Hepimizin haftada en az bir günü saçımızı yapmakta tembel olduğumuz veya saçlarımızın düzgün durmadığı bir gün vardır. Şimdi bunun için endişelenme!! Saç aksesuarlarında son moda trend başörtüsü. Bir saç modeli için en basit ve en hızlı yollardan biridir..

Kadınlar ve Erkekler İçin En İyi Başörtüsü Stilleri:

İşte gününüzü güzelleştirecek güzel başörtüsü stillerinin bazı hızlı ve basit yolları.

1. Bükülmüş Türban:

bükülmüş türban

Bu bükülmüş türban size tam bir kentsel görünüm kazandıracak. Atkıyı boynunuzun arkasına yerleştirin ve uçlarını öne doğru tutun. Ardından iki ucu üst üste gelecek şekilde çaprazlayın ve başladığınız son aynı elde olacak şekilde bir kez daha bükün. Onları sıkıca çekin ve ense kısmında gerginleştirin.

2. Kabarık Güzellik:

kabarık güzellik

Başörtüsü stillerinde sıcak bir trend – Kabarık güzellik. Bu, saçlarını kabarık veya topuz yapmayı sevenler için tipik bir tarz. Eşarbınızı üçe katlayın. Kravat topuzunuzun veya kabarıklığınızın etrafında. Bu, kıvırcık saçlarınızın tamamen bağlı ve iyi yönetilmesini sağlayacaktır..

3. Retro Büküm:

Retro Büküm

Bu, başörtüsü bağlamanın en kolay yollarından biridir. Bir topuz veya hatta bir at kuyruğu üzerine bağlanabilir. Bu başörtüsü atkı, daha şirin bir görünüm için daha kısa uzunlukta tercih edilir. Sadece en iyi tonlarınızı giyin ve yazın havalı görünmeye hazırsınız..

4. Erkek Türban Eşarp:

Erkek Türban Eşarp

Eşarpların sadece kadınlar için olduğunu kim söyledi? Bu Erkek başörtüsü çok yönlü bir şal türüdür. Giymesi çok kolaydır ve türban veya kukuleta olarak giyilebilir. Bisikletçiler, yüzünüzü rüzgardan korumak için başınızı ve yüzünüzü hızlı bir şekilde sarabilir. Malzeme, suni ipek malzemeden yapılmış yumuşak ve hafiftir. Ayrıca tüm gün giymek rahat.

5. Eski Başörtüsü:

Eski Başörtüsü

Başörtüsü sarmanın en geleneksel yollarından biri. Kare atkı bir üçgene katlanır. Daha sonra sivri ucu arkada olacak şekilde üst başın üzerine örtülür. Diğer iki uç çenenin altına bağlanır.

6. Gelin Başörtüsü:

Gelin Başörtüsü

Her gelin, en iyi şekilde görünmeyi hayal eder ve düğünü için çok seçici bir şekilde alışveriş yapar. Bu gelin Başörtüsü net malzemeden olup kristaller, boncuklar ve incilerle yoğun bir şekilde işlenmiştir. Çiçek tasarımına sahiptir. D Günü’nde gelinin narin ve melek gibi görünmesini sağlar..

7. Müslüman Gelin Peçe Baş Elbisesi:

Müslüman Gelin Peçe Baş Elbise

Bu atkı, boncuklar ve payetler ile güzelce hazırlanmış. Çift katlıdır ve kırmızı renk gelinin kızarıklığını daha belirgin hale getirir. Kullanılan malzeme ipek olduğu için yumuşak ve gelin tarafından idare edilebilir..

8. Çöl Başörtüsü:

Çöl Başörtüsü

Bu, sizi güneşin şiddetli tozundan ve güçlü ışınlarından koruduğu için çöl için en popüler erkek başörtüsü. Dikdörtgen başörtüsünün bir ucunu alın ve başınızın etrafına sarın, diğer ucuyla kulaklarınızı, burnunuzu ve ağzınızı kapatın ve üstüne iğneleyin veya sıkıştırın.

9. Sih Başörtüsü:

Sih Başörtüsü

Sihlerin dini kitapları, erkeklerin saçlarını kesmemeleri ve türban denilen başörtüsü takmamaları gerektiğini belirtir. Sih türban bağlama tarzı diğer türban stillerinden farklıdır. Sih türbanının farklı stilleri – Patka, Temel türban ve Kale türbanı.

10. Rajasthani Başörtüsü:

Rajasthani Başörtüsü

Rajasthan’ın tipik başörtüsü Pagari olarak da bilinir. Bir Pagari’de eşarp başın etrafına sarılır. Pagari’yi bağlamanın farklı isimleri ve yolları var. Rajasthan’da her 10-15 km’de bir Pagari’yi bağlamanın farklı bir yolu var. Farklı mevsimler için farklı türbanlar vardır – hasat mevsiminde Pancharanga, Holi sırasında Falgunia, Diwali sırasında Black Chunari Turban ve Raksha Bandhan sırasında Mothara.

11. Devasa Afrika Yayı:

Devasa Afrika Yayı

Harika bir Bayan başörtüsü. Tüm saçınızı toplayın ve bir üst düğüme bağlayın. Baş sargısını başınızın arkasına, enseye kadar aşağıda olacak şekilde yerleştirin. Gevşek uçları öne doğru çektikten sonra, onları bir düğüm haline getirin ve büyük bir yay yapmak için katlayın. Uçları yay kanatlarına sokun.

12. Yahudi Kelebek Başörtüsü:

Musevi Kelebek Başörtüsü

Kadınlar için bu kelebek tarzı başörtüsü Kudüs’te çok popüler. Kadınlar, çarpıcı bir etki yaratmak için farklı renkteki iki eşarbı birleştirir. İki eşarp kare şeklindedir ve genellikle sadece püsküllüdür, diğeri ise değildir. Saçaklı atkı, saçaklı olmayanın üzerine bağlanır..

13. Dupatta Tipi Baş Örtüsü Stili:

Dupatta Tipi Baş Örtüsü Stili

Bu, dikdörtgen uzun bir başörtüsü olan dupattayı örtmenin en tipik geleneksel yollarından biridir. Dupatta döndürülür, baş onu arkadan örter. Diğer iki uç omuzlara düşer ve bir taraf diğerinin üzerine dökümlüdür. Bu düğünler ve dini işlevler sırasında yaygın bir tarzdır..

14. Keşmir Başörtüsü:

Keşmir Başörtüsü

En göz alıcı ve tasarımlı başörtüsü Keşmir’inkilerdir. Genellikle iki farklı eşarp başın etrafına bağlanır ve uçları arkada bırakılır. Üst atkı, alnı ve kulakları kapatan mücevherlerle süslenmiştir..

15. Sırt Topuz Başörtüsü:

Sırt Topuz Başörtüsü

Bunlar Afrika uluslarının hanımları için tipik güzel başörtüsü. Saçları genellikle çok kalın, kıvırcık ve kontrol edilemez. Saçları kıvırcık. Bu tarz saçı kaplar ve çok nezih ve sofistike bir görünüm verir. Uzun eşarp başın tamamını kaplar ve gevşek uçlar arkada bir topuzla bağlanır..

Peki ne bekliyorsun?? Sadece güzel bir başörtüsü süsleyin ve herkesi şaşırtmak için yeni bir görünüm giyin. Gidip yeni bir eşarp almanıza gerek yok; Kullanılıp atılan herhangi bir kumaş parçasını kullanın ve ona yeni bir görünüm kazandırın. Başörtüsü hem erkekler hem de kadınlar için harika aksesuarlardan biridir ve gittiğiniz her yerde harika bir moda ifadesi yapabilirsiniz..