Asamas yra žinomas kaip daugelio kultūrų šalis. Dėl įvairių genčių, kurios ištisus metus švenčia savo šventes, yra daugybė festivalių. Šiame straipsnyje išvardijami svarbiausi valstybės festivaliai:

Karamas Puja:

Asamo šventės

„Karam puja“ yra svarbiausia Asamo arbatos genčių bendruomenių šventė, skirta paaukoti „Žemės Motiną“ – kūrybos deives. Jis švenčiamas „Bhado Ekadasi“ naktį, paprastai rugpjūčio viduryje. Iš esmės tai yra žemės ūkio festivalis. Tikima, kad Dievo „Karam“ palaiminimu jie gaus buferinį derlių ir jų šeima bus išgelbėta nuo blogio.

Rongkeris & Chomangkan festivaliai:

Rongkerio festivaliai

„Rongker“ yra pagrindinis Asamo festivalis. Tai kasmetinė valstybės pavasario šventė. Ši šventė švenčiama tarp genčių, žinomų kaip Karbis. Šventės vyksta balandžio mėnesį. Tai maždaug tuo pačiu metu kaip ir Baisakhi. Gentys prisijungia švęsti Rongali Bihu. Karbis yra viena iš pagrindinių Šiaurės Rytų Indijos genčių grupių. Paprastai jie gyvena Karbi Anglong rajone. Jie taip pat randami Šiaurės Cacharo rajone, tokiose vietose kaip Kamrupas ir Nagaonas.

Jonbeelis Mela:

Jonbeelis Mela

Jonbeel Mela yra pagrindinė Asamo mugė. Jis prasidėjo XV amžiuje po Kr. Sakoma, kad šią mela prieš kelis šimtmečius suorganizavo Ahomo karaliai, siekdami aptarti dabartines to meto politines situacijas. Jonbeel Mela yra vienintelė mugė pasaulyje, kurioje mainų sistema vis dar veikia. Jis yra 30 km nuo Guwahati, kuris yra valstijos sostinė. Tai bendruomenės mugė, rengiama 3 dienas Magh Bihu metu.

Baishagu festivalis:

Baishagu festivalis

Baishagu festivalis yra pagrindinė Asamo šventė, kurią švenčia Bodos genties bendruomenė. Jis vyksta balandžio viduryje. Tai maždaug tuo pačiu metu kaip ir Baisakhi. Bodos yra didžiausia planuojamų genčių bendruomenė, esanti Asame. Jie gyvena Žemutinio Asamo rajonuose, tokiuose kaip Kokrajhar, Bongaigaon, Chirang ir kt.

Bare Saharia Bhaona:

Bare Saharia Bhaona

Bare Saharia Bhaona švenčiama tik Asame. Tai tradicinis vietinių žmonių pramogų būdas. Šį pramogų būdą pirmą kartą pristatė Mahapurusha Srimanta Sankardeva. Bare Saharia Bhaona yra tradicinė terpė, naudojama pramogomis perduoti religinius ir etninius pranešimus kaimo gyventojams. Daugiausia dėmesio skiriama gėrio pergalei prieš blogį Dievų malone. Dramos ar spektaklio veikėjai yra mitologijos veikėjai, karaliai, karalienės, pėstininkai, pabaisos, demonai, dievai, karai, kareiviai ir kiti.

Majuli Asamo festivalis:

Majuli Asamo festivalis

Majuli festivalis yra festivalis, švenčiamas tik Asamo valstijoje Indijoje. Ši šventė švenčiama Majuli mieste, ant Luito upės kranto. Luito upė yra didžiausios upių salos pasaulyje kūrėja. Ši šventė rengiama kasmet. Jis rengiamas regione, esančiame už 1,5 km nuo Majuli sostinės Garamūro. Festivalis tęsiasi keturias dienas nuo lapkričio 21 d. Iki lapkričio 24 d.

Asamo arbatos festivalis:

Asamo arbatos festivalis

„Assam“ arbatos festivalis yra kasmetinis festivalis, pelnęs nacionalinį ir tarptautinį pripažinimą. Jis vyksta lapkričio mėnesį įvairiose Asamo dalyse. Jį centralizuotai organizuoja Asamo turizmas, Asamo vyriausybės departamentas. Pagrindinės šventės vyksta Jorhat mieste.

Šios šventės pabrėžia Asamo dvasią ir nuotaikas. Jie skatina broliją ir bendruomeninę vienybę.

Vaizdo šaltinis: 1, 2, 3, 4, 5, 6 & 7