Göğüsler, bir kadının hayati organlarından biridir ve uygun şekilde bakılması gerekir. Bununla birlikte, göğüslerle ilgili birçok sağlık sorunu vardır ve en yaygın olanlardan biri ağrıdır. Göğüslerde ağrı ve hassasiyetin pek çok nedeni olabilir ve aynı zamanda adet döngüsü kadar doğal bir şey nedeniyle de oluşur. Aynı şey menopoz döneminde olan kadınlara da olur. Mesele şu ki, krizi nasıl basit bir şekilde tedavi edebilirsiniz. Aşağıda belirtilen kürler, tedavi hedefinize ulaşmanıza yardımcı olabilecek en güvenli ve en basit olanlardan bazılarıdır..

Ağrıyan Göğüsleri Tedavi Etmek İçin Ev Çareleri

Göğüs Ağrısının Nedenleri:

Göğüs ağrısına neden olan birçok neden vardır. Yaygın olanlardan bazıları aşağıdaki gibidir:

1. Emzirme:

Bu, göğüslerde ağrının en yaygın nedenidir. Bu, muhtemelen artık süt nedeniyle süt kanalları tıkandığında olur..

Adet döngüsü sırasında ağrı – bu hormonal değişiklikler ve östrojen seviyelerindeki artış nedeniyle olur.

2. Takılmamış Sütyen:

Göğüste ağrının en önemli nedenlerinden biri, uygun olmayan bir sutyen giymektir. Özellikle kardiyo egzersizleri yaparken iyi bir destekleyici sutyen takmamak göğüslerde ağrıya neden olarak ağrıya neden olabilir..

3. Memedeki Kistler:

Bu aynı zamanda göğüslerde ağrıya neden olan en yaygın faktörlerden biridir. Bunun için uzman tavsiyesi gerekecektir. En kısa zamanda kontrol ettirmek önemlidir.

4. Hamilelik

Hamilelik sırasında, hormonal değişikliklerden dolayı göğüslerin ağrıması yaygındır. Bu, çoğu durumda birkaç gün içinde kaybolur ve bu çözümlerin hepsi çok faydalıdır..

Belirti ve bulgular:

Göğüslerde ağrı belirtileri ve semptomları çok yaygındır ve işte bunlardan bazıları,

 • Meme dokusundaki ağrı adet döngüsünden kaynaklanıyorsa, çoğu durumda hormonlarla ilgili olduğunu bilmek önemlidir..
 • Genellikle her iki memeyi de çoğunlukla üst kısmı etkiler ve ağrı koltuk altına kadar yayılır..
 • Göğüslerde şişlik var ve bazen topaklar hissedilebilir.
 • Düzenli bir adet döngüsünden kaynaklanmıyorsa, ağrı sabit olacaktır. Göğüslerden sadece birini etkileme olasılığı vardır..
 • Emzirme döneminde ağrı olursa süt kanalındaki pıhtılardan kaynaklanır. Süt tamamen dışarı pompalandığında kaybolabilir. Bu ağrı hem memeyi hem de sadece birini etkileyebilir. Süt kanallarının tıkanmaması için her iki meme ile beslenmek önemlidir..

Ağrıyan Göğüsleri Tedavi Etmek İçin En İyi Ev İlaçları:

Bu Ana Çözümler En İyi Sonuçlar İçin Günlük Olarak İzlenebilir,

1. Faydası Olan Otlar:

Papatya kapsülleri

Ağrıyan göğüslerin tedavisi için mükemmel olan ve en iyi şekilde çay şeklinde alınabilen bazı otlar vardır. Karahindiba ve papatya, dikkate alınabilecek en önemli olanlardan bazılarıdır. Piyasada, dozu bir profesyonel tarafından danışılabilecek olan papatya kapsülleri de mevcuttur. Bunlar, göğüslerde ağrı yaşamanızın nedeni olan vücuttaki fazla su tutulmasını ortadan kaldıracaktır. Bu, ağrıyan göğüsler için en iyi ev ilacıdır..

2. Diüretik Gıdalar Alın:

Diüretik Gıdalar

Araştırmacılara göre vücuttaki su tutulmasını temizlemeye yardımcı olan bazı yiyecekler var. Bu gıdalar bu nedenle ağrıyan göğüslerin tedavisinde ideal bir şekilde yardımcı olacaktır. Kavun, Brüksel lahanası, maydanoz, havuç, kuşkonmaz, kereviz, lahana, marul, yulaf, domates ve kırmızı pancar burada size yardımcı olabilecek en iyi yiyeceklerden bazıları. Sonuçlar için normal rutinde bunlara uyun. Bu yiyecekler çok kolay bulunur ve ağrıyan göğüsler için en iyi doğal ilaçlardan biridir..

3. Tuz Alımını Azaltın:

Deniz tuzu

Basit doğal tedavilerden bir diğeri, diyette tuzun azaltılması şeklinde gelir. Bu, göğüs ağrısı problemlerinizin iyi bir şekilde tedavi edilmesini sağlamak için düzenli olarak takip edilmelidir. Tuz vücutta su tutulmasını tetikleyen ve sadece göğüslerde değil vücudun diğer bölgelerinde de şişmeye neden olan ürünlerden biridir. Tuz alımını azaltmak memedeki ağrıyı önemli ölçüde azaltabilir. Bu, ağrıyan göğüsler için en iyi ilaçlardan biridir..

 • Vücutta meydana gelen hormonal değişiklikler nedeniyle şişmeye daha yatkın oldukları için hamile kadınların veya yeni annelerin daha az tuz tüketmesi çok yararlı olabilir..

4. Takviyeler Avantajı:

Takviyeler

Ağrıyan göğüs krizinde gerçek harikalar yaratan bazı takviyeler var. Bu takviyeler, yüzde 100 güvenli ve yan etkileri olmayan kalsiyum ve magnezyum içerir. Multivitaminlerin yanı sıra, B vitamini kompleksi takviyeleri ve E Vitamini takviyeleri de göğüs ağrısı olanlar için tavsiye edilir..

Adet dönemlerinde ve ayrıca hamilelik sırasında beslenmenin azalması yaygındır. Bu takviyeler, beslenmeyi dengelemeye yardımcı olur ve vücuda gerekli miktarda vitamin verir. Bu, hamilelik ve adet döngüsü sırasında göğüs ağrısı için en iyi ev ilaçlarından biridir..

 • Bu takviyeler, hamile bayanlar ve yeni anneler için en iyisidir, çünkü vücutları çift çalışır ve 2 tanesini beslemek zorundadır. Doktora danışarak almaları daha iyi.

5. Masaj Yapın:

Göğüs göğüs masajı

Zeytin yağı gibi bir yağ kullanarak göğüslere dairesel hareketlerle masaj yapmak, ağrıyan göğüsler için doğal bir tedavi söz konusu olduğunda yapılacak en doğru şeylerden biridir. Bu, en iyi sonuçları almak için nazikçe ancak en az 10-15 dakika yapılmalıdır..

 • Ayrıca bölgeye kan akışını iyileştirecek ve şişlik nedeniyle ağrıya neden olan kasları gevşeterek su tutulmasını temizleyecektir..
 • Emzirme döneminde düzenli bir masaj özellikle tıkanmış ve tıkanmış süt kanallarını açarak ağrı ve sızıların giderilmesine yardımcı olur..
 • Yağla masaj yapmak, meme uçları çatlamış yeni annelere de yardımcı olacaktır..

6. Bol Suya Sahip Olun:

bol su

Su tutmada suya sahip olmanın sadece durumu daha da kötüleştireceği bir klişedir. Hatta bol su içmek, biriken suyu iterek göğüslerden akıtarak ağrıyı giderecektir. Sonuçları elde etmek için yaklaşık 10 bardak su için.

 • Ilık su içmek emzirme döneminde tıkanmış süt kanallarını seyreltmeye ve ağrıyı hafifletmeye yardımcı olacaktır..
 • Bu, göğüs ağrısı için en etkili ve kolay bulunabilen ev ilaçlarından biridir..

7. Doğru Beden Sütyenini Giyin:

sutyen dükkanı seçimi

Göğüs ağrısının nedeninin yanlış iç çamaşırı boyutu olduğu sıklıkla görülmüştür. Takip edebileceğiniz ev ilaçlarından biri, size uyan doğru bedeni giymektir. Ayrıca ideal fincan boyutunu da içerir. Bu konuda herhangi bir fikriniz yoksa, bunun için bir uzmana danışın ve deneyin..

 • Bu, ağrıyan göğüslerin tedavisine ve önlenmesine yardımcı olacaktır..
 • Sağlıklı göğüsler için doğru beden sutyen giymek son derece önemlidir..
 • Doğru boyutta bir sutyen giymezseniz, aynı zamanda sarkık göğüslere yol açar ve aynı anda boyutunu artırır..

8. Diyetimize lif ve Omega 3 ekleyin:

Sağlıklı bir yaşam tarzını sürdürmek için az yağlı bir diyet ve tahıllar ve meyveler gibi lif bakımından zengin yiyecekler yemek çok önemlidir. Bu şekilde hormonlar kontrol altında olur ve ayrıca meme dokusunda biriken fazla yağ, göğüslerde daha fazla ağrı ihtimaline neden olur. Omega-3 yağ asitleri, iltihabı, şişmeyi ve ağrıyı kontrol etmeye yardımcı olan eikosanoidlerin dengelenmesine yardımcı olur. Keten tohumu ve diğer lifli gıdalar gibi gıdalar, hormonları dengelemeye yardımcı olan östrojen seviyelerini artırır..

9. Doymuş Yağlardan Kaçının:

Margarin, bitkisel yağlar vb. gibi doymuş yağlardan zengin gıdalar iltihaplanmayı teşvik eder ve bu nedenle göğüslerde daha fazla ağrıya neden olur. Kısmen hidrojenlenmiş ürünlerden de tamamen kaçınılmalıdır. Trans yağ ayrıca göğüslerdeki ağrıyı ve iltihabı da artırır. Ayrıca göğüs ağrısına ve diğer sağlık sorunlarına yol açan hormonal dengesizliğe neden olurlar. Doymuş yağlardan uzak durmak her zaman iyi bir fikirdir. FDA tarafından onaylanmayan birçok ülkede bulunmaktadırlar. Bu, ağrıyan göğüsleri daha erken ve etkili bir şekilde iyileştirmeye yardımcı olmak için izlenecek en iyi yöntemlerden biridir..

10. Tutma ve Soğuk Kompresörler:

Sıcak ve soğuk kompresörler, ağrıyan göğüsleri tedavi etmek için en iyi ev ilaçlarından biridir. Bir sıcak torbaya sadece ılık su ekleyebilir ve sonra aynısını dondurup soğuk bir kompresör olarak kullanabilirsiniz. Sıcak kompresör ağrıyan kasları gevşetmeye yardımcı olur ve soğuk kompresör antienflamatuardır. Bunu alternatif olarak kullanmak kanalların tıkanmasına yardımcı olur ve ağrıyı ve ağrıyı giderir. Bu yöntem çok kolay ve herkes için erişilebilir. Kesinlikle yan etkisi yoktur ve herkes tarafından denenebilir..

Göğüs ağrısı adet dönemindeki kadınlarda, hamile veya emziren kadınlarda çok sık görülen bir sorundur. Çoğunlukla hormonal dengesizliklerden, tıkanmış süt kanallarından veya sadece uygun olmayan bir sutyen giymekten kaynaklanır. Hormonlarda iyi bir denge sağlamak için sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmek ve sağlıklı yiyecekler yemek önemlidir. Bu meme ağrısını önlemeye yardımcı olacaktır. İyi oturan bir sutyen giymek de her şey kadar önemlidir. Göğüslerdeki kistler veya miyomlar düzenli olarak kontrol edilmelidir..

Sıkça Sorulan Sorular:

S1. memeden süt nasıl gelir?

Yanıtlar:

 1. Göğüs, göğüs kaslarını örten dokudan oluşur..
 2. Kadın memesi emzirme döneminde süt üreten dokudan oluşur. Aynı zamanda yağ dokusu üretir..
 3. Göğüste öncelikle süt üretmek için tasarlanmış 15-20 lob vardır. Her lob, sütün fiilen üretildiği daha küçük lobüllere bölünür..
 4. Süt ayrıca bir kanal ağına bağlı daha küçük tüplerden geçer..
 5. Bu kanal ağları, sonunda meme ucundan geçen deriden çıkan daha büyük kanallara birleşir..
 6. Meme başı çevresindeki deriye areola denir..
 7. Meme ayrıca lenf damarları, lenf düğümleri ve kan damarlarından oluşur..

S2. Hangi kıyafet için hangi sutyen daha iyidir?

Asn. Bir kıyafet için doğru sütyen seçimi çok önemlidir. İşte doğru sutyeni seçmenize yardımcı olacak bir kılavuz.

1. Günlükler: Kontur, kablosuz sütyenler en iyi tişörtlerde işe yarar. Bunlar her türlü gündelik olayda kullanılabilir, en iyi t-shirt ve kazaklarda işe yarar

2. Balenli Sütyen: Balenli sütyenler göğüslere daha fazla destek vermek ve onları göğse bağlı tutmak içindir. Şekil ve yapı sağlarlar ve birçok çeşitte bulunurlar..

3. Abiye Elbiseler: Pushup sütyenler en iyi gece elbiselerinde işe yarar. İyi destek verirler ve aynı zamanda dekolteyi vurgulayarak ince ama klas bir görünüm verirler..

4. Omuzları açık elbiseler: Tam olarak omuzları açıkta bırakan kıyafetler için tasarlanmış geniş bir askısız sütyen yelpazesi vardır. Halter boyun kıyafetleri için de iyi çalışır.

S3. Göğüs ağrısı kansere neden olabilir mi??

Ans. Göğüslerdeki her ağrı kanser olmayabilir. Göğüs ağrısının çeşitli nedenleri vardır.,

1. Göğüs ağrısına genellikle hormonal değişiklikler, uygun olmayan sütyenler veya tıkalı süt kanalları neden olur.

2. Göğüs ağrısının bu nedenleri, normal ev ilaçları ile ve zamanında ortadan kalkmalıdır.

3. Bununla birlikte, memenizde tıkalı bir süt kanalı olmayan ve ev ilaçları ile geçmeyen bir yumru hissediyorsanız, kontrol ettirmeniz önemlidir..

4. Memede çukurluk varsa veya deride büyük değişiklikler varsa, kontrol edilmesi önemlidir..

5. Bir mamogram testi sırasında bir yumru bulunursa, bir tümör olabilir ve kontrol edilmesi gerekir..