Salon, yemek, ev ödevi seansları veya sadece dinlenmek için genellikle tüm ailenizi bir araya getiren evin alanıdır. Duvar ve döşeme karolarında kişiliğinizi temsil eder ve gün boyunca, iş veya eğlence amaçlı etkinliklerinizin çoğunun atmosferini tanımlar. Salon veya oturma odası için birçok farklı karo tasarımı vardır. Odanın havasını belirlediği için dekoru ve duvar rengini değerlendirdikten sonra salonunuz veya oturma odanız için en yeni karo tasarımını seçmek için zaman ayırın. Evinize daha sıcak bir hava katmak için yer karolarının duvar karoları ile de uyumlu olduğunu unutmamak gerekir..

Salon İçin En İyi Fayans Tasarımları

Salon veya Salon İçin En İyi Fayansları Seçmek:

Fayansları evin alanına göre seçin. Mutfak, hol gibi hareketliliğin yüksek olduğu alanlarda yer karoları özenle seçilmelidir. Duvar karoları, yer karolarına göre seçilmeli, birbirleriyle çakışmamalı, onları zorlamamalı ve genel olarak rahat bir atmosfer yaratmalıdır..

 • Çok fazla bakım maliyetinden kaçınmak için dayanıklı ve dayanıklı karolar seçin.
 • Özellikle evinizde çocuklarınız varsa, çizilmez ve leke tutmaz çeşitleri tercih edin..
 • Sorunsuz bakım için temizlemesi nispeten kolay olanları seçin

Hindistan’da Salon İçin En İyi Fayans Tasarımları:

İşte size evinizi tasarlarken çok ihtiyaç duyduğunuz fikirleri verecek, salon veya oturma odası için 25 basit ve modern karo tasarımımız..

1. Salon İçin İç Duvar Karoları:

Oturma Odası İçin İç Duvar Karoları

Bu renkli mozaik duvar karoları ile evinize sıcaklık ve çekicilik katın. Farklı renk ve tonlarda mevcuttur ve salona veya yaşam alanına çağdaş bir görünüm kazandırmak için çeşitli görünümlerde birleştirilebilirler. Minimalist ve zıt mobilyalarla bu duvar karoları evinizin tüm görünümünü değiştirebilir..

 • Artıları: Bu karolar dayanıklıdır ve uzun ömürlüdür..
 • Eksileri: Bunları korumak ve temizlemek zor olabilir. Biraz pahalı.

2. Oturma Odası İçin Tasarım Fayansları:

Oturma Odası İçin Tasarım Fayansları

Bu çarpıcı modern dekor, çarpıcı bir etki yaratmak için hem döşeme hem de duvar için cilalı mermer karoları sergiliyor! Burada iç mekan beyaz ve siyah tonlarında yapılmıştır ve uyumlu mobilyalar ona ekstra bir çekicilik katmaktadır. Bu model, çeşitli renk ve desenlerle özelleştirilebilir ve güzel ve modern bir görünüm yaratmak için mobilyalarla eşleştirilebilir..

 • Artıları: Bakımı oldukça kolaydır. Bu karoları sadece sabun ve su ile temizlemek de çok kolay..
 • Eksileri: Kolayca lekelenebileceği için yüzeyi temizlemek için sert kimyasallar kullanmaktan kaçının. Biraz daha pahalı tarafta.

3. Oturma Odası İçin Yükseklik Fayansları:

Oturma Odası için Yükseklik Fayansları

En yeni duvar karoları tasarımıyla oturma odanızın/salonunuzun atmosferini değiştirin. Genellikle doğal taş yerine kullanılırlar. Bu karolar rustik görünümüyle alana lüks ve zarafet katıyor. Farklı tasarım ve renklerde mevcutturlar.

 • Artıları: Piyasada birkaç benzersiz tasarım mevcuttur. Güç ve dayanıklılıkta son nokta. Kolayca kullanılabilir. Doğal taşa kıyasla bakım maliyetini azaltın.
 • Eksileri: Daha koyu renk çeşitleri, alanın donuk görünmesine neden olabilir. Masraflı.

4. Bordürlü Salon Fayansları:

Bordürlü Salon Fayansları

Döşemenize zarif bir bordür ekleyerek oda dekorunuza ekstra bir kenar ekleyin. Bordür karoları, salonunuzdaki veya oturma odanızdaki karo alana mükemmel bir son dokunuş katar. Seramik, granit vb. gibi döşeme tipine bağlı olarak farklı bordür türleri mevcuttur. Buradaki resim, çift kenarlı küçük kare şekilli karolarla tamamlanmış elmas şekilli karolu granit karolardır..

 • Artıları: Göz alıcı detaylarla odanızın dekorunu vurgularlar..
 • Eksileri: Standart döşeme karolarından daha yüksek fiyatlı oldukları için inşaat maliyetini artırabilir.

5. Oturma Odası İçin İtalyan Fayansları:

Oturma Odası için İtalyan Fayansları

İtalyan fayansları dünyanın en iyi yanmaz fayansları olarak kabul edilir. Bir kaza durumunda yayılmasını durdurarak yangının kontrol altına alınmasına yardımcı olurlar. Oldukça çekicidirler ve çok çeşitli tasarımlar, tonlar ve renklerde mevcutturlar. Şık ve parlak bir kaplama ile güzeller.

 • Artıları: Çevre dostudur ve temizlenmesi kolaydır. Yüzey pürüzsüz, iyi cilalanmış ve oldukça dayanıklıdır.
 • Eksileri: Çatlaklara meyilli olduğu için uzmanlar tarafından kurulum gerektirir. Cila zamanla solar, bu nedenle yüzeyde sert temizlik kimyasalları kullanmayın..

6. Salon İçin Çağdaş Fayanslar:

Oturma Odası için Çağdaş Fayans

Farklı tonlarda açık pastel renklere sahip bu yer karosu tasarımı, oturma odanıza modern bir dokunuş katıyor. Bu karolar, her biri diğerinden daha benzersiz olan çeşitli renk ve tasarımlarda mevcuttur. Serin bir etki yaratmak için karıştırılabilir ve eşleştirilebilirler..

 • Artıları: Bu karolar dayanıklı ve çizilmeye karşı dayanıklıdır. Bakımı ve temizliği kolay.
 • Eksileri: Kolayca lekelenir. Bu karolar sık ​​temizlik ve bakım gerektirir. Cepte biraz ağır.

7. Oturma Odası İçin Pitoresk Duvar Karoları:

Oturma Odası için Duvar Karosu

Bu şık beton duvar karoları evinize ikonik bir vintage görünüm kazandırıyor. Beyaz ve grinin farklı tonlarındaki bu karolar, oturma odanızda zarif bir ambiyans yaratır ve yukarıda gösterildiği gibi zıt mobilyalarla birleştiğinde herkesin hayran kalacağı kesindir. Bu karolarda çok çeşitli tonlar ve desenler mevcuttur ve istenildiği gibi özelleştirilebilir..

 • Artıları: Dayanıklıdırlar. Bakımı kolay. Çevre dostu. İnanılmaz şık ve aynı zamanda uygun fiyatlı.
 • Eksileri: Kalıcı hasarı önlemek için herhangi bir dökülme veya leke derhal temizlenmelidir. Su veya yoğun kullanımda çatlama riski vardır..

8. Salon Yer Karosu Tasarımı:

Oturma Odası için Yer Karosu Tasarımı  Banyo Bataryası Duşlu Ofis Dekorasyon Resimleri

Bu ekstra büyük karolar, benzersiz bir ferah ortam yaratmak için oturma odanızı veya salonunuzu süslemek için kullanılabilir. Çok çeşitli renk ve tasarımlarda mevcutturlar ve evinize özgü bir zemin oluşturmak için özelleştirilebilirler. Parlak bir yüzeye sahipler ve ahşap bordürler, verilen oturma odası alanındaki ahşap masa üstü ve vitrin ile eşleşiyor. Evinizde çağdaş bir görünüm yaratmak için karıştırın ve eşleştirin.

 • Artıları: Bu karoların bakımı ve temizliği oldukça kolaydır. Son derece dayanıklı ve çizilmeye karşı dayanıklı.
 • Eksileri: Bu karolar kolayca lekelenebilir. Bu nedenle tercihen sabun ve su veya hafif temizleyicilerle yıkanmalıdırlar..

9. Oturma Odası İçin Bej Yer Karosu:

Bej Yer Karosu Oturma Odası

Hafif, hafif solgun renk ve dokuya sahip bu karolar, modern iç mekanları seven insanların ilgisini çekecektir. Bu karolar cilalı olup şık ve parlak bir görünüme sahiptir. Ultra modern görünen şık ve şık bir alan yaratmak için mobilyalarınızı pastel renklerle eşleştirebilirsiniz..

 • Artıları: Bu karolar dayanıklıdır ve temizlenmesi ve bakımı kolaydır. Çok çeşitli renk ve tasarımlar mevcuttur ve tercihinize göre özelleştirilebilir.
 • Eksileri: Biraz pahalı tarafta. Çabuk lekelenir ve düzenli temizlik gerektirir. Bu karolar da oldukça kaygan olabilir.

10. Salon İçin Gri Fayans:

Oturma Odası için Gri Fayans

Gri, iç tasarımın yeni siyahı, yani fayanslardaki son moda renk olabilir. Bu koyu gri karolar her tarza uyum sağlar ve her ayarı güzelleştirir. Gölgeler, külden perdahlı tonlara kadar değişebilir ve çok çeşitli desen ve tasarımlarda mevcuttur. Bu koyu gri duvar ve yer karolarını modern, şık ve klas mobilyalarla eşleştirmek, evinize ihtiyaç duyduğu yükseltmeyi verecektir..

 • Artıları: Bunlar dayanıklı, çizilmeye ve leke tutmaz. Bakımı ve temizliği kolay.
 • Eksileri: Bunlar ışığı engelleyebilir ve odaya karanlık bir ortam verebilir. Hem duvarı hem de zemini aynı karoda yapmak cebinize biraz ağır gelebilir..

11. Oturma Odası İçin Bordo Fayans:

Oturma Odası için Bordo Fayans

Bordo, heyecanın ve tutkunun rengi olarak bilinen kırmızının bir tonudur. Oturma odasının ambiyansına sıcak, canlı ve hoş bir ışıltı katar. Aynı zamanda uyarıcı bir renktir, bu nedenle sosyal alanlarda odayı daha canlı ve büyüleyici kılmak için kullanılır. Buradaki tasarım, üzerine düz olmayan dikdörtgenler çizilmiş bir ahşap zemini simüle ediyor..

 • Artıları: Piyasada, bakması oldukça ilginç olan çeşitli kestane rengi tonları mevcuttur. Oldukça koyu bir renk olduğu için kolay leke tutmaz ve temizlenmesi kolaydır. Leke ve çizilmeye karşı dayanıklıdır. Oldukça da dayanıklıdır.
 • Eksileri: Daha açık renkli mobilyalar ve duvarlarla eşleştirilmelidir, yoksa tüm etki oldukça güçlü olabilir. Almak istediğiniz bordo rengine bağlı olarak biraz pahalı olabilir..

12. Salon İçin Viktorya Yer Karosu:

oturma odası için en yeni fayans tasarımı

Viktorya dönemi yer karoları her zaman yeşil kalan bir konsepttir ve birkaç aile tarafından oturma odalarının veya salonlarının görünümünü geliştirmek için kullanılmaktadır. En iyi yanı, bu zarif konseptle zemininizi aydınlatmak için özel sayıda karo kullanabilmenizdir. Bu vintage tasarımdaki desenler, son zamanlarda çeşitli renk ve tasarımlarla geri dönüş yaptı..

 • Artıları: Bir dizi tasarım ve tonda gelin ve böylece seçim yapabileceğiniz birçok seçeneğiniz var. Uzun süre dayanırlar ve dayanıklıdırlar. Bakımı ve temizliği kolaydır.
 • Eksileri: Sınırlı tasarımlar ve renk çeşitleri mevcuttur ve çoğunlukla kareler ve karelerle sınırlıdır.

13. Cilalı & Salon İçin Bakımlı Granit Fayans Tasarımı:

en iyi salon fayansları

Küllü ve siyah fayanslı bu cilalı ve sırlı granit zemin, salonunuz için kullanıldığında mutlak bir güzelliktir. Bu zarif karolar, salonunuzu klasik bir parlaklıkla önemli ölçüde aydınlatan özel sayıda orta boy karo olabilir. Salonunuzda çarpıcı bir etki yaratmak için çeşitli desen ve kombinasyonlarda kullanılabilirler..

 • Artıları: Zarafet verirler ve çok çeşitli renk ve tasarımlarda mevcutturlar. Hem yağa hem de lekeye karşı dayanıklıdırlar. Bakımları kolaydır ve parlaklığını korumak için her hafta sabunla temizlenebilirler. İnanılmaz dayanıklılar.
 • Eksileri: Yenilenebilir bir kaynak değildir, dolayısıyla çevre dostu değildir..

14. Mat Kaplama Duvar Karosu Tasarımı:

salon için hint fayans tasarımı

Geçmiş bir döneme geri dönmek istiyorsanız, salonunuz ve oturma odanız için bu harika mat tasarımdan daha iyi ne olabilir? Duvar tasarımındaki fayanslar, mutlak bir hayranlık uyandırır ve salonunuzun görünümünü geliştirmek için herhangi bir yer karosu rengine ve mobilyaya da uyabilir. Mat bitişlerden hoşlanıyorsanız bu tasarım tam size göre. !!

 • Artıları: Bölgeye zarif bir görünüm kazandırıyorlar ve oldukça pitoresk görünüyorlar. Rustik bir görünüm verirler ve aşınma ve yıpranmaya karşı dayanıklıdırlar. Ayrıca kaymaya karşı dayanıklıdırlar.
 • Eksileri: Mat kaplama karolar pahalıdır. Ayrıca bölgeye genel olarak donuk bir görünüm verirler..

15. İspanyol Çekleri Salon Fayansları:

ev salonu fayansları

Salonunuz için zarif ve klasik bir yer karosu tasarımına sahip olmaktan daha iyi ne olabilir ve bu tasarım gerçeğin bir kanıtıdır. İspanyol çekleri doğal olarak siyah beyazdır, ancak başka herhangi bir renkte de yapılabilir. Bu karolar, oturma odanızda veya salonunuzda çarpıcı bir ambiyans yaratmak için çeşitli boyut ve şekillerde karıştırılabilir ve eşleştirilebilir..

 • Artıları: Kil ve seramikten yapılmış olup el yapımıdır. Bu nedenle, karo dayanıklıdır ve aşınmaya ve yıpranmaya çok uzun süre dayanır..
 • Eksileri: Hiç cep dostu değil. Saray gibi görünen bir ev inşa edecek bütçeniz yoksa!

16. Salon İçin Karo Halı:

oturma odası için modern fayans

Halı karoları, geleneksel salon karoları tasarımlarının ekstra büyük versiyonlarıdır. Eviniz için mükemmel bir ortam yaratmak için salon odanızın zeminini kaplamak için bu tasarımı kullanın. Halı karoları çok sayıda şekil ve renkte gelir, bu nedenle salonunuzu tamamen dönüştüren karoların doğru boyutlarını ve renklerini seçerek eğlenin..

 • Artıları: Sizin için çekici, kullanımı esnek ve dayanıklı bir döşeme seçeneğidir..
 • Eksileri: Bu karolar gözenekli yapısı nedeniyle bodrumunuzda veya herhangi bir su eğilimli alanda kullanılamaz. Suya maruz kaldığında karo halılar büyük bir karmaşaya dönüşür ve ele alınması zordur. Uygun bir karo halı belirlemek oldukça zor olabilir.

17. Salon İçin Ahşap Tuğla Fayans:

oturma odası için en iyi fayans

Günümüzde yer döşemesinin en önemli ve popüler araçlarından biri olan ahşap tarzı tuğla düzeni, eviniz için gerçekten eşsiz ve muhteşem bir düzendir. Fayanslar, evinizin döşemesinin ahşap gibi görünen tuğlalarla kaplı olduğu yanılsamasını verir. Fayanslar, evinizde ihtişam hayalleri kurmak için iyi iş çıkarır.

 • Artıları: Her ortama dayanıklılık ve zarafet katarlar. Suya dayanıklıdırlar ve optimum kayma direnci de sunarlar. Kolaylıkla bakımı yapılabilir ve zahmetsizce temizlenebilir. İç tuğlalar dış tuğlalardan daha pahalıdır..
 • Eksileri: Düzensiz olmaları kaçınılmazdır. Aşırı özen ve çabayla bile, hiçbir zaman %100 bile olamazlar. Dikey yüzeydeki tuğlalar suya dayanıklıdır. Ancak yataydakiler sürekli suya maruz kaldığında zarar görebilir. Onlar da çok ağır.

18. Oturma Odası İçin Karo Ahşap Tasarımı:

oturma odası için güzel fayans

Karo ahşabı, salon karolarında bir sonraki şeydir ve karoların dokusu, hissi ve görünümü ile diğer karolardan farklıdır. Tahtadan yapılmış bir kiremit gibi görünüyor, ama değil! Eviniz için gerçekten mükemmel bir arka plan. Porselen karodan seramik karoya kadar her şey olabilir..

 • Artıları: Birinci sınıf dayanıklılık sunar. Bakımları kolaydır ve minimum temizlik gerektirir. Genleşmezler veya çatlamazlar ve leke tutmazlar.
 • Eksileri: Biraz pahalı ve bakmak sıkıcı olabilir.

19. Salon İçin 3D Gerçekçi Yer Karosu:

salon için son fayans tasarımı

3 Boyutlu Gerçekçi zeminler, koridor yer karolarının tasarımında trend olan devrimdir. İstenilen renkte istenilen görüntü seçilir ve zemine ‘basılır’. Bunlar zemine harika bir görünüm ve parlak bir görünüm verir. Bunlar da çeşitli illüzyon görüntüleri ile yapılmıştır. Önce standart model ile döşeme yapılır ve ardından 3 boyutlu görüntüler ile baskı yapılır..

 • Artıları: Su geçirmez ve son derece dayanıklıdırlar. Hem ısıya hem de ultraviyole ışınlarına karşı dayanıklıdırlar. Onlar da kaymaya karşı dayanıklıdır.
 • Eksileri: Oldukça pahalıdırlar, çünkü zeminin boyutu, seçtiğiniz tasarımla birleştiğinde fiyat üzerinde bir etkiye sahip olacaktır ve daha meraklı olanlar için cebinde bir delik açabilir..

20. Özel Duvar Mozaik Karo Tasarımı:

salon karoları tasarım görselleri

Bu özel duvar karosu tasarımları, belirli bir tasarım düşünülerek tasarlanmıştır. Küçük mozaik karolar, oturma odası veya salonun temasına bağlı olarak bir desen veya görüntü oluşturmak için birbirine yapıştırılır. Çok çeşitli boyut ve renklerde farklı mozaik taşlar ve parçalar, bitmiş bir görüntü elde etmek için bir araya getirilir. Bunlar ayrıca duvarda modern soyut resimler oluşturmak için kullanılır. Bu karo tasarımları daha çok çağdaş ve sanatsal temalar için tercih edilmektedir..

 • Artıları: Özel duvarlar genellikle istenen stil ve malzeme ile tasarlanır, bu da sizin tarafınızdan kişiselleştirmenin sınırı olmadığı anlamına gelir..
 • Eksileri: Çok zaman alır ve çok çaba gerektirir. Temanın türüne ve ilgili alana bağlı olarak pahalı.

21. Geometrik Fayans Duvar Tasarımları:

salon için en iyi fayans

Fayanslar istenilen geometrik şekle göre kesilir ve geometrik bir desen oluşturacak şekilde birbirine oturtulur. Kontrast renklere sahip karolar, tüm odanın ambiyansını değiştiren çarpıcı bir etki yaratmak için seçilmiştir. Duvarlar parlak veya mat kaplama ile yapılır.

 • Artıları: Bu karolar oldukça dayanıklıdır. Aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli tasarımlar mevcuttur. Tasarımlar oldukça özelleştirilebilir, zarif, ancak modaya uygun.
 • Eksileri: Cepte biraz ağır olabilirler ve bakımı zor olabilir. Bakım, tipik olarak, ister granit ister mermer olsun, karo tipine göre değişir..

22. 3D Desenli Duvar Panelleri:

oturma odası fayans tasarımı

Oturma odası için 3 boyutlu duvar karoları, sıkıcı düz duvarlardan kurtulmanızı ve mekanınıza çok boyutluluk katmanızı sağlar. İstediğiniz desen seçilir ve ahşap ve fayanslar 3 boyutlu projeksiyonlar haline getirilir ve duvarınızda yeniden oluşturulur. Bu desenler ya tüm salon için ya da duvarın bir kısmını yükseltmek için kullanılır..

 • Artıları: Yaşam alanınıza gerekli blingi ekleyebilir ve yükseltebilirler. Aralarından seçim yapabileceğiniz tasarım yelpazesinin sonu yok.
 • Eksileri: Oldukça pahalıdır. Gereksinimlerinize göre özelleştirilebilecek benzersiz ürünler sunan bayiler bulmak zor olabilir. Ayrıca bakımı zor olabilir.

23. Seramik Salon Fayans Tasarımı:

oturma odası için fayans

Seramik karo, yüksek sıcaklıklarda kil karışımından yapılır. Bu seramik karolar sırlı ve sırsız olmak üzere iki çeşittir. Sırlı seramik karolar ince sırlıdır ve on yıllardır bilindiği için evlerde tercih edilen tiptir. Sırsız veya dokulu karolar hafif bir dokuya sahiptir ve daha az parlaktır.

 • Artıları: Seramik karolar son derece dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Geniş bir renk ve ton yelpazesi mevcuttur.
 • Eksileri: Seramik karolar tasarımlarda daha az esneklik sunar. Bakımları zor olabilir ve ağır kullanımlar için tercih edilmezler..

24. Salon İçin Laminat Fayans:

Salon için Fayans Tasarımı

Laminat sentetik bir zemin kaplama ürünüdür. Çok katmanlıdır ve sonunda laminasyon işlemi ile kaynaştırılır. Laminat karolar genellikle ahşap, seramik veya taşı simüle etmek için yapılır ve çeşitli şık renklerde gelir. Oldukça zarif ve şık duruyor.

 • Artıları: Laminat parke dayanıklıdır. Sert bir yüzeye sahiptir ve çizilmeye ve lekeye karşı dayanıklıdır. Bakımı ve temizliği kolaydır. Genellikle simüle ettiği malzemelerden (gerçek taş veya ahşap vb.)
 • Eksileri: Geri dönüştürülmüş sert ağaçtan yapılmıştır ve bu nedenle su geçirmez değildir. Küçük dökülmelere karşı dayanıklıdır, ancak.

25. Salon İçin Mermer Fayans:

salon için fayans

Mermer fayans Hindistan’da en yaygın kullanılan fayanslardan biridir. Zemine zarif ve zarif bir görünüm kazandırırlar. Modern ve kentsel bir iç mekan için günümüzde çeşitli mermer renkleri kullanılmaktadır. Yaşam alanınızda veya salonunuzda yükseltilmiş ve çekici bir zemin kaplaması için parlak bir kaplama ile lüks bir görünüm verir..

 • Artıları: Bu sağlam taşlar pürüzsüz bir dokuya ve serin bir yüzeye sahiptir ve bu nedenle evlerde tercih edilir. Bakımı kolaydır ve parlaklık düzenli temizlikte de korunur.
 • Eksileri: Kolayca lekelenir. Bu nedenle asitli ve sert kimyasallarla temizlenmemelidir. Pahalıdır, ancak granitten daha ucuzdur. Su ile oldukça kaygan olabilir.

Koridor, eve giren herhangi bir kişinin gördüğü ilk yerdir ve tüm evin ambiyansını yaratır. İlk izlenim her zaman en iyi izlenim olmalıdır. Yer karoları ve duvar tasarımları izleyiciyi en çok etkiliyor. Zemin tipi modelleri ve duvar tasarımları kullanıcının rahatlığına göre, salon karo tasarımları ise kullanılan temaya göre seçilmektedir. Yaratıcı yeteneğinizi gösterin ve hem oturma odası hem de salon için döşeme karoları ve duvarları ile ailenize ve misafirlerinize çarpıcı görünmesini sağlamak için evinizin içini dönüştürün, yukarıda belirtildiği gibi.