Vaikai mėgsta žaisti. Jie žaidžia sode, smėlyje, purve ir iš esmės visur. Mes, tėvai, norime juos apsaugoti. Tai natūralus instinktas. Kūdikių saugumas motinos įsčiose. Bet, deja, jūs negalite jų laikyti savo rankose amžinai. Jūs turite juos paleisti. Negalite sustabdyti vaikų linksmybių.

Visos šios linksmybės sukelia daugybę mikrobų. Šis milijonų mikrobų poveikis gali sukelti ligas. Matyti, kaip jūsų vaikas serga, gali labai plyšti širdis.

karščiavimas vaikams

Karščiavimas yra virusinė liga. Tai gali būti dėl daugelio priežasčių, tokių kaip bakterijos, virusai ir temperatūra. Dažniausiai tai užkrečiama. Tačiau nepriimkite to atsitiktinai, turite laiku stebėti karščiavimą. Kūdikiai, turintys triženklį skaičių, gali būti pavojingi. Jūs turite nedelsdami juos nuvesti pas gydytoją.

Po šešių mėnesių kūdikiai paprastai karščiuoja kartu su gerklės skausmu, sloga, galvos skausmais, šaltkrėčiu, kūno skausmais, nuovargiu ir viduriavimu. Galbūt norėsite parodyti gydytojui, jei šie karščiavimo simptomai trunka ilgiau nei dvidešimt keturias valandas. Didesniems vaikams nuo dvejų metų palatose karščiavimas paprastai išlieka 2–3 dienas.

Vaikams karščiavimas reiškia, kad mūsų imuninė sistema kovoja su peršalimu ar infekcija. Tai reiškia, kad stiprėja imuninė sistema. Jūs turite duoti tam laiko. Turėtumėte rasti jo priežastį, pavyzdžiui, bet kokią infekciją, šaltį ar temperatūrą.

Karščiavimas turi skirtingą poveikį skirtingoms amžiaus grupėms. Vaistas taip pat skiriasi priklausomai nuo amžiaus. Paprastai vaistas skiriamas kas keturias valandas. Jei karščiavimas išlieka po trijų dienų, turite atlikti kraujo tyrimą. Jūs neturėtumėte panikuoti karščiuojant, tačiau neturėtumėte rizikuoti.

Normalios ir aukštos temperatūros parametrai – vaikų karščiavimo diagrama:

Karščiavimas rodo kai kuriuos simptomus, pasireiškiančius aukšta temperatūra ir odos bėrimais ant jūsų vaikų kūno. Žinodami temperatūrą galime pasakyti, ar tai aukšta, ar maža temperatūra. Žemiau pateikta lentelė suteikia jums idėją apie normalią temperatūrą ir aukštą temperatūrą.

Įprastų temperatūros diapazonų diagrama:

  • Geriamieji intervalai: 35,5 ° C – 37,5 ° C (97,9 ° F – 99,5 ° F)
  • Pažastų diapazonai: 36,5 ° C – 37,5 ° C (97,8 ° F – 99,5 ° F)
  • Tiesiosios žarnos diapazonas: 36,6 ° C – 38 ° C (97,9 ° F – 100,4 ° F)

Simptomai:

Vaikų karščiavimo priežastys yra daug. Jei karščiavimą lydi peršalimas, tada jo 1 laipsnio karščiavimas. Jei karščiavimą lydi viduriavimas, tai gali būti skrandžio infekcija. Kartais karščiavimas gali turėti gripą ir sezoninį poveikį. Karščiavimas su deginimu šlapime gali būti šlapimo infekcija. Karščiavimas su ausies skausmu gali būti ausies infekcija. Jei ant odos ar nagų matote mėlynas dėmes, karščiuojant, turėtumėte patikrinti, ar nėra meningito. Tai gali būti mirtina; todėl vaikas turi būti nedelsiant nuvežtas į greitosios pagalbos skyrių.

Vieną dieną jie atsikelia ir žaidžia. Kitą dieną jie taip pat negali pakilti iš lovos. Tai gali būti šiek tiek baisu, jei vaikas serga astma ar diabetu. Tokiais atvejais per 24 valandas turėtumėte atlikti keletą gripo tyrimų.

Yra daug karščiavimo priežasčių. Tai gali būti infekcija, sužalojimas ir uždegimas. Štai keletas išvardytų žemiau.

Ūminis karščiavimas:

Ūminis karščiavimas yra karščiavimas, kuris yra apie 101 ° C. Jis ten yra mažiau nei 7 dienas.

Vaikų karščiavimo priežastys:

Kvėpavimo takų infekcijos, tokios kaip peršalimas, gripas. Taip yra dėl viruso. Tai daugiausia lemia sezoniniai pokyčiai ir didelis žiedadulkių grūdų, dūmų ir dulkių kiekis. Viena iš priežasčių taip pat yra oro taršos kiekis per dieną.

Vaikai kartais geria vandenį iš vienas kito butelių ir atidaro čiaupus. Tai sukelia skrandžio infekciją, kurią dažnai sukelia ir valgant ne maisto produktai. Ši infekcija grįžta šildo kūną. Gastroenteritas atsiranda dėl viruso, esančio užterštame vandenyje ir maiste.

Ausų infekcija sukelia karščiavimą. Tai vadinama „Otis media“. Yra išskyros iš ausies. Tai lydi lengvas ar vidutinio sunkumo karščiavimas. Dažniausiai tai atsitinka dėl to, kad ausis patenka į šaltą orą ir vandenį, ir skauda.

Vanduo, kuriuo plaunamės po šlapimo ir pavogimo, taip pat sukelia šlapimo infekciją. Dažnai per didelis sauskelnių naudojimas ir nehigieniškas medvilninių vystyklų naudojimas taip pat sukelia šlapimo infekciją. Tai sukelia karščiavimą. Tai daugiausia dienai ar dviem. Reguliarus privačių dalių plovimas šiltu vandeniu padeda to išvengti.

Dėl skiepų ir tam tikrų vaistų dažnai kyla kūno temperatūra. Šis karščiavimas yra labai lengvas ir praeina per kelias dienas. Skiepijimo metu gydytojai paprastai įspėja tėvus, kad tik iš anksto juos paruoštų.

Lėtinis karščiavimas:

Lėtinis karščiavimas yra karščiavimas, kurio temperatūra yra trijų skaitmenų. Tai daugiau nei 7 dienos. Tai gali sukelti stiprų svorio netekimą ir apetito praradimą. Sunkiais atvejais tai gali pažeisti smegenis.

Vaikų lėtinio karščiavimo priežastys:

Lėtinis karščiavimas gali atsirasti dėl užsitęsusių virusinių ligų, tokių kaip hepatitas, tuberkuliozė ir ŽIV.

Pasikartojančios virusinės ligos taip pat gali sukelti lėtinį karščiavimą.

Daugelio rūšių infekcijos, tokios kaip hepatitas, sinusitas ir pneumonija, vaikams gali sukelti virusinę karštinę. Tai gali susilpninti kvėpavimo takus. Padidėjusi infekcija sukelia aukštą karščiavimą.

Uodas:-

Uodai sukelia tokias ligas kaip maliarija, dengės karštligė, chikungunya ir kiaulių gripas. Šios ligos sukelia labai aukštą karščiavimą. Uodas perneša virusą nuo žmogaus. Tai pavojingos gyvybei ligos. Tai labai paplitusi atogrąžų vietovėse kaip uodų veislė ant stovinčio vandens.

Yra begalinės infekcijos galimybės. WBC kovoja su virusais ir bakterijomis, sukeliančiomis infekciją. Dėl to pakyla kūno temperatūra, t.

Mes galime vengti sąlyčio su mikrobais, kad išvengtume karščiavimo. Bet kiek mes galime išvengti. Mes negalime sustabdyti vaikų žaidimo. Be to, mes negalime jų nuolat stebėti.

Atsargumo priemonės, siekiant išvengti vaikų karščiavimo:

Yra ir kitų būdų, kaip išvengti vaikų karščiavimo.

Nepaisykite maisto iš išorės:

Maistas lauke yra veikiamas daugybės mikrobų. Jie laikomi atviri, musės ateina ir atsisėda ant jo, todėl tampa netinkamos valgyti. Kartais naudojamų daržovių ir aliejaus kokybė neatitinka žymos. Tai sukelia skrandžio ir žarnyno infekciją. Taigi tiesiog neturėtume valgyti už maisto ribų. Jei neturime kitos išeities, kaip tik valgyti ne lauke, tuomet turėtume valgyti iš saugios ir vyriausybės patvirtintos vietos.

Dėvėkite šiltus drabužius:

Daug kartų dėl šalto oro vaikai peršąla, jei neprižiūrimas mažas peršalimas gali sukelti karščiavimą. Dėvėdami šiltą šluostę išvengsite šalto vėjo poveikio. Tai taip pat apsaugo vaikus nuo ausų ir nosies infekcijų.

Naudokite švarų vandenį:

Dažnai virusai patenka į mūsų kūną per vandenį. Mes turime naudoti švarų vandenį gerti, virti, maudytis ir net skalbti drabužius. Mikrobai patenka į mūsų kūną per bet kokį poveikį.

Venkite uodų:

Uodai yra didelių ligų, sukeliančių labai aukštą karščiavimą, priežastis. Mes neturime leisti jiems veistis. Tai reiškia, kad niekur neturėtų būti stovinčio vandens. Taip pat galime naudoti tinklą ir purškiklius, kad būtume apsaugoti nuo uodų.

Vaikų kūno temperatūros (karščiavimo) gydymo būdai:

Vaistai nuo karščiavimo vaikams

Kiek mes neleidžiame savo vaikams karščiuoti, mes niekada negalime išvengti mikrobų. Jei bet kuriuo atveju vaikai karščiuoja, gali būti taikomos šios priemonės.

1. Pasakė:

Nsaid yra nesteroidinis priešuždegiminis vaistas, naudojamas skausmui malšinti. Jis taip pat vartojamas karščiavimui mažinti. Jis yra įvairių tipų ir formulių. Dažniausiai kūdikiams ir kūdikiams neskiriami jokie vaistai nuo alopatijos, kol tai tikrai nėra būtina. Mažiausiems vaikams suspensijos ir sirupai skiriami mažiausiomis dozėmis. 2 metų ir vyresniems vaikams skiriamos švelniai kramtomos tabletės. Tačiau dauguma tėvų vengia vaistų, kol jų tikrai nereikia arba tik tada, kai gydytojas liepia duoti. Jis turi šalutinį poveikį, pvz., Smegenų pažeidimą, kepenų, širdies ir kraujagyslių bei žarnyno pažeidimus.

2. Skysčio suvartojimas:

Karščiavimas dažnai sukelia vaikų dehidrataciją. Tai veda prie odos ir lūpų džiūvimo. Taigi sakoma, kad jis geria daug skysčių. Vanduo, sultys, šalta sriuba, jogurtas ir ledai. Tai atvėsina kūno temperatūrą ir palaiko vaiko hidrataciją.

3. Šlapio audinio kompresas:

Dažnai, kai karščiavimas yra triženklis, gydytojai siūlo virš kaktos laikyti šlapią šluostę. Vanduo, į kurį panardinamas audinys, yra šaltas. Manoma, kad jis kartkartėmis turi būti pakeistas. Tai atvėsina vaiką ir paguodžia.

4. Kempinė vonia:

Dažniausiai vaikams karščiuojant duodama kempinė. Jis visą laiką atvėsina kūno temperatūrą. Tai atliekama su šiek tiek šiltu iki įprasto vandens. Vaikams, kurie labai karščiuoja, kas keturias valandas kempinė maudoma. Jei jūsų vaikas dreba, turite apsivilkti antklodę, kol ji sušils, ir nedaryti kempinės.

5. Lengvi drabužiai:

Kai vaikas karščiuoja, kūno temperatūra pakyla. Norėdami kovoti su šia aukšta temperatūra, mūsų kūnas linkęs prakaituoti, kad jį atvėsintų. Šį prakaitą reikia išmirkyti. Todėl gydytojai visada pataria apsirengti lengvais drabužiais.

6. Naudokite ventiliatorių:

Kai vaikai karščiuoja, jie neturi būti patalpoje su oro kondicionieriumi. Erdvus kambarys yra tinkamas atvėsti aukštai temperatūrai. Norint sumažinti temperatūrą, yra geras ventiliatorius.

7. Būkite patalpoje:

Jei jūsų vaikas karščiuoja, jis neturi išeiti. Vėjas ir saulė gali pakelti temperatūrą. Dėl krūvio vaikai gali labiau dehidratuoti. Norint greitai atsigauti nuo karščiavimo, visada patariama visiškai pailsėti lovoje.

Karščiavimas yra kasdienė liga. Tačiau ilgos vaiko ir tėvų bemiegės naktys gali būti labai varginančios. Galbūt norėsite sužinoti jo priežastį ir daugiau nei tai, kad norėtumėte nedelsdami paskambinti savo gydytojui. Todėl visada geriau to išvengti. Daug skysčių ir aušinimas drėgna šluoste sumažins.