Bahar Burada! Bu sezonla ilgili her şey parlak renklerle olmalı. Geçen sezon pembe kırmızı dudakları seçerken bu sezon dudaklarımız pembe ile biraz TLC’ye ihtiyaç duyuyor! Her zaman tarzınıza ve görünümünüze uymalı, bu yüzden her zaman fuşya düşünmeyin, çıplak bir pembe de anlaşmayı imzalayacaktır. Ama soru nasıl? Pekala, araştıralım ve öğrenelim.

Cilt Tonlarına Göre Doğru Renk:

Altın kural şudur: mavi soğuk, kırmızı ise sıcak demektir. Bu nedenle, daha açık bir cilt tonunuz varsa mavi bir alt ton, daha sıcak tonlar için kırmızı bir alt ton seçin. Ancak istisnai olarak çok koyu ten rengine sahip olanlar daha koyu tonları tercih etmelidir. Ama günün sonunda neyi sevdiğini seçersin.

• Açık Cilt Tonları:

Neon dudaklar bir kenar ekler ve soluk ten tonlarında göz alıcı görünür. Tarzınızla oynayın ve bir çentik renklendirmek için büzgülerinize bir pop ekleyin. Ancak daha açık pembeden kaçının çünkü bu sizi daha solgun gösterecek ve dudaklarınız beyazlayacaktır..

  • Kırmızı alt tonlu cilt – mavi alt tonlu tonlar seçin.
  • Sarı alt tonlu cilt- daha açık mavi alt tonlu biraz daha parlak bir pembe seçin.

• Daha Esmer/ Daha Koyu Ten Tonları:

Bu ten tonları, çeşitli pembe tonlarıyla oynayabilir. Basitçe herhangi bir renk sarı alt tonu iyi çalışır. Ancak parlak pembelerden kaçının. Daha duyusal bir görünüm için Berry tonlarını deneyin.

• Daha Koyu Ten Tonları:

Her zaman kırmızı alt tonlu daha koyu bir gölge seçin. Ruh halinize bağlı olarak kırmızı veya mavi alt tonlu daha derin pembeler seçerek koyu veya açık alt tonlardan kaçının. Dudaklarınızı yüzünüzde ekstra bir ek gibi gösterdiğinden, her ne pahasına olursa olsun soluk renklerden kaçının..

Dudak Şekline Göre Doğru Renk:

Bu gerçekten düşündüğünüz kadar kolay değil. Doğru renk dudaklarınızı normal gösterecek ve çok kalın veya çok ince olmayacak şekilde çok yanlış gitmiş bir liposuction izlenimi verecektir..

Bu kategori için temel kural şudur: dudaklar ne kadar dolgunsa, gölge o kadar koyu olur. Ama her zaman ten rengine göre seç.

Doğru Teknik:

Hayır, size nasıl yapıldığını söylemeyeceğiz, bunun yerine aşağıdaki adımlarda nasıl daha iyi yapıldığını anlatacağız. Kusursuz büzgüleriniz için bize teşekkür edeceğinizden emin olabilirsiniz..

1. Uygun bir baz oluşturmak için dudak astarı/normal fondöten uygulayın.

2. Rengin kolayca akmamasını sağlamak için şeffaf bir dudak kalemi veya gölgenize en yakın olanı uygulayın..

3. Ruju eşit şekilde uygulamak için bir karıştırma fırçası kullanın..

4. Fazla ürünü bir kağıt mendil üzerine bastırın.

5. Temel rengin üzerine uygulanan şeffaf veya ışıltılı parlaklık ile bitirin.

6. Etkileyici bir dokunuş eklemek için alt dudağın ortasına fazladan bir parlatıcı sürün ve parlamasını izleyin..

7. Parmağınızı ağzınızın tam ortasına koyun ve dışarı çekin. Parmağınızda biraz dudak rengi çıkacaktır. Bu sizi lekeli dişlerden kurtaracak.

Doğru Yaklaşım:

İşleri basit tutun ve aşırı parlaklıkla görünümünüzü abartmayın. Kırmızı kadife kek gibi görünmek istemediğiniz sürece nadiren işe yarar.!

Pembe suratınızı daha iyi vurgulayacağından, allık için açık bir şeftali veya bej tonu seçin..

Yaşlandıkça daha kremalı rujunuz olmalı. Daha uzun süre kalıcıdır ve yaşla birlikte dudaklar incelir, bu nedenle kremsi doku en iyi sonucu verir..

Yani dudaklarınıza bir ruj sürmekten daha uzun bir süreç. Ama sonra tüm güzel şeyler zaman alır. Mükemmel dudaklarınız için biraz zaman ayırın, sonuçlar kendileri için konuşacaktır..