Vücudu dövmelerle süsleme sanatı yüzyıllar öncesine dayanmaktadır. Alınlardan ayak bileklerine kadar dövme için uygun olmayan bir yer vardır. Ancak omuzlar, büyük oldukları ve daha iyi dövme görünürlüğü sağladığı için dövmelerin en popüler noktalarıdır. Spor salonuna giden çoğu erkek ve kadın, yeni boyanmış dövmelerini ve tonlu pazılarını sergilemek için omuzlarını diğer noktalara tercih eder..

Omuz Dövme Tasarımları

Omuz dövmeleri çok sayıda tasarım ve desende sunulmaktadır. Kişiliğinize uyan cesur, erkeksi bir desen için narin bir çiçek deseni seçebilirsiniz. Bu dövmelerin, bölgenin esnekliği nedeniyle büyük ve cesur tasarımlarla denenmesi de kolaydır. Kelt dövmeleri, kabile tasarımları, ejderhalar, kadınlar, geometri ve gökyüzünün altındaki her şey ve her şey arasından seçim yapmakta özgürsünüz..

Favori omuz dövme tasarımlarımızdan bazılarını keşfedelim:

En İyi Omuz Dövme Tasarımları:

Burada, sizi kesinlikle şaşırtan görüntülerle erkekler ve kadınlar için en üstteki omuz dövme tasarımlarının bir listesini aşağıda verdik..

1. Kızlar için Çiçek Omuz Kafatası Dövme Tasarımı:

Kızlar için Çiçekli Omuz Kafatası Dövme Tasarımı

Güller en yaygın omuz dövme tasarımları olsa da, diğer benzer tasarımları denemek daha da iyidir. Özenle hazırlanmış çiçek çelenklerini bulduğunuz tasarımlar, tonlu omuzlarda da hoş görünüyor. Bu tasarımlar tip olarak son derece kadınsı ve aynı zamanda çok temiz. Daha zengin bir görünüm için bu çelenkte de bazı renkler kullanabilirsiniz..

Bunları daha büyük ve daha belirgin görünmeleri için gölgeli bazlarla 3 boyutlu tasarımlar yapabilirsiniz. Çiçeklerin bir kafatası ve ters çevrilmiş bir Om ile birleşimi, onu derin felsefeyle ilişkili karmaşık bir tasarım haline getirir. Bu en güzel omuz dövmelerinden biri.

 • En Uygun: Bu, yaşam (çiçek) ve ölüm (kafatası) kavramına inanan hem erkekler hem de kadınlar tarafından tercih edilebilir..
 • Tercih Edilen Mürekkep: Temel renk olarak kırmızıyı kullanabilir ve diğer renklerin patlamalarını ekleyebilirsiniz..
 • Nereye: Bu, daha iyi görünürlük için ön omuzda yapılmalıdır..
 • Boy: Orta ila büyük boy dövme idealdir.
 • Cilt tonu: Bu, buğdayımsı ila açık tenli insanlar için en uygun olanıdır..

2. Hayvan Baskılı Omuz Dövme Tasarımları:

Hayvan Baskılı Omuz Dövme Tasarımları

Kızlar ve kadınlar için omuz dövmeleri söz konusu olduğunda, bu tasarım son tasarım kitaplarındaki en akıllılardan biridir. O hayvan desenli elbiseleri, çantaları ve ayakkabıları hep sevdik ve şimdi dövme gibi tasarımları bile alabiliyoruz..

Bunlar son derece cesur tasarımlar ve burada ve orada renklerin kullanımı onları son derece gerçekçi gösteriyor. Bu yüzden her zaman en yeni ve en yeni trendleri arayan bayanlar için bu omuz dövme tasarımı tam size göre. Seçiminize bağlı olarak leopar baskılardan hayvan pug izlerine kadar deneyebilirsiniz. Bu, aralarından seçim yapabileceğiniz basit omuz dövmelerinden biridir..

 • En Uygun: Hayvan baskı dövmeler, bu trendi vücudunda sürdürmek isteyen bayanlar için uygundur..
 • Tercih Edilen Mürekkep: Tasarımı temel siyahta tutun.
 • Nereye: Bu tasarım omzunuzun ön kısmına uygundur..
 • Boy: Büyük bir tasarım oluşturmak için bir dizi küçük baskı arasından seçim yapabilirsiniz.
 • Cilt tonu: Bu, açık tenli insanlar için en uygunudur.

3. Erkekler İçin Omuzda Kaplan Dövme Tasarımları:

Erkekler İçin Omuzda Kaplan Dövme Tasarımları

Kadınlar için birkaç dövme tasarımı hakkında konuştuğumuzda, erkekler için en iyi omuz dövme tasarımlarından bazılarına gelelim. Bu, hayvanların yüzlerini omzunuza yaptırabileceğiniz ve onları pazılara kadar uzatabileceğiniz bir türdür. Bunlar ayrıntılı ve yakınlaştırılmış yüzlerdir ve bunlar da çok gerçek görünür. Bu tasarımlar son derece cesur ve gerçek renk kullanımı onları daha gerçekçi gösteriyor. Hayvan dövmeleri, erkek ya da kadın olmanız fark etmeksizin cesaretin simgesidir. Kişiliğinize bağlı olarak, onu çiçekler veya silahlar gibi diğer unsurlarla birleştirmeyi bile deneyebilirsiniz..

 • En Uygun: Kaplan yüzleri dövmeleri hem erkekler hem de kadınlar için uygundur. Kişiliğinize ve tavrınıza bağlı olarak bir yüzün sert veya ince görünmesini sağlayabilirsiniz..
 • Tercih Edilen Mürekkep: Siyah, sarı ve turuncu gibi gerçekçi renkler kullanabilirsiniz..
 • Nereye: Bu tasarım omzunuzun ön kısmına uygundur..
 • Boy: Bu, ayrıntıları daha iyi yakalamak için bir kaplanın yüzünün oldukça büyük bir tasarımıdır..
 • Cilt tonu: Bu, açık ve buğday tenleri için en uygunudur..

4. Kadınlar için Basit Omuz Çapraz Dövme Tasarımı:

Kadınlar için Basit Omuz Çapraz Dövme Tasarımı

Dövme gibi vücudun her yerine daha zengin ve özenli tasarımlar yaptırmak artık bir trend. Bununla birlikte, birçok değerle dövme yaptıran birçok insan var. Dövme modayla ilgili değil, vücutlarına her zaman yanlarında bulundurmak istedikleri bir şey mürekkebi almakla ilgilidir. Böyle basit dövme tasarımları. Örneğin, omuzdaki basit bir ‘çapraz’ kulağa mükemmel geliyor. Ruhsal bir insansanız, cinsiyetinizden bağımsız olarak bu dövmeyi omzunuzda deneyebilirsiniz..

 • En Uygun: Bu, oldukça dindar olan erkekler ve kızlar için popüler sırt omuz dövmelerinden biridir..
 • Tercih Edilen Mürekkep: Siyah renkte sade tutmak daha iyidir.
 • Nereye: Omuzun arkası bu tasarım için ideal bir noktadır..
 • Boy: Orta ila büyük bir desen arasında seçim yapabilirsiniz.
 • Cilt tonu: Bu, buğday ve açık tenli ciltler için en uygun olanıdır..

5. Omuzlarda Sanatsal Şarkı Dövmeleri:

Omuzlarda Sanatsal İlahi Dövmeler

Muhteşem Angelina Jolie’nin dövmelerine çok yakından baktınız mı? Ne hakkında konuştuğumuzu anlamak için bu harika tasarıma göz atın! Kızlar için en iyi dövmelerden bazıları, omuzlarına mürekkeplenmiş kutsal metinlerden ve kutsal yazılardan ayetler ve çizgiler alıyor. Bunlar aynı anda hem çok farklı hem de çok moda görünüyor.

Bunlar yatay ve dikey desenlerde yazılabilir ve herhangi bir şekilde iyi görüneceklerdir. Bunları başka tasarımlarla süslememelisiniz çünkü vücudunuza kazınan bu mısraların asıl güzelliğini bozar. Bu denemek için en şaşırtıcı omuz dövmelerinden biridir.!

 • En Uygun: Bu omuz dövme modeli, eski zamanların metinlerinden ve parşömenlerinden ilham alan hem erkekler hem de kadınlar için uygundur..
 • Tercih Edilen Mürekkep: Bu dövme için temel siyah renk idealdir.
 • Nereye: Yatay bir desen içerdiğinden omzunuzun arkası tasarımı daha iyi kaplar.
 • Boy: Daha iyi ayrıntıları yakalamak için büyük bir tasarım var.
 • Cilt tonu: Bu açık tenli insanlar için en uygunudur.

6. Erkekler için Gezgin Omuz Dövmeleri:

Erkekler için Gezgin Dövmeleri

Bu ayrıntılı gezgin omuz dövmesi, kadın ve erkek gezginler için en iyi omuz dövmelerinden biridir. Bu, dünya haritasından alıntılarla daha da ayrıntılı hale getirilmiş eski, klasik bir pusulanın tasarımıdır. Daha önce denizcilerin ve denizcilerin yaptığı gibi bir dünya haritasında bir pusula tutmuşsunuz gibi görünüyor..

Bu çok cesur ve şık görünüyor ve bu tamamen dünyayı dolaşmayı seven bir kişinin kişiliğini temsil ediyor. Bu da alışılmış çiçek ve kabile tasarımlarından çok farklı ve kadın ve erkek üzerinde yapılabilir..

 • En Uygun: Bu dövme, seyahat etmeye ve yeni yerler keşfetmeye meraklı hem erkekler hem de kadınlar için uygundur..
 • Tercih Edilen Mürekkep: Siyah ve grinin farklı tonlarında tutmak daha iyidir..
 • Nereye: Bu tasarımda yer alan detayların miktarı, onu omzun arkasına uygun hale getirir..
 • Boy: Önemli ölçüde büyükten ekstra büyüğe tasarım, kalıbın hakkını verebilir.
 • Cilt tonu: Bu açık tenli insanlar için en uygunudur.

7. Her İki Omuzda Dövme Yıldızı:

Dövmeler Her İki Omuzda Yıldız

Yıldızların onlar hakkında büyülü bir hissi vardır ve sizi hayal dünyalarına daldırmaktan asla geri kalmazlar. Omzunuzdaki yıldızlar daha kadınsı bir dövme tasarımıdır, ancak mükemmel görünmek asla başarısız olmaz. Daha kadim ve pagan görünen başka desenler ve semboller ekleyerek daha olgun görünmesini sağlayabilirsiniz. Yıldızlar, çoğu pagan tasarımının ayrılmaz bir parçasını oluşturur. Pentagram veya pagan dairenin beş ucu beş farklı elementi temsil eden bir yıldıza sahiptir: rüzgar, su, ateş, toprak ve ruh. Bu kızlar için en şirin omuz dövmelerinden biridir.!

 • En Uygun: Bu ilk omuz dövmeleri, yıldızları hedeflemeye inanan kızlar ve kadınlar için uygundur..
 • Tercih Edilen Mürekkep: Bu tasarımlar için birden fazla renk kullanabilirsiniz..
 • Nereye: Daha iyi görünürlük için onları omuzlarınızın önünden alın.
 • Boy: Omzunuzun boyutuna bağlı olarak küçük ila orta boy bir tasarım yapılabilir..
 • Cilt tonu: Bu, hafif ila orta tenli insanlar için en uygunudur.

8. Erkekler İçin Komik Bir Omuz Dövmesi:

Erkekler İçin Komik Bir Omuz Dövmesi

Dövmenizi aşırı ciddi ve anlamlı hale getirmenize gerek yok. Rahat bir kişiliğe sahipseniz ve biraz eğlenmek istiyorsanız, dövmenizi komik kıyafetler giymiş dans eden bir iskelet gibi komik ve sevimli görünecek şekilde tasarlayabilirsiniz. Burada komik dövme tasarımı, çok çekici olan kollara güzelce boyanmıştır. Ancak bu dövmenin içinde daha derin bir anlamı var. Savaş silahları adı altında birçok masum insanın ölümüne sebep olmak zengin ve gelişmiş bir ilçenin payının eleştirisidir.!

 • En Uygun: Bu, anlamı ve önemi olan erkekler için en iyi omuz dövmelerinden biridir..
 • Tercih Edilen Mürekkep: Siyah, kırmızı ve mavi renklerin bir arada kullanıldığı bu tasarım üzerinde çalışabilirsiniz..
 • Nereye: Bu bir üst omuz dövme modelidir..
 • Boy: Orta boydan büyük boy tasarıma kadar seçim yapın.
 • Cilt tonu: Bu, koyu renklerin kullanılması nedeniyle açık tenli insanlar için en uygun olanıdır..

9. Bir Tribal Omuz Dövme Tasarımları:

Bir Tribal Omuz Dövme Tasarımları:

Bir Tribal omuz dövmesi, tüm omzunuzu ve kolunuzun büyük bir bölümünü bir dizi sembolle kaplar. Hepsi tek bir tasarım oluşturmak için ustaca birleştirildi. Size göz korkutucu ve savaşçı gibi bir görünüm verir. Semboller, farklı anlamları simgeleyen dövme için belirli kişilere göre seçilebilir. Bir kabilenin toplumsal yaşamını çoğaltmak için birçok kalıbı birleştirir. Bu, erkek omuzları için popüler dövme tasarımlarından biridir..

 • En Uygun: Bu tribal dövme tasarımı, sert erkekler için en iyisidir ve savaşçı benzeri niteliklere sahiptir..
 • Tercih Edilen Mürekkep: Temel siyah bir tasarımda tutun.
 • Nereye: En iyi omzunuzun önünde yapılır.
 • Boy: Ayrıntılara dikkat etmek için büyük bir tasarıma gidin.
 • Cilt tonu: Bu bronz ve açık tenli erkekler için en uygunudur..

10. Ön Omuzda Güzel Gül Dövmesi:

Ön Omuzda Güzel Gül Dövmesi

Güller en güzel çiçeklerdir. Vücudunuzun herhangi bir yüzeyinde iyi görüneceklerdir. Uygun miktarda yaprakla düzgün bir şekilde düzenlenmişler, omuzlarınızda mükemmel görünüyorlar. Güzelliği ve aşkı temsil ederler. Bu çiçek omuz dövme tasarımı daha kadınsı ve bu nedenle kadınlar için en iyi omuz dövmelerinden biri olarak kabul ediliyor. Çift gül, bir kişi için sevgiyi ve tutkuyu temsil eder. Açan çiçekler yeni başlangıçları ve vaatleri temsil eder..

 • En Uygun: Kadınlar için bu çiçek tabanlı omuz dövmeleri, duygularını ifade etmek ve duygularını yaratıcı bir şekilde ifade etmek isteyenler içindir..
 • Tercih Edilen Mürekkep: Onları siyah renkte tutabilir, hatta farklı anlamları simgeleyen renkler ekleyebilirsiniz..
 • Nereye: Bu kadın ön omuz dövmelerinden biri.
 • Boy: Daha iyi görünürlük için orta ila büyük arası bir tasarıma gidin.
 • Cilt tonu: Orta ve açık tenli kadınlara önerilir..

11. Erkekler için Ürpertici Bir Zırh Omuz Dövme Tasarımı:

Erkekler İçin Soğuk Bir Zırhlı Omuz Dövme Tasarımı

Bu dövme tasarımı, üzerine yırtılmış cildinizle gerçekçi görünümlü bir Zırh içerir. Gölgelemenin doğru kullanımı, bir kez yırtılan cildinizin altında muhteşem bir Zırh ortaya çıkardığı görünümü verecektir. Dövmeyi daha parlak hale getirmek için omuz dövmenize eski savaşçı sembolleri ekleyebilirsiniz. Kelt düğümü kullanımı, yaşam ve ölümün sürekliliğini temsil eder. Ayrıca gerçek bir savaşçının ölümünden sonra bile insanların kalbinde yaşamaya devam ettiğini gösteriyor..

 • En Uygun: Omzunuzdaki bu savaşçı dövmesi size erkeksi bir kişilik kazandırabilir ve kendinizi cesur ve cesur hissetmenizi sağlayabilir..
 • Tercih Edilen Mürekkep: Bu gerçekçi dövme en iyi siyah renkli mürekkeple yapılır.
 • Nereye: Omuz dövme tasarımının bir üstü.
 • Boy: 3D efekt için büyük bir görüntü seçin.
 • Cilt tonu: Açık tenli erkekler için önerilir..

12. Omuz Kuşları Dövme Tasarımları:

Kuş Dövme Tasarımları

Kuşlar yüksekten uçma ve göğe dokunma yetenekleriyle eşsiz bir özgürlük duygusunu simgeler. Böylece kuşların neredeyse tüm görüntüleri, izleyiciye bir özgürlük ve huzur duygusu verir. Omzunuza kuş dövmelerinin siyah siluetleri, bu nedenle, mükemmel görünüyorsun! Uçan kuşlar, bağımsızlığı simgeleyen, kadınlar için küçük omuz dövmelerinde kesinlikle en iyi tasarımlardan biridir..

 • En Uygun: Bu, ne yaparlarsa yapsınlar özgürlük duygusunun tadını çıkarmayı seven kadınlar için bir arka omuz dövmesidir..
 • Tercih Edilen Mürekkep: Uçan kuşlar en iyi siyah renkte yapılır.
 • Nereye: Bu en iyi omzunuzun arkasında yapılır.
 • Boy: Küçük ve basit bir tasarım tercih edin.
 • Cilt tonu: Açık ve orta tenli kadınlara tavsiye edilir..

13. Omuzda Ayrıntılı Bir Büyük Kelebek Dövmesi:

Ayrıntılı Büyük Kelebek Dövmesi

Ayrıntılı ve ayrıntılı bir kelebek bazı insanlara gerçekten ürkütücü görünebilir. Ama diğerlerinde güzel görünüyor. Her şey sizin algınıza bağlı. Kelebeğinizi renkli ve güzel ya da karanlık ve musallat yapabilirsiniz. Bu varyasyonlar, aradığınız görünüm türüne bağlıdır. Kelebek, var olma mücadelesini ve aynı zamanda yeni bir yaşamı temsil eder. Bu kesinlikle şehirdeki en iyi omuz dövmelerinden biri..

 • En Uygun: Kelebek desenleri genellikle erkekler için sırt omuz dövmeleri olarak da kullanılabilen bayan omuz dövmeleridir..
 • Tercih Edilen Mürekkep: Siyah hem kelebeği doldurmak hem de sınırları vurgulamak için kullanılabilir..
 • Nereye: Bu en iyi omzunuzun arkasında yapılır.
 • Boy: Orta büyüklükte bir tasarım tercih edin.
 • Cilt tonu: Açık ve orta tenli kadınlara tavsiye edilir..

14. Erkekler İçin Dikilmiş Omuz Dövmesi:

Erkekler İçin Dikilmiş Omuz Dövmesi

Yenilikçi fikir, omuz derinize dikiş dövme yaptırmaktır. Dövme tasarımı, düzgün yapılırsa gerçek görünür, size bir zombi görünümü verir ve izleyicilere hayatlarından korkarlar. Dövmeyi daha eğlenceli hale getirmek için dikişleri karikatürize edebilir ve altındaki kanın bir kısmını gösterebilirsiniz. Bu, erkekler için en yaratıcı omuz dövme tasarımlarından biridir..

 • En Uygun: Bu dikiş tasarımı, hayatlarının yaralarını iyileştirmeyi dört gözle bekleyen hem erkekler hem de kadınlar için idealdir..
 • Tercih Edilen Mürekkep: Daha gerçekçi bir yaklaşım için siyah ve kırmızıyı kullanın.
 • Boy: Orta ila büyük boy dövme en iyisidir.
 • Cilt tonu: Açık ve orta tenli erkekler için önerilir..

[ Daha fazla gör: Om Dövme Anlamı ]

15. Omuzlar İçin Sevimli Yin ve Yang Balık Dövmesi:

Omuzlar İçin Sevimli Yin ve Yang Balık Dövmesi

Bir daire içinde birbirini kovalayan iki balık, doğanın çeşitli unsurları arasındaki hassas dengeyi temsil eder. İki balığın farklı renklerde yapılması anlamı daha belirgin hale getirir. Görüntünün tamamı tipik yin ve yang, siyah beyaz daire sembolüne benziyor. Balıklar, Balık burcunu bile temsil edebilir. Bu, özellikle Asya topluluğu arasında popüler küçük omuz dövmelerinden biridir..

 • En Uygun: Balık dövmeleri, kırılganlık, incelik ve güzellikle ilişkilendirildiği için kadınlar için en çok aranan omuz dövmeleri arasındadır..
 • Tercih Edilen Mürekkep: Zıt kutupları temsil etmek için kırmızı ve siyahı seçebilirsiniz..
 • Nereye: Bunu omzunun arkasında yapabilirsin.
 • Boy: Bu model için orta boy bir tasarım uygundur.
 • Cilt tonu: Açık ve orta tenli insanlar için tavsiye edilir.

Omuz Dövmeleri İçin İpuçları:

Herhangi bir dövmede olduğu gibi, omuz dövmesi yaptırmadan önce bazı ipuçlarını ve önlemleri izlemelisiniz:

 • Omuz dövmeleri her zaman orta ila büyük boylarda olmalıdır..
 • Onları çok küçük tutmak, onları vücudunuzda görünmez kılar..
 • Karmaşık detaylara sahip tasarımlardan kaçınmak daha iyidir. Derideki bir gerginlik onların bulanıklaşmasına neden olabilir.
 • Çok fazla öğeyi tek bir tasarımda birleştirmeyin. Bu belirsizliğe yol açabilir.
 • Bir omuz dövmesini hayatın sonraki bir noktasında her zaman uzatabilirsiniz. Bu nedenle, çok yönlülüğünü geliştirmek için kendinize genel bir tasarım edinin..
 • Son olarak, trendleri körü körüne takip etmeden önce her tasarımın anlamını öğrenin..

genel bakış:

Bu yaratıcı omuz dövme tasarımları için bir başparmak almayı umuyoruz! Her biri tasarım, anlam ve önem açısından birer şaheserdir. İster plajda bikiniyle yürüyüş yapın, ister yeleğinizle spor salonunda egzersiz yapın, bu dövmeler kesinlikle dikkatleri üzerinize çekebilir. Omuz dövmelerinin en iyi yanı, onları bir gömlek veya atkı ile kapatabilmeniz ve istediğiniz zaman ortaya çıkarabilmenizdir – denemek ister misiniz? Bire odaklanmadan önce tasarımın kapsamlı bir analizini yapın!