu, kollarda yapılmış modaya uygun bir Polinezya tasarımıdır. Bu tam kollu bir sanat eseridir ve bunu istediğiniz herhangi bir renkle kolayca yapabilirsiniz. Gri iç gölgelemelere sahip benzersiz tasarım, ona harika bir görünüm kazandırıyor. Çoğunlukla güreşçiler tarafından mürekkeplenir. Birçok genç arasında moda oluyor.

6. Kabile Desenli Dövme:

aşiret desen dövme

Kol gibi vücudun çeşitli pozisyonlarında ve başınızın yan tarafında da tribal dövme desenleri almak istiyorsanız, yukarıdaki görseldeki gibi tasarımlardan ilham alabilirsiniz. Çeşitli geometrik şekiller bu dövmeyi benzersiz kılar. Amerika ve Afrika bölgelerindeki gençlerin çoğu tarafından yaygın olarak uygulanmaktadır..

7. Geometrik Polinezya Dövmesi:

Geometrik Polinezya Dövmesi

Bu geometrik bir Polinezya dövmesidir. Bu geleneksel ve kabile kalıplarını kendiniz de deneyebilirsiniz. Bunlar ayrıca geometrik formattaki çiçek desenleriyle de birleştirilebilir ve bu, yukarıdaki resimdeki gibi görünecektir. Çiçeklerin sevgi, özen ve tutkunun sembolü olduğu söylenir. Dolayısıyla bu dövme bir dereceye kadar böyle bir anlam taşır. Bu, erkekler için Polinezya dövme tasarımlarından biridir..

8. Polinezya ve Maori:

Polinezya ve Maori

Bu bir Polinezya ve Maori dövme tasarımıdır. Kolların yarısında böyle bir şey alabilirsiniz. Bunları daha sonra başka desenlerle de genişletebilir ve bunları konfor kabiliyetinize göre de özelleştirebilirsiniz. Bu dövme, pazılara göre mükemmel bir dairesel şekil verdiği için kollara en çok yakışan dövmedir. Bu dövme, güçlerini göstermek için güreşçiler, militanlar ve dansçılar tarafından yaygın olarak gerçekleştirilir..

9. Tam Bacak Polinezya Dövmesi:

Tam Bacak Polinezya Dövmesi

Bu, bacakların tamamına yapılmış çok moda görünümlü bir Polinezya dövmesidir. Bu, bacaklarına tasarım yapılmasını isteyenler içindir. Bu tasarım için herhangi bir renk seçimini de kullanabilirsiniz. Büyük şekiller onu daha güzel kılıyor. Bu dövme kadınlar tarafından çok yapılır.

10. Tiki Polinezya Dövmesi:

Tiki Polinezya Dövmesi

Tiki, Polinezya yarı tanrılarını simgeleyen, atalara benzeyen bir insan figürü dövmesidir. Bu tür Polinezya dövme tasarımı, Polinezya geleneğinde önemli bir rol oynar. Basit anlamları korumadır. Tiki dövmesinin organları, her bir parçanın farklı anlamlarını temizlemek için birbirinden ayrılır. Gözler, burun, yan yüzler, ağız vb. Tiki’nin düzgün temsil edilmesi gereken bazı önemli yüz organlarıdır. Bu tür dövme, erkekler tarafından omuzlarda ve sırtta yaygın olarak gerçekleştirilir..

11. Kabuk Tasarımlı Polinezya Dövmesi:

Kabuk Tasarımlı Polinezya Dövmesi

Bu tür Polinezya dövmeleri, uzun ömür, koruma, doğurganlık, barış ve zindeliği simgelemektedir. Bu tür dövmelerde kaplumbağanın kabuk tasarımı önemli bir yer tutar. Polinezya kabilesindeki en önemli deniz canlılarından biridir. Bu tür dövmeler, üniversite öğrencileri ve diğer profesyoneller arasında moda oldu. Çoğunlukla bu dövme, uygun bir görünüm vermek için kollarda ve sırtta taşınır..

12. Okyanus Polinezya Dövmesi:

Okyanus Polinezya Dövmesi

Erkeklere yönelik bu Polinezya dövme tasarımı, doğal bir özelliği, okyanusu içerir. Genellikle bu tür dövmeler ölümü veya ölümden sonraki dünyayı sembolize eder. Ancak öte yandan okyanus onlar için de bir besin kaynağıdır, dolayısıyla yaşamı, devamlılığı ve bereketi de sembolize eder. Okyanusun dalgaları, dövmeye dairesel bir şekil vermek ve atalarımızın evini belirtmek için kullanılır. Bu dövme, omuzlarda, boyunda ve sırtta mürekkeplenen dairelerde yaygın olarak bulunur..

13. Enata Polinezya Dövmesi:

Enata Polinezya Dövmesi

‘Enata’ kelimesi insan ve Tanrı anlamına gelir. Bu Polinezya dövmesinin anlamı hayat, evlilik, aile, akrabalar vb. Renata Polinezya dövmesi bir yaratıkla birleştirildiğinde savunmayı simgelemektedir. Aynı dövme ters bir yaratıkla mürekkeplendiğinde, düşman anlamına gelir. Bu tip tasarımlar daha çok gökyüzünü gösteren yarım daire biçimlerde görülür. Sporcular, güreşçiler, militanlar vb. tarafından kol ve sırtta çokça taşınırlar..

14. Gecko Polinezya Dövmesi:

Gecko Polinezya Dövmesi

Bu Polinezya dövme tasarımı, kertenkele anlamına gelen Gecko’yu içerir. Geckoların Tanrı’nın veya ataların temsilleri olduğuna inanılıyor. Bu tür canlıların Tanrı’nın gizli casusları oldukları gibi doğrudan Tanrı ile konuşabileceklerine inanılmaktadır. Ayrıca dövmesini giyen kişiye iyi şans getirdiğine ve düşmanlarına ölüm getirdiğine inanılıyor. Esas olarak yeniden büyümeyi ve hayatta kalmayı sembolize ederler. Maori kabilesindeyken, bu tasarımlar kötülüğe rehberlik etmek için kullanılır. Bu, kızlar için popüler Polinezya dövme tasarımlarından biridir..

15. Güneşli Polinezya Dövmeleri:

Güneşli Polinezya Dövmeleri

Erkekler için bu tür Polinezya dövmeleri çoğunlukla sadece yuvarlak şekilli dövmelerde bulunur. Dünyadaki hemen hemen tüm kabileler güneşe Tanrı olarak taparlar. Zenginliği, parlaklığı, liderliği, ihtişamı vb. sembolize eder. Yükselen güneş yeniden doğuşu, umudu, yeni bir başlangıcı vb. gösterir. Gün batımı ölümü, kötülüğü, üzüntüyü vb. gösterir. Polinezya dövmesinde güneşin anlamı seçilen tasarıma göre değişir. . Dövmelerde daha çok güneş ışınları kullanılır. Bu dövmeler, doğru seçilirse, kişinin hayatında büyük olumlu etkiye sahiptir..

Polinezya dövme tasarımları, aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli benzersiz dövme tasarımlarına sahiptir. Tasarımda farklı şekillerle ilişkilendirildiğinde farklı bir anlam kazanırlar. Temelde adada yaşayan kabilelerden tasarlanmışlardır ve bu nedenle adalarda çokça görülen güneş, okyanus, dalgalar, kertenkeleler vb. gibi çeşitli doğal kaynak şekillerini dövmelerinde içerirler. Erkekler için bu Polinezya dövme tasarımları artık kadınlar arasında da popüler hale geliyor. Yani adalar konusunda tutkuluysanız, gidip bir Polinezya dövmesi yaptırın ve tutkunuzun tadını çıkarın..