Mutfağınızı temiz ve hijyenik tutmak hantal hale geliyorsa, mutfağınızı fayanslarla kaplamanın zamanı geldi. Modern mutfak duvar karoları tasarımları, az bakım gerektirmeleri, suya dayanıklı olmaları, leke tutmamaları ve kolay temizlenmeleri nedeniyle doğal bir seçimdir. Evimizin farklı alanlarında aynı tip karolar kullanılamaz. Bugün, sayısız renk, motif ve farklı malzemelerden yapılmış çok çeşitli karolar buluyoruz. Mutfağınıza eksiksiz bir görünüm kazandırmak için uygun fiyatlı ve bütçeye uygun seçeneklerdir..

Son Mutfak Duvar Karosu Tasarımları

Hindistan’da Mutfak Duvarları İçin En İyi Fayanslar:

İşte mutfak alanınızı seçtiğiniz tasarımla döşemenin birkaç benzersiz yolu. Resimlerle birlikte 20 basit ve modern mutfak duvar karosu tasarımına bir göz atalım..

1. Tasarımcı Mutfak Duvar Karoları:

Tasarımcı Mutfak Duvar Karosu Tasarımı

Bu, zıt renk kombinasyonlarının görünüme katkıda bulunduğu ve size bir alan yanılsaması verdiği tasarım mutfak duvar karoları ile kompakt bir mutfağın en iyi örneklerinden biridir. Soluk pembe renkli dolaplar, çikolata renkli dolaplar ve duvara monte dolaplar arka duvardaki karoları mükemmel bir şekilde tamamlıyor. Gri duvara karşı siyah beyaz fayanslar sadece estetik açıdan güzel değil, aynı zamanda şık bir görünüme de sahip..

2. Mutfak İçin Dekoratif Duvar Karoları:

Mutfak için Dekoratif Duvar Karosu

Bu karolar, karmaşık desenli karolarla değişen grimsi mavi karo tonlarından oluşan göz alıcı bir desene sahiptir. Masif gri, kuvars ve mavimsi gri karolardan oluşan bu iki tonlu dekoratif mutfak duvar karoları, aksine, diğer karolardaki tasarımların daha karmaşık ve belirgin görünmesini sağlıyor. Bu, mutfak zeminine şık ve zarif bir görünüm kazandıran, büyük ve küçük karelerden oluşan güzel desenli sıradışı bir tasarımdır..

3. Mutfak Duvarları İçin 3D Fayans:

Mutfak Duvarları İçin 3d Fayans

Bu mutfakta kullanılan 3d fayanslar size boşluk ve derinlik hissi verir ve pudra mavisi küçük mutfağınızın geniş ve ferah görünmesini sağlar. Mavi karoların çıkıntılı yapısı onu dayanıklı ve uzun ömürlü kılar ve tek tek karolar arasında boşluk olmadığı için derz oluşumunu engeller. Kare mavi ve beyaz mutfak duvar karoları, uyumlu dolaplarla birlikte mutfağın aydınlık ve havadar görünmesini sağlar..

4. Ülke Mutfak Duvar Karosu Tasarımı:

Country Mutfak Duvar Karosu

Mutfak için kullanılan bu ince bakır duvar karoları, mutfağın toplam stilini yükselten zamansız, ince bir görünüme sahiptir ve tencere, vintage görünüme katkıda bulunur. Sarı ve hardallı dolap tezgahındaki doğal yeşillik ve baca rengi, bu karanlık, karamsar iç mekana hayat veriyor. Mutfağınızda rustik bir hava olmasını seçerseniz, size rahat ve klasik bir mutfak kazandıracak ideal geleneksel mutfak duvar karoları bunlardır..

5. Desenli Mutfak Duvar Karosu:

Desenli Mutfak Duvar Karosu

Mutfak için kullanılan bu koyu mavi tonlu cam duvar karoları süper şıktır ve kavisli kenarları olan dekoratif bir desene sahiptir. Bu minimalist mutfağa modern bir görünüm kazandırır ve derinlik yanılsaması yaratır. Koyu mavi parlak karolar, kontrast oluşturan açık renkli dolaplarla kentsel zarafeti tasvir ediyor. Canlı mavi gölge ve fon olarak benzersiz bir karo deseninin aksine parlak pişirme kapları, maksimum zaman geçirdiğiniz odayı kişiselleştirmek için en iyi sonucu verir..

6. Rustik Mutfak Duvar Karosu:

Rustik Mutfak Duvar Karosu

Bu mutfak, doğru karo seçimi ile klasik tarzda tasarlanmıştır; bu sade mutfak duvar karoları ve açık raflar, nötr renkler ve gri tonlarında motifler ile sofistike cazibeye katkıda bulunur. Koyu renkli dolaplar, soğuk gri duvarların arka planıyla yüksek kontrast sunar ve sade mutfak duvar karoları, sessiz bir çekiciliği dışlar..

7. Çiftlik Evi Mutfak Duvar Karoları:

Çiftlik Evi Mutfak Duvar Karosu

Bu çiftlik evi tipi mutfakta hemen göze çarpan şeyler sadelik, sıcaklık ve modernliğin bir tonunu taşıyan ışık dolu bir alan. Açık ve koyu gri tonlarındaki geleneksel tuğla görünümlü karolar, mutfağa otantik bir görünüm kazandırıyor. Geleneksel ve modern tarzın bu kombinasyonu, görünümü çevreye uyan cihazlarla tamamlar. Yeşillikler ve meyve kasesi, küçük mutfak duvar karolarının temiz hatlarına gerekli renk patlamasını sunuyor..

8. İspanyol Duvar Karosu Mutfak:

İspanyol Duvar Karosu Mutfak

Burada, tüm oda için tek bir tipe yapışma eğiliminin aksine, bir odada kullanılan bej mutfak duvar karolarının bir kombinasyonunu görüyoruz. Odanın bir tarafında çinilerde daha koyu motifler, diğer tarafında ise sade olması odayı olduğundan daha büyük gösteriyor. Ahşap sehpa şeklinde kullanılan mobilyalar ve tavana asılı ışıklar odanın sanatsal güzelliğine katkıda bulunuyor..

9. Çağdaş Mutfak Duvar Karosu Tasarımları:

Çağdaş Mutfak Duvar Karosu

Beyaz zemin üzerine koyu motifli açık gri renkteki bu karolar, çağdaş ve modern mutfak karolarının güzel kombinasyonlarıdır. Bu güzel mutfak duvar karoları, Viktorya tarzına benzer çiçek motiflerine sahiptir ve ahşap tezgahlarla mükemmeldir. Bu karo, gri ve beyaz kombinasyonu ile zarif bir vintage desene sahiptir ve kalıcı bir izlenim bırakacağından emin olabilirsiniz..

10. İtalyan Mutfak Duvar Karosu:

İtalyan Mutfak Duvar Karosu Tasarımı

Buradaki fayanslar, zarif dolapları tamamlayan sofistike bir çekicilik taşıyor. Evinizi dekore etmek için özel bir çözüm sunar ve farklı renk ve şekillerde soyut bir tablo gibi görünür. Fayanslar serin bir tona sahiptir ve mutfağınız için hoş bir backsplash oluşturur. Bu geometrik mutfak duvar karoları için çok çeşitli renk ve dokular arasından seçim yapılabilir..

11. Baskılı Mutfak Duvar Karosu:

Baskılı Mutfak Duvar Karosu

Bu trend mutfak duvar karoları, bakmak ve dondurma ve kahve dükkanlarında kullanmak için inanılmaz derecede gerçekçi. Bu grafik karolar, özellikle mutfağınızı belirli bir temaya göre tasarladıysanız, mutfaklarımızda da kullanılabilir. Her zaman en sevdiğiniz meyveyi veya istediğiniz diğer dondurmaları, çikolataları seçebilir ve hayallerinizdeki pişirme alanında baskılı karolar halinde bulundurabilirsiniz..

12. Fantezi Mutfak Duvar Karosu Tasarımı:

Fantezi Mutfak Duvar Karosu

Bu mermer mutfak duvar karolarındaki çekici tasarımlar benzersiz bir görsel çekiciliğe sahiptir. Tasarım, kümelenmiş görünmeden düzgün bir görünüme sahiptir. Bu desen metro istasyonlarında bulunanlara benzer olduğu için metro döşemelerine benziyorlar. Bu tip karo tasarımı popülerlik kazanmakta ve mutfaklarda geleneksel tuğla desenli karoların yerini almak için kullanılmaktadır..

13. Dokulu Mutfak Duvar Karoları:

Dokulu Mutfak Duvar Karosu

Farklı fayanslarla denemeler yapmak iyidir ve bu dokulu fayanslar, bir odaya derinlik ve boyut kattıkları için mutfak alanlarında en iyi sonucu verir. Bu dikdörtgen şeklindeki bej mutfak duvar karolarının açık ve koyu tonları hoş bir görünüm ve his veriyor ve deneyebileceğiniz yaratıcı karo seçeneklerinden biri olarak adlandırılabilir. Nötr renkler tuğla duvarları taklit eder ve mutfağa sakin bir görünüm verir..

14. Gri Mutfak Duvar Karosu:

Gri Mutfak Duvar Karosu

Bu karoların tasarımı kavisli altıgen mutfak duvar karolarına benzer ve ahşap tezgahlar ve beyaz dolaplarla uyumlu sofistike bir çekiciliğe sahiptir. Açık rafta ahşap ve paslanmaz çelikten yapılmış mutfak aksesuarlarına sahip bu minimalist mutfak, fayanslardaki muhteşem grileri ortaya çıkarıyor. Onu benzersiz kılan, özenle düzenlenmiş mutfak eşyalarına sahip açık rafların farklı fayanslara sahip olması ve yüksek kontrastın hayallerinizdeki mutfakta tasarım stilinizi sergilemesidir..

15. Viktorya Dönemi Mutfak Duvar Karosu Tasarımı:

Viktorya Dönemi Mutfak Duvar Karoları

Bu siyah beyaz mutfak duvar karoları, mutfağınızın görünümünü anında değiştirebilecekleri için mutfak ters tepmeleri için mükemmeldir. Tasarım Viktorya dönemidir ve Fas mutfak duvar karolarını andırır ve mutfak makyajınız için mükemmeldir. Geometrik tasarımları ile tanınırlar. Fayanslar, mevcut fayansları kolayca güncelleyebilen çıkartmalar şeklinde mevcuttur..

16. Tuğla Duvar Karosu Mutfak:

Tuğla Duvar Karosu Mutfak

Tuğla duvar karoları inanılmaz, zamansız bir görünüme ve rustik ve toprak görünümüne sahiptir. Kırmızı mutfak duvar karolarının sıcak tonu mutfağınıza geleneksel bir görünüm kazandırıyor. Çıplak tuğladan yapılmış bir duvar gibi bir yanılsama yaratır. Tavan lambaları, saat ve gri ve beyaz dolaplar bu tip karolara mükemmel uyum sağlar..

17. Çok Renkli Mutfak Duvar Karosu:

Çok Renkli Mutfak Duvar Karosu

Bu çok renkli porselen mutfak duvar karoları mutfağa neşe katıyor. Tüm atmosfere taze bir his var. Mutfağınıza renk katan renkli seçeneklerdir. Sevimli saksı bitkisi ve diğer mutfak aksesuarlarına sahip ahşap masa, fayansları parlak renklerle eşleştirmede uzun bir yol kat ediyor..

18. Altın Mutfak Duvar Karosu:

Altın Mutfak Duvar Karosu

Bu altın mutfak duvar karoları, altın bir sıçramadan başka bir şey değildir ve lüks bir görünümün zirvesine sahiptir. Bronzun açıktan koyuya farklı tonları, ona vintage ve klasik unsurların birleşimi olan bir görünüm kazandırıyor. Gri dolaplar, fayansların parıldayan altını dengeler ve sade beyaz çatal bıçak takımı, arkadaki antika desenli fayansları mükemmel bir şekilde tamamlar. Bu bronz mutfak duvar karolarının sofistike tonları, size iddialı bir backsplash ile bir mutfak bırakıyor..

19. Kajaria Mutfak Duvar Karosu Tasarımları:

Kajaria Mutfak Duvar Karosu

Bu resimde, açık ve koyu bej ve kahverengi karoların bir kombinasyonu olduğu için iki farklı vinil karo stili görüyoruz. Bu karolar dayanıklıdır ve mutfak için sırlı, seramik duvar karoları ve cilalı karolara benzer. Minimalist mobilyalar ve düzenli görünüm, karoların rengiyle daha da zenginleştirildi ve mutfağa düzenli ve temiz bir görünüm kazandırıldı..

20. Mutfak İçin Seramik Duvar Karosu:

Mutfak için Seramik Duvar Karosu

Bu tamamen beyaz düz mutfak duvar karoları, porselen karolara kıyasla dokunmak için biraz kabadır ve bu karoların sadeliği, onu birçok evde popüler yapan şeydir. Uyumlu dolaplara sahip bu cesur kareli karolar, çok istenen düzgün ve temiz görünüm için mükemmeldir ve sade, zarif bir görünüme sahiptir. Yeşil bir saksı bitkisi ve beyaz bir vazoda pembe çiçek ile renk patlaması tüm görünümü tamamlıyor..

Mutfağınıza anında bir canlılık kazandırmayı planlıyorsanız, karoların estetik değeriyle ilgili renkler, desenler ve dokular gibi çeşitli faktörlere bakmak gerektiğinden doğru karo türünü seçmek zor olabilir. Kajaria, Cera, Homebase, Johnson ve Somany gibi şirketler tarafından sağlanan trend mutfak duvar karoları tasarımları size çok sayıda seçenek sunar. Bu makale, doğru karo türünü seçmenize ve mutfağınıza eksiksiz bir görünüm kazandırmanıza yardımcı olacak yaratıcı fikirlerin ve tüyoların ayrıntılı bir listesini sunuyor..