Modern zamanlarda eşarplar çok yönlü bir giyim aksesuarı olarak oldukça önem kazanmıştır. Bir eşarp, temel olarak, stil ve kullanım amacına bağlı olarak farklı uzunluklarda dokunan ipek, pamuk, yün vb. gibi farklı malzemelerden yapılmış bir kumaş parçasıdır. Bir eşarp, konfor, stil, trend, hava durumu, ruh hali vb. Gibi çeşitli amaçlar için esasen yararlıdır..

Eşarplar, kadınlar kadar erkekler tarafından da kullanılır, ancak kadınlar için bol miktarda eşarp seçeneği ve stili olduğu için çoğunlukla kadınlar bunları kullanır. Kadın eşarplarının en yaygın kullanılan türlerinden biri şifon eşarptır. Temelde Şifon ipek veya Naylondan yapılmış bir eşarptır ve son derece hafif, yumuşak ve havadardır..

2018 İçin En İyi Şifon Eşarp Koleksiyonu:

Hindistan’da en iyi 9 bayan şifon eşarp türü aşağıdadır.

1. Dikdörtgen Şifon Eşarp:

Dikdörtgen Şifon Eşarp

Dikdörtgen eşarp, her iki ucu büyük bir düğüm gibi çıkan ve orta kısmı dikdörtgen gibi görünmesi için dairesel veya dikdörtgen şeklinde olan bir şifon eşarptır. Esasen bir bayan atkısı. Yukarıdaki görüntü, dikdörtgen tarzı yeşil şifon bir eşarptır..

2. Saring Şifon:

Saring Şifon Eşarp

Sarong eşarp, genellikle bele veya tüm vücuda sarılıp sonra içine sokulan uzun şifon bir eşarptır. Genellikle sahil kıyafeti olarak giyilir. Yukarıdaki görüntü Malaya peştemâli tarzı kırmızı şifon eşarp.

3. Baskılı Şifon:

Baskılı Şifon Eşarp

Kadın şifon eşarplar da üzerlerindeki farklı baskı çeşitleriyle daha çekici görünüyor. Örneğin çiçek baskıları, hayvan baskıları, geometrik şekiller vb. bazı baskılı şifon eşarp türleridir. Yukarıdaki görüntü çiçek baskılı siyah şifon bir eşarptır..

4. Günlük Şifon:

Günlük Şifon Eşarp

Bu gündelik atkı, bir parti, alışveriş merkezi veya alışveriş vb. gibi herhangi bir gündelik gezi için giyilebilir. Kişiliğinize ek olarak havalı bir görünüm verir. Yukarıdaki görüntü sıradan bir mavi şifon eşarp.

5. Yaz Şifonu:

Yazlık Şifon Eşarp

Bu yazlık atkı, boynunuzu veya başınızı yoğun güneş ışınlarından korumanın en iyi şeklidir. Böylece doğal bir güneş koruyucu görevi görür. Genellikle, beyaz veya sarı gibi yansıtıcı bir renkten bir yazlık eşarp seçilir. Yukarıdaki görüntü, yaz için mükemmel olabilecek beyaz şifon bir eşarp..

6. Sıska Şifon:

sıska şifon

Sıska bir atkı en çok boyuna takılır. Adı gibi çok incedir ve genellikle yılın sıcak aylarında geceleri giyilir. Çoğunlukla boyuna takılmakla birlikte bazen başa da sarılır. Yukarıdaki görüntü sıska bir tarz pembe şifon eşarp.

7. Boncuklu Şifon Başörtüsü:

Boncuklu Şifon Başörtüsü

Görünümünü yükseltmek için güzel ışıltılı boncukların takıldığı bir fulara boncuklu şifon başörtüsü denir. Genellikle boncuklar ipek şifon bir fulara takılır. Yukarıdaki resim, boncuklu şifon eşarpların farklı çeşitlerine daha yakından bakmanızı sağlayacaktır..

8. Sonsuz Şifon:

Infinity Şifon Eşarp

Bir sonsuzluk atkı, birinci sınıf bir şifon boyun atkı türüdür. Başı ve sonu olmayan yuvarlak biçimli bir eşarptır. Bağlamak için herhangi bir ucu olmadığı için “Şifon halkalı atkı” veya “Şifon Snood Eşarp” olarak da adlandırılır. Yukarıdaki görüntü leopar derisi baskılı mavi sonsuzluk eşarpıdır..

9. Dantel Bordürlü Şifon:

Dantel Bordürlü Şifon

Dantel bordürlü atkı, daha iyi bir sunum sağlamak için kenarlarında ve yanlarında zarif bir şekilde işlemeli dantel bordüre sahiptir. Tasarıma bağlı olarak fulara modaya uygun bir görünüm veya geleneksel bir görünüm kazandırabilir. Yukarıdaki görüntü Dantel kenarlı gri şifon bir fulardır..

Bu nedenle, bir şifon eşarpın gerçekten güzel görünümlü bir eşarp türü olduğunu ve ayrıca birkaç sınıflandırması olduğunu gözlemlemiş olabilirsiniz. Kullanım amacınıza göre en uygun atkıyı seçebilirsiniz. Örneğin, sadece partiye gidiyorsanız gündelik bir şifon atkı kullanabilirsiniz, plaj tarafındaysanız Malaya peştemâli şifon atkı kullanabilirsiniz..