Bazen yanlış bir saç rengi seçtiğinizde ve tedaviden sonra kendinizi mutsuz hissettiğinizde, rengi değiştirmeye veya yok etmeye çalışırsınız. Saçınızı boyadığınız renge ve istediğiniz renge göre değişir. Boyanmış renkten daha koyu bir ton istiyorsanız, istediğiniz rengi seçip tekrar boyayabilirsiniz. Sadece tekrar boya ve anladın. Ancak, boyalı renkten birkaç ton daha açık renk istiyorsanız, bu zor olabilir. Saçınızı istediğiniz tonda boyayabilmeniz için saç rengini kaldırmanın birkaç yöntemini tartışacağız. Birkaç yöntem rengi birkaç tona kadar açabilir.

saç rengini kaldır

Saçtan Renk Nasıl Çıkarılır:

İşte saç rengini doğal yollarla gidermenin en iyi 8 yolu:.

1. C Vitamini Yapıştır Kullanımı:

Saç boyanız 28 şampuan yıkamada çıkarıldığını iddia eden yarı kalıcı ise, bu yöntem sizin için işe yarayabilir..

saç rengi için-c vitamini-macun kullanarak

Birkaç C vitamini tableti alın ve bir macun yapmak için biraz su kullanarak iyice ezin. Bu macunu nemli saçınıza uygulayın ve 1 saat bekletin. Saçınızı iyi yıkayın. Bu macun saça hiç zarar vermez.

Bu saç rengini kaldıracak ve gölgede daha açık hale getirecektir. Bu renge göre ister bırakabilir isterseniz tekrar istediğiniz renge boyayabilirsiniz..

2. Saç Rengi Temizleyici ile:

Saç Rengi Temizleyici

Piyasada saç rengi çıkarıcılar bulabilirsiniz. Bazıları saç rengini doğal rengine döndürürken, diğerleri onu renksiz veya sarışın yaparak ağartır. Bu yüzden onları satın almadan önce, ne satın aldığınızdan ve ne işe yaradığından emin olun. Üzerindeki talimatları okuyun ve tam olarak ne diyorsa onu yapın.

3. Kepek Şampuanı ile Biraz Karbonat Kullanmak:

Kabartma tozu, güçlü bir ağartma maddesi olmasa da doğal bir ağartma maddesi olarak çalışır. Normal bir şampuana kıyasla daha ağır formüllü bir kepek önleyici şampuan alın. Bu şampuana biraz kabartma tozu karıştırın ve kullanın. Birkaç yıkama rengi yavaşça kaldıracaktır.

renk giderici için kepek-şampuan kabartma tozu

Kabartma tozu kullanmasanız bile, yarı kalıcı bir boya ise sadece şampuan rengi çıkarabilir. Sık yıkamalar genellikle boyayı çıkarır.

4. Çamaşır Tozu veya Giysi Deterjanı Kullanmak:

Bu size tuhaf gelebilir ve bunu kullanmaktan hoşlanmayabilirsiniz ama işin özü şu ki deterjanlar kullandığımız hafif şampuanlarımızdan daha güçlü. Giysilerinizi DE-renklendiren çamaşır tozlarınızdan hep şikayet ediyorsunuz, değil mi? Aynı şeyi saçınıza da yapabilir.

Saçınızı yıkamak için bir kaşık çamaşır tozu veya deterjan alın. Sadece 5 yıkama siyah boyalı saçlarınızı sarıya çevirebilir.

Çamaşır deterjanı

Saçlarınızın diplerindeki DE-renkleri, saç uçlarınızdan önce unutmayın. Bu nedenle, saçınızın düzgün görünmesi için saçınızı buna göre kesmek isteyebilirsiniz. Ayrıca bu deterjanları kullanırken dikkatli olmalısınız. Gözlerinize ve kulaklarınıza girmesine izin vermeyin. Asla ağartıcı deterjanlar veya ağartıcı ürünler kullanmayın. Doğal çamaşır tozları işi yapabilir.

5. Çanak Barınızı/Sıvınızı Kullanmak:

Sıvı bulaşık deterjanınız da işi deterjanlar gibi yapabilir. Sıvı çubuklardan daha kolaydır. Çubuk kullanıyorsanız, az miktarda köpük alın. Sıvı kullanıyorsanız, beş damla alın ve şampuanınızın dörtte biri kadar karıştırın..

çanak bar

Köpürtün ve nemli saçınıza uygulayın, bulaşık deterjanının saçınıza düzgün bir şekilde nüfuz etmesini sağlayın. En az 2 dakika yapın. Gerekirse aynı işlemi tekrar edin. Daha sonra saçınızı iyice durulayın ve ardından iyice yumuşatın..

Bulaşık sabununun saç üzerinde çok sert olduğunu ve çok kuru hale getirdiğini unutmayın. Bu yüzden bir kez kullanılması tavsiye edilir. Adımı tekrarlıyorsanız, dikkatlice yapmalısınız. Saçınızın bundan sonra sıcak yağ tedavisi gibi derinlemesine bakım tedavisine ihtiyacı vardır..

6. Sıcak Yağ Masajı:

sıcak hindistan cevizi yağı masajı

Sıcak yağ boyayı çıkarır ve saçınızı iyi durumda tutar. Bu, herkes arasında güvenli bir yöntemdir. Önce saçınızı yıkayın ve ardından sıcak yağ uygulayın. Normal hindistancevizi yağınızı ısıtmak için kullanabilir ve ardından kullanabilirsiniz..

Dilerseniz daha iyi emilim için yaklaşık 1 saat boyunca ısınızı temiz bir havluyla sarabilirsiniz. Şimdi saçınızı tekrar şampuanlayın ve bakım yapın.

7. Bir Ağartıcı ve Boya Kullanın:

Önceki yöntemlerden istediğinizi elde edemediyseniz, bu yapabileceğiniz en son şeydir. Bu kesinlikle işe yarayacak ama daha az tercih edilecek.

Ağartıcı ve Boya

Kendinizi ağartın veya sizin için yapması için saç boyacısına gidin. Bu saç boyanızı çıkarmaz ancak saçınızın doğal rengini de açar..

Bundan sonra doğal saç renginize yakın bir renk veya istediğiniz bir rengi sabitleyerek saçınızı boyayın. Ağartma, daha koyu bir renkle boyama yapmanızı sağlar. Bu, ağartmadan önceki gibi görünmeyecektir. Biraz farklı görünecek.

İpuçları ve Uyarılar:

Tüm bu tedavilerden sonra derinlemesine bakım yapan saçlar bir zorunluluktur. Tüm bu yöntemler zaman alır ve boyayı kesinlikle anında çıkaramaz. Bu yüzden sabırlı olmalısın veya iyi bir kuaföre gitmelisin..

Yani bunlar evde deneyebileceğiniz yöntemlerdi. Birkaç saç boyası bu kadar kolay çıkarılamayabilir ve ayrıca bu yöntemlerin sadece solabileceğini ancak boyayı tamamen çıkaramayacağını bilmelisiniz..