Kim kendi zevkini evinde temsil etme şansını sevmez ki? Hepimiz dekora, odaların tasarımına, mobilyalara vb. odaklanıyoruz ama hepimiz evlerimizin hayati kısmını, döşemeyi unutmaya meyilliyiz! Bu yazıdaki yer karosu tasarımları listesi ile evinizin iç mekanlarında ne istediğiniz konusunda genel bir fikir sahibi olabilirsiniz..

Herhangi bir evin içi, vizyonumuzun ve nasıl olmasını beklediğimizin bir temsilidir. Renk paleti, mobilyalar ve döşeme kombinasyonu, ev dediğiniz güzel bir yer oluşturur. Evinizin her odasına uygulayabileceğiniz yer karosu tasarımlarını bu yazımızda inceleyebilirsiniz..

Son Yer Karosu Tasarımları

Ev İçin En İyi Yer Karosu Tasarımları:

İşte fotoğraflı 25 basit ve modern yer karosu tasarımımız. Onlara bir göz atalım.

1. Yatak Odası Yer Karosu Tasarımı:

Yatak Odası Yer Karosu Tasarımı

Çoğu zaman geçirdiğiniz ve enerjinizi temsil eden mekan, yatak odanızdır. Bu, beyaz ve gri renk kombinasyonunda dikdörtgen şeklinde uzun uzun fayanslara sahip bir yatak odası yer karosu tasarımıdır. Bu, duvarların renk paleti ve odadaki dekor ile mükemmel uyum sağlar. Odadaki aksesuarlar kesinlikle yer karoları ile uyum sağlar ve bazı öğeler de onu tamamlar. Aydınlatma, alanı daha da güzelleştirerek yansıtır.

2. Oturma Odası İçin Yer Karosu Tasarımları:

Oturma Odası İçin Yer Karosu Tasarımları

Oturma odası, tüm misafirlerinizin görmesi için zevkinizin bir temsilidir ve bu, oturma odası için en iyi yer karosu tasarımlarından biridir. Bu, büyük kareler arasında kahverengi bir bordür ile beyaz bir yer karosu olan geniş bir oturma odasıdır. Bu tasarım, sadece beyaz duvar renkleri ve ahşap mobilyalara sahip bu ferah yaşam alanının dekoru ile uyumlu görünüyor. Büyük fayanslar, odanın sağladığı alanı temsil ederek büyük görünmesini sağlar..

3. Salon İçin Yer Karosu Tasarımı:

Salon Yer Karosu Tasarımı

Bu oda, salon için mükemmel bir yer karosu tasarımına benziyor ve şık ve şık görünmesini sağlıyor. Döşeme, deniz yeşili renk tonu ile şık bir kaplamaya ve oturma alanında siyah ile güzel bir desene sahiptir. Bu tasarım, düz döşemenin arka planında öne çıkıyor ve iç mekanlar tüm kurulumla el ele gidiyor. Odanın yan tarafında ahşap levhalara sahip büyük bir cam pencere bulunduğundan, doğal ışık odanın güzelliğini yükseltir..

Devamını oku: Salon İçin En İyi Fayans Tasarımları

4. Mutfak Yer Karosu Tasarımı:

Mutfak Yer Karosu Tasarımı

Mutfağınızdaki döşemenin dökülme, çizik ve ne gibi pek çok şeyi sürdürmesi gerekiyor! Bu mutfak zemini tasarımı, hem zarafet hem de dayanıklılığın bir karışımı olan mükemmel bir çözümdür. Döşeme, beyaz yemek masası ve tüm mutfak aksesuarlarıyla eşleşen, aralarında siyah elmas bulunan klasik beyaz bir karedir. Duvarlarda ve ayırıcıda, temizlenmesi kolay, beyaz ve siyah yer karoları ile rekabet etmeyen küçük dikdörtgen fayanslar var..

Devamını oku: Son Mutfak Yer Karosu Tasarımları

5. Yemek Odası İçin Yer Karosu Tasarımı:

Yemek Odası Yer Karosu Tasarımı

Her evin yemek alanı yemekle ilgili birçok mutlu ve hüzünlü anıya sahiptir; çoğumuz bir aile olarak bundan zevk alıyoruz. Bu yemek odası yer karosu tasarımı, güzel ve şık bir yüzeye sahip ithal bir İtalyan mermer karoya sahiptir. Bu karo döşemenin doğal görünümü, onu her türlü yemek alanı kurulumuna uygun hale getirir. Burada, ahşap sandalyeler ve beyaz yemek masasının aksine, döşemede saf pembemsi bir renk var. Odanın kenarlarındaki planta, masadaki vazolarla birlikte dekora katkıda bulunur..

6. Banyo Yer Karosu Tasarımı:

Banyo Yer Karosu Tasarımı

Banyo alanınızdaki fayanslar, uzun süre kalıcı lekeler bırakmadan banyo sürecini sürdürebilmeleri için leke tutmaz olmalıdır. Duvarlardaki ve küvetteki düz beyaz renkli fayansların aksine, parlak renklere sahip çekici bir tasarıma sahip olduğu için bu amaca doğru bir şekilde hizmet eden bir banyo yer karosu tasarımıdır. Banyo duvarındaki fayanslar, yerdeki renkli desenlerin tam tersi, banyo alanı için mükemmel bir seçenek..

Devamını oku: Modern Banyo Yer Karosu Tasarımları

7. Balkon Yer Karosu Tasarımı:

Balkon Yer Karosu Tasarımı

Küçük balkonların temiz hava için en iyi seçenek olduğu ülkemizde apartman kültürü sadece kentsel değil kırsal alanlarda da popülerlik kazanmaktadır. Ahşap fayanslı bu balkon yer karosu tasarımı, size evinizin dışında bir yerde olma hissi verir. Bu ahşap karolar, kaba ve zorlu kullanım için en uygun olanıdır ve üzerlerinde benzersiz bir desene sahiptir, bu da onları öne çıkarır. Bu tür döşemeleri kullanmanın en önemli avantajlarından biri, bu karoları temizlemek için fazla çaba gerektirmemesidir..

8. Merdiven Yer Karosu Tasarımı:

Merdiven Yer Karosu Tasarımı

Herhangi bir eve giden yol merdivendir. Dubleks evler, evin üst kısmına erişmek için evin içinde merdivenlere sahiptir. Bu, çevrenin tüm tasarımıyla mükemmel uyum sağlayan merdivenler için bir yer karosu tasarımıdır ve çeşitli renklerde seçebilirsiniz. Bu tasarım, merdiveninizin olduğu her yere de dahil edilebilir. Seçtiğiniz rengin, ev alanınızın görünümü üzerinde önemli bir etkisi vardır. Lekeleri iyi gizledikleri için kahverengi veya siyah seçmek faydalı olabilir.!

9. Ofis Yer Karosu Tasarımı:

Ofis Yer Karosu Tasarımı

Herhangi bir ofis için giriş, orada çalışan insanlar üzerinde bir izlenim yaratmada hayati bir rol oynar. Bu, kremsi beyaz ve siyah kombinasyonunda mermer karo ile tasarlanmış en iyi ofis yer karolarından biridir. Büyük bir dikdörtgen uzun siyah karo ile bölünmüş kare şekilli karolar vardır. Öne çıkan katlar arasındaki sütunlarda uzun desenli bir çini vardır. Bu döşemenin cilası camsı, pürüzsüz görünüyor ve bu tür karoları kullandığınız her yerde etkileyici bir görünüm veriyor..

10. Dış Mekan Yer Karosu Tasarımı:

Açık Yer Karosu Tasarımı

Bu, çok renkli karolara sahip bir dış mekan yer karosu tasarımıdır ve hava koşullarına dayanması gereken yerler için en uygun olanıdır. Çoklu renk seçeneği kasvetli görünüyor ve renk paletinde öne çıkan bileşen olarak griye sahip. Farklı şekillerdeki renkli fayanslara sahip tüm tasarım, evin genel görünümü ile el ele gider. Bu tip karoların bakımı çok daha rahat ve şık görünüyor..

11. Tasarımcı Yer Karosu:

Tasarımcı Yer Karosu

Herhangi bir tasarımcı, evinizin iç mekanlarında benzersiz zevkinizin bir temsiline sahip olmak anlamına gelir. Botaniklerin seramik üzerindeki benzerliğinin, bu altıgen karoların yerleştirildiği mekana hayat getirdiği en iyi tasarımcı yer karolarından biridir. Karolar altıgen olup, ormanlardan ilham alan tasarımın sizi doğaya olan sevginizi temsil etmesini sağlar. Renk paletine, zeminin aksine bir sandalye ile gri ton hakimdir..

12. Zemin İçin Çiçek Tasarım Fayansları:

Zemin İçin Çiçek Tasarım Fayansları

Bu, zemin için çiçek desenli karolara sahip ahşabı kullanmanın en iyi örneğidir. Çevreyle uyumlu karmaşık detayları içerecek şekilde tasarlanmıştır. Döşeme karolarının çoğu basittir ve bu nedenle bu tür tasarım, çekici ve herkese çekici görünen kendi içinde öne çıkar. Kolayca kurulabilen bu tasarımın sayfalarını bulabilirsiniz. Kahverengi, beyaz ve altın, merkezde güzel çiçeklerle birlikte birkaç geometrik şekil ile bu tasarımda görebileceğiniz baskın renklerdir..

13. 3d Yer Karosu Tasarımı:

3d Yer Karosu Tasarımı

Bu 3d yer karosu tasarımı, geometrik mermer tasarımın mükemmel bir örneğidir. Zeminin farklı yönlerden farklı görünmesini sağlayan 3 boyutlu bir etkiye sahiptir. Bu tasarım benzersiz görünüyor ve döşemenize şık ve dikkat çekici bir görünüm kazandırıyor. Siyah ve beyazın zemindeki renk kombinasyonu otantik ve eski bir film arka plan hissine benziyor. Odanın her tarafına yerleştirilmiş antika mobilyaları tamamlar. Bir yönden adımlar, diğerinden elmaslar gibi görünüyor.

14. Otopark Yer Karosu Tasarımı:

Otopark Yer Karosu Tasarımı

Garaj veya araçlarınızı park ettiğiniz zemin, ağır yükleri kaldırabilecek zemin kaplamasına ihtiyaç duyar. Bu park yer karosu tasarımı, karoların çeşitli renk seçenekleriyle dayanıklı kalitede ağır hizmet tipi malzemeden yapıldığı böyle bir seçeneğin mükemmel bir örneğidir. Araba yolları, patikalar, park alanları, bu tip karoların kurulabileceği yerlerden bazılarıdır. Tuğla rengi, aşağıdaki siyah, mavi ile birlikte bu tasarım türünde bulabileceğiniz çoğunluk rengidir..

15. Bahçe Yer Karosu Tasarımı:

Bahçe Yer Karosu Tasarımı

Arka bahçenizde veya terasınızda güzel bir bahçesi olan insanlar, hem patika döşemeleri hem de yeşillik için biraz alan içeren bu tür karo tasarımına ihtiyaç duyarlar. Bu, alanı çim için kare bir alanla değişen kare çimento karo ile güzelleştiren en iyi bahçe zemini tasarımıdır. Bu tasarım, bir yol döşemenin yanı sıra bahçe alanınızın güzel görünmesini sağlar. Çimenli alan fazla suyu emer, bu da su muhafazası için de uygundur.!

16. Lobi Yer Karosu Tasarımı:

Lobi Yer Karosu Tasarımı

Her çok uluslu şirket veya otel, siz girerken lobi veya geçit olarak bilinen geniş alana sahiptir. Bu, bölgeye gelen insanları etkilemeye yardımcı olan ve onları mekan hakkında daha fazla merak uyandıran lobi yer karoları tasarımıdır. Taban döşemesi, arka planın aksine, ortada benzersiz bir tasarıma sahip olan ve çekici görünmesini sağlayan sade mermerden yapılmıştır. Bu tasarım, lobideki ayakta durma alanıyla eşleşen koyu kahverengi renktedir..

17. İtalyan Yer Karosu Tasarımı:

İtalyan Yer Karosu Tasarımı

Bir İtalyan yer karosu tasarımı istediğinizde elde ettiğiniz şey inceliktir. Bu tasarım, zemini güzelleştiren, zeminin her yerinde gri damarlı beyaz taş bir arka plana sahiptir. Bu desen, alanı aydınlatmanın yanı sıra zemininizi benzersiz kılar. Salonlarda, lobi alanlarında güzel görünen bu karo türü, İtalyan karolarında öne çıkan bir tasarımdır. Beyaz çini her yerde bulunsa da, gri damarlar herhangi bir alana hayat getirmede tüm farkı yaratır..

18. Tuğla Tasarım Yer Karosu:

Tuğla Tasarım Yer Karosu

Bu, birçok amaç için ve sokaklar, kaldırımlar ve hatta zeminler gibi birçok yerde kullanılabilecek en iyi tuğla tasarımlı yer karolarından biridir. Bu tip karolar size rustik bir görünüm kazandıran benzersiz bir görünüm sunar. Bu karolar dayanıklıdır ve aşırı hava koşullarına dayanabilir. Bunları zevkinize ve ihtiyacınıza bağlı olarak çeşitli şekil ve boyutlarda bulabilirsiniz..

19. İspanyol Tarzı Yer Karosu:

İspanyol Tarzı Yer Karosu

Eviniz için eski bir dünya görünümü arıyorsanız, bu İspanyol tarzı yer karosu mükemmel bir seçenektir. Çimentodan yapılmış bu tip zemin kaplamaları pişmiş kil rengindedir. Bu tip döşeme karoları, zevkinize ve ortamınıza göre uyarlayabileceğiniz farklı şekil ve boyutlarda gelir. Onlar da dayanıklıdır, uzun süre dayanır. Bu karolar, İspanyol kültürünü temsil eden bu alanın iç mekanlarıyla eşleşiyor..

20. Teras Yer Karosu Tasarımı:

Teras Yer Karosu Tasarımı

Bu teras yer karoları tasarımı, alanın her yerinde hem görünümü hem de mobilyaları birleştirir. Döşeme, siyahtan griye renk çeşitlerinin bir renk kombinasyonu ile tamamen çimento küçük karelerden yapılmıştır ve ona güzel bir doku verir. Dikkatli bakarsanız, her büyük karenin yanında küçük kareler vardır. Ancak bütün olarak bakıldığında büyük bir kare tasarım gibi görünüyor. Benzer renk paleti ile mükemmel uyum sağlayan mobilyalar, terasınızda çay saatinizi daha keyifli hale getiriyor..

21. Koridor Yer Karosu Tasarımı:

Koridor Yer Karosu Tasarımı

Koridor, kırsal ve kentsel alanlar arasında popüler olan apartmanlar arasındaki ortak alana benzer. Bu, aralarında altın damarlı büyük siyah bir bordür bulunan beyaz mermer bir arka plana sahip en iyi koridor yer karosu tasarımlarından biridir. İç mekan, altın, beyaz ve siyah renk kombinasyonu ile sanatsal köşe tasarımlarından oluşuyor. Bu tasarımın tüm deseni basittir ancak alanı güzelleştirir.

22. Gucci Yer Karosu:

Gucci Yer Karosu

Gucci, birçok lüks ürün üreten İtalya merkezli önde gelen moda markalarından biridir. Bu en iyi markanın tasarımlarının evimizin iç mekanlarında yerini almaya başladığı Gucci yer karolarını aşılamak bir trend olmuştur. Bu tasarım, birden fazla renkte gelen dikdörtgen karolara sahip bir mozaiğe benzer. Döşemenin çeşitli renkleri, farklı ve korkak görünmesini sağlar.

23. Akdeniz Tarzı Yer Karosu:

Akdeniz Tarzı Yer Karosu

Sıcak renklerin hakim olduğu Akdeniz tarzı yer karolarında samimi yaşam tarzı temsil edilmektedir. Bu tarz genellikle seramik, ahşap vb. gibi doğal malzemeleri aşılar. Bu döşeme, uzun yıllar boyunca çok az veya hiç hasar olmayan kaba kullanım için mükemmel bir seçenektir. Bu karolar kaymaz ve mekanın iç kısımlarına uyum sağlar. Bu tip karo tasarımında kolaylık, cesaret ve sadelik bulunabilir..

24. Yıldız Desenli Yer Karosu:

Yıldız Desenli Yer Karosu

Bu, yıldız desenli yer karosunun tüm işi yaptığı, aksi takdirde donuk alanı süslemenin bir yoludur. Beyaz bir arka plana sahip orta büyüklükteki karoların, karelerin ortasında büyük gri yıldızlar var. Ayrıca meydanın dört köşesinde de benzer tasarıma sahip minyatür bir yıldız şekli var. Beyaz arka plana karşı gri yıldızlar tasarımı yükselterek zeminin zarif ve güzel görünmesini sağlar..

25. Yüzme Havuzu Yer Karosu Tasarımları:

Yüzme Havuzu Yer Karosu Tasarımları

Yüzme havuzu denilince aklınıza rahatlama gelir. Rahatlamanız için bir yer sunarak, arkadaşlarınız ve ailenizle vakit geçirmek için mükemmel bir yer haline getirir. Bu, yalnızca alanı güzelleştirmekle kalmayıp aynı zamanda suyun görünümünü de iyileştiren en iyi yüzme havuzu yer karosu tasarımlarından biridir. Su altı döşemesi mavidir ve suya güzel bir renk verir. Havuzun üzerinde yükseltilmiş bir oturma alanı, altın, gri ve beyaz parçaların bir mozaik oluşturduğu, dinlenmeniz ve huzurun tadını çıkarmanız için sandalyelerin bulunduğu bir oturma alanı vardır..

Döşeme, her evin önemli ve ayrılmaz bir parçasıdır. Önceki zamanların aksine, fayansların malzemesi seramikle sınırlı değildir, çünkü birkaç elementte mevcuttur ve evin her yerinde kullanılabilir. Bu makaledeki çok sayıda yer karosu tasarımıyla, eviniz için yer karosu seçmeye başlamadan önce araştırmanızı tamamlayabilirsiniz..