Dövme, 18. yüzyılda Polinezya’da başladı. Daha önceki dövmeler, doğadan renkler hazırlanarak dallar üzerinden yapılır. Teknolojideki değişimle birlikte dövme de değişti. Dövme vücutta kalıcı bir iz olduğundan, dövme kullanıcıları çok moda ve moda göründükleri için güzel tasarımları farklı stiller ile boyamak isterler. Bu şekilde tüm insanlar için ortak hale geldiler..

Dövme, pigmenti değiştirmek için cildin dermis tabakasına yenmeyen mürekkep eklenerek yapılan bir vücudun modifikasyon şeklidir. Bu yüzden cilt üzerinde çok sayıda dövme boyanır. Dövmeler, çiçek tasarımları, sanat eserleri, kişi isimleri vb. gibi farklı türlerde olabilir. Aynı şekilde birçok dövme tasarımcısı mevcuttur..

Dövmeciler Tarafından Lekelenen Genel Dövmeler Uzun Ömürlüdür. Bir kişi geçici bir süre için kendi dövmesini yapabilir. Yakındaki mağaza ve dükkanlarda bulunan ürünler aracılığıyla yapılabilir. Bu ürünler zaten tarafımızca günlük amaçlarla kullanıldığı için zararlı değildir..

Kendi Dövme Nasıl Oluşturulur

Kendi Dövme Nasıl Oluşturulur:

Kendi başınıza yapabileceğiniz ve kendimiz boyayabileceğiniz kendi dövmenizi oluşturma yöntemlerinden bazıları şunlardır:

1. Eyeliner Dövmesi:

Kendi dövme nasıl yapılır 1

Bu, evde kendi başımıza dövme hazırlama yöntemlerinden biridir. Bir dövmeyi boyamak için izlenecek bazı işlemler. İlk olarak dövme bir kağıt üzerinde tasarlanmalıdır. Hangi tip dövmenin boyanacağı konusunda fikir edinilmesi gerekiyor. Çok iyi uygulanmalıdır, bu yüzden cilt üzerinde lekelenmesi daha kolay olacaktır. Dövmenin cesur görünmesi için basit vuruşlarla eyeliner kullanılır. Eyeliner yeni, uzun ömürlü ve lekesiz olmalıdır. Siyah göz kalemi dikkat çekici olacaktır. Diğer göz kalemi renkleri de dövmeye bazı renkler ekler. Sıvı eyelinerdan kaçınmak daha iyidir. Daha az kıllı cilt üzerine çizilir. Tasarım üzerine saç spreyi püskürtün. Dövmeyi birkaç saatliğine yapar.

2. Şablon Dövmesi:

Kendi dövme nasıl yapılır 2

Stencil dövme sayesinde geçici dövmeler için profesyonel görünümler oluşur. Boyanacak dövmenin tasarımını kesen bir dizin kartı alın. Yanına kimyasal içermeyen kalıcı markerler alınır. Dövmeyi cildin seçilen kısmına uygulayın. Şekli işaretleyici ile renklendirin. Bitirdikten sonra işaretleyicinin kurumasını bekleyin. Dövmeyi ılık su veya sabunlu su ile çıkarın.

3. Kağıt Dövmesi:

Kendi dövme nasıl yapılır 3

Su kaydırağı kağıdını satın alın. Bunlar marketlerde mevcuttur. Bu geçici dövmeler, su kaydırağı kağıdına basılmıştır. Bu kağıtlar bir tarafı yapışkanlıdır. Dövme tasarımı yapıştırıcı üzerine mürekkeple basılmıştır. Ciltte lekelemek istediğiniz dövmeyi tasarlayın. Cildin ton rengine uygun olacak renkleri bile seçin.

Ters şekilde tasarlanmalıdır çünkü dövme yapılırken deride dövme ters olacaktır. Su kaydırağı kağıdını, dövmenin lekeli olduğu vücudun seçilen kısmına yerleştirin. Su kaydırağı kağıdını dövmenin nasıl olması gerektiği yönünde doğru yönde yerleştirin. Bez veya kağıt havluyla bastırın. Kağıt havluyu 30 saniye tutun. Bu dövme bir hafta sürecek.

4. Keskin Dövme:

kendi dövmeni yarat

Bu, dövmeyi daha fazla gün boyunca geçici olarak boyama yöntemlerinden biridir. Bu dövmeyi yapmak için gerekli olan malzemeler renkli kalemtıraş, bebek pudrası ve saç spreyidir. Dövmeyi dövme yerine şarpi ile çizin ve ardından dövmeyi bebek pudrasıyla ovalayın. Saç spreyini nazikçe dövmenin üzerine püskürtün ve pamuklu çubukla silin. Bu dövme bir ay sürer.